Şimdi Ara

Lenovo Vibe P1 mi? S1 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk önce bana değerli fikirlerinizi vereceğiniz için teşekkür ederim.

Ben LG P880 4x Hd kullanıcısıyım ve bu telefon beni kanser etmek üzere sürekli kasılıyor. Face ye bile yalanım yok en az 3 dk da girebiliyorum...

İki telefon gördüm...
    Lenovo Vibe S1 ve Lenovo Vibe P1 aslında bu iki modeli Vibe Shota o kadar para çıkamıyacağım için düşünüyorum... Sizce Hangisi? Farklı bir telefon önerisi olan arkadaşlar. 1200 tl yi geçmeyecek şekilde...

Teşekkürler...

• Vibe P1 tavsiye ederim, az çok iki cihazın da özelliklerini biliyorsunuz. Zaten LG 4x HD modelinden geçeceğiniz için her şekilde memnun kalacağınıza eminim.
  • ekiz_erdem E kullanıcısına yanıt
    g3 alın
  • bende p1 ile s1 in farkını araştırıyorum hoşuma gitti almayı düşünüyorum s3 ten geçiş yapacam

fakat başka bir konu şu g3 gibi kendini kanıtlamış mükemmel ekranlı kusursuz bir cihaz varken lenovo gibi markaları almak maceramı acaba bilemedim
  • Ben s1 kullanıyorum genel anlamda memnunum. P1 batarya olarak daha güçlü. Ben ekranı 5.5 inch hiye almadım p1'i. Ama 2 ay beklersen 250-300 lira ucuza alırsın ikisini de .
  • Vallaha ben eşime Lenovo S850 aldım çok memnun. Eşimin kardeşine X2 aldık bu kadar donan telefon olamaz diyo... Malum iphone 5 ten geçince...

Vallaha yemin ettim Lg 1 tl ye telfon dağıtsın alırsam.... O kadar bilenmiş durumdayım.. Lg 4x hd yi aldım adamlar 1 ay sonra güncelleme almıyacağını söyledi. Zaten 4.1.2 sürümüne güncelledim orada kaldı.. Benim için Lg yi alırken zaten bir maceraydı Lenovoyu hayli hayli alırım.. Huwaei ye para vermektense...

Asus çok düşünmüştüm ya bi kasayı değiştirmek güçlü bir firma için bu kadarmı zor. Telefonu alınca sanki çinin 3 kalite cihazını kullanırmış gibi bi his veriyor bana...

Arkadaşların dediği gibi elimdeki telefona bi root bi yeni rom zaten kasılıyo idare eder heralde birkaç ay daha.. Biraz düşer fiyatlar bende alırım. Telefonu kırarsam belki hemen.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiz_erdem -- 4 Ocak 2016; 3:32:27 >
  • http://kiyaslahadi.com/tr/1/617,615/

ben burda kıyaaslama yaptım bariz s1 önde beni tek düşüündüren p1 deki 5000 mah batarya oldu

acaba hangiis alınabilir bilmiyorum... bende annem için düşünüyorum fakat karar veremedim... cok nüyük telefonda istemiyor

dolayıısyla s1 e kayıyo gibiyim fakat oda 2600 mah bataryayla beni sogutuyor
  • Vallaha eğer bir bayan için alınacaksa ve çok detaylı kullanılmayacaksa kasa zariflik ve ram yönününden s1 ideal seçim gibi...

Benim tercihim bazen iş yerinde şarza bırakıp gidiyorum parmak izi okuyucu olan p1 olacak gibi ama o da kasa ve ram bakımından düşündüğümde s1 e gönlüm kayıyor.

Bir az daha beklemek lazım gibi... Fiyatlar düşer gibi geliyor ama vergiler artacakmış. Öyle bi duyum var.. Şöle bi 1099 gibi olsa alacam...
  • Dostum P1 'deki özelliklerin.çoğu standart telefonlarda olan özellikler. Bataryası artısı sadece. Ama şu.durumda bile her gün şarj ediyoruz cihazları.ben çok önemsemiyorum. Ki telefon 190 gram. Bu bile bir sebep almamak için. S1 ise ön çift ön kamerası ile artı sahibi. Tabiki P1 'e kıyasla önde derim. Harika kamerası olan Xperia C5 bile 6 inç ekranla 185 gram iken P1'in ağırlığı yersiz, kaba. Huawei 'in amiralleri güzel ama pahalı. Honor 6 var 1030 TL n11'de tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus zenfone 2 alın derim. 4 gb ram i olan ilk telefon. Hem hız hem kamera hem batarya ve düşük fiyat istiyorsanız bu telefonu almalısınız. Hepsiburada da 16 gb hafızaya sahip model 1100 tl 32 gb 1300 tl ama isterseniz 16 gb alıp SD kartta takabilirsiniz.

• Asus zenfone 2 alın derim. 4 gb ram i olan ilk telefon. Hem hız hem kamera hem batarya ve düşük fiyat istiyorsanız bu telefonu almalısınız. Hepsiburada da 16 gb hafızaya sahip model 1100 tl 32 gb 1300 tl ama isterseniz 16 gb alıp SD kartta takabilirsiniz.

• Vallaha dediğim gibi Asus cihazlar kasayı değiştirene kadar bakmıyorum. Çerçeve ekran oranları da çok fazla...

Bu gün bi Altunizdedeki Gold bilgisayara girdim Telefon namına 4-5 cihaz kalmış... Koca firmaya yazık oldu. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekiz_erdem

Vallaha dediğim gibi Asus cihazlar kasayı değiştirene kadar bakmıyorum. Çerçeve ekran oranları da çok fazla...

Bu gün bi Altunizdedeki Gold bilgisayara girdim Telefon namına 4-5 cihaz kalmış... Koca firmaya yazık oldu. :(

hocam naptın aldın mı, ne aldın, memnun musun? ben de p1 almayı düşünüyorum ama pek ucuzlayacağa benzemiyor umarım ucuzlar
  • Ben 31.01.2016 tarihinde "Vibe P1" aldım. S1 yerine P1 tercih etmemin sebebi hem 5.5" ekran hem de 5,000 mah batarya idi.

Aldığımda %4 şarjı vardı. Eve gelince şarja taktım. 1,5 saatte doldu ama hemen çekmedim. Daha uzun tutacaktım ancak 2 saat sonra elektrik kesilince şarjdan çıkarmak zorunda kaldım. 4 kez yazılım güncellemesi geldi, hepsini yaptım. Sonrasında program güncellemelerini yaptım. Gmail hesabımdan rehber yedeklerini aldım. Şu an itibariyle (04.02.2016) cihazın şarjı %8'e düştü ve az önce şarja taktım. Şarj olayı başka hiç bir telefonda bu kadar olamaz diye düşünüyorum. Neredeyse 4 tam gün gitti.

Yalnız şunu da belirteyim; 3G'yi sürekli kapalı tuttum, wireless'ı güncellemeler hariç pek kullanmadım, normal telefon görüşmelerini (tabi ki) yaptım. Bunlar telefonun en iyi koşulda maksimum ne kadar gideceğini görmek içindi. Bugünden sonra her zaman yaptığım gibi sürekli 3G açık halde kullanacağım. Sonucu inşallah buradan paylaşırım.

Bunun dışında telefonun herhangi bir sıkıntısına rastlamadım. Performans, ses, ekran, kamera gayet iyi.

Hoşuma gitmeyen yönleri:

Gelen çağrıyı cevaplamak için ortada çıkan noktayı alttaki "yeşil telefon"a götürmek gerekiyor ve gideceği yeri tutturmanız gerekiyor. Parmağınız "Yeşil telefon"un yanından giderse olmuyor. Keşke farklı bir cevaplama şekli olsaymış. Kutusunun içinden şeffaf ve sert arka koruyucu çıkıyor. Ancak zamanla hem kaygan bir hal alıyor ki elinizden düşecek gibi hissediyorsunuz, hem de telefona mükemmel(!) oturmuyor, hafif bir boşluk kalıyor ki bunu kapağı hafif sıkıştırınca hissediyorsunuz.

Bunların dışında her türlü sorunuza cevap vermeye hazırım. Saygılar...

• c4
  • Vide P1 i uzun süredir araştırıyordum. Tam almaya karar verip bir mağazaya gittim. Satış temsilcisi P1 in tek avantajı batarya deyip S1 i önerdi. O günden beri bir kararsızlık var. Keza S1 i elime aldığımda daha şık daha hoş bir telefon hissi uyandırdı. Özellikleri kıyaslayınca da kafama yatmadı değil. 2420 mAh batarya sorun olabilecek bir batarya ancak işim gereği sürekli bilgisayar başında olacağım için bu benim için büyük bir sorun olmaktan çıkıyor. Kabaca özellik kıyaslamasına bakacak olursak;

* P1 batarya ve ekran genişliği olarak üstün. Ancak S1 in 5 inçlik ekranda 440 ppi yoğunlukta ekran barındırmasını gözardı etmemek gerekiyor.
    * Bunun haricinde S1 3GB rame sahipken P1 de 2GB ram mevcut, bu fark şu gün itibariyle belirleyici bir fark değil.
    * S1 de bulunan çift ön kamera (8MP + 2MP) tam bir selfie canavarı.
    * Ayrıca pek de dikkat edilmese de işlemci farkı. P1 de Arm Cortex A53 tabanlı Snapdragon 615 (1.5 Ghz Quad Core + 1.0 Ghz Quad Core) işlemci varken, S1 de yine Arm Cortex A53 tabanlı Mediatek MT6752 1.7 Ghz Octa Core işlemci bulunuyor.
    * Ve bir de grafik kartı farkı var. P1 de Adreno 405 GPU ile 550 Mhz pulsinde performans alabiliyorken, S1 de Mali-T760 MP2 GPU ile 700 Mhz lik performans var.

Açıkçası CPU ve GPU ları arasındaki farkı bilmeme rağmen Snapdragon 615 mi daha iyidir, Mediatek MT6752 mi; Adreno 405 GPU mu daha iyi performans verir, Mali T760 mı bilmediğim için karar verebilmiş değilim. Bu 2 telefondan birini almak konusunda kararlıyım. O yüzden harici bir model ile kafamı karıştırmamak için hazır konu varken fikir almak istiyorum.Teknik konularda bilgi verebilecek arkadaşlara çok müteşekkir olacağım şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtbaho

quote:

Vallaha dediğim gibi Asus cihazlar kasayı değiştirene kadar bakmıyorum. Çerçeve ekran oranları da çok fazla...

hocam naptın aldın mı, ne aldın, memnun musun? ben de p1 almayı düşünüyorum ama pek ucuzlayacağa benzemiyor umarım ucuzlar

Aldım hocam. Cihaz akşam fotoğraf kalitesi hariç on numara. 4 Aydır kullanıyorum.Sorunsuz. Batarya tam performans 1.5-2 günü rahat çıkarıyor. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dtbaho

quote:

Aldım hocam. Cihaz akşam fotoğraf kalitesi hariç on numara. 4 Aydır kullanıyorum.Sorunsuz. Batarya tam performans 1.5-2 günü rahat çıkarıyor. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim.

p1 mi aldınız?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.