Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (484. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paye001

arkadaşlar benim araba ya tüp düşünüyorum ama tam randımanlı olurmu biemediğim için kafam karışık (albea sole 1.4) bu konuda yardıma ihtiyacım var.aracında tüp olan arkadaşlar memnunlarmı acaba.

gerideki sayfaları incele şahsen memnunum tavsiye ederim ...italyan malından şaşma...
  • Park lambalarını sökmek basit bakarsan anlarsın dikkatlice bak yeter..!

quote:

Orijinalden alıntı: Albea 1.3

aracımın ön park lambalarını nasıl sökebilirim?
  • Ankara nın başkent olduguna bakma sakın mahrumiyet bölgesi ve kazıklanma adresi..! istanbuldan sipariş ver gelsin yada ufak tefek şeyleri hepsiburada.com dan al..!

quote:

arkadaşlar albea arka plaka lambalarını beyaz ile değiştirmeyi düşünüyorum ankarada olan arkadaşlar oto ünlüde bulamadım nerde bulabilirim?
  • far kapaklarını söktüm bitanesini 2 metal tırnak var tekrar otutturamadım 1tanesi tam oturdu diğeri oturmadı heralde metal kısmı yuvasından çıktı
    karanlıkta diye bıraktım yarın gündüz bakacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susta Kazım -- 31 Ocak 2010; 20:46:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

quote:

Orijinalden alıntı: f.gns

Ark bende albeya sahibiyim biliyorum bu konu daha öncede açılmıştır. Derdim ekonomik araba kullanmak ama bu nasıl yapabilirim. Aracım 1.2 motor 16 valf
    90 hp yani bu arabalardan kulllananlar varsa nasıl ekonomik kullanıyolar bilgi verirlerse sevinirim. Çünkü aracım bana göre normallerden fazla yakıyo gibi geliyo acaba sorun kullanmamdamı diye merak ediyorum.

7 litre benzin yakıyorum ben aynı motorla... 2000-2500 devir arası kullanırsan az yakar. birde yağını suyuna bak aracın. hava filtresi vs...

Hocam öncelikle o motor 90 değil 80 HP

2000-2500 devir arası bence daha çok yakmaya sebep olur çünkü 2000 e gelinca vites atarsan araba yüksek viteste devrini almadan gider ve bu daha çok yakmasına sebep olur...Benim idealim 3000 devir...

Odrin hocanın dediği gibi hava filtresi eskimiş olabilir, yağına suyunada baktır bi...

• quote:

Orijinalden alıntı: turbulanstr

Park lambalarını sökmek basit bakarsan anlarsın dikkatlice bak yeter..!

quote:

aracımın ön park lambalarını nasıl sökebilirim?

Hocam içerden tutacaklı siyah kapakları çıkarttıktan sonra zaten park ampülünü çıkartmak basit anlaşılıyor yani biraz denemek lazım tarif etmek çok zor
  • arkadaşlar herkese iyi forumlar bugün itibariyle 2006 albeamla bende sizlerleyim allahın izni ile. Sormak istediğim çok şey var ufak ufak başlayayım deneyimli ve tecrübeli albea dostları bilgi ve deneyimleri doğrultusunda bana yardımcı olursa çok sevinirim. Ben inşallah bilgim doğrultusun da yardımcı olmaya çalışacağım bundan sonra tabi güzel sohbetlerde yapıcaz inşallah.
    ilk olarak ben aracıma lastik alımı yapıcam ve albeanın orjinal hafif alaşımlı çelik jantını almak istiyorum lastik ebadı 185/65 /R 14 Michelin energy saver olacak sanırım takacağımız en ideal ebad bu olacaktır diye düşünüyorum birde çelik jantı kaça nerden bulabilirim, servisinde mutlaka vardır diye düşünüyorum ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birde aracımın kısa/uzun/park ve sis ampüllerini beyaza çevirmek istiyorum veya kısaya 8000K zenon alıp diğerlerini sadece ampül değişimi ile biraz daha hesaplı yapabilirim fakat konuştuğum bazı arkadaşlar eğer bunu yaparsam hiç memnun kalmayacağımı yağmurlu havalarda farın hiç göstermediğini normalde bile görüş mesafemin çok düşeceğini kısacası bu hata olur dediler ama mutlaka bunu yapan ve memnun kalan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum bu konuda da deneyimi olan arkadarlar görüşlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler sanırım hızlı bir giriş yaptım ama neyse artık:))

• arkadaşlar diğer albealarda çok gördüm,nedense arka camın üst kısmında ortada olan ve frene basınca yanan stop lambası var uzun ince stop lambası,arka camın üst orta kısmında olan,işte onda yaklaşık 10 tane led varsa soldan 3.cü olması lazım biraz sönük yanıyor,nedende hepsinde aynı dikkat ettinizmi
    biraz uzaktan bakınca ağzında tek dişi olmayan insan gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar2442 -- 31 Ocak 2010; 21:37:57 >
  • @ruzgar2442
    40kuruşa sevisde değiştirebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: neremec

bunu ben almadan önce sormuştum ve ögrendiğim kadarıyla albeanın motorunda kullandıkları metalle ilgili birşeymiş..benimde arabanın hararet göstergesi ortayı gecmez sanki cakılır kalır yüksek devirde kullanırım hiç aynı ya sistem mükemmel çalışıyor zamanında yada cidden kullandıkları parcadan akaynaklanıyor...bir haftadır başka birşeyd aha farkettim arada çalşıtıktan sonra hararet sona geliyor 3-4 sn sonra takrar hemen aşagı iniyor pek öenmsemdim ama inşallah sorun oluşturmaz..bi fikri olan varsa paylaşırsa iyi lur şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Gördüğünüz problem bizdede mevcut. Kontağı çevirdiğimde hararet ibresi sona kadar dayanıyor ve tekrar aşağı iniyor. Bunun sebebi akünün zayıflamış olması. Ben servise ve birkaç ustaya gidip sordum acaba başka bir sorun var mı diye, ama sorunun akünün zayıflamasından kaynaklandığını söylediler. Akü voltajını ölçtüler 10.3V çıktı. 10V altına düştüğünde marş hiç basmazmış. Sana tavsiyem rahatsız olmuyorsan bu şekilde devam et derim. Akün tamamen bitince değiştirirsin. Çünkü benim akü hala beri bitmedi.
    Akünün bu kadar erken zayıflamasının sebebi de aracınızı az kullanmanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: N 6297

arkadaşlar herkese iyi forumlar bugün itibariyle 2006 albeamla bende sizlerleyim allahın izni ile. Sormak istediğim çok şey var ufak ufak başlayayım deneyimli ve tecrübeli albea dostları bilgi ve deneyimleri doğrultusunda bana yardımcı olursa çok sevinirim. Ben inşallah bilgim doğrultusun da yardımcı olmaya çalışacağım bundan sonra tabi güzel sohbetlerde yapıcaz inşallah.
    ilk olarak ben aracıma lastik alımı yapıcam ve albeanın orjinal hafif alaşımlı çelik jantını almak istiyorum lastik ebadı 185/65 /R 14 Michelin energy saver olacak sanırım takacağımız en ideal ebad bu olacaktır diye düşünüyorum birde çelik jantı kaça nerden bulabilirim, servisinde mutlaka vardır diye düşünüyorum ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Birde aracımın kısa/uzun/park ve sis ampüllerini beyaza çevirmek istiyorum veya kısaya 8000K zenon alıp diğerlerini sadece ampül değişimi ile biraz daha hesaplı yapabilirim fakat konuştuğum bazı arkadaşlar eğer bunu yaparsam hiç memnun kalmayacağımı yağmurlu havalarda farın hiç göstermediğini normalde bile görüş mesafemin çok düşeceğini kısacası bu hata olur dediler ama mutlaka bunu yapan ve memnun kalan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum bu konuda da deneyimi olan arkadarlar görüşlerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler sanırım hızlı bir giriş yaptım ama neyse artık:))

aracın hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın ben orjınal jantı servıste 500 e taktırdım

• öndeki lambaları değiştirmek için siyah büyük kapak . çıkarılıp , parksa en kenardaki beyaz duy, kısaysa ortadaki çengeli teşkilat , uzunsa en içteki çengelli teşkilat yerinden çıkarılıp lamba değiştirilir. sökerken dikkatli bakıp , takarken aynı şekle getirebilirsiniz.

motor yağı soran arkadaş için orjinal yağ selenia 10-40 yedek parçacılarda bulunuyor,

akü 2004 te takılmıştı , 2009 kışında 2 defa takviye ettim , geçen hafta tavan ön lambasının birini 6 saat açık unutmak suretiyle bitirildi .mutlu silver 120 tl ye alınıp takıldı.
  • quote:

@ruzgar2442

40 kuruş ampül birde 10 tl işçilik aldılar

ayrıca zaten 5 ay önce bu şekilde değiştirdim ama sanki biraz sönük gibi,cam kısmında bir şey var gibi,her albeada aynı şekilde
  • Arkadaşlar aşağıdaki bağlantıda ABS ile ilgili video var, isteyenler izleyebilir. Sayfada başka videolarda var.

Video : ABS fren sistemi sürüş güvenliği açısından ne sağlamaz?

http://www.uzmantv.com/abs-fren-sistemi-surus-guvenligi-acisindan-ne-saglamaz

NOT : Başlangıçta kısa bir reklam var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdmh -- 1 Şubat 2010; 1:06:04 >
  • Merhaba, Çelik cant takmak bence huzuli bir masraf ve yakıt ekonomisi olarak fazladan bir külfet..! orijinal lastik ebatı 185-65-R14-H86 dır güzel bir cant kapagıyla albea nı güzel gösterebilirsin..!

quote:

Orijinalden alıntı: N 6297

arkadaşlar herkese iyi forumlar bugün itibariyle 2006 albeamla bende sizlerleyim allahın izni ile. Sormak istediğim çok şey var ufak ufak başlayayım deneyimli ve tecrübeli albea dostları bilgi ve deneyimleri doğrultusunda bana yardımcı olursa çok sevinirim. Ben inşallah bilgim doğrultusun da yardımcı olmaya çalışacağım bundan sonra tabi güzel sohbetlerde yapıcaz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

quote:

@ruzgar2442

40 kuruş ampül birde 10 tl işçilik aldılar

ayrıca zaten 5 ay önce bu şekilde değiştirdim ama sanki biraz sönük gibi,cam kısmında bir şey var gibi,her albeada aynı şekilde

10lira mı siz 40kuruşa parçaçıdan alın malzemeyi arkadaki vidaları söküp rahatlıkla değiştirebilirsiniz
  • arkadaşlar aracın yakıtını düşürmek için carbon cleaner diye bir bakım yapılıyormuş veya enjeksiyon temizliğinin faydası olurmu bilgisi olan paylaşırsa seviniriz.
    (benzinli araca binilmiyor bu arada sanırım en kısa zamanda dizel bir albea almak gerekecek)
  • İşte geldim burdayım...Dün Kazasız belazsız gittim geldim arkadaşlar.İbre bir çıktı bir ini onu takip etmekten gözlerim yoruldu....

Arabaya ilk bindiğiizde motor ısındıktan hemen sonra bu olayı yapıyor ilk önce hararet normal şekilde yükseliyor fren e basınca veya ayağını gazdan çekince 2 çizgi birden aşağı iniyor..20-30 km sonra 2 çizgi değilde b 1 çizgi inip çıkıyor.60-70 km den sonra yarım çizgi inip çıkıyor...

Yarın nasip olursa servise gidip göstereceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omentum

dostlar merhaba;
    özellikle lpg li kullanan arkadaşlar
    motor yağını 10*40 tan farklı kullanan var mı?
    ben en son elf 10-40 koydurmuştum ancak daha
    4000 km oldu yağ simsiyah ve motor sesi
    arttı
    total in taxigas 20 40 yağından koydurmayı planlıyorum
    bu yağdan kullanan var mı?
    1.2 8v LPG albea 2004 araç 128.000 km de
    veyahut sizlerin motor yağı tavsiyeleriniz neler?
    teşekkürler
    herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

arkadaşım 1.2 8v 50 bin bile daha olmadı.lpg dönüşümü yaptıralı daha 10 bin km olmadı.usta öncekinden farklı bir yağ koymadı.aynı yağa devam ama yağın numarasına bakmadım.şu soruyu da sordum.lpg taktırdım diye bakımda extra bişeye gerek varmı diye o da yok dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baki69

arkadaşlar aracın yakıtını düşürmek için carbon cleaner diye bir bakım yapılıyormuş veya enjeksiyon temizliğinin faydası olurmu bilgisi olan paylaşırsa seviniriz.
    (benzinli araca binilmiyor bu arada sanırım en kısa zamanda dizel bir albea almak gerekecek)

verdikleri katalogda etkisinin olduğunu yazmışlar servisdeki arkadaşa sorduğumda rölantide ve çekişde bozukluk olduğunda yapılınca düzeldiğini ve çekişin arttığı söylemişti

Dizel albeaya gelince

Tüpdü şuydu buydu uğraşmayın Dizel en iyisi 1.3 16valf multijet motor gayet güzel ekonomik devir 30civarı olunca turbonun devreye girip arabanın şahlanması ayrı bir güzellik:)
    Eğer Benzin fiyatları artmasa kmdeki kuruş bakımında 1.2ler ve 1.4lerde çok ekonomik diğer araçlara göre ama kış ayları+akaryakıt zammı insanları lpg ve dizel'e teşvik ediyor...

• 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.