Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adam 46 lıtre ıle 795 km gıtmıs bende 120 mılyona 39.50 dıyelım yanı 39 kusur lıtre benzın aldım depodakı ıle 40 lıtre dersen 120 mılyona 750 km gıtmıssem km de 160 bın yakmıs olurum yanlıs hesaplamadıysam 110 bın deıl sonra ben tek kısı gıttım aracım bostu ve kıs ayında yanı benzın depoda daha yogun olarak kaldı yaz ayı gıbı ucmadı valla ben normal olarak kullandıgımı dusunuyorum olması gereken budur bence uzun yolda yanı en fazla 180-190 bın olmalı bunun uzerınde yakıyorsa aracın bır sorunu vardır ha sehır ıcersınde ben aracı hava fıltresı ve dewıl eksoz ıle kullanıyorum ses hosuma gıttıgı ıcınde yuksek devırlerde kulllanıyorum yanı hıc olcmedım ama yıne olceyım bı aara unutmassam km de 210 220 bını gececegını sanmıyorum hadı hep zorlıyayım 230 bın daha uzerıne gectıgınde zaten 1200 motor kullanmamın bı anlamı kalmaz 1600 palio alır basar gıderım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliyim_ben -- 18 Şubat 2008; 1:14:58 >
  • arkadaşlar ben de yeni üye oldum.2005 albea 1,2 16 v. sahibiyim yakıt konusunda şehir dışı çok şey denedim sonunda BRC lpg taktırdım çok da memnunum geçen yaz lpg 1,5 lira iken 72 ytl ile 700 km yi geçtim arabada 4 kişi idik ve bagajda dolu idi.Amam istanbul trafiğinde 1 haftadır kullanıyorum şimdi lpg 1720 iken kaç lira YAKSA NORMAL OLUR ?Bide performans filtre taktırmak istiyorum yakıtı artırır mı? benim için yakıt önemli performans zaten ortada bi de lpg li araç kullananlara bişey daha soracam lpg filtresi çok eskirse yakıt artar mı?
  • hangı fıltren olursa olsun eskıdıgınde yakıt artar bırde performans fıltresı taktırdıgında yakıtı cok az arttırır bu lpglı oldugundan cok bırsey farketmessın yakıt artısında dokunmas bence
  • arkadaşlar lastik ebatını değiştiren var mı? 175 65 14 taksam nasıl olur yada 185 55 15 takan var mı tecrubeli bilgi istiyorum.. İstanbul trafiğinde albea 1,2 16v kaç yakmalı
  • 185/65 R14 kullanıyorum, tavsiye ederim. türkiyede yollar çok bozuk , ince yanak iyi olmaz bence. jant büyütüp çok fazla estetiği artıracağını sanmıyorum.
  • arkadaşlar performans filtresi kullanan var mı hangisini tavsiye edersiniz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: albea takımı

arkadaşlar performans filtresi kullanan var mı hangisini tavsiye edersiniz..

green markayı tavsiye ederim..
  • quote:

arkadaşlar performans filtresi kullanan var mı hangisini tavsiye edersiniz..

Dostum bu sayfada benim yazdığım mesaja göz at istersen senin isteğine cevap verir sanırım
    http://forum.donanimhaber.com/m_11326129/mpage_9/key_/tm.htm videoyu izle , ordaki filtrenin markası Fk

• bence o kadar markaya takmayın hava fıltresınde eger ıllede marka dıyorsanız k&n hava fıltresı her zmn ııdır ama motorun cc cıne gore hava fıltresı taktırın ıstedıgınız beygır deılde ses ıse hava fıltresınden markaya gerek yok bence
  • araç lpg 1700 iken 170 civarı yakıyorsa normal yani litre fiyatının yüzde 10 u kadar yakıyorsa normaldir yani 100 km de 10-11 litre lpg tüketimi
    quote:

arkadaşlar ben de yeni üye oldum.2005 albea 1,2 16 v. sahibiyim yakıt konusunda şehir dışı çok şey denedim sonunda BRC lpg taktırdım çok da memnunum geçen yaz lpg 1,5 lira iken 72 ytl ile 700 km yi geçtim arabada 4 kişi idik ve bagajda dolu idi.Amam istanbul trafiğinde 1 haftadır kullanıyorum şimdi lpg 1720 iken kaç lira YAKSA NORMAL OLUR ?Bide performans filtre taktırmak istiyorum yakıtı artırır mı? benim için yakıt önemli performans zaten ortada bi de lpg li araç kullananlara bişey daha soracam lpg filtresi çok eskirse yakıt artar mı?

• arac 1.2 16 valf olacak sonra lpg 1.7 ytl ıken 0.170 ykr yakarsa ben o 1.2 16 v arabayı alır cope atarım bılader yaw 1.6 16 v arac su anda 130 ykr yakıyor sız neden bahsedıyorsunuz arkadaslar eger o 1.2 16 v arac 110-120 ykr yakmassa ben o arabaya bınmem ne anladım ben o ısten ıı lpglı olcak 1.7 ytl ıken lıtresı lpg nın 170ykr yakacak ıı artık benzınle kullanırkende 3.02 lıtresı su an 300 ykr yaksın yok daha neler 3.0 v6 motor makınamı kullanıosunuz yanı bı araba kotulenırde bu kadar olmas ben cok memnunum kardesım arabamdan benzınle kullanıyorum sehır dısında 120 mılyona 750 km de gıttım sehır ıcındede benı kasmıo su anda bana gore en ıyı gıden en az yakan en uygun fıyata olan en yuksek modelı ıle en genıs halı ıle albea 1 numara... son bısı daha kardesım 1.7 ytl ıken dıyorsun lpg 100 km de 10-11 lıtre yakması normal dıyorsun yaw 10 lıtre yaksa zaten 17 mılyon olur albeada 100 km de 6 lıtre yakıo sehır dısında buda 18 mılyon oluo bıde sıralı sısteme 1200 1500 ytl arası vercen madem bısı bılmıosunuz yorumda yapıp arabayı kotulemeyın
    arkadas dıyorkı 72 mılyona 700 km reyı gectım dıyor buda demektırkı km de 0.102 ykr cıvarında yakmıs zaten bole olması lazım ustumdekı arkadasın yaptıgı yorum yanlıstır kesınlıkle katılmıyorum 1200 motor araba lpg ıle 1 lıtreyle 10 km gıderse at o lpgyıde arabayıda sehır ıcıde olsa lpg ıle en fazla 130 bın yakmalı buda bujıler fıltrelerın degısme zamanı gelmıs ve gaz ayarı olmayan bı araba ıcın en fazla 1.2 16 v aracta sehır ıcı 130 ykr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliyim_ben -- 21 Şubat 2008; 3:18:55 >

• doğrudur kardeş ne diyeyim abim fiatın servisinde çalışıyo ondan diyordum. polemiğe gerek yok benim albeam öyle yakıyo demekki benim arabamda anormal bişeyler var.ilgine teşekkürler
  • arkadasım olay polemık deıl senın aracın sanırım 1.2 8v ben ole oldugunu gormedım aracta valf onemlıdır valf yukseldıkce yakıt duser senın aracın 8v 16v den yanı benımkınden fazla yakması normaldır bende sureklı fıat bayısındeyım 8 v kullananları cok tanıyorum kı duz 1200 motor valfsız kullananlarıda tanıyorum 8 valf kullananlar zaten benzını cok yıyo dıe yakınıyorlar kı bunun yanında 1200 motor kullananlar hep aglıo sorun valfte aracında deıl arkadasım ben fıattan bı atak beklıyorum 1.2 motor 20 valf :)
  • araçlarımızın çok yakması normal değil mi? 95 benzin= 3.20 YTL olmuş. :D trafik hergün biraz daha yağunlaşıyor. sinir katsayımız da sürekli artıyor tabi.
  • arkadşlar ben 72 ytl ile yaklaşık 730 km gittim yani yakıtım 10 kuruşun altına indi (arkadaş beni yanlış anladı sanırım) hatta iki hafta önce gelirken vakumlu lastik ve alabildiği kadar yük olmasına rağmen 1,3 kuruş yaktı ama şehir içinde tam olarak belirleyemedim.lpg filtremi 20000 km olunca değişmem gerektğini söylediler 35000 olmasına rağmen değişmedim birde bujiler 20000 bakımında değişti onları ne zaman değişmeliyim lastik hakkında da şunu öğrenmek istiyorum 185/55/14 kullanan var mı? biliyorum yollarımız çok iyi değil ama aracın performansını artıracağını düşünüyorum ne dersiniz yanılıyor muyum

• sağol kardeş haklısın. ama bu kadar farketmemeli diye düşünüyorum.
  • 1.2 16v 2004 model albea EL yi alalı nerdeyse 2 yıl olacak . 48 binde aldım 65 bin oldu. hava yağ -filtre değişimi - ön fren balataları değişti, kışın kar lastiği alındı. hiç arıza yapmadı , hiç yolda bırakmadı.

bu durumda doğru arabayı seçmişim diyorum. tabi 0 km de alsaydım, çoğu araba 5 sene garanti veriyor. belki zaten arıza hata olmayacaktı.
    ama 2 el araba alıpta ,2 sene sorunsuz binmek verdiğim para boşa gitmedi diye düşündürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebu -- 21 Şubat 2008; 22:29:55 >

• 95 oktan ne zmn 3.20 ytl oldu yaa ben bugun aldım 3.02 ytl den lıtresını yaa arkadaslar bızım arabalarımız en az yakan araclardan bırı sorun aracın yakısında deılkı sorun benzın fıyatının artısında o yuzden arabalara deıl benzın fıyatlarına yakınalım arabalarımız cunku az yakıyorr kurus deılde lıtre hesabı yaparsak ben uzun yolda 1 lıtre ıle 18 km gıtmısım yanı 5.5 lıtre yakmısım ha sımdı bu tabı 5.5 lıtre en azamı durum o gun nasıl ole oldu onuda bılmıom havanın soguklugundan olsa gerek dıye dusunuyorum bu 5.5 lıtreyı bugun ytl ye cevırırsek 17 ytl bunu bırde benzın lıtre fıyatının 5 ytl oldugu zmnlarda dusunursek 25 mılyon ıste arabanın yakısı aynı benzın fıyatı sorun bu ıse care bulmak lazım yazın kumsalda sondaj calısmaları ıle benzın arabaya baslıyorum :D:D:D:D:D:D:D:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

arkadaşlar bende 2007 model albea multijet active aldım.çelik gri renginde.multijet i olanlara sorum olacak. bir depo ile kaç km yapıyorsunuz şehir içinde vede şehir dışında.arabayı fazla bağırtmadan,hiç ölçtünüzmü??

bi soru daha; arka hoperlör kapağı nasıl açılır bu aletin.2 saat uğraştık bir türlü açamadık.hiç açan varmı hoperlör eklemek için.

Bak arkadaşım İstanbul da taksiciyim ve normal günlerde 170 ytl yakıyor km.de çok sıkışık olursa 180-190 ytl çıkıyor.çok açık olduğu gün ise 150 ytl altına düşmedi şimdiye kadar şehiriçi trafiği bu.Birde bölü/litresi varya hani yol bilgisayarında o mesela gerçekten çok doğru hesaplamalar veriyor.19.3 gibi bir değer gerçekten çok çok iyi şehiriçi için tabi söylüyorum.16.0 altındakiler ise maalesef 170 ytl.nin üstünde yakmaya her zaman aday.Bence ne 2500 devir yerine göre ise 3000-4000 devir gitmek gerekiyor ama ben düz yolda 2500 devir kullanırım her zaman vites artırmalarındada rampa yukarı3000-4000 devir.saygılar sunarım, kazasız günler dileğiyle hepimize.

• Arkadaşım benim belirttiğim 100 km de 10-11 litre yakması şehir içi ve kış şartlarına göredir.araç şehir dışında sakin kullanımda sizin belirttiğiniz kadar yakar yani 0,13-0,14 ykr arası yakar buda normal bir değerdir
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.