Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.651
Cevap
367
Favori
1.942.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bipekkan Tarih 4 Şubat 2007; 15:20:32
    Anlaşılan o sarı düğmeye (Deşarj) tekrar basarak aleti şarj konumuna geçirmeniz gerekecek. Alet otomatik geçiş yapmıyor olabilir. İçinden çıkan prospektüste nasıl kullanılacağı hk. bir açıklamanın mutlaka olması lazım. Bu aletlerin TR' de satılabilmesi için Türkçe açıklamanın mutlaka olması gerekir. OOOOO Birde şarj cihazınız yanlış konumda 4 pil bağlı ve alet 2 pil vaya 2 volt konumunda bunu 4 adet veya 4 volt konumuna alınki alet deşarjdan çıkabilsin. Bu durumda cihaz şarja geçemezki, Fotografınızı incelerken yeni farkettim...
    Bu arada çok güzel macro çekim olmuş. Makineniz neydi?
    Pardon, hem 1600 ISO 1/5 sn f:6.2 ve makineniz s6000fd imiş süper netice.....

Aramızda kalsın.

Cevabınız içn müteşekkirim.
  • Bulunduğum ilde (Eskişehir) şarj aleti hariç 2700mah lık Varta pil bulamamam ve Ataba-998 şarj aletininde burada yazılanlara göre fiyatının yüksek olmasından dolayı (yaklaşık 40 ytl civarı) farklı alternatifler aradım ve resmini eklediğim Micron-MN1301 model şarj cihazıyla birlikte 4 adet 2600mah lık Camelion şarjlı pili 30 ytlye aldım. Ataba-998 cihazını kullanmadım ama burda yazılanlara göre baya bir fikir sahibi oldum aldığım cihazla arasındaki farklara gelince Micronda eksik olan resimde de göreceğiniz üzere pillerin şarj durumlarını gösteren küçük ekranlar ve araba çakmağı bağlantı kablosu yok, ama kişiye göre değişen ve bana göre artısı olan yanı direkt olarak prize takılması harici adaptör taşıma derdi olmaması. Onun haricinde burada yazılanlardan anladığım kadarıyla diğer özellikleri aynı delta V sensörü, 500mA çıkış değeri, hızlı şarj özelliği,deşarj özellikleri aynı. Atabalardaki durumu bilmiyorum ama birde 2 yıl garantisi var, aldığım yerin ltd.şti olması ve kutusundan çıkan garanti belgesini kaşeleyip imzalaması markanın ciddiyetini gösteriyor sanırım. Ayrıca ürünün malzeme kalitesininde çok hoşuma gittiğini belirteyim sert ve güzel bir plastikten yapmışlar.
    İkinci bir takım alma ihtiyacım olacak yakın dönemde o zamanda ankara veya istanbula uğradığımda ataba-998 ve varta 2700mah alır onları denerim arıtk.
    Camelion piller hakkında ise şu anda fazla bir yorum yapamıyacağım çünkü çok kullanmadım ama düzgün ve iyi dayanacak gibi görünüyor. Ama şarj cihazıyla birlikte aldığım yer yıllardır sırf bu parçaları satan bir yerdi dükkanın adı bile pilci'ydi yani sahibinin söylediklerini ileteyim size tabi yorumlamak kişiye kalmış bişey sonuçta; GP piller illallah dedirtmiş, artık getirmiyorum dedi GP lerin üretim yeri değişmeden önce çok iyiydi ama sonrasında bozdu sattığımız ürünlerden geri gelen baya oldu o yüzden satmıyorum dedi. Varta da piyasada bulunmuyor ve çok pahalı, bu bölgeye getiren toptancısında bile yok dedi çıkardı varta getiren şirketle yaptığı faturalarını gösterdi sadece varta fener ve birkaç farklı tipte varta pil vardı. Pil olsa bile fiyatının çok pahalı olmasından dolayı insanlar almıyor dedi. Bu aralar camelion baya satıyoruz ve şikayet hiç gelmedi performansıda iyi garantili pil dedi. Tabi bunu zamanla göreceğiz artık.
    Micron şarj cihazı hakkında bir tecrübesi veya bilgisi olan özellikle bipekkan arkadaşımızın varsa paylaşırsa seviniriz.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

• quote:

Orjinalden alıntı: InTuItIoN
    .......Micron şarj cihazı hakkında bir tecrübesi veya bilgisi olan özellikle bipekkan arkadaşımızın varsa paylaşırsa seviniriz.

Yukarıdanda görüleceği, üzere Micron' un bu cihazı teknik olarak Ataba AT-508 ile aynısının tıpkısı (!) bir şarj cihazı.
    Ataba olsun, Micron olsun bunlar Çin' de veya özellikle Honkong ta kurulu firmalara fason olarak yaptırtılan cihazlar. Ben ilk defa Ataba ile tanıştım, Micron ile sistem aynıysa ve güvenilir ise hepsi güvenilirdir. Gönül rahatlığı ile kullanın ve Ataba' nın bu modeli Ankara'da 10-12 YTL arası satılıyor Bu modelin bir üstü AT-908 dir.
    GP pillere gelince ,
    Dün 4 takım GP 2700 pil aldım. Şarjlarını yapıp yine bir arkadaşımıza kargolayacaktım. Dikkat etmemişim, 3 takım (4' er Adet) Singapore malı, 1 takımı Çin malı yazıyor. Singapore mallarında, poşetin pillerin bulunduğu tarafta altta Typical .....mAh yazarken, Çin mallarında bu yazı yok.

Ve yazılı olmayan Çin mallarından biri kafadan arızalı çıktı, 2. bir tanede çok kısa sürede şarj oluyordu. Bu sabah gidip iade ettim ve Singapore mallarından bulup aldım. Ve dikkat edin Çin Mallarının arka kısmında Türkçe açıklama basılı yapılmışken, Singapore mallarında beyaz plastik bantla yapılmış. Çin yazanlardan uzak durun. Her zaman olduğu gibi bu işin de b....u çıkarttık.
    Camellion da yine Çin malı ama parasının karşılığını verir. Bu gün 4 adedi bir arada yeni Panosoniclerden aldım. Biraz işkence yapmayı düşünüyorum. Sonucu paylaşırız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 8 Şubat 2007; 12:10:22 >
  • şu an ankarada ataba 998 modeli elinde olan dükkan var mı bildiğiniz?
  • Bu gün Konya sokaktaydım. Esnaf sarayı işhanına gidin 2. kata çıkın. Dükkan adlarını hatırlayamıyorum merdivenden sola dönün ve yine solda 1. ve 2. dükkanda var. Beni ismen de bilirler. 25 YTL'den sakın ola fazla vermeyin. Fazla isterlerse adımı söyleyerek bana bu fiyat denmişti dersiniz. 23 YTL'ye veren yerde vardı ama bitmiş, Bir arkadaşımıza da buradan, bu fiyata alıp gönderdim.
    quote:

Orjinalden alıntı: senetci

şu an ankarada ataba 998 modeli elinde olan dükkan var mı bildiğiniz?
  • 2 gün önce emanet aldığım AT-908'in testini tamamladım. Yarı otomatik olmasına rağmen pil sağlığı açısından tavsiye edilir. Fiyatı 12-15 YTL arasında, AT-998 için daha ucuz bir alternatif.
    Resimleri aşağıda:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 10 Şubat 2007; 21:14:45 >
  • Sevgili, The_Web,
    Bu topiği sabit hale getirsek nasıl olur, Forumda 2. sayfaya geçince yeni yeni topicler açılıyor. Forum kirlenmesi var ve tabi şu bizim fuji makineri içinde sabit bir topik ve alt başlıkları olarak toparlayabilirmiyiz...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Bu gün Konya sokaktaydım. Esnaf sarayı işhanına gidin 2. kata çıkın. Dükkan adlarını hatırlayamıyorum merdivenden sola dönün ve yine solda 1. ve 2. dükkanda var. Beni ismen de bilirler. 25 YTL'den sakın ola fazla vermeyin. Fazla isterlerse adımı söyleyerek bana bu fiyat denmişti dersiniz. 23 YTL'ye veren yerde vardı ama bitmiş, Bir arkadaşımıza da buradan, bu fiyata alıp gönderdim.

ben sizin tavsiyeniz üzerine bi arkadaşa rica etmiştim gitmişken alsın diye 25 e vermemişler 34 istemişler sizi söylemiş başka arkadaşlarda aldı falan demiş ama nafile bende aldırmadım bunun üzerine

herkese farklı fiyat çeken esnaf tuttuğumu s... mantığıyla hareket ettikçe kaybetmeye mahkumdur. Siz bu foruma bu şarj aletini yazmadan önce hepsi aylardır ellerinde 3-5 stok tutuyordu gelene vermeye çalışıyordu şimdi millet almak isteyince kıymete bindi.

25 e vermeyen dükkanın adını yazıcam buraya sizlerde oradan almazsanız satıcı arkadaş kendim ettim kendim buldum türküsüne başlar yakında...
  • Yine esnaf saratında VOLE Tic. var. Oradan da alabilirsiniz. 25 YTL....
    quote:

quote:

Bu gün Konya sokaktaydım. Esnaf sarayı işhanına gidin 2. kata çıkın. Dükkan adlarını hatırlayamıyorum merdivenden sola dönün ve yine solda 1. ve 2. dükkanda var. Beni ismen de bilirler. 25 YTL'den sakın ola fazla vermeyin. Fazla isterlerse adımı söyleyerek bana bu fiyat denmişti dersiniz. 23 YTL'ye veren yerde vardı ama bitmiş, Bir arkadaşımıza da buradan, bu fiyata alıp gönderdim.

ben sizin tavsiyeniz üzerine bi arkadaşa rica etmiştim gitmişken alsın diye 25 e vermemişler 34 istemişler sizi söylemiş başka arkadaşlarda aldı falan demiş ama nafile bende aldırmadım bunun üzerine

herkese farklı fiyat çeken esnaf tuttuğumu s... mantığıyla hareket ettikçe kaybetmeye mahkumdur. Siz bu foruma bu şarj aletini yazmadan önce hepsi aylardır ellerinde 3-5 stok tutuyordu gelene vermeye çalışıyordu şimdi millet almak isteyince kıymete bindi.

25 e vermeyen dükkanın adını yazıcam buraya sizlerde oradan almazsanız satıcı arkadaş kendim ettim kendim buldum türküsüne başlar yakında...

• Arkadaşlar konunun mesajlarını okudum ve gerçekten çok yararlı bi konu olmuş.. Benim size sormak istediğim şu.. Deşarj kelimesi çok geçiyor mesajlarda.. Ben mp3 çalarımda kullanmak için
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81480&productid=bd70103#tablnk
    şunu aldım.. 2 tane 1000 mA/h lik pili 5 saat 30 dakikada şarj etti.. İleride foto makinesi alırsam yanına 4 tane 2700 lük gp alıp 2 şer 2 şer şarj edip kullanmak istiyorum.. output u 500 mA/h yani 2700 lük pili yaklaşık 6 saate yakın zamanda şarj eder galiba.. bu da yeterli olur sanırım.. Size sormak istediğim önceden de bahsettiğim gibi deşarj konusu.. Benim şarj aletinde öyle birşey yok.. Hatta üstünde hiç düğme yok.. Hani telleri şarj ederken batarya dolduğunda acaba dolmuş mu diye takıp çıkardık ya bende dün makinenin ışığı kırmızıdan yeşile dönünce yani dolunca çıkarıp taktım ama ışık kırmızı oldu 5 dakika bekledim yine yeşile dönmedi.. o zaman şimdi bu piller tam dolmamış mı oluyor? Ayrıca ben deşarj işlemini nasıl yapabilirim? Teşekkürler şimdiden..
  • quote:

quote:

ben de dün istanbul doğubank tarafındaydım. zaten sadece 1 dükkanda bulabildim 998 modelini 35 ytl fiyat çekti 1 kuruş inmedi. biz de arkadaşa yanında 4 pil hediye eden uniross sprint 1 saatte şarj eden modeli aldık 40 a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaYNoX -- 13 Şubat 2007; 19:16:11 >
  • bipekan arkadaşım bu konuda bilgilisiniz galiba cevaplandırabilirseniz size bir sorum olacak.

Bende Gp Smart PowerBank GPP01 nolu şarj cihazını kullanıyorum. Piyasada 1 saat şarj süreli satılanlardan. 5-10 kez şarj ettiğim GP 2500 şarjllerden 2-3 tanesi pilleri şarj aletine taktığım zaman şarj göstergesi devamlı yanıp sönüyor şarj olmuyor. Piller bozuldu mu yoksa başka bir nedeni olabilir mi? Şarj aleti sağlam diğer pilleri doldurabiliyorum.
  • Eğer DeltaV sensörü ile şarj aleti donatılmış ise kesinlikle pilleriniz problemli. Sonuna kadar 2-3 defa deşarj ve sonra tekrar şarj etmeye çalışarak belki pilleri kurtarabilirseniz epey bir süre daha kullanılabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

bipekan arkadaşım bu konuda bilgilisiniz galiba cevaplandırabilirseniz size bir sorum olacak.

Bende Gp Smart PowerBank GPP01 nolu şarj cihazını kullanıyorum. Piyasada 1 saat şarj süreli satılanlardan. 5-10 kez şarj ettiğim GP 2500 şarjllerden 2-3 tanesi pilleri şarj aletine taktığım zaman şarj göstergesi devamlı yanıp sönüyor şarj olmuyor. Piller bozuldu mu yoksa başka bir nedeni olabilir mi? Şarj aleti sağlam diğer pilleri doldurabiliyorum.
  • quote:

Eğer DeltaV sensörü ile şarj aleti donatılmış ise kesinlikle pilleriniz problemli. Sonuna kadar 2-3 defa deşarj ve sonra tekrar şarj etmeye çalışarak belki pilleri kurtarabilirseniz epey bir süre daha kullanılabilir.

Benim şarj cihazımın deltaV özelliği varmış. Buradan diğer özellerini görebilirsiniz. www.gppowerbank.co.uk/product_info.php?products_id=44&osCsid=2cf8685171b8120e88fe16d705681f2e hatta benim aldığım şarj aletindeki gibi 2100 lük (2000mAh) piller var. Şarj aletinin deşarj özelliği olmadığından el radyosu gibi şeylerle pitirmeye çalışıyorum ama pil tamamen boş hiç bir şeyçalıştırmıyor.Aynı zamanda aldığım pillerde bu sorun olması bana gelen partide bir sorun olduğu intibası veriyor.
  • Sayın bipekkan klavyenize sağlık gerçekten her soruya sıkılmadan uzun cevaplar verdiğinizi gördüm banada yardımcı olacağınıza inanıyorum. Emeğinize sağlık
    Şuanda kullandığım şarj cihazımı 10 - 15 sene kadar önce almıştım. Topiği okuyana kadar hepsinin aynı işi yaptığını sanıyordum. Şimdi benim cihazın ne kadar külüstür olduğunu anladım.
    Fotoğraf makinesinde ve motorlu oyuncaklarda kullanma amacıyla 8 adet pil aldım duracell (4'ü 1800 diğer 4'ü 1700 lük) ben pillerimi bu cihazla dolduruyorum.
    1 Pillerin tam olarak dolabilmesi için kaç saat şarj etmem gerekir ?
    2 Bu cihaz pillerin ömrünü olumsuz etkiler mi ?
    3 Hızlı şarj işini görürmü ?( yukarıda benzer bi cihazla şarjın 30 saat süreceğini yazmışınız)
    4 Pillerim NiMH cihazın üzerinde nickel cadmium yazıyor illaki yeni bir cihazmı alacam ?
    TEŞEKKÜRLER...

• Baycan arkadaşım kullandığın şarj cihazı NiCD pileri doldurmak için üretilmiş aynısından benimde vardı. NiMh pilleri belki doldurursunuz ama hem pil ömründen gider hemde verim alamazsınız pillerinize yazık olur. Piyasadan bilindik güzel bir şarj cihazı alın arkadaşın tanıttığı ataba 998 Şarjaleti iyi bir şeye benziyor fiyatıda çok pahalı değil alın senelerce kullanın.
  • anlaşılan azda olsa şarj tutmuyor. İçten kısa devre olabilir. yada (+) kutup ta kopuk olabilir. Kısa devre olmuşsa kurtarmak mümkün ama bazı malzemeleri bulmanız gerekir
    quote:

quote:

Eğer DeltaV sensörü ile şarj aleti donatılmış ise kesinlikle pilleriniz problemli. Sonuna kadar 2-3 defa deşarj ve sonra tekrar şarj etmeye çalışarak belki pilleri kurtarabilirseniz epey bir süre daha kullanılabilir.

Benim şarj cihazımın deltaV özelliği varmış. Buradan diğer özellerini görebilirsiniz. www.gppowerbank.co.uk/product_info.php?products_id=44&osCsid=2cf8685171b8120e88fe16d705681f2e hatta benim aldığım şarj aletindeki gibi 2100 lük (2000mAh) piller var. Şarj aletinin deşarj özelliği olmadığından el radyosu gibi şeylerle pitirmeye çalışıyorum ama pil tamamen boş hiç bir şeyçalıştırmıyor.Aynı zamanda aldığım pillerde bu sorun olması bana gelen partide bir sorun olduğu intibası veriyor.

• Veya, AT-908 biraz manuel ama iyi. Refresh özelliğide var.
    quote:

Baycan arkadaşım kullandığın şarj cihazı NiCD pileri doldurmak için üretilmiş aynısından benimde vardı. NiMh pilleri belki doldurursunuz ama hem pil ömründen gider hemde verim alamazsınız pillerinize yazık olur. Piyasadan bilindik güzel bir şarj cihazı alın arkadaşın tanıttığı ataba 998 Şarjaleti iyi bir şeye benziyor fiyatıda çok pahalı değil alın senelerce kullanın.

• quote:

anlaşılan azda olsa şarj tutmuyor. İçten kısa devre olabilir. yada (+) kutup ta kopuk olabilir. Kısa devre olmuşsa kurtarmak mümkün ama bazı malzemeleri bulmanız gerekir

Dıştan görünümden sorun yok ama içten bir şey varsa bilemiyorum.Evde multimetre ve havya var kolay bir şeyse yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serrikoc -- 15 Şubat 2007; 0:02:27 >

• "Micron" tavsiye ederim, bir yıldır aynı pilleri kullanıyorum (dijital ft.mk.). Fiyatı da uygun sayılır.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.