Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (598. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pillerde yaramaz hocam fakat duracell'e özgü birşey değil aynı şey 2400mah varta,energizer içinde geçerli çünkü bunlar ready2use/precharged/duralock diye geçiyor ve bu özellik ile yüksek kapasite birleşince ortaya güzel bir pazarlama hilesi çıkıyor.En güzeli favori markanızın 1900-2100 mah arası precharged/ready2use pillerden almak arkadaşlar bu tip pillerden bulursanız kene gibi yapışın gerisi hikaye.

Bu arada bimekste süper bir kampanya var.İkili 2100 mah ready-to-use 3,5 TL'ye satılıyor.20 TL'ye yaklaşık 6 pil alabiliyorsunuz.
    www.bimeks.com.tr/urun/129527/contour-2li-2100mah-kullanima-hazir-sarj-edilebilir-kalem-pil.aspx
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Piller okey!Şarj cihazı vasat!Fiyat iyi!İş görür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 14 Eylül 2014; 0:14:38 >
  • brev kullanıcısına yanıt
    Araba508 mi vasat duracel cef 14 mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Her iki üründe vasat.Yanlız piller ve şarj cihazı beraber düşünüldüğünde fiyat cazip şarj cihazınıda az önce inceledim iş görür.Vartanın eşantiyon sarı renkli mini şarj cihazlarına göre oldukça güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 13 Eylül 2014; 19:55:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

Her iki üründe vasat.Yanlız piller ve şarj cihazı beraber düşünüldüğünde fiyat cazip şarj cihazınıda az önce inceledim iş görür.Vartanın eşantiyon sarı renkli mini şarj cihazlarına göre oldukça güzel.

@brev,
    Ataba AT-508, Is it vasat ????? CEF14 aynı kategoride bile değil, sadece şarja yönelik, çok sıradan, pilin yanında laf olsun da torba dolsun niyetine verilen bir alet .... Özellikleri aşağıdaki linkte, 1800 mA pil için şarj süresi ampirik olarak 6 saat o kadar. yada ben mi yanlış anladım ?
    http://www.manualslib.com/manual/41178/Duracell-Cef14nc.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 14 Eylül 2014; 11:55:34 >
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Hocam bende başlangıçta pillerin yanında verilen vartanın sarı renkli dandirik ötesi cihazlarından sandım fakat şarj akımı olsun mikroişlemcili şarj sonlandırma(–dV/dt) özellikleri olsun iş gören bir cihaz elbette belirttiğim üzere dört dörtlük veya üst kategori bir cihaz değil ama KÖTÜ bir üründe değil.Yani iş gören bir cihaz ataba-508'den(500mA) şarj akımı daha düşük 360mA .Elbette ataba-508 ile mukayese edilse ondan biraz daha kötü veya yakın bir ürün.sonuçta ataba508 olsun bu cihaz olsun fiyat performans ürünleridir.Vasattan kastım orta şekerli ürünler olması mesela konnoc'un şarj cihazı üst seviye bir ürün denebilir.

Buarada bu yorumu kağıt üzerindeki özelliklerine bakarak yapıyorum cihazı kullanma şansım olmadı yani teoride vaat ettiklerini pratikte yapabilir mi orasını bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: cingibi

micron mn-711 isimli bir şarj aleti buldum sanırım tekli şarj özelliğide var
    bu model nasıldır hocam bilginiz varmı

................

@cingibi,
    Bu şarj cihazlarından bende de 5 adet var 3-4 yıl önce bizim konya sk.ta tanesini 8 TL den almıştım. Tabi mevcut haliyle kullanmak için değil. Ni-Mhd piller için kullanamazsınız. Şarj yuvalarının olduğu tarafta da yazdığı gibi D-C ve AA tip piller için 120 mA AAA için 70 mA ve buton (düğme tipi piller için 4 mA ve 9 V bataryalar için 13 mA şarj akımı var Bu durumda bu şarj cihazı ile buton-9 volt ve AAA tip pilleri şarj edebilirsiniz ancak AAA için tam şarj olduğundan eminde olamazsınız Çünkü şarj devresi Ni-Cd pillere uygun Ni-Mhd piller için gerekli özelliklerin hiç biri yok. Ben bunların kap-Ölçü aleti ve ve led'lerinden ve test devresini de değiştirerek elimde AAA ve AA pillerde kullanamadığım AT-998' lerin şarj devrelerini bu kaba adapte ederek C vd D tipi pillerimi şarj ediyorum.

Hocam benim pillerdemi yoksa sarj aletlerinde mi sorun var cozemedim.

Gp ve oblio marka sarj aleti ve varta 2700 oblio 2700 piller var.Gp ile sarj ettim varta yi pil 30 fotodan sonra makineyi kapatti.
    Oblio sarj aleti ile sarj ettim biraz daha uzun gitti.

Sorunun kaynagini nasil anlayabilirim?
    Ataba 908 sarj aleti alacagim ama sorun pildeyse sarj aleti bosa gidecek.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayin.Saygilar

• -the- kullanıcısına yanıt
    Sorun pillerdeyse mecbur yeni pil almanız gerekecek.Ataba 908 boşa yatırım değildir eminim elinizdeki şarj cihazlarından daha iyi şarj yapıyordur.Bu vesile ile elinizdeki şarj cihazı ve pillerinizi yenilemiş olursunuz.
  • quote:

Sorun pillerdeyse mecbur yeni pil almanız gerekecek.Ataba 908 boşa yatırım değildir eminim elinizdeki şarj cihazlarından daha iyi şarj yapıyordur.Bu vesile ile elinizdeki şarj cihazı ve pillerinizi yenilemiş olursunuz.

Mecbur deneme yanilma yapacagiz,yarin ataba 508 bulamassam baska serisini alacagim.Umarim piller olmemistir yoksa bosa masraf cikaracak.
    Cevap icin sag olun

• quote:

Orijinalden alıntı: -the-

quote:

Mecbur deneme yanilma yapacagiz,yarin ataba 508 bulamassam baska serisini alacagim.Umarim piller olmemistir yoksa bosa masraf cikaracak.
    Cevap icin sag olun

@-the-,
    1- 1 yıl şarj edilmeden bırakılmış Normal tip Ni-Mhd piller Markası Varta' da olsa hayır beklemeyin. Güncel şarjlı pile ve cihazına ihtiyaç duyuyorsanız eliniz mahkum bu masrafı yapacaksınız Deneme sınama yolu size daha pahalıya patlar. Zaten pilleri şarjsız bırakmakla en büyük yanlışı yapmışsınız.
    2- Elinizdeki şarj cihazları malesef anlatımınızdan şarj akımı yetersiz olduğu gibi sadece şarja yönelik. Bu cihazlarlarla sorunlu pilleri canlandıramazsınız. Bu nedenle en azından şarj cihazınızı yenilemeniz gerekiyor.
    3- Elinizdeki şarj cihazlarının altında genellikle max. verebileceği şarj akımı 2 veya 4 pile göre verilmiştir. Bu değer 4 pil için en az 300 mA olmalıdır. Şarj cihazı bu değerden daha düşük akım veriyorsa bu şarj cihazları kesinlikle pillerinizi % 100 şarja ulaştıramaz. % 100 şarj olamayan piller kısa sürede verimden düşerler.
    4- Varta 2700 mA Power serisi piller ilk çıkan ambalajlılarlardan ise (1. sayfa ilk mesajda ambalajları vermiştim) zaten sorunludur.
    5- Pillerinizi yeni nesil ve max. 2100 mA olanlardan herhangi bir marka ile yenileyiniz.
    6- Şarj cihazınızı tercihan AT908 veya 508 gibi tam fonksiyonel ve şarj akımı olarak en az 500 mA verebilen bir F/P ürünü ile yenileyiniz. Şarj cihazının üzerinde trickle(Tampon) şarj-deşarj gibi özellikler mutlaka bulunsun. Marka şarj cihazlarında malesef deşarj fonksiyonu yoktur. Üzerinde 15 dk-1-2-3 saatte şarj eder ibareleri olan hızlı-çok hızlı şarj cihazlarına da itibar etmeyiniz. Paranıza pulunuza ve de hatta yeni alacağınız şarjlı pillerinize de yazık edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 16 Eylül 2014; 11:52:14 >
  • Merhabalar hocam. Varta pilleri tam şarjda mı bekletmek lazım. Tepe flaşında duruyor öylece lazım olduğunda kullanıyorum tam bitmiyor tabi. Arada bir bitmese de şarja takmalı mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Merhabalar hocam. Varta pilleri tam şarjda mı bekletmek lazım. Tepe flaşında duruyor öylece lazım olduğunda kullanıyorum tam bitmiyor tabi. Arada bir bitmese de şarja takmalı mıyım ?

@ezimuse,
    Pilleriniz yeni nesil alkalin pil özellikli ise şarja takmanıza gerek yok. Ancak std. tip Ni-Mhd pillerden Varta POWER veya PROFFESIONAL seriden ise asla tepe flaşı içinde bırakmayın kullanınca şarj edin eğer 1-2 aydan uzun süre kullanmadıysanız bu tip pilleri şarjsız bırakmayın. Mutlaka şarjlı muhafaza edin. Bu konuda başka arkadaşlarada verdiğim cevaplarada bir göz atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

quote:

Cevap icin sag olun

@-the-,
    1- 1 yıl şarj edilmeden bırakılmış Normal tip Ni-Mhd piller Markası Varta' da olsa hayır beklemeyin. Güncel şarjlı pile ve cihazına ihtiyaç duyuyorsanız eliniz mahkum bu masrafı yapacaksınız Deneme sınama yolu size daha pahalıya patlar. Zaten pilleri şarjsız bırakmakla en büyük yanlışı yapmışsınız.
    2- Elinizdeki şarj cihazları malesef anlatımınızdan şarj akımı yetersiz olduğu gibi sadece şarja yönelik. Bu cihazlarlarla sorunlu pilleri canlandıramazsınız. Bu nedenle en azından şarj cihazınızı yenilemeniz gerekiyor.
    3- Elinizdeki şarj cihazlarının altında genellikle max. verebileceği şarj akımı 2 veya 4 pile göre verilmiştir. Bu değer 4 pil için en az 300 mA olmalıdır. Şarj cihazı bu değerden daha düşük akım veriyorsa bu şarj cihazları kesinlikle pillerinizi % 100 şarja ulaştıramaz. % 100 şarj olamayan piller kısa sürede verimden düşerler.
    4- Varta 2700 mA Power serisi piller ilk çıkan ambalajlılarlardan ise (1. sayfa ilk mesajda ambalajları vermiştim) zaten sorunludur.
    5- Pillerinizi yeni nesil ve max. 2100 mA olanlardan herhangi bir marka ile yenileyiniz.
    6- Şarj cihazınızı tercihan AT908 veya 508 gibi tam fonksiyonel ve şarj akımı olarak en az 500 mA verebilen bir F/P ürünü ile yenileyiniz. Şarj cihazının üzerinde trickle(Tampon) şarj-deşarj gibi özellikler mutlaka bulunsun. Marka şarj cihazlarında malesef deşarj fonksiyonu yoktur. Üzerinde 15 dk-1-2-3 saatte şarj eder ibareleri olan hızlı-çok hızlı şarj cihazlarına da itibar etmeyiniz. Paranıza pulunuza ve de hatta yeni alacağınız şarjlı pillerinize de yazık edersiniz.

Hocam ne kadar ayrintili yazmissiniz cok sag olun...
    Bu bilgileri saticilar bile bilmiyor,adama ataba 908 desar islemini otomatik mi yapiyor diyorum oylece bakiyor :)
    Benim gibi sarjli pillerden muzdarip olup sarj etmeyip sonra pilleri cope atanlar icin cok degerli bilgiler.Artik pili kullanmadan 1-2 ayda sarj edip kutusuna koyacagim...Tabi bu bilgiler saticilarin isine gelmeyecektir o ayri.
    Ataba 508 bulamadigimdan dolayi 908 alacagim fiyati 19 tl idi en son.
    Kiymetli bilgilerinizi bizimle paylastiginiz icin ayrica tesekkurler...

• bu cihaz ve pillerden kullanan var mı acaba sony magazasından 4 adet 2500mah ve şarj aleti ile 35 tl ye aldım fotograf makinesi için kullanıyorum canon sx160 ıs
    paketi açtıgımda pillerin boş oldugunu anladım ve 15 saat şarj da beklettim ve makineye taktım yaklaşık 100 fotograf çektim zoomu biraz fazla ve flaşı en fazla 30 fotografta kullandım
    piller bitti sizce normal mi yeniden dolduruyorum bir kaç şarjdan sonra verimlilik artar mı
    pil şarj cihazı ve piller hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti_ -- 16 Eylül 2014; 22:50:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_

bu cihaz ve pillerden kullanan var mı acaba sony magazasından 4 adet 2500mah ve şarj aleti ile 35 tl ye aldım fotograf makinesi için kullanıyorum canon sx160 ıs
    paketi açtıgımda pillerin boş oldugunu anladım ve 15 saat şarj da beklettim ve makineye taktım yaklaşık 100 fotograf çektim zoomu biraz fazla ve flaşı en fazla 30 fotografta kullandım
    piller bitti sizce normal mi yeniden dolduruyorum bir kaç şarjdan sonra verimlilik artar mı
    pil şarj cihazı ve piller hakkında yorumlarınızı bekliyorum
    ........................

Canon SX160 like makine için CIPA standartlarına göre verilen batarya kullanım ömrü 2500 mA bir şarjlı pil için yaklaşık 380 fotograf çekimidir.(Flaşsız) Ancak zoom'u hareket ettiren bir DC motordur Flaş ve makinenin LCD' si ile birlikte en fazla akım çeken 3 ünitesidir. Açıkladığınız şartlara göre yaklaşık 100 fotograf çekimi oldukça düşüktür. Bu şartlarda 250 civarında fotograf çekebilmelisiniz.
    Aldığınız piller boş olarak çıktığına göre bu durumda ne kadar süre ile bekletildiği önemlidir. Çünkü pilleriniz Normal tip Ni-Mhd pillerden. Bu pillerin şarjsız olarak çok uzun süre (3-4 aydan fazla)bekletmek, büyük risktir. Bu sayfada bir üst mesajlarda bunu çok geniş olarak açıkladım. (@-the-) Keşke almadan önce danışsaydınız. Normal tip Ni-Mhd piller, yeni nesil alkalin tip Ni-Mhd piller varken alınmaz. Marka önemli değil. Şarj cihazınız da sadece şarja yönelik son derece basit bir cihaz.
    Pilleriniz 3. veya 4. şarjdan sonra verimi yükselecektir ancak sadece fotograf çekimi olarak 260-270 adedi geçebileceğinizi sanmıyorum Piller 2500 mA anma kapasiteli ama 2300 mA nominal kapasitede olduğu üstünde yazıyor ki bu değer rafta bekleme nedeniyle 2000 mA civarında max. olabileceğini düşünüyorum.
  • quote:

---------------------------
    Hocam ne kadar ayrintili yazmissiniz cok sag olun...
    Bu bilgileri saticilar bile bilmiyor,adama ataba 908 desar islemini otomatik mi yapiyor diyorum oylece bakiyor :)
    Benim gibi sarjli pillerden muzdarip olup sarj etmeyip sonra pilleri cope atanlar icin cok degerli bilgiler.Artik pili kullanmadan 1-2 ayda sarj edip kutusuna koyacagim...Tabi bu bilgiler saticilarin isine gelmeyecektir o ayri.
    Ataba 508 bulamadigimdan dolayi 908 alacagim fiyati 19 tl idi en son.
    Kiymetli bilgilerinizi bizimle paylastiginiz icin ayrica tesekkurler...

@-the-,
    "ataba 908 desarj islemini otomatik"
    Burayı düzelteyim. Ataba 508 veya 908 deşarj işlemini otomatik yapmaz. Sizin deşarj butonuna basmanız gerekir. Deşarj işlemi tamamlanınca şarja geçmesi otomatiktir.
    "Tabi bu bilgiler saticilarin isine gelmeyecektir "
    Bu cümleniz satıcıdan çok üreticilerin işine gelmez Bu nedenle özellikle pille birlikte verilen şarj cihazları sadece şarja yöneliktir ve şarj akımları da sınırda yeterlidir.Satıcılar sadece satıcıdır.İçinde kullanma kılavuzlarına bile bir merak edip bakmazlar Manavlar bile malın iyisini çok çok iyi bilirler ama elektronik malzeme cihaz satıcılarının çoğu hiçbir şey bilmezler ve çoğu kezde ukalalık taslayıp tüketiciyi yanlış yönlendirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 17 Eylül 2014; 18:06:11 >
  • 18650 pil alayım dedim. Panasonic piller ultrafire pillerin yarı fiyatına satılıyor. Çok sağlam indirim gibi görünüyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Traxxas

18650 pil alayım dedim. Panasonic piller ultrafire pillerin yarı fiyatına satılıyor. Çok sağlam indirim gibi görünüyor. :)

http://www.sanalpazar.com/Samsung-Icr-18650-3.7v-2600mah-Sarjli-Lityum-Pil__isp28240989

http://www.sanalpazar.com/Samsung-2900mah-Inr-18650-3.7v-Sarjli-Lityum-Pil__isp31436397

İki tane alana kargo bedava! DH'ye özel.
  • Öncelikle selamlar herkese,

Sonralıkla bipekkan hocam teşekkürü borç bilirim...

Daha önce buraya şarj aleti ve pil ile ilgili yazdığım sorunlar sonunda at-908 önerdiniz aldım. Çok mutluyum... 8 li falan şarj cihazı arıyordum, fotoğraf işi yapıyoruz malum ciddi bir pil tüketimi oluyor kafa flaşlarında... 8 li şarj aleti sormuştum hatta, at 908 tavsiye edilmişti...şuan yaklaşık 16 takım AA pil mevcut, ve hepsini 1 adet at-908 ile şarj edip kutularına koyuyorum, pilleri de gp aldım... çok mutlu mesut çalışıyorlar... şurada 3-4 aydır yaptığım kullanım ile piller ve şarj aleti abartmıyorum kendini çoktan amorti etmiştir... Her iş için tanesi 2 liradan duracell aldığınızı düşününce yazıktır günahtır haftada 40 - 50 lira pil parasına...

Bu anımızı paylaştıktan sonra şöyle bir cihaza rastladım ebay de dolaşırken...

http://www.ebay.com/itm/Watson-Battery-Adapter-Plate-for-LP-E6-/271576567688?pt=Batteries_Chargers&hash=item3f3b398f88

Watson diye bir marka üniversal şarj aleti yapmış, sadece plate lerini değiştirip istediğiniz makinanın pilini şarj edebiliyorsunuz...

Gopro ve 6 adet pil, farklı marka ve modellerden 8 adet nikon bataryası, 6 adet de farklı marka ve modellerden canon bataryası mevcut. Böyle bir cihaz beni tüm bu şarj aleti ayrımı ve kablo karmaşasından kurtarabilir. Ama cihaz güvenilir midir, değil midir bu konuda da bir yorumunuzu rica edeceğim bipekkan hocam.

Sevgiler, saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerazzuri

Öncelikle selamlar herkese,

Sonralıkla bipekkan hocam teşekkürü borç bilirim...

Daha önce buraya şarj aleti ve pil ile ilgili yazdığım sorunlar sonunda at-908 önerdiniz aldım. Çok mutluyum... 8 li falan şarj cihazı arıyordum, fotoğraf işi yapıyoruz malum ciddi bir pil tüketimi oluyor kafa flaşlarında... 8 li şarj aleti sormuştum hatta, at 908 tavsiye edilmişti...şuan yaklaşık 16 takım AA pil mevcut, ve hepsini 1 adet at-908 ile şarj edip kutularına koyuyorum, pilleri de gp aldım... çok mutlu mesut çalışıyorlar... şurada 3-4 aydır yaptığım kullanım ile piller ve şarj aleti abartmıyorum kendini çoktan amorti etmiştir... Her iş için tanesi 2 liradan duracell aldığınızı düşününce yazıktır günahtır haftada 40 - 50 lira pil parasına...

Bu anımızı paylaştıktan sonra şöyle bir cihaza rastladım ebay de dolaşırken...

http://www.ebay.com/itm/Watson-Battery-Adapter-Plate-for-LP-E6-/271576567688?pt=Batteries_Chargers&hash=item3f3b398f88

Watson diye bir marka üniversal şarj aleti yapmış, sadece plate lerini değiştirip istediğiniz makinanın pilini şarj edebiliyorsunuz...

Gopro ve 6 adet pil, farklı marka ve modellerden 8 adet nikon bataryası, 6 adet de farklı marka ve modellerden canon bataryası mevcut. Böyle bir cihaz beni tüm bu şarj aleti ayrımı ve kablo karmaşasından kurtarabilir. Ama cihaz güvenilir midir, değil midir bu konuda da bir yorumunuzu rica edeceğim bipekkan hocam.

Sevgiler, saygılar...

@nerazzuri,
    Verdiğiniz linkteki ilk alet lp-E6 canon bataryası için bir adaptör ve ilanın altındaki ya şu şarj cihazı ile
    ya da,
    birlikte kullanacaksınız.
    Bu arada cihaz Universal değil tek hücreli Li-Ion piller için yapılmış adaptörleri değiştirilerek her ebatta pille kullanabilirsiniz. Özellikle LCD olanı aynı anda 2 pili de şarj edebilmesi ve şarj sırasında durum takibi kalan yada mevcut kapasiteyide görebilmek çok güzel ancak kodlarını göremedim ilanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 23 Eylül 2014; 18:32:47 >
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.