Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Powerbank V800C hi speed (15dakikada şarj) ve yanında gp2700 kullanıyorum ve son derece memnunum herkese önerrim
  • @aamet1991,
    Daha 2. mesajda , şu topiğin hiç olmazsa son 5 sayfasına bir göz atmadan, ortaya çıkıyorsunuz. Ya GP' nin TR temsilcisisiniz yada laf ola beri gele, desteksiz sallıyorsunuz. Bir okuyun lütfen, OKUYUN.... Milleti yanıltmayın.......
    quote:

Orijinalden alıntı: aamet1991

Powerbank V800C hi speed (15dakikada şarj) ve yanında gp2700 kullanıyorum ve son derece memnunum herkese önerrim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 14 Mart 2011; 19:15:50 >
  • quote:

Powerbank V800C hi speed (15dakikada şarj) ve yanında gp2700 kullanıyorum ve son derece memnunum herkese önerrim

valla bendede h650c var hiç memnun değilim

ne olacak şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@aamet1991,
    Daha 2. mesajda , şu topiğin hiç olmazsa son 5 sayfasına bir göz atmadan, ortaya çıkıyorsunuz. Ya GP' nin TR temsilcisisiniz yada laf ola beri gele, desteksiz sallıyorsunuz. Bir okuyun lütfen, OKUYUN.... Milleti yanıltmayın.......
    quote:

Bir şey söyleceğim de şaşıracaksınız. Aynı kombinasyonu 4 yıldan fazla bir süre kullandım Artık pilleri bu şarj cihazıyla şarj edemiyorum o ayrı tabii Daha düşük akım veren şarj cihazıyla da şarj olabiliyor. İlk günkü performansının da %50'sini kaybetmediğine de kesinlikle eminim. Öyle elektrik ölçü aletleriyle ölçme şansım yok anlamam da fakat kullandığım ekipmanlarda kullanım süresinden hesaplayabiliyorum. 4 yılda bir pil değiştirerek 15 dk da kullanıma hazır 2700 lük pillerinizin olması da çok güzel bir şey
  • Öncelikle herkese selamlar.
    Bende panasonic infinium 2100 lük piller var. Ve ataba 998 şarj cihazıyla şarj ediyorum. Ama aşırı derecede yani elimde tutamayacağım kadar ısınıyorlar. Böyle şarj edilmesinin bir zararı olur mu , çözüm önerileriniz nelerdir?
    Bülent hocam ve diğer emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum..
  • @erenqwerty,
    Yazık ediyorsunuz o güzelim pillere. ATABA 998' i başta bende GP ve Varta pillerle kullandım. Hatta herkese tavsiye de ettim. İşim icabı 3 adet daha aldım. 3 ay kadar bir süre sonra İlk önce GP' lerin ki o zaman max kapasitesi 2400 mA di ve bu bu pilleride F/P olarak yine millete tavsiye ediyordum. Elimde o sıralar 300' e yakın 2000-2400 mA GP vardı ve o sıralarda Varta Power serisinin 1900 ve 2100 mA olanları piyasaya ilk çıkmıştı ve son derece berbat bir pildi her şarj sırasında akıtıyordu, GP' lerin ateş gibi kızardığını farkettim. Kısa bir süre sonra Vartalarda aşırı ısnmaya başladı. Topiğin ilk sayfalarını okursanız her türlü önleme rağmen GP pillerimde bu arada elden çıkmaya başladı.. Prb lemin ilk başta şarj cihazından sonrasında da GP' den kaynaklandığını fark ettim. GP' leri sık sık kullanırsanız yani şarj deşarj ederseniz standart şarj akımlarıyla kalitesizliği fark edemiyorsunuz. Bizde ilk kullanım sırasında günde en az 2 defa şarj edip kullandığımız için problemi fark edemedik. Ne zamanki, işlerimiz krize girince piller 1 hafta şarj edilip bırakılılınca şarjı üstünde tutamadığını farkettik. Daha sonra işimizi tasfiye edipte şarjlı birakılan pillerin 2-3 ay şarjsız kalınca GP' lerin tamamen elden çıktığını gördük. Böyle çöpe attığımız pil sayısı 300' ün üzerinde.
    Bu topiği sondan geriye doğru okursanız, elinizdeki pillerin Türkiye' de bulunabilen en iyi Alkalin özellikli yeni nesil pillerin en iyilerinden biri olduğunu göreceksiniz. Bu piller için kesinlikle hızlı şarj cihazları kullanmayın. En ideali Ataba' nın AT-508 veya AT-908 veya benzer özelliklere sahip en azından deşarj özelliğide olan diğer markaların şarj cihazlarıdır. Veya bu pilleri ilk defa alıyorsanız yanında verilen standart şarj akımlı şarj cihazlarıyla alıp kullanın.
    quote:

Orijinalden alıntı: erenqwerty

Öncelikle herkese selamlar.
    Bende panasonic infinium 2100 lük piller var. Ve ataba 998 şarj cihazıyla şarj ediyorum. Ama aşırı derecede yani elimde tutamayacağım kadar ısınıyorlar. Böyle şarj edilmesinin bir zararı olur mu , çözüm önerileriniz nelerdir?
  • Ne diyebilirimki artık sözün bittiği yerdeyim, en azından BEN......
    quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

@aamet1991,
    quote:

Bir şey söyleceğim de şaşıracaksınız. Aynı kombinasyonu 4 yıldan fazla bir süre kullandım Artık pilleri bu şarj cihazıyla şarj edemiyorum o ayrı tabii Daha düşük akım veren şarj cihazıyla da şarj olabiliyor. İlk günkü performansının da %50'sini kaybetmediğine de kesinlikle eminim. Öyle elektrik ölçü aletleriyle ölçme şansım yok anlamam da fakat kullandığım ekipmanlarda kullanım süresinden hesaplayabiliyorum. 4 yılda bir pil değiştirerek 15 dk da kullanıma hazır 2700 lük pillerinizin olması da çok güzel bir şey
  • quote:

@erenqwerty,
    Yazık ediyorsunuz o güzelim pillere. ATABA 998' i başta bende GP ve Varta pillerle kullandım. Hatta herkese tavsiye de ettim. İşim icabı 3 adet daha aldım. 3 ay kadar bir süre sonra İlk önce GP' lerin ki o zaman max kapasitesi 2400 mA di ve bu bu pilleride F/P olarak yine millete tavsiye ediyordum. Elimde o sıralar 300' e yakın 2000-2400 mA GP vardı ve o sıralarda Varta Power serisinin 1900 ve 2100 mA olanları piyasaya ilk çıkmıştı ve son derece berbat bir pildi her şarj sırasında akıtıyordu, GP' lerin ateş gibi kızardığını farkettim. Kısa bir süre sonra Vartalarda aşırı ısnmaya başladı. Topiğin ilk sayfalarını okursanız her türlü önleme rağmen GP pillerimde bu arada elden çıkmaya başladı.. Prb lemin ilk başta şarj cihazından sonrasında da GP' den kaynaklandığını fark ettim. GP' leri sık sık kullanırsanız yani şarj deşarj ederseniz standart şarj akımlarıyla kalitesizliği fark edemiyorsunuz. Bizde ilk kullanım sırasında günde en az 2 defa şarj edip kullandığımız için problemi fark edemedik. Ne zamanki, işlerimiz krize girince piller 1 hafta şarj edilip bırakılılınca şarjı üstünde tutamadığını farkettik. Daha sonra işimizi tasfiye edipte şarjlı birakılan pillerin 2-3 ay şarjsız kalınca GP' lerin tamamen elden çıktığını gördük. Böyle çöpe attığımız pil sayısı 300' ün üzerinde.
    Bu topiği sondan geriye doğru okursanız, elinizdeki pillerin Türkiye' de bulunabilen en iyi Alkalin özellikli yeni nesil pillerin en iyilerinden biri olduğunu göreceksiniz. Bu piller için kesinlikle hızlı şarj cihazları kullanmayın. En ideali Ataba' nın AT-508 veya AT-908 veya benzer özelliklere sahip en azından deşarj özelliğide olan diğer markaların şarj cihazlarıdır. Veya bu pilleri ilk defa alıyorsanız yanında verilen standart şarj akımlı şarj cihazlarıyla alıp kullanın.
    quote:

Orijinalden alıntı: erenqwerty

Öncelikle herkese selamlar.

tamamdır hocam tavisyelerinize dayanarak bugun netten sipariş vereyim . acep 508 mi 908 mi almali simdi :) ama geçmiş sayfaları okudugumda 908'i tavsiye edeceginizi duyar gibiyim.teşekküler
  • quote:

Ne diyebilirimki artık sözün bittiği yerdeyim, en azından BEN......
    quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

@aamet1991,
    quote:

bipekkan hocam seni kzıdrmak için söylemiyorum sonuçta hızlı şarj cihazlarının pillerin ömrünü çabuk bitrdiğini ve hızlı şarj desteği olmayan pillerin çık kısa süre içinde öldüğünü testlerinle ispatlamıştın. Yalnız bu kombinasyonu ben de kullandım. GP piller gayet ucuz 4 senede bir hatta 3 senede bir yenilemenin kimseye zararı olacağını düşünmüyorum açıkçası.
  • bipekkan ustam ben tavsiyene uyarak 908 aldım. Bir şey sormak istiyorum; 908'nin fason üretimi olup olmadığını nasıl anlarız?
  • Fujifilm s2500HD fotoğraf makinesi aldım. GP'nin 2700'lük pillerini mi yoksa Panasonic İnfinium 2100'lük pilleri mi almalıyım? Fiyat olarak GP'ler 40, Panasonicler 45 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luciano02
    Fujifilm s2500HD fotoğraf makinesi aldım. GP'nin 2700'lük pillerini mi yoksa Panasonic İnfinium 2100'lük pilleri mi almalıyım? Fiyat olarak GP'ler 40, Panasonicler 45 TL.

tabiki panasonic infinium.
  • DH' ye
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_324/tt.htm#
    adresinden sayfalara ulaşamıyorum. Sürekli ilk sayfa geliyor.
    BU MESAJI DA DOĞRUDAN SAYFA NUMARASINI GİREREK ATABİLDİM. Dün akşam saat 21.oo civarında yine sustu DH. Sabahta böyle.
  • @gurhan36,
    Ataba markasının Fason üretimi olmaz. Zaten KENDİSİ F A S O N Bir ara 2008' di sanırım kartı farklı ürünler çıkmıştı ve üzerindeki (2-REFRESH-4) anahtarı, 3 değil 2 konumluydu. Bu ürünler toplatılmıştı ama hala kalmış olabilir . Sadece buna dikkat edin.
    77. sayfada açıkladım.
    quote:

Orijinalden alıntı: gurhan36

bipekkan ustam ben tavsiyene uyarak 908 aldım. Bir şey sormak istiyorum; 908'nin fason üretimi olup olmadığını nasıl anlarız?
  • Arkadaşlar AT-908 hala üretiliyor ve piyasada bulunabiliyor.
  • sn,bipekkan hocam akşam bir markette sony cycleenergy 2adet aa pille sony cycleenergy beyaz şarj aleti 15.45 tl idi.pillerin mah,degerini ve sarj aletinin model nosunu paketin altinda kaldıgı icin okuyamadım.sizce nasil bu fiyat bana cok uygun gibi geldi.yada sorunlu model filan olmasın bu fiyata
  • @ekrem3457,
    Ben Sony pillerden uzun bekleme süresinde 2 ay gibi belkediğim verimi alamadım hatta ilginçtir. 2700 mA' leri biraz daha iyi bu konuda. Eğer sık sık şarjlı pil kullanacaksanız bence fiyat oldukça güzel. Ama arada sırada fotograf çekecekseniz yeni nesil pilleri tercih edin.
    quote:

Orijinalden alıntı: ekrem3457

sn,bipekkan hocam akşam bir markette sony cycleenergy 2adet aa pille sony cycleenergy beyaz şarj aleti 15.45 tl idi.pillerin mah,degerini ve sarj aletinin model nosunu paketin altinda kaldıgı icin okuyamadım.sizce nasil bu fiyat bana cok uygun gibi geldi.yada sorunlu model filan olmasın bu fiyata
  • @Bipekkan Hocam Bitenekadarda Konnoc Marka Güzel Bir Şarj Cihazı var.. Benim Sormak istediğim USB çıkışı 1000 mA . Ben bu çıkışan cep telefonumun 1200 mA bataryasını usb kablo ile şarj etsem sorun olurmu ? Çünkü normal usb çıkışı 500 mA olduğu için çok yavaş şarj ediyor..

http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=urunlerimiz.detay&id=11100

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

TEKNİK ÖZELLİKLER

Adaptör:
    Giriş: 100V-240V AC , 50/60 Hz 15W mAx
    Çıkış: 12-14V 1250mA

Şarj Cihazı:
    Giriş: 12-14V 1250mA
    Çıkış: C/D:1.2V ═ 1000 MA
    AA/AAA 1.2V ═ 500 MA
    9V 1.2V ═15-20 MA
    USB 2.0: 1000MA

ÖZELLİKLER

Bağımsız şarj yuvası sayesinde , bu şarj cihazı birbirinden ayrı şarj yuvaları 1 ila 4 adet arası C / D / AA / AAA , 2 Adet 9V pili şarj eder.

DC girişi 12 V1.25A adaptör ile gücünü sağlar.

İleri IC şarj işlemini kontrol eder ve -∆V li otomatik güç kesintisi aşırı şarja karşı pilleri korur, tam şarj olmasını sağlar.

Zaman kontrolü ve otomatik kapanma fonksiyonu mevcuttur.

Arızalı pil veya şarjlı olmayan pili algılama özelliği

Kısa devre yapmaya ve ters kutuplara karşı koruma özelliği

Geniş LCD ekran şarj sürecini gösterme özelliği :

Şarj edilirken : Pil göstergesi ilerleyecektir.

Deşarj edilirken : Pil göstergesi düşecektir.

Şarj tamamlandığında veya düşük akımda şarj edilirken , gösterge pillerin tam dolu olduğunu gösterir.

Aşırı deşarjın ardından , otomatik hızlı şarj modu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozas -- 16 Mart 2011; 17:24:23 >
  • şimdi anlıyorum! arkadaşımın arçelik marka 15 senelik şarjlı el süpürgesinin artık şarj olmadıgı icin 2.4 volt 1300 (1.2 v 1300mah *2) mah.lık nicd pilini degistirirken gördügüm şarj için trafodan sonra sadece bir diyot kullanmalarının nedenini.bide demistim koskoca firma malzemeden çalmış,tek diyotla işi geçistirmiş.bir özür borcum var heralde.ama bak su konuda hakliyim iste.piller dolunca ne olacak,sonucta süpürge kullanilmadığı zaman sürekli duvarda fişe takılı duruyo.heralde bunuda düsünmüslerdir:-)
  • arkadaşımda ataba 308 modeli var hocam bu modeli önerirmisiniz sarj süresi ck uzun sürecek gibi 150mah oldugundan. 2100lükleri 19.5 saatte sarj eder yazıyor. uzun sarj süresi dışında bi eksisi varmıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.