Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • malesef her yıl benzin olsun araba masrafları bakımı tamiri olsun artışlar olmaktadır maddi durumu yüksek olanlar için bu sorun olmamaktadır ama sabit gelirliler için bu sorun olmaktadır zaten geliri yüksek olan kişi kalkıpta albea almaz bu artışlardan çoğu insan rahatsızlık duymakta iken umut.25 ve motor doktoru gibi uzun süre bu forumda takılan insanlardan böyle cevap duymak şaşırttı evinde doğal gaz elektrik ödemeyen birisi gidipte evinimi satsın yani gülmemek elde değil eğer benzini olması gerektiği gibi zamlıyorlarsa zaten kimse sesini çıkarmaz ama boşunamı diyorlar 3 tl vergi dünyanın en pahalı benzini diye sanırım bu arkadaşlar ya dalga geçtiler yada yaşları küçük veya liseyi açıktan okuyorlar anlaması çok güç ama okuduklarım kadarıyla tek uzmanlık alanları araba tamiri bu ekonomiyi bilgi sahibi ve okumuş insanlara bırakmaları lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

eğer evinize tv alır ve izlerseniz insanların benzin pahalılığı konusundada protestolarıda görme imkanı olucaktır

Bunu hatırlattığın iyi oldu valla .Bende ne zamandan beri bunu bekliyordum.Biri söylesede artık evimize bir televizyon alsak...

Tövbe tövbe yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

quote:

eğer evinize tv alır ve izlerseniz insanların benzin pahalılığı konusundada protestolarıda görme imkanı olucaktır

Bunu hatırlattığın iyi oldu valla .Bende ne zamandan beri bunu bekliyordum.Biri söylesede artık evimize bir televizyon alsak...

Tövbe tövbe yaa

sen önce avatarını değiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: bulut1741

malesef her yıl benzin olsun araba masrafları bakımı tamiri olsun artışlar olmaktadır maddi durumu yüksek olanlar için bu sorun olmamaktadır ama sabit gelirliler için bu sorun olmaktadır zaten geliri yüksek olan kişi kalkıpta albea almaz bu artışlardan çoğu insan rahatsızlık duymakta iken umut.25 ve motor doktoru gibi uzun süre bu forumda takılan insanlardan böyle cevap duymak şaşırttı evinde doğal gaz elektrik ödemeyen birisi gidipte evinimi satsın yani gülmemek elde değil eğer benzini olması gerektiği gibi zamlıyorlarsa zaten kimse sesini çıkarmaz ama boşunamı diyorlar 3 tl vergi dünyanın en pahalı benzini diye sanırım bu arkadaşlar ya dalga geçtiler yada yaşları küçük veya liseyi açıktan okuyorlar anlaması çok güç ama okuduklarım kadarıyla tek uzmanlık alanları araba tamiri bu ekonomiyi bilgi sahibi ve okumuş insanlara bırakmaları lazım

+ 99999 klavyene sağlık ellerin dert görmesin panpa

• Merhaba arkadaşlar,

Albea aracımı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, bildiğim kadarıyla mesafe ölçer ve hız göstergesi tüm araçlarda gerçek mesafe ve hızdan biraz fazla gösterir ancak albeada bu durum biraz daha fazla gibi geldi bana, mesela diğer aracımız toyota aurisle aynı benzinlikte km sayaçlarını sıfırlayarak yola çıktık ve peşpeşe yolu tamamladık albeanın mesafe ölçeri 328km iken toyotanın 301 km idi, yoldada gerek gps gerekse diğer araçlarla kıyasladığımda hız göstergeside yaklaşık %8-10 farklılık göstermekte. bu durumu albea kullanan başka insanlarlada paylaştım buna dikkat etmeyenler araçlarını takip ettiklerinde yaklaşık aynı sonuçlara ulaştılar, bu arada şunuda belirtiyim lastiklerim 185 65 14 orjinal albea lastiği ve henüz aşınmamış durumda. Bu farklılık, yakıt tüketiminin aslında aracın hesapladığından %8-10 daha fazla olduğu, servise aslında 10.000 km daha dolmadan 9000-9300 km lerde gidildiği, aracın 100.000KM garantisinin aslında 92.000 km de dolduğu, aracı satarken gerçek km sinden daha fazla km de görüneceği anlamına geliyor. bu durumu benden başka gözlemleyen arkadaş varsa deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aleksan

Merhaba arkadaşlar,

Albea aracımı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, bildiğim kadarıyla mesafe ölçer ve hız göstergesi tüm araçlarda gerçek mesafe ve hızdan biraz fazla gösterir ancak albeada bu durum biraz daha fazla gibi geldi bana, mesela diğer aracımız toyota aurisle aynı benzinlikte km sayaçlarını sıfırlayarak yola çıktık ve peşpeşe yolu tamamladık albeanın mesafe ölçeri 328km iken toyotanın 301 km idi, yoldada gerek gps gerekse diğer araçlarla kıyasladığımda hız göstergeside yaklaşık %8-10 farklılık göstermekte. bu durumu albea kullanan başka insanlarlada paylaştım buna dikkat etmeyenler araçlarını takip ettiklerinde yaklaşık aynı sonuçlara ulaştılar, bu arada şunuda belirtiyim lastiklerim 185 65 14 orjinal albea lastiği ve henüz aşınmamış durumda. Bu farklılık, yakıt tüketiminin aslında aracın hesapladığından %8-10 daha fazla olduğu, servise aslında 10.000 km daha dolmadan 9000-9300 km lerde gidildiği, aracın 100.000KM garantisinin aslında 92.000 km de dolduğu, aracı satarken gerçek km sinden daha fazla km de görüneceği anlamına geliyor. bu durumu benden başka gözlemleyen arkadaş varsa deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum.

Merhaba
    Daha önce yapmış olduğum bir testte hız göstergesinin 10 km/s daha fazla gösterdiğini tespit etmiştim. ancak km nin de fazla olduğunu söylüyorsunuz açıkçası şaşırdım.
    Konuyla ilgili teknik servisten arkadaşlar cevap verebilirlerse sevinirim.
    Kolay gelsin...

• @ aleksan
    iyi tespit yapmışsın,burada kendini usta sananlara kapak olsun
  • merhaba arkadaşlar.

aracım 2008 model 58500 km 1.3 multıjet

1.viteste kalkış aşamasında titreme yapıyor.
    ustaya gösterdim baskı değişmesi lazım dedi.

bursada yaptıran varmı?
    ne kadara mal oluyor.
  • quote:

@ aleksan
    iyi tespit yapmışsın,burada kendini usta sananlara kapak olsun

@osmannn94 yazdıklarına biraz dikkat et.. burası dert yanma forumu değil... ha dert yanacaksın ama senin yaptığın gibi de değil.. Bu sayfa üyeleri dün kayıt olmuş kişiler değiller dikkatini çekeyim.. burada yorum yapanlar kafadan mı atıyor lar ki sen böle konuşuyorsun.. Ha doru sen dert yanmaktan yazılanları takip edemiyorsun ya ondandır dimi.. bu sayfanın üyelerinin kendini sana ve senin gibilere kanıtlama ihtiyacı yoktur.. Yok arkadaş ben size inanmıyorum yada şölesiniz bölesiniz diye laf atmaya devam edeceksen hiç yorulma..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

quote:

Tövbe tövbe yaa

Hadi forum hep beraber televizyon alalım.. baksanıza arkadaş uyarıda bulunmuş sağolsun..

• quote:

malesef her yıl benzin olsun araba masrafları bakımı tamiri olsun artışlar olmaktadır maddi durumu yüksek olanlar için bu sorun olmamaktadır ama sabit gelirliler için bu sorun olmaktadır zaten geliri yüksek olan kişi kalkıpta albea almaz bu artışlardan çoğu insan rahatsızlık duymakta iken umut.25 ve motor doktoru gibi uzun süre bu forumda takılan insanlardan böyle cevap duymak şaşırttı evinde doğal gaz elektrik ödemeyen birisi gidipte evinimi satsın yani gülmemek elde değil eğer benzini olması gerektiği gibi zamlıyorlarsa zaten kimse sesini çıkarmaz ama boşunamı diyorlar 3 tl vergi dünyanın en pahalı benzini diye sanırım bu arkadaşlar ya dalga geçtiler yada yaşları küçük veya liseyi açıktan okuyorlar anlaması çok güç ama okuduklarım kadarıyla tek uzmanlık alanları araba tamiri bu ekonomiyi bilgi sahibi ve okumuş insanlara bırakmaları lazım

Evet lisede okuyorum , yaşım küçük.. ama sizin gibi felaket tellallığı yapıpta helede bunu sürekli yaparak neden başkalarını rahatsız edeyim ki.. yaşının büyük olması bu hakkı kimseye tanımaz Kardşim gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın yada gelirine uygun araç alacaksın.. yok illa araç olmadan olmaz diyorsan laf etmiceksin sonuçta varolan bişey bu.. Uzmanlık alanım sizin aklınızla düşünemeyeceğiniz konulara kadar dayanır siz hiç kafanızı yormayın.. Biliyoruzki benzin zamnlanıyor buradan istediğin kadar bağar yaz bakalım 1 kuruş düşecekmi.. bu konu açıldı kapandı tekrar açıldı.. ara ara bu konu tartışıldı ama osmannn94 arkadaş bunu her yazısına taşımayı farz bilmiş kendisine.. kardeşim sayfaya mesaj gerekmiyorki sürekli aynı şeylerin yazıldığı boş mesajlar atıyor... sen çok okumuşsun belliki baksana laf da atıyorsun.. dikkat edin yazılanlara ondan sonra eleştirinizi yapın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motor Doktoru -- 18 Nisan 2011; 13:02:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh

merhaba arkadaşlar.

aracım 2008 model 58500 km 1.3 multıjet

1.viteste kalkış aşamasında titreme yapıyor.
    ustaya gösterdim baskı değişmesi lazım dedi.

bursada yaptıran varmı?
    ne kadara mal oluyor.

debriyaj sistemi 400 tl civarı ama öylesine tamirciye gidersen daha ucuza yaparlar servisler 400 tl istiyor
  • bu forumda en sevdiğim kişi seviyeli bulduğum @ br251dir diğer arkadaşlarda iyi ama nedense forumu sayfa sayfa okurken aradabir sorun çıkaranlar konunun gidişine çomak sokanlar genelde hep aynı kişiler bir kişi sorun çıkarıyor ve arkasından diğer kişide onu fıyk fıyklıyor destek çıkıyor sanırım bunun nedeni fake üyelik çünkü bir kişi tartışmaya girince o kişi devam etmesi gerekirken hemen yanında birisi bitiyor ve ikisi tartışmaya devam edip kendileri sayıca çok olduğu için otomatik olarak üstünlük sağlıyorlar
    buna uyanıklık denir lafım sadece bu konuda değil konu dışındada aynı şeyi yapanlar var umut.25 ve motor doktoru üyelerin aynı kişi olduğuna adım kadar eminim
    lütfen konunun gidişatını bozmayalım açıklayıcı bilgiler mevcut eğer cevap verecek bilgileriniz yoksa susup izleyin bende böyle yapıyorum bu arada ilk sataşan kişi umut.25 olarak gördüm 3cü şahıs olamaya gerek varmı motor doktoru
    saygılar dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Motor Doktoru
    Evet lisede okuyorum , yaşım küçük.. ama sizin gibi felaket tellallığı yapıpta helede bunu sürekli yaparak neden başkalarını rahatsız edeyim ki.. yaşının büyük olması bu hakkı kimseye tanımaz Kardşim gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın yada gelirine uygun araç alacaksın.. yok illa araç olmadan olmaz diyorsan laf etmiceksin sonuçta varolan bişey bu.. Uzmanlık alanım sizin aklınızla düşünemeyeceğiniz konulara kadar dayanır siz hiç kafanızı yormayın.. Biliyoruzki benzin zamnlanıyor buradan istediğin kadar bağar yaz bakalım 1 kuruş düşecekmi.. bu konu açıldı kapandı tekrar açıldı.. ara ara bu konu tartışıldı ama osmannn94 arkadaş bunu her yazısına taşımayı farz bilmiş kendisine.. kardeşim sayfaya mesaj gerekmiyorki sürekli aynı şeylerin yazıldığı boş mesajlar atıyor... sen çok okumuşsun belliki baksana laf da atıyorsun.. dikkat edin yazılanlara ondan sonra eleştirinizi yapın...

genellikle lisede okuyanlar çok bilgiye sahip olmaz yaşın büyüdükçe öğrenirsin herkes benzin pahalı diye şikayet ediniyorsa o zaman bütün ülke arabasını satması gerekir senin dediğin bu,neyse daha fazla liseliye uyup saçmalamaya gerek yok konulara devam edelim

• quote:

Evet lisede okuyorum , gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın yada gelirine uygun araç alacaksın

şimdi lafı tıkıcam söylediğinin lise değilde ilkokul seviyesi olduğunu anlayacaksın(gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın)demişsin insanlar zaten o yıl içinde araba alır vede giderlerini karşılar durumu yettiğinde araba alır ve giderleri karşılar ama her sene zam yapılır vede insanların gelirlerine enflasyon oranında zam yapılır oysaki enflasyon artış değerleri söylediği gibi değildir çünkü insanların gelirleri her yıl gerilerde kaldığı görülmüştür heleki 5 sene içerisinde benzin 10 kat artıyor ise neyse lafı uzatmaya gerek bu bilgileri anlamak için lise okuman lazımdı zaten insanlar gelirine uygun araba alırlar ama her sene yapılan zamlardan dolayı insalar bunu karşılayamaz hale gelir ve sorunlar çıkar daha sonra ise gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın demişsin yani yapılan zamları doğal karşılayan ve şükür diyen bir matematik fakirini daha tanımaktan onur duydum sakın sokakta böyle konuşma adamı linç ederler senin lafına göre ekmeğin tanesi 10 tl olsun eğer paran yetmiyorsa almıcaksın demek gibi bir şey aman sakın ha sokakta böyle konuşupta kendini rezil etme büyüklerine sor akıl al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulut1741 -- 18 Nisan 2011; 14:58:46 >

• quote:

Evet lisede okuyorum , yaşım küçük..

dђ ғіат аlвeа такımı
  • quote:

quote:

Evet lisede okuyorum , yaşım küçük..

dђ ғіат аlвeа такımı

Yaşın benden büyükte noluyo.. konuyu kapat diyosun sora konuyu tekrar açıyosun .. adamgibi takılıyosanız takılın .. laf atıp durmayın.. benim aldığım ahlak terbiye siz ve sizin gibilere laf yetiştirmeyi yasaklıyor bana.. siz gidin televizyonunuzdan benzin zamlarını takip edin...

• quote:

quote:

Evet lisede okuyorum , gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın yada gelirine uygun araç alacaksın

şimdi lafı tıkıcam söylediğinin lise değilde ilkokul seviyesi olduğunu anlayacaksın(gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın)demişsin insanlar zaten o yıl içinde araba alır vede giderlerini karşılar durumu yettiğinde araba alır ve giderleri karşılar ama her sene zam yapılır vede insanların gelirlerine enflasyon oranında zam yapılır oysaki enflasyon artış değerleri söylediği gibi değildir çünkü insanların gelirleri her yıl gerilerde kaldığı görülmüştür heleki 5 sene içerisinde benzin 10 kat artıyor ise neyse lafı uzatmaya gerek bu bilgileri anlamak için lise okuman lazımdı zaten insanlar gelirine uygun araba alırlar ama her sene yapılan zamlardan dolayı insalar bunu karşılayamaz hale gelir ve sorunlar çıkar daha sonra ise gelirin karşılamıyorsa araba almayacaksın demişsin yani yapılan zamları doğal karşılayan ve şükür diyen bir matematik fakirini daha tanımaktan onur duydum sakın sokakta böyle konuşma adamı linç ederler senin lafına göre ekmeğin tanesi 10 tl olsun eğer paran yetmiyorsa almıcaksın demek gibi bir şey aman sakın ha sokakta böyle konuşupta kendini rezil etme büyüklerine sor akıl al

Siz lafı nasıl anlamak istiyorsanız anlayın sizin seviyenizi belli eder.. Tanımadan konuşuyosun bu da senin BÜYÜKlüğünü gösteriyor.. önemli olan yaşının büyümüş olması değil aklının büyümüş olması "matematik fakiri" diyosun ya ne biliyorsun hakkımda da bunu konuşuyorsun seviyesiz..!! Ben bu konuştuğumu her yerde konuşabilirim.. buyursun linç edebilen gelsin etsin.. itirazımız yok.. Ben yazdıklarımı çevremde gördüğüm örneklerine bakarak yazarım.. Tanıdığım bi abim var.. memur. 4-5 yıl önce murat 131 almıştı.48 ay taksit ödeyerek..Şuan yine aynı o abide mazda 323 var.. 1999 model.. demekki sürekli gelirler düşmüyormuş sen yükseltebilirsen yükseltirsin ancak yükseltemeyim hayat şartlarını yakalayamıyorsan orda denecek laf yok dimi.. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motor Doktoru -- 18 Nisan 2011; 15:45:41 >

• @blade8572

Vay canına ya @umut la ben aynı kişiymişim bak sen Allah'ın işine.. hay Allah'ım ya sallıyosun bari ufak salla.. daha inandırıcı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motor Doktoru -- 18 Nisan 2011; 15:44:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade8572

bu forumda en sevdiğim kişi seviyeli bulduğum @ br251dir diğer arkadaşlarda iyi ama nedense forumu sayfa sayfa okurken aradabir sorun çıkaranlar konunun gidişine çomak sokanlar genelde hep aynı kişiler bir kişi sorun çıkarıyor ve arkasından diğer kişide onu fıyk fıyklıyor destek çıkıyor sanırım bunun nedeni fake üyelik çünkü bir kişi tartışmaya girince o kişi devam etmesi gerekirken hemen yanında birisi bitiyor ve ikisi tartışmaya devam edip kendileri sayıca çok olduğu için otomatik olarak üstünlük sağlıyorlar
    buna uyanıklık denir lafım sadece bu konuda değil konu dışındada aynı şeyi yapanlar var umut.25 ve motor doktoru üyelerin aynı kişi olduğuna adım kadar eminim
    lütfen konunun gidişatını bozmayalım açıklayıcı bilgiler mevcut eğer cevap verecek bilgileriniz yoksa susup izleyin bende böyle yapıyorum bu arada ilk sataşan kişi umut.25 olarak gördüm 3cü şahıs olamaya gerek varmı motor doktoru
    saygılar dilerim..

Bak arkadaşım benim yorumlarıma bak önceki ondan sonra deki bilmiyorsan konuşma.. İkincisi tabikide şikayetimi bildirecem.. daha önceden yanlış hatırlamıyosam @Barış isminde bi arkadaşta tpkı osmannn94 gibi sürekli arabasından ve arkadaşlarından yakınıp duruyodu.. onada aynı uyarılar geldi.. sonra o da tıpkı osmannn94 gibi forum üyelerine laf attı.. o da aynı şimdiki gibi tepkisini aldı..

• 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.