Şimdi Ara

Vladimir Putin, Roscosmos'u feshetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, federal uzay ajansı Roscosmos'un feshedilmesi yönündeki kararnameyi imzaladı.

1 Ocak 2016'da hayata geçecek bu gelişme ile federal uzay ajansı Roscosmos devlet dairesi olmaktan çıkacak ve devlet tarafından desteklenen özel bir şirket olarak görev yapmaya devam edecek. İşlevleri aynı kalacak olan Roscosmos, bu sayede daha kolay yönetilebilecek, Rus uzay endüstrisinin mevcut sorunlarını daha rahat şekilde çözebilecek ve genel olarak devletin uzay altyapısı daha modern hale getirilebilecek. Ayrıca devlet güdümünün azalmasıyla ticari konularda da ciddi atılımlar gerçekleştirilebilecek.

Geçtiğimiz dönemde hakkında bazı yolsuzluk iddiaları ortaya çıkan ve büyük bütçe kesintileri alan Roscosmos'un bu özel oluşum ile temiz bir başlangıç yapmak istediği belirtiliyor. 

• Çok mantıklı bir karar olmuş. Günümüzde devletle bir proje ilerletmek ölüm resmen. O yüzden bu tip şirketlerin devletten bağımsız ama devlet destekli hareket etmeleri gerekiyor.

• Ekonominin özgürleşmesi/Liberalizm ilerlemeye dayalı şirketler için daha mantıklı. Bunu Sovyet geçmişi olan Rusya bile anlamaya başladı.

• Daha önce NASA'nın yaptığı gibi.

3 özel şirkete yetki vermişti. Bunlardan biri Sierra Nevada Corp. Şirket sahipleri Türk. Fatih ve Eren Özmen.

Serkan inci ve İsmail Alpen'e karşı önyargılarınız varsa kırın demiyorum ama 50 dakikalık bir köşeye bırakın ve Sosyotrend programını izleyin.

Tv tarihin gördüğüm en iyi kafa açan programdır.

Fatih ve Eren Özmen'i 2 saat önce öğrendim bu programda.

• komunizm darda kalınca kapitalizme kayıyor :)

• Radikal karar olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • viva unico capitale.

• quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

Ekonominin özgürleşmesi/Liberalizm ilerlemeye dayalı şirketler için daha mantıklı. Bunu Sovyet geçmişi olan Rusya bile anlamaya başladı.

Arada bizimki ile fark var ama. Rant amacı yok. Yedi sülalecilik yok. Yandaşlık yok.

• Olamaaaaz ;)

• Sosyalizmin kalesi Kapitalizmin kölesi olmaya başlıyor

keza ayakta kalamazlardı zaten bu ekonomik seviyeleriyle

• sizin kapitalizim dediginiz komunizmin kendisidir.

komunizmde devlet alir, kapitalizimde ise birkac aile aliyor :) rusya siyonust iktidara karsi tek basina duran bir ulke iran ile birlikte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*Ekonominin özgürleşmesi/Liberalizm ilerlemeye dayalı şirketler için daha mantıklı. Bunu Sovyet geçmişi olan Rusya bile anlamaya başladı.
    Arada bizimki ile fark var ama. Rant amacı yok. Yedi sülalecilik yok. Yandaşlık yok.

Kısmen katılıyorum. Çünkü Rusya'da da yüksek oranda yozlaşma var. Sadece devletin üst kademesi temiz. Bizde ise göstere göstere yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 30 Aralık 2015; 0:43:31 >
  • Çok mantıklı bir karar böyle olursa en azından bir proje yapıp ilerletmek daha kolay ve iyi olur...

• PUTİN AKILLI ADAMDIR NE YAPTIĞINI BİLİYOR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atılan bu tweete burhandan cevap bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

komunizm darda kalınca kapitalizme kayıyor :)

Yönetim biçimi Federal yarı başkanlık sistemli cumhuriyet
    Devlet Başkanı Vladimir Putin

https://tr.wikipedia.org/wiki/Rusya

Komünizm'e olan hislerini bu şekilde yansıttın ya, tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*Ekonominin özgürleşmesi/Liberalizm ilerlemeye dayalı şirketler için daha mantıklı. Bunu Sovyet geçmişi olan Rusya bile anlamaya başladı.

Kısmen katılıyorum. Çünkü Rusya'da da yüksek oranda yozlaşma var. Sadece devletin üst kademesi temiz. Bizde ise göstere göstere yapılıyor.

Değil. Az önce Putin'in damadının şirketine milyar dolarlık kıyak çektiğini okudum netten.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teramit komunizm darda kalınca kapitalizme kayıyor :)
    Yönetim biçimi Federal yarı başkanlık sistemli cumhuriyet Devlet Başkanı Vladimir Putin https://tr.wikipedia.org/wiki/Rusya Komünizme olan hislerini bu şekilde yansıttın ya, tebrikler.

bir ülkenin nasıl yönetildiğini wikipediadan öğrenemezsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cinobilly

sizin kapitalizim dediginiz komunizmin kendisidir. komunizmde devlet alir, kapitalizimde ise birkac aile aliyor :) rusya siyonust iktidara karsi tek basina duran bir ulke iran ile birlikte.

israille rusya ciddi işbirliği içindeler, israile en çok yabancı vatandaşı rusya gönderir...

• Demek ki neymiş Türkler diktatör sever. Ama başkalarının diktatörlerini sever. Rte ne ise Putin onun 5 10 level üstüdür. Rte diktatör diye sızlanan birisi Putin'i methediyor, yere göre sığrıdamıyorsa ya ağır şizofrendir ya da daha kötü olan keleş temin ediyordur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.