Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.667
Cevap
366
Favori
1.946.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu şarj cihazı eneelope pillerle gelen şarj cihazının aynısıdır. Bu cihaz ile ilgili bilgi İmzamdaki sayfaya giderseniz hepsi var. Kaç saat konusunda ise bir üst mesajda verdiğim (@bir mezun' a) formülle hesaplayabilirsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

Konnoc KCR-A099 LCD Şarj Cihazı.... arkadaşlar bu cihazı arıyorum bulamıyorum. bildiğiniz bir likn varmı yada satanmağazalar...

birde sanyo pil şarj cihazı 30ytlye geliyor.4x2500mah sanyo pillerle... bu cihaz nasıl. pilleri birde kaç saatte şarj ediyo.
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

yada başka tavsiyeleriniz varsa bekliyorum....
  • bipekkan abi forumdaki mesajlarımı yeniden değiştirebileceğimi özelliğini bilmiyordum öğrettiğiniz için çok teşekkür ederim
    ilk kez bu bölüme yazıyorum ve -sırf-sizin için üyelik almıştım.

RESİMLER BÜYÜKTÜR.

http://img402.imageshack.us/img402/2682/foto357h.jpg GP POWERBANK gppb11gs modeli

http://img41.imageshack.us/img41/2277/foto359n.jpg sanyo 2500 mahlık piller

http://img27.imageshack.us/img27/3218/foto361.jpg sanyo ENELOOP 2000 mahlık piller

bipekkan yukardaki gppowerbank yurt dışında var demiştiniz .arkadaşta sanırım istanbuldan almış bu şarj cihazını. ve bende hangi ülkede yapıldıgını cihaz üzerinde göremedim.trajikomik bir durum ..uzaydan gelmiş sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 4 Şubat 2010; 19:20:11 >
  • bipekkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@mj_dangerous,
    Ne diyebilirim ki, önce alıyor, şu an belki siz değil ama sonra feryadı basıyorsunuz.
    DP820 adıyla bir zahmet bu alet yurt dışında alınır, satılır mı satılmaz mı diye bir araştırın. Benim gördüğüm bu kodlu sadece 3M' in, Scotch-Weld (TM) Akrilik Yapıştırıcısı ile XEROX DP820 DLP projeksiyon cihazı var. 2650 mA Duraceller için dilimde OT bitti almayın diye ama alıyorsunuz. Kolay gelsin diyelim.
    quote:

Orijinalden alıntı: mj_dangerous

Arkadaşlar bende dün ŞARJ EDİLEBİLİR İK ADET DURACELL PİL aldım. ve şarj cihazı olarakda DP 820 aldım... yaklaşık 10 saattir şarjda tutuyorum ama henüz yeşil ışık vermedi ? yardım eder misiniz

Çok abarttınız... neyseki dolum değerlerine bakınca anladım. şmdi halletim. herhangi bir sorun yok.
  • tşk ederim bipekkan hocam. Piiler boş Makıneye taktıgımda bıraz kullandım pilleri değiştirin uyarısı cıktı ve makıne kapandı.

Bu vartanın power statıon şarj aletine taktıgımızda şarj olurken kırmızı ışık yanıcak sanırım dımı. Şarj oldugunda da yeşile gececek. Ama bende önce kırmızı yanıyor 1 sanıye sonra yesıl ve ardından hıcbır ışık yok.

Makıne bozuk galıba. Olmazssa degıstıreyım.
  • Sevgili Bipekkan abimiz verdiğiniz bilgiler için yürekten Teşekkürler..

Ben ATABA 908 + Duracell 2650 takım yapmak istiyorum.. Önerirmisiniz?

Duracelle pek sıcak bakmadığını biliyorum (beğenen beğenmeyen olabilir) ama sizin düşünceniz önemli, olumsuz düşünceye sahipseniz bizimle nedenini paylaşabilirmisiniz.?
  • bipekkan hocam sanyo eneloop 200 ve 2500 mahlık pilleri sanyonun kendi şarj cihazıyla 15buçuk saat şarj ettikten sonra prizden cıkardım. ve hala yeşil ışık yanıyordu dolmamıştı maalesef. kullanma kağıdında ise takriben şarj cihazının 16 saatte otomatik kapanır uyarısı vardı. piller ise dolmamıştı. a
    caba bu şarj aleti neden şarj edemedi pilleri anlayamadım. bilgilendirirseniz sevinirim hocam. ayrıca GP gp pb11gs modeli şarj cihaznı arkadaş istanbulda kadıköyden yazıcıoglundan 2 sene önce almış hocam.
  • bipekkan ustam,
    Pentax k200d ile gp 2600 ma ve gp eski tip yeşil renkli pil kullanıyordum. Şarj cihazım ataba at-908. Hiç sıkıntım yoktu. Ancak K200d şarjlı pilleri açılışta yarım dolu gösterip ardından pil boş uyarısı vermeye başladı. Pilleri 3 pilli led fener ile denedim, saatlerce çalıştı. Sanırım k200d pil konusunda seçici. Ne yapmalıyım? GP-Recyko alsam mı? Yoksa sorunsuz olduğu belirtilen sanyo eneloop mu almam gerekiyor?
  • @umutlu42,
    Daha evvelce sorunsuz çalışan piller kullandığınız makinada değişmediğine göre neden makinanız pil seçsin. Elinizde AT-908 olduğuna göre 3-4 defa şarj deşarj yapın. düzelebilir ancak 2600 mA piller yaklaşık 3-4 yıllık piller ekonomik ömrünüde doldurmuş olabilir. Benim bildiğim pil seçme konusu sadece Pentax K-X te vardı ve zaten yazılım hatasıydı ve bir yama ilede düzelttiler. LED' li fenerler bırakın Halogen ve Crypton lambalı fenerleri, normal ampullü fenerlere göre (500 mA ~) 1/10 kadar enerji çekerler. Bu nedenlede bu tip fenerleri deşarj konusunda asla baz alınması uygun değildir. Bu pilleri teker teker olmak şartıyla 2.5/2.2 V 500 mA veya 250 mA fenerlerle deşarj etmelisiniz. Bu arada bu yöntemle prb. pil yada pilleride görmüş olursunuz. Bundan sonra pil seçimini yapın.
    quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

bipekkan ustam,
    Pentax k200d ile gp 2600 ma ve gp eski tip yeşil renkli pil kullanıyordum. Şarj cihazım ataba at-908. Hiç sıkıntım yoktu. Ancak K200d şarjlı pilleri açılışta yarım dolu gösterip ardından pil boş uyarısı vermeye başladı. Pilleri 3 pilli led fener ile denedim, saatlerce çalıştı. Sanırım k200d pil konusunda seçici. Ne yapmalıyım? GP-Recyko alsam mı? Yoksa sorunsuz olduğu belirtilen sanyo eneloop mu almam gerekiyor?
  • pi pekkan piyaasada 1200 mha sarjlı pil veya daha yüksek olanı varmı varsa marka olarak tavsiye edeceklerin varmi dandik olmiyan markalardan iyi yani
  • bipekkan hocam bu sanyo eneloopları saat 15te şarja yeniden koydum arada 6 saat daha geçti ve hala yeşil yanıyor bu şarj cihazı yhaa.. deli etti beni bu piller nasıl oluyorda hala şarj olmuyooorr
    hocaaam acil yardııımmm.. sebebi nedir bu şarj olmayaşınııınn ???lüütfeeeenn yardııımm
  • bipekkan,
    sirkeciden bugun bir ataba at 908 daha aldım, 3 tuşlu olmasına dikkat ettim ama dikkat etmediğim şu var, önemliyse tabii, daha önceki 908de Türkçe ve İngilizce yazı vardı bunda ise gerek kabında gerek icindeki kagıtta İngilizce ve rusça var. Türkçe hic bir yazı yok. 3 tuşlu ama refresh tusu. Acaba kaçak, sahta falan olabilir mi?

Ayrıca ne ettiysem bulamadım Varta Prof. piller dogubankta ve cevresinde. Ben de sen 2700 alma dedigin icin GP 2500'lük aldım 4 tane. şimdi şarjdalar. Sence bu pille nasıl gider? Biliyorum GP ile 908'ler cok iyi degil diyorsun ama ya varta power accu alacaktım tekrar - ki olmaz- ya da GP alacaktım. Sabaha kadar şarjda duracaklar.

Ne diyorsun?

Sağol şimdiden...
  • @erencaner,
    Şu aralar, Burhaniye' de yeni ortaya çıkan Hukuksal bir sorunla boğuştuğum için Net' e pek giremiyorum. Bu nedenle bir süre acil durumlar dışında forumda pek olamayacağım.
    Ataba' ya gelince. Bu marka zaten Türkiye' ye mahsus bildiğim kadarıyla (ATA-BATARYA) kelimelerinin kısaltılmış, TR tescilli( R işaretinden çıkarıyorum) bir marka ve Net' tede aratırsanız ilaveten sadece RUSYA' da tanınıp, satılıyor. Bu nedenle doğal bir durum. Şahsen ben Bu markanın AT-908 modelinin MICRON markasıylada satıldığını gördüm. Anladığım aslında Çin' de bir Firmaya bunlar FASON olarak yaptırtılıyor. Belki aynı karta sahip daha bilmediğimiz onlarca da marka mevcut.
    İyi yapmışsın GP almakla Sonuçlarını 6 ay gibi sürede (en fazla) deneyerek görürsünüz. Varta almanızda şart değil. 5-6 marka verdim bildiklerimden onlardan da biri olabilirdi.
    Bana sorarsanız, defalarca GİTMEDİĞİNİ söyledim. En azından şarjı üstünde tutamıyorlar. Dün Başta konu ettiğim hukuksal sorunla ilgili Sitede 1745 adet fotograf çektim. Yanıma 2 ay önce şarj ettiğim pillerimi almıştım. 2 takım GP bomboş çıktı diğerleri Varta 1400-2500 mA(4 takım)-Panasonic 2500 - 2100 mA(2 takım) -Sony 2500 mA( 1 tkm)-Kodak 2100 mA (3 takım) Bu pillerin her bir grubu ile ortalama 200 civarında fotograf çektim. Kİ bu pillerle Canon A620 makinada ortalama 450-550 arası fotograf çekebiliyordum. 2 ay zarfında bu pillerin %60 civarında dolu kaldığını gösteren bir durum. Ve daha 2 takım Panasonic' leride kullanmadım.
    Bu konuya artık hiç değinmeyeceğim. Dileyen istediğini alsın....
    quote:

Orijinalden alıntı: erencaner

bipekkan,
    sirkeciden bugun bir ataba at 908 daha aldım, 3 tuşlu olmasına dikkat ettim ama dikkat etmediğim şu var, önemliyse tabii, daha önceki 908de Türkçe ve İngilizce yazı vardı bunda ise gerek kabında gerek icindeki kagıtta İngilizce ve rusça var. Türkçe hic bir yazı yok. 3 tuşlu ama refresh tusu. Acaba kaçak, sahta falan olabilir mi?

Ayrıca ne ettiysem bulamadım Varta Prof. piller dogubankta ve cevresinde. Ben de sen 2700 alma dedigin icin GP 2500'lük aldım 4 tane. şimdi şarjdalar. Sence bu pille nasıl gider? Biliyorum GP ile 908'ler cok iyi degil diyorsun ama ya varta power accu alacaktım tekrar - ki olmaz- ya da GP alacaktım. Sabaha kadar şarjda duracaklar.

Ne diyorsun?

Sağol şimdiden...
  • bipekkan,
    her yeri GP kaplamış.Tekel gibi, ya GP alacaksın ya da Duracell.
    GP'nin Recycko vardı 2100'lük. Ya da tek bir yerde gördüğüm Panasonic 2100'lük vardı şu şarjı bekleyince bitmeyenlerden. Bari saydıklarım arasından bir tanesini söyle de onu alayım
  • erencaner, praktica topiğinde energizerden sözetmiştim. Bipekkan ın dediği gibi üç defa doldur boşalt yaptım. çektiğim fotoğraf sayısını saymadım ama menü ile devamlı oynam, video çekme, zoom yapmama rağmen samsung s850 ile kullanmama rağmen bitmek bilmedi. arkadaş hatırlarsan 500 tane fotoğraf çektim demişti bu pillerle. ama o pek ayarlarla uğraşmayan bas çek tarzı çeken bir arkadaşımdı. energizer i ben fotoğrafçıdan aldım iki adeti 15 tl. bulursan kaçırma.
  • @Bipekkan
    Tavsiyelerin sonucu konya sokaga gittim. Bahsettigin dükkan dahil birkac yer gezdim. Sonuç olarak eve
    8 adet energizer 1300mAh (adeti 2,5 TL)
    4 adet Sanyo 2100mAh (adeti 4 TL)
    1 adet ATABA şarj cihazı (15 TL)
    ile döndüm. Ürünler konusunda; sarj cihazı ve sanyoları daha önce iyi diye yorumlamıştın ama energizer hakkında ki fikrinide okumak isterim. Birde fiyatlar konusunda ne diyorsun cok kazık yemişmiyim?
    Hoş iş işten geçti ama genede fikrini duymak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan
    @erencaner, @mertop,
    Varta Pocket şarj cihazları sadece yeni tip Alkalin pil özellikli piller için uygun olabilir. Şimdi Net' te bir araştırsanız ve atıyorum Google' ın 40.-50. sayfasında bu şarj cihazının 1600 mA Vartalarla birlikte satıldığını göreceksiniz.
    Açıkçası Ben GP marka pillerden iş yaptığım süre içinde verim alamadım. Özellikle 2500 ve 2700 mA olanlardan. İşimi tasviye ettikten sonrada bu pillerin yaklaşık 15-20 gün içinde kendiliğinden boşaldığını gördüm. Bu arada Ataba AT-998 şarj cihazında ise bu pillerişn çok aşırı ısındıklarını gördüm. 908 ile birlikte diğer marklara göre daha fazla ısındıklarını hatta birinden içindeki kimyasalların taştığını gördüm. Nedeni şudur veya budur. Bunu açıklamakta istemiyorum ama benim gördüğüm Bu piller bu marka şarj cihazlarıyla bir uyumsuzluk yaşadıkları bir gerçek. ReCyko' lar için bir fikir üretmek şu an için yanlış olur. Normal kullanım sürecine bakmak lazım. Piyasada bulunan diğer 2 marka ile aralarında bir farklılık göremedim.
    Benim bizzat kullanıpta önerebileceğim şaRjlı piller şunlar:
    Panasonic 2100-2500 mA
    Varta 1400 - 2500 mA kadar olan Power serisi ve 2500-2700 mA professional seri
    Kodak 2100-2500 mA
    Ansmann 2500 mA
    Sony 2500 mA
    Alkalin Pil özellikli Panasonic INFINIUM-Varta Ready2Use ve GP ReCyko
    Kesinlikle önermediklerim:
    Varta 2700 mA Power ve PHoto Accu serisinin Tümü
    Sony 2700 mA
    Duracell 2650 mA
    UniRoss ve GP'nin beyaz serisi ile eski ambalaflı 2500-2700 mA
    Bunların dışında abuk subuk markalar adı altında neredeysa çinko karbon pil fiyatına satılanlardan da uzak durmanızı öneririm.
    GP için artık hiç bir yorumda bulunmayacağım. Ben memnun kalmadım ama kullanıp çok memnun olanda Hatta AT-998 ile birlikte kullanan, Bir o kadarda memnuniyetsizliğini dile getirende var.
    Sanyo Enelope serisi için bir şey söylemem mümkün değil alıpta kullanmadım. Birde beni tanıyorsanız durup dururken abartılıp ön plana çıkartılan her şeye biraz tereddütle bakarım. Hele bir piyasaya girsin bakalım. Birde alıp kullananların uzun vadeli tecrübelerini dinleyelim.
    Bir konuya da açıklık getireyim. Herhangi bir marka için asla bu aletle bunu kullanın demem. Dediklerim sadece bizzat kullanıp bir fikir sahibi olduğum cihaz ve pil marka ve tipleridir.
    GP' leri sahte olup olmayacağı konusuna gelince Bu tip ihtimallere yaşadığımız ortama rağmen mümkün görmüyorum. Ancak Bu kadar ucuza verilmesinin tek nedeni ortalama 2 yıllık bir sürenin geçmiş olması ve bu nedenlede ithalatçıların yeni ithalat için depo temizliği olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilk çıktığında aldığım 3 tk. 2650 mA Duracell pilleri hala kullanmama rağmen Kipa' nın kampanyası sırasında bir hayli ucuza aldığım aynı tip Duracell' lerin tamamı defolu çıkmıştı, Hatta bir arkadaşımızda aynı dertten muzdaripti. AT 908' lerde 2 sene kadar evvel içinde farklı bir kartla gelenler olmuştu ve bu tiplerde REHRESH anahtarı 2 konumluydu. Sadece buna dikkat etmek lazım. O konuylada ilgili açıklamam o makalede var.

quote:

bipekkan, ataba at908'lerde GP pilleri önermez, varta professional 2700'lükleri önerir hatta benim ve bazı arkadaşlar gibi sakın gidip varta power accu 2700'lük almayın. sanırım en iyisi ataba at908+ varta professional 2700 (gümüş renkte olanlar)

quote:

Orijinalden alıntı: mertop

Sayın bipekkan.

VARTA POCKET ŞARJ CİHAZI ile şarj etmeye çalıştığım 2700'lük GP pillerimin Canon 590 IS makinemi 3 kez açıp kapadıktan sonra bitmesini bir türlü anlamlandıramıyordum. Üstelik hatanın fotoğraf makinesinde olduğunu düşünerek makineyi garantiye bile gönderdim. Tabi ki erkayalar dan, hiç bir arızası olmadığı notu ile makine geri gönderilmişti.

Sonra bir arkadaşımın elindeki GP Quick (mini) şarj cihazı ile aynı pilleri şarj ettiğimde ben de sorunun Canon da değil VARTA POCKET ŞARJ CİHAZInda olduğunu anlamış oldum.

Şimdi de sizin bu sayfa başındaki VARTA POCKET ŞARJ CİHAZI hakkındaki görüşlerinizi, incelemelerinizi okuyunca boşa geçen onca zamanıma, yaşadığım strese yanıyorum.

Kendime Canon makinemde kullanmak üzere GP 2700 lük pil ve ATABA 908 almayı düşünüyorum. Ancak GG sitesinde ATABA 908 in fiyatının 17 TL - 19 TL ve GP pillerin 6 adedinin 24 TL gibi fiyatlara satıldığını görünce şüpheye düştüm.

Bu sitede 17 - 20 TL arası satılan ATABA 908 ler ve 24 TL ya satılan 6 adet GP piller orjinal midir? Sahte olma ihtimalleri var mı?
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yukarida sn.bipekkan'in kullanip memnun kaldigi ürünleri izmirde uygun fiyata nerede bulabilirim acaba? Eskisehirde bakindim gpden baska pek bir sey bulamadim.
  • eksişehir'de kutlu elektroniğin yanında varta satan bir yer var. vartanın bayiisi gelmişti ben alırken, ama power accu 2700 alma
    Orijinalden alıntı: djinn_inc

Orijinalden alıntı: mertop

Sayın bipekkan.

VARTA POCKET ŞARJ CİHAZI ile şarj etmeye çalıştığım 2700'lük GP pillerimin Canon 590 IS makinemi 3 kez açıp kapadıktan sonra bitmesini bir türlü anlamlandıramıyordum. Üstelik hatanın fotoğraf makinesinde olduğunu düşünerek makineyi garantiye bile gönderdim. Tabi ki erkayalar dan, hiç bir arızası olmadığı notu ile makine geri gönderilmişti.

Sonra bir arkadaşımın elindeki GP Quick (mini) şarj cihazı ile aynı pilleri şarj ettiğimde ben de sorunun Canon da değil VARTA POCKET ŞARJ CİHAZInda olduğunu anlamış oldum.

Şimdi de sizin bu sayfa başındaki VARTA POCKET ŞARJ CİHAZI hakkındaki görüşlerinizi, incelemelerinizi okuyunca boşa geçen onca zamanıma, yaşadığım strese yanıyorum.

Kendime Canon makinemde kullanmak üzere GP 2700 lük pil ve ATABA 908 almayı düşünüyorum. Ancak GG sitesinde ATABA 908 in fiyatının 17 TL - 19 TL ve GP pillerin 6 adedinin 24 TL gibi fiyatlara satıldığını görünce şüpheye düştüm.

Bu sitede 17 - 20 TL arası satılan ATABA 908 ler ve 24 TL ya satılan 6 adet GP piller orjinal midir? Sahte olma ihtimalleri var mı?
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yukarida sn.bipekkan'in kullanip memnun kaldigi ürünleri izmirde uygun fiyata nerede bulabilirim acaba? Eskisehirde bakindim gpden baska pek bir sey bulamadim.
  • quote:

eksişehir'de kutlu elektroniğin yanında varta satan bir yer var. vartanın bayiisi gelmişti ben alırken, ama power accu 2700 alma

Kutluya bakmıştım ama dediğiniz yer dikkatimi çekmemişti en kısa zamanda bir uğrayayım bakayım fiyatlar uygundur inşallah. Yine de izmir için yer önerebileceklerin tavsiyelerini bekliyorum.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_37642576/tm.htm
    Ogatech OG-A088 pil Şarj Cihazı(Konnoc KCR-A088)
    ücretsiz kargo+ 2x2300mah hediye pillerle 23 tl
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.