Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (496. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ercinsahin

arkadaşlar aracın teybindeki SRC düğmesi radyo ve CD'nin yanı sıra aux seçeneğini de gösteriyor. ancak ben aux girişi yapabileceğim bir yere rastlayamadım. belki torpidonun içindedir dedim, baktım, orada da yok.

acaba aux girişi sonradan bağlanabilir diye mi koydular o seçeneği oraya? eğer serviste bir usb giriş bağlatma şansımız varsa bu müthiş bir haber olur bence.

Bu adrese bak http://www.xcarlink.com.tr/
  • Ben aracın el fireni altında bulunan yedek çakmaklığa bir adet eski uzun tofaş çakmağı aldım elektiriği de kül tablasının ışığından aldım. çakmaktan flaş takarak mp3 dinliyorum.Yanlız parkların açık olması gerekir elektirik küllüğün lambasından aldığımız için bir yerde iyi oldu olaki burdan bir sıkıntı olursa parkları kapatıp elektiriği keserim bir yerde kendiliğinden sigorta oluştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevenlve2

slm arkadaşlar biraz önce yetkili servisten geldim aracımın radyotör suyu eksiltiyor vede gaz pedalında su damlatıyor şikayetiyle. fakat ustalar baktı bende yanlarındaydım iyice incelediler. sorun contalarda felan degıl onlar saglam borularda sağlam acaba radyotör suyu eksiltmesi aracın normal mi yada neden eksiltme oluyor. araç 49000km 1.2 albea 16 w. birde lpg takıldıgında sorun olabiliyor dediler. radyotör vede yağı tamamlayıp gönderdiler biraz gezip sonra eksilme olursa tekrar gideceğim.

Su eksilmesi ne boyutta az mı çok mu? gaz pedalını üzerine su varmı yokmu bu pedala akıtma sorunu biraz gariptir bazen kesilir bazen devam eder.Birkaçgün pedalların üzerine büyükçe bir kağıt, peçete...vb ser.. gözlemle ıslanyor mu ıslanmıyor mu? ıslanıyorsa akıtma var demektir ama az akıtıyorsa suda fazla eksilme gözlenmez başka sorunlarda olabilir............

• quote:

Orijinalden alıntı: sevenlve2

slm arkadaşlar biraz önce yetkili servisten geldim aracımın radyotör suyu eksiltiyor vede gaz pedalında su damlatıyor şikayetiyle. fakat ustalar baktı bende yanlarındaydım iyice incelediler. sorun contalarda felan degıl onlar saglam borularda sağlam acaba radyotör suyu eksiltmesi aracın normal mi yada neden eksiltme oluyor. araç 49000km 1.2 albea 16 w. birde lpg takıldıgında sorun olabiliyor dediler. radyotör vede yağı tamamlayıp gönderdiler biraz gezip sonra eksilme olursa tekrar gideceğim.

eksiltme sorunu ciddidir ihmale gelmez..pedallerden damlama olmadığı halde hâlâ eksiltiyorsa ve herhangi bir yerden kaçak görünmüyorsa motorun sıcak suyuyla çalışan LPG gaz faz dönüştürücüsü büyük bir ihtimal arızalıdır ve içten içe kaçırıyordur..(bazı ustalar buna lpg beyni de derler) en kötü ihtimal silindir kapak contası kaçırıyor ve egzozdan atıyordur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupeman -- 16 Şubat 2010; 0:04:22 >

• 166 sayfa olmuş , yeni arkadaşlar katılmış , albea makyajlanmış ama sorunlar aynı kalmış :)
    1- polen filtresi değişimi :
    resimlerdeki gibi , değişimi kolay, kendiniz yapabilirsiniz
    2- gaz pedalına damlayan su:
    bu akıntı sürekli hale gelip paspasta göllenmeden contalar değişmeli , arada durur, kesilir ama eninde sonunda akar
    3-teybe aux girişi:
    teyp sökülürse arkada cd changer bağlama yerinden uygun soketle , sağ ve sol uç 3,5 mm jackla birleştirilip öne alınırsa . mp3 çalardan ses alınabiliyor . ancak teypten tek tuşla bu kaynağa geçiş mümkün olmadı. iki tuş kombinasyonuyla mp3 çaların sesi alınabiliyor, uzun süre bu şekilde dinledim.
    4-motor civarındaki titreşim :
    eğer oralarda birşeyler eskisinden daha fazla titreşmeye başlamışsa motor kulağı yada motor takozu dedikleri parçalara baktırmak lazım , bir nevi lastik takozdur , motorun şasesye birleştiği yere takılıp titreşimi emme görevi vardır..

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

arkadaşlar aracın teybindeki SRC düğmesi radyo ve CD'nin yanı sıra aux seçeneğini de gösteriyor. ancak ben aux girişi yapabileceğim bir yere rastlayamadım. belki torpidonun içindedir dedim, baktım, orada da yok.

acaba aux girişi sonradan bağlanabilir diye mi koydular o seçeneği oraya? eğer serviste bir usb giriş bağlatma şansımız varsa bu müthiş bir haber olur bence.

Bu adrese bak http://www.xcarlink.com.tr/

teşekkür ederim kardeş, baktım. ama basit bir bağlantı mekanizması için 100 € çok pahalı geldi. 20 tlden fazla etmez bence. o paralara usb girişli sony teyp veriyorlar neredeyse.

• br251 babacanım harbiden 60/50 uyarmı gerçekten güme gitmeyelim...ona göre alacağım babacanım..
  • quote:

aynı durumu bende farkettim, bağlantı için topido veya bagaja bakmaya gerek yok. kullanım kılavuzunda yazdığına göre teybin arkasında aux-in için soket tipinde bağlantı yerleri var, hatta sağ ve sol kanallar için ayrı ayrı belirtilmiş. bunun için de tabiki ön göğüsün sükülüp teybin çıkarılması lazım. servislerin kolaylıkla yapacağı bişey aslında ama önemli olan o soket bağlantıyı 3.5mm lik erkek jak haline getiren bir kablo bulmak. bu kabloyu da forumda bi yerlerde görmüştüm bi ara şimdi bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 16 Şubat 2010; 12:32:55 >

• RE: xcarlink: fiat albea uyumlumu 16 Şubat 2010 Salı 14:06 Tarih:Kimden:'XCarLink Türkiye-Burak Cemil' <burak.cemil@xcarlink.com.tr> Kime:''orhan adıgüzel'' <orhanadiguzel@mynet.com> Sayın Orhan Bey,

XCarLink'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Xcarlink maalesef Fait Albea ile uyumlu değildir. İyi günler dileriz.

Burak CEMİL

XCarLink Türkiye

www.xcarlink.com.tr

Bu e-posta ve muhtemel eklerinde verilen bilgiler kişiye özel ve gizli olup, yalnızca mesajda belirlenen alıcı ile ilgilidir. Size yanlışlıkla ulaşmışsa lütfen göndericiye bilgi veriniz, mesajı siliniz ve içeriğini başka bir kişiye açıklamayınız, herhangi bir ortama kopyalamayınız. Bu e-posta mesajı virüslere karsı anti-virüs sistemleri tarafından taranmıştır. Ancak yollayıcı, bu e-posta mesajının - virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile - virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Verilen tüm bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğünün garantisi verilmemekte olup, önceden bildirilmeksizin değiştirilebilecektir. Bu mesajın içeriği firmamızın resmi görüşlerini yansıtmayabileceğinden UFO Elektronik Müh.Ltd.Şti. hiçbir hukuki sorumluluğu kabul etmez.

Important note :This e-mail transmission is intended only for the use of the individual or entity to which it is addressed, and may contain information that is privileged, confidential and that may not be made public by law or agreement. If the recipient of this message is not the intended recipient or entity, you are hereby notified that any further dissemination, distribution or copying of this information is strictly prohibited. If you have received this communication in error, please notify us immediately by telephone and return the original message to us to the above address or destroy it.

-----Original Message-----
    From: orhan adıgüzel [mailto:orhanadiguzel@mynet.com]
    Sent: Tuesday, February 16, 2010 1:57 AM
    To: info@xcarlink.com.tr
    Subject: xcarlink: fiat albea uyumlumu

Bir sorun e-postasıhttp://www.xcarlink.com.tr Gönderen:

orhan adıgüzel <orhanadiguzel@mynet.com>

bu cihaz fiat albea lara uyumlumu ?2006 model
    buyrun beyler xcarlink bizim arabalara uymuyormuş.....zaten haddinden fazla pahalı...buda adamların cevabı gerçi bana uyar gibi geliyor....sonuçta cd changer çıkışına taklıyormuş.. neyse aman fm transmitter e devam yapacak bişey yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanpaşa

RE: xcarlink: fiat albea uyumlumu 16 Şubat 2010 Salı 14:06 Tarih:Kimden:'XCarLink Türkiye-Burak Cemil' <burak.cemil@xcarlink.com.tr> Kime:''orhan adıgüzel'' <orhanadiguzel@mynet.com> Sayın Orhan Bey,

XCarLink'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Xcarlink maalesef Fait Albea ile uyumlu değildir. İyi günler dileriz.

Burak CEMİL

XCarLink Türkiye

www.xcarlink.com.tr

buyrun beyler xcarlink bizim arabalara uymuyormuş.....zaten haddinden fazla pahalı...buda adamların cevabı gerçi bana uyar gibi geliyor....sonuçta cd changer çıkışına taklıyormuş.. neyse aman fm transmitter e devam yapacak bişey yok...

sorun değil en azından teyp mp3 çalıyor ordan dinlerim. zaten çok pahalı meret değmez bence o paraya.

• Gerek yok bence bunlara zaten CD çalarımız var...Yetersiz kalırsada zaten FM Trans. ile istediğinizi dinleyebilirsiniz...
  • quote:

br251 babacanım harbiden 60/50 uyarmı gerçekten güme gitmeyelim...ona göre alacağım babacanım..

Geçen sene muz silecek almaya gittim sanayiye bir türlü 60cm bulamdım en son bir yerde buldum bu dfada adamda 45 yoktu mecbur 50 taktık.ucu ucuna kurtarıyor ama görmeden alacaksan(internetten falan) 60 45 al.. diğer türlü aldığın yerde takıp denersin.....

Servisten alınan orjinal silecekler 55-45 oluyor..Ama 60-45 ideali bence

xcarlink Fiat uyumlu cd çalarlar bölümünde bizim cd çalarların esimleri var ama üzerinde blaupunkt yazıyor...marka farkından dolayı olmuyor ozaman

Malum bizim cd çalarların içi pioneer dışı Grundig'in bir yan markası

• br251
    ben hepsiburda.comdan sipariş verdim 550-450 2tanesi 8.17kuruş tuttu
    marketlerde filan görüyorum ama 600lik satılan nadir sanırım
  • Yeni cihazları bilmiyorum, fakat bizim model yılındaki player cihazlar güzel. Bence tabii.
    Daha 1 kere atlama-takılma yapmadı. Eğer beklentileriniz standartlar dahilindeyse, yeterlidir diyorum.
    Pioneer s-9000 miydi, neydi. değil mi?
    yukarıda bahsedilen cihaz aşırı pahalı. değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeiffer

Yeni cihazları bilmiyorum, fakat bizim model yılındaki player cihazlar güzel. Bence tabii.
    Daha 1 kere atlama-takılma yapmadı. Eğer beklentileriniz standartlar dahilindeyse, yeterlidir diyorum.
    Pioneer s-9000 miydi, neydi. değil mi?
    yukarıda bahsedilen cihaz aşırı pahalı. değmez.

solelerdekini bilmiyorum ama bizim cd çalarlarımız Pionerr in cd çalarları:) tek sıkıntı tuş takımları oluyor boya atması
    Ben usb+ kart girişli mp3 alacaktım ama orjinalini daha hoş duruyor bu yüzden almaktan vazgeçtim...
    Transmitterlar nasıl oluyor acaba bilgisi olan arkadaş bana açıklayabilir mi ?Sanırım Mp3 çalıyor cd çalara mı ?bağlanıyor...
  • Şirkette Palio var yeni-sıfır. Onların playerları dar ve göğsün üstte kalan boş kısmını Cd rafı gibi temiz bir şekilde bırakmışlar.
    Hoş duruyor.
    Lakin bizim playerlar kocaman bir boşluk dolduruyor ve bence çok çok daha güzel bir görüntü var.
    Bundan yalnızca çok kaliteli bir Dvd player yüzünden vazgeçebilirim.
    Manzarayı getir gözünün önüne şimdi.
  • quote:

br251 babacanım harbiden 60/50 uyarmı gerçekten güme gitmeyelim...ona göre alacağım babacanım..

@orhanpaşam

http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otso98381
    600lik silecek fiyatı uygun
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otso98377
    500lik silecek buda

--
    Benim 450lik silecek yollanmış kargoyla diğeri stokta yokmuş diğeride hemen yollanır inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: zeiffer

Şirkette Palio var yeni-sıfır. Onların playerları dar ve göğsün üstte kalan boş kısmını Cd rafı gibi temiz bir şekilde bırakmışlar.
    Hoş duruyor.
    Lakin bizim playerlar kocaman bir boşluk dolduruyor ve bence çok çok daha güzel bir görüntü var.
    Bundan yalnızca çok kaliteli bir Dvd player yüzünden vazgeçebilirim.
    Manzarayı getir gözünün önüne şimdi.

Zeiffer hocam benim önerdiğim types ürününe baktınız mı telefon tutacağı olan...
    Birde arkadaşlar Arabanın Torpido üst kısmında air bag yuvası var yolcu airbagi benim araçta orda airbag yok palio forumunda veya başka bir
    görmüştüm ordaki kapağı söküp göz olarak kullanmışlardı... oda hoş görünüyordu:)
    100bin bakıma servise uğrayınca soracağım...

• umut henüz fırsat bulup AVM ye gidemedim. Tatile giriyorum, bu gece son. Kopartırım bu 2 gün içinde. Haberdar edicem, nasıl çözersem-çözeyim. Bu konsola 2.torp. gözü hadisesi değişik birşeymiş bakın! Hiç de denk gelmemişim? Şık ve değişik olur tahmin ediyorum.
    Bilen-gören varmıdır? Allah Allah ... Enteresan...
  • Umut OLPAK kardeşim ben 1 aya yakındır hatta geçkindir kullanıyorum...bayağı bi araştırdım olurdu olmazdı diye...şimdi bunun çalışma prensibi şu; fm transmitter in hafızası var oraya şarkı türkü neyse yüklüyosun sonra aracın çakmaklığını söküp oraya bunu takıyosun elektriği ordan alıyo...üzerinden frekansı ayarlıyorsun örn.;87,5 sonra aracın radyosunu açıp oradan 87,5 den müziğini dinliyorsun...olay bu...şahsen ben parazit marazit olur diye işkillenmiştim bayağı...sonra koçtaş tan aldım adam abi 1 ay dene olmadı getir dedi...denedim sağa sola gittim...baktım parazit falan yok aynen devam kullanmaya......marka model çok ben piranha aldım 0.1 mhz kanallar arası boşluk var...2 gb hafıza var klasör seçmeli kötü yanlar kontakla açılıp kapanıyor birde kontağı kapatınca dinlediğin şarkıda kalmıyor klasör başındaki ilk şarkıya dönüyor...
  • 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.