Şimdi Ara

BMW, CES 2016'da 'AirTouch' teknolojisini tanıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BMW, CES 2016'da 'AirTouch' teknolojisini tanıtacak

Almanya'nın ve dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, önümüzdeki ay Las Vegas'da düzenlenecek CES 2016 fuarı kapsamında yeni "AirTouch" teknolojisini görücüye çıkartacak.

Diğer birçok teknoloji firması gibi CES 2016'ya iyi hazırlanan BMW, AirTouch teknolojisi ile gelecek otomobil modellerinde yer alacak "el hareketleriyle kontrol" altyapısını gözler önüne serecek. CES 2015 kapsamında Touch Command isimli bir kontrol teknolojisi duyuran ve bu teknolojiyi "7 serisi" otomobillerinde kullanan şirket, AirTouch ile el hareketleri ile kontrol sürecini bir adım daha yukarıya taşıyacak.

AirTouch ile kişiler otomobillerinin multimedya ekranı ile basit el hareketleriyle etkileşime girebilecek ve böylece birçok işlem için dokunmatik ekrana uzanma ihtiyacı ortadan kalkacak. Bu sayede sürüş güvenliğine katkı sağlamayı hedefleyen BMW, el hareketlerini yerleştirdiği hareket algılama sensörleri ile gerçekleştirecek ve üç boyutlu olarak çalışan bu altyapı hem sürücü hem de sürücü yanındaki yolcu tarafından aktif olarak deneyimlenebilecek. Gerekli seçimler ise direksiyon ile kapılara yerleştirilen butonlar aracılığıyla yapılacak.

AirTouch teknolojisinin tüm özellikleri ve örnek tanıtım videoları ile fuar kapsamında detaylandırılması bekleniyor.

• Çok merak ettiğim bir teknoloji.Heyecan ile bekliyorum.

• Bu teknoloji kesinlikle gelecek yıllarda tüm arabaları etkisi altına alacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstüne binesim geldi :))

• biz daha dokunmadik ekranlı arbaya binemedik
    adamlar ekrana dokunmaya üşenmişler uzaktan yonetiyorlar...

• Selamlar,
    Halihazırda el hareketleri ile ses sistemi vb kontroller zaten yapılmıyor mu?
    Bugün sistemin ne farkı varmış tam anlamadım doğrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Selamlar,
    Halihazırda el hareketleri ile ses sistemi vb kontroller zaten yapılmıyor mu?
    Bugün sistemin ne farkı varmış tam anlamadım doğrusu

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TVlerde falan var ama tutmadı nedense.

Ben evinde TVsini eliyle kontrol eden görmedim. Çok saçma ve komik duruyor.

Hatta Samsung telefonlarda vardı gözle falan kontrol de içeriyordu ama tutmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 30 Aralık 2015; 6:32:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kullanışsız. İnsanın kolu yoruluyor bi gıdım ses kısacağım diye 10 defa kolumu döndürüyorum havada. Direksiyondan zaten bir tuşla hassas bir şekilde kısabiliyorum.

• Adı bmw olunca hemen bi övmeler falan. Sözüm editöre değil. Yanlış anlaşılmasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.