Şimdi Ara

Hattımın VDSL2'ye geçirilmesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
6.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rehber_

Hat değerlerim bu benimde
     Hattımın VDSL2'ye geçirilmesi

Benım degerler desteklermi acaba vdsl i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeZiLay

Büyük ihtimal aktivasyon sıkıntısı var çünkü sizin portta adsl kart vdsl kartla değiştirilmiştir ancak daha aktif etmemişlerdir hep sıkıntı bu işler.

Aynen aktivasyon sıkıntısı var sistemsel olarak sıkıntı var ne olacak bakalım sonu. Şimdilik mobil den internete giriyorum ama nereye kadar..

• Merhaba;

değerlere göre vdsl alabilirmiyim?

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+ AnnexM EU-60

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16381 800
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19655 1969
    SNR Sınırı (dB): 8.0 24.6
    Hat Zayıflaması(dB): 20.0 7.8
    Güç (dB): 19.1 12.2

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ku1975

Merhaba;

değerlere göre vdsl alabilirmiyim?

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+ AnnexM EU-60

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16381 800
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19655 1969
    SNR Sınırı (dB): 8.0 24.6
    Hat Zayıflaması(dB): 20.0 7.8
    Güç (dB): 19.1 12.2

teşekkürler

Alırsın.

• fakat telekom çağrı merkezi vdsl hizmeti yok diyor bölgenizde?
    :((((((
  • Adsl ve vdsl farklı şeyler adsl değerlerini gösterip vdsl sormak yerine telefon edip altyapı olup olmadığını öğrenmelisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ku1975

fakat telekom çağrı merkezi vdsl hizmeti yok diyor bölgenizde?
    :((((((

Ben altyapıyı bilemem altyapı yoktur ancak hattınız altyapı olduğu zaman vdsl destekler. Detaylı bilgi tt müdürlükten veya müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

• Bu gün test ettim 23 mb download 1,8 mb upload hızı aldım.
  • Bu snr değerinin ne şekilde bir etkisi var? 8 sınır deniyor aşağıya düşerse kopma olur deniyor ama benim 3-4 lerde geziniyor ama kopma filan yok 50 mbit paketteyim hız olcumunde 40ı downloadda 50yi
    goruyorum bir sıkıntı yok. normalde 3-4 e dusen snr değeri ile kopma mı olması gerek?
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    2 - 1 e kadar yolu var o bazı hatlar daha hassas oluyor yoğun veya çok dalganan yerler ama pek sağlıklı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 1 Şubat 2016; 16:43:34 >
  • 3-4 e düşme olayı sabit kalmıyor zaten 7-8-9 lara çıkıyor bazen 10-12 oluyor ama genelde 6-8 arası geziniyor. ozaman 6-8 arasında gezinmesinin bi sakıncası yok diyebilirmiyiz peki?
    Ayrıca snr margini yüksetmenin bir yolu varmıdır? yada yükselmesi neye bağlıdır?
    Yükselmez bölgedeki yoğunluğa altyapının durumuna bakar hız düşürürsen yükselir.
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    15 gun falan surmez. Is yogunluguna gore 2-3 gun ki o zamana kadar adsl calisir. Ayrintilarla sizi bogmayayim isin ozu bu.

Ic tesisatini kontrol edin. Ek var mi? Kablo cat6 gibi mi, splitter varsa onsuz deneyin. Son olarak binanin ankastresine bakin oksit pas falan var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: scatter

15 gun falan surmez. Is yogunluguna gore 2-3 gun ki o zamana kadar adsl calisir. Ayrintilarla sizi bogmayayim isin ozu bu.

Bende aynen sizin dediğiniz gibi biliyorum durumu ama beni oyalamak için 15 gün bekle deyip duruyorlar 15 gün dolunca sanki bişey yapabilecekler kimse neden böyle olduğunu söylemiyor durumu hocam. İnternetsizim perşembe gününden beri.

Nasıl bir yol izleyeyim hocam lütfen yol gösterebilir misiniz ?

Tahminimce profil yazdilar portu aktarmadilar. Yani hala adsl porttasiniz fakat farkli port numaralariyla vdsl profiliniz var bundan dolayi modemde sinyalde yok. Indoor mu outdoor mu acaba? Indoor ise direk bagli oldugunuz santral icindeki dslamdan port degistirecekler ki en basiti budur. Digeri bina/mahalle arasindaki fiber kutudaki dslamdan port degistirecekler bu tabiki elindeki is emirlerine gore sure tutuyor o da dedigim gibi 2-3 gun. Gidip santrale direk ekip liderlerine soyleyin gerekirse mudurlerine kadar cikin. Aslinda ttnet takip etmesi lazim ama oyle iste.

• ku1975 K kullanıcısına yanıt
    Neye gore yokmus acaba. Port mu yok yoksa dslamda vdsl hizmeti mi yok? Son olarak indoor diye mi olmaz diyorlar. Bunlari sorun bence. Dslamda hizmet yoksa yapacak birsey yok. Ama digerlerinde mesafe uygunsa olur. Bos port yoksa kartta takabiliyorlar.

• quote:

Tahminimce profil yazdilar portu aktarmadilar. Yani hala adsl porttasiniz fakat farkli port numaralariyla vdsl profiliniz var bundan dolayi modemde sinyalde yok. Indoor mu outdoor mu acaba? Indoor ise direk bagli oldugunuz santral icindeki dslamdan port degistirecekler ki en basiti budur. Digeri bina/mahalle arasindaki fiber kutudaki dslamdan port degistirecekler bu tabiki elindeki is emirlerine gore sure tutuyor o da dedigim gibi 2-3 gun. Gidip santrale direk ekip liderlerine soyleyin gerekirse mudurlerine kadar cikin. Aslinda ttnet takip etmesi lazim ama oyle iste.

Ben santrale gittim en yetkili olan kişi ile konuştum santraldeki senin portunu vdsl porta aldık dedi benim ricam üzerine aldı tabi iş emri falan gelmeden. Almış daha sonra şöyle dedi vdsl kart üzerindende adsl sinyali alabilirsin dedi sıkıntı olmaz dedi.. Yani iş emri falan düşmeden rica üzerine portu vdsl karta taktı sıkıntı burdan mı kaynaklı acaba ?

Ama şöylede bişey var 2 gün olmuştu portu geçirdiği vdsl karta ilk gün normal adsl kullanımı yapabildim fakat 2. Gün akşam üzeri birden internetim kesildi.. Neden böyle omuş olabilir acaba ?

VDSL üzerinden ADSL sinyali alabilirsin çalışır sorun olmaz. Eğer portu aktardılarsa profil yazdırtmayı isteyin.
  • quote:

VDSL üzerinden ADSL sinyali alabilirsin çalışır sorun olmaz. Eğer portu aktardılarsa profil yazdırtmayı isteyin.

Hocam profil yazılması için kime söyleyeceğiz ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.