Şimdi Ara

Spotify, ödenmemiş telifler yüzünden dava edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spotify, ödenmemiş telifler yüzünden dava edildi

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify, yine bir telif suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Şirketin karşısına bu sefer Amerikalı müzisyen David Lowery çıktı.

David Lowery, Spotify'ın bazı şarkılarını yasadışı olarak yayınlandığını iddia ederek tam 150 milyon dolarlık bir telif davası açtı. Billboard'a yaptığı açıklamasında Spotify'ı "telif hakkı sahiplerine önemli seviyede zararlar vermekle" suçlayan Lowery, sorunun 100 kişiyi etkilediğini belirtiyor ve bu gurubun başında bulunuyor.

Kurulduğundan bu yana kullanılan müzikler için sanatçılara yaklaşık 3 milyar dolar telif hakkı ödediğini belirten Spotify, Lowery'in iddalarına göreyse sanatçılara ödenmesi gereken ancak özellikle ABD içerisinde uygun hak sahiplerini onaylamak için gereken verilerin azlığı nedeniyle ödenmeyen 17 ila 25 milyon dolarlık bir rezerv bulunduruyor. Yani Spotify'ın da kabul ettiği üzere bazı sanatçılar hak ettikleri telif ödemesini alamıyor.

Telif hakkın konusunda yasal sorunlar Spotify'ın karşısına ilk defa gelmiyor ve bunun da son olmayacağı tahmin ediliyor. Mahkemenin vereceği sonuç ise birçok diğer sanatçıyı da oldukça yakında ilgilendiriyor.

• Apple music lobisi çalışmaya başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple darbr sırası sende bruh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0,99 TL.'ye 3 aylık abone oldum. Lütfen bu süre zarfında firmayı kapatmayın! :-)

• 0.99 Tl ile 3 ay premiuma geçtim. Ama sesinin standart bir youtube kalitesinden daha kötü olduğunu farkedince daha önce gaflete düşüp bunlara para kaptırmadığıma sevindim.

• Apple music 3 ay bedava verirken bunlar 3 ayı 1 dolara veriyorlardı. Spofity sen kendini bir şey sanma görüp görebileceğin şöhretin tadını çıkar.

• YouTube kullanıyorum kafam rahat....

• Spotify'ın yapması gereken şey kullanıcıları Premium' a teşvik edecek çalışmalar yapmak. Bu sayede gelirini artırıp telifleri daha rahat ödeyebilir. Bunu yapamazsa bu gidişle işi zorlaşacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 milyon abonesi var yıllık 1 milyar € geliri var. Bahsedilen meblalar çerez...
  • Aynen krdş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.