Şimdi Ara

HTC Vive VR'ın önündeki önemli bir engel kalktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HTC Vive VR'ın önündeki önemli bir engel kalktı

HTC'nin başarılı sanal gerçeklik başlığı Vive VR, önemli bir onayı alarak son kullanıcı ile buluşmaya bir adım daha yaklaştı.

HTC ile dünyaca ünlü yapımcı Valve ortaklığında geliştirilen Vive VR, sanal gerçeklik başlıkları arasından özellikle uzun kullanımlarda mide bulantısı ya da baş dönmesi sorunu yaşatmıyor olmasıyla ayrılıyor. Bunu"Lighthouse" isimli bir hareket takip teknolojisi ile yerine getiren başlık, detaylarına burada değindiğimiz son tasarımıyla da oldukça göz dolduruyor.

2016 Nisan ayında satışa sunulması beklenen HTC Vive VR, bugün gelen haberlere göreyse ABD Haberleşme Komisyonu - FCC'in onayından geçmeyi başardı. Daha önceden lazer takip ve potansiyel bazı güvenlik nedenleriyle FCC onayında sorun çıkabileceği tahmin edilen sanal gerçeklik başlığı, görünüşe bakılırsa herhangi bir problem yaşmamış ve son kullanıcıya hiç olmadığı kadar yakınlaşmış durumda.

Sanal gerçeklik dünyası açısından 2016'nın ilk çeyreği Facebook'un sahibi olduğu Oculus Rift ile HTC Vive VR arasındaki rekabet ile geçecek gibi görünüyor. Bu rekabetin bizlere olumlu şekilde dönmesini umut ediyoruz.

• Mesut abi cok haklisin.en azindan bi ekran karti alacagima ps4 alir daha kara gecmis olurum.soyle bir durumda var valve ve hts tek urune yogunlasacaklari icin belki en ucuz o piyasaya cikar diye dusunuyorum.

• En zahmetsizi Ps Vr duruyor, kaliteli grafikler ile sanal kaski denemek icin suan Htc Vive en iyi cozum.

• Mesut abi cok haklisin.en azindan bi ekran karti alacagima ps4 alir daha kara gecmis olurum.soyle bir durumda var valve ve hts tek urune yogunlasacaklari icin belki en ucuz o piyasaya cikar diye dusunuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.