Şimdi Ara

HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
6
Favori
5.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S-OFF GEREKLİDİR BÜTÜN SORUMLULUK YAPAN KİŞİYE AİTTİR

Özellikle aliexpress.com dan alınan Yurtdışı AT&T ve T-Mobile Htc one m8 cihazlarımızı nasıl Avrupa sürümüne çevirip orjinal avrupa yazılımı yükleriz, son zamanlarda bu konuda çok soru geldiği için elimden geldiğince bilgilerimi paylaşmak istedim. Cihazınızın S-OFF olması şarttır. Verizon ve Sprint kullanıcıları bu yöntemi sakın denemeyin. Donanım farkı olduğu için Cihazınız brick olur ve baya uğraşırsınız. öncelikle bilgisayara Htc Sync Manager'ın son sürümünü yüklüyoruz

http://www.htc.com/us/support/software/htc-sync-manager.aspx

masaüstünde htc sync manager simgesine sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyoruz ve biraz yukarı çıkarak Htc Sync klasörünün içine giriyoruz, burası bizim çalışma dizinimiz, boş bir yerde shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklıyoruz ve komut penceresini burada aç diyoruz,
    telefondan geliştirici seçeneklerini açarak usb hata ayıklamayı aktif hale getirip usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

Adb reboot bootloader

komutunu cmd ekranına girip enter tuşluyoruz ve cihaz fastboot menüsüne geçiyor, FASTBOOT USB yazdığından emin olun olmazsa kendiniz ses kısma ve power tuşuna birlikte basarak cihazı açıp fastboot a alabilirsiniz

Fastboot getvar all komutuyla cihazımızın bütün bilgilerini ve değiştireceğimiz mid numarasını burada görebiliriz,

T-MOB010 0P6B13000 T-Mobile
    HTC__032 0P6B10000 Europe
    GOOGL001 0P6B17000 Google Play Edition
    BS_US002 0P6B12000 Developer edition
    HTC__023 0P6B11000 Australia
    CWS__001 0P6B12000 AT&T

BOOTLOADER AÇMA

https://www.htcdev.com/ sitesinden yönergeleri takip ederek bootloader kilidini kaldırıyoruz
    Öncelikle siteye üye oluyoruz, bootloader unlock seçip start diyoruz, cihazımızı seçtikten sonra

fastboot oem get_identifier_token

komutunu açmış olduğumuz cmd ekranına giriyoruz ve çıkan kodu web sayfasındaki boş yere yazıp alltaki butona basıyoruz. Başarılı mesajını aldıktan sonra mail adresimize unlock dosyası geliyor ve bu dosyayı alarak çalışma yaptığımız dizin olan cmd ekranını açtığımız htc sync manager dizinine yapıştırıyoruz, alttaki kodu giriyoruz

fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

telefondan yön tuşları ile yes yapıp power tuşu ile onaylıyoruz ve cihaz reset atarak bootloader kilidini açıyor ve cihaz açılıyor

CUSTOM RECOVERY YÜKLEME

https://dl.twrp.me/m8/

buradan TWRP recovery nin son sürümünü indirip çalışma dizinimize atıyoruz

https://download.chainfire.eu/696/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip

buradan supersu son sürümü indirip telefonun içine atıyoruz bunu telefonu normal açarak yapmanız en sağlıklısı,
    tekrar geliştirici seçeneklerini açıyoruz, usb hata ayıklama aktif, telefonu fastboot moduna alıyoruz, 'Adb reboot bootloader' yapabilirsiniz

' fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-m8.img ' komutuyla custom recovery yüklüyoruz

power ve ses tuşlarını kullanarak fastboot menüsünden recovery ye giriyoruz, burada telefona kopyladığımız supersu yu bulup flash yapıyoruz ve başarılı olmasının ardından reboot ediyoruz telefon açılıyor böylece telefonumuz root oldu, telefon açılınca cmd ekranına

' Adb shell '

' Su '

bu komutun ardından ekranda supersu uyarısı çıkacak ve sağdaki seçeneği seçerek kabul ediyosunuz ve cmd ekranında # bu simge çıkacak, aksi halde başarısız olur

echo -ne '\x30\x00\x50\x00\x36\x00\x42\x00\x31\x00\x30\x00\x30\x00\x30\x00\x30' | dd of=/dev/block/mmcblk0p5 bs=1 seek=16384

komutunu giriyoruz ve mid numaramız avrupa oluyor, 2 defa exit yapıyoruz
    'adb reboot bootloader' komutuyla tekrar fastboot moduna geçiyoruz

https://mega.nz/#!ZMNXybhD!7ElkV2cBfIu-k5B9v5UesMO2YmiwyP8Qcn2HyGViHLU

buradan orjinal avrupa yazılımını indiriyoruz ve çalışma dizinine atıyoruz
    cihaz fastboot modundayken

'Fastboot oem rebootRUU' siyah ekran gelecek ortada HTC yazar
    'fastboot flash zip xxxxxx.zip' xxxxxxx yerine dosyanın adını yazın, yeniden adlandır kopyala yaparak pratik bi şekilde yapabilirsiniz
    Enter yaptıktan sonra yükleme başlar, biraz sürer , bittiği zaman
    'fastboot reboot' yaparak cihazı açabilirsiniz, optimizasyon yapar ve cihaz açılır, orjinal marshmallow 6 yazılımınız hayırlı olsun

bilgisayar üzerinden yazılımla s-off ve bootloader unlock olmayan htc cihazlar için
    yardımcı olabilirim, özellikle yurtdışından gelen opertör cihazları 25$ lık tek kullanımlık sunshine programı haricinde s-off ve unlock olmamaktadır
    s-off ve supercid işleminin ardından htcdev üzerinden bootloader ı açıp recovery yükleyerek istediğiniz romu yükleyebilirsiniz,

https://youtu.be/NJNegkvNsvg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairboy -- 2 Haziran 2016; 10:22:48 >

• one m8s root için bi çare yokmu ?
  • Fastboot menüsü varsa Muhtemelen vardır hocam cihaza takıp denemek gerek,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fairboy F kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabilirim derken, $25 ödemeden S-OFF yöntemi mi kasteddiğiniz yoksa işlemi bilmeyenlere bu konularda yardımcı olmak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

Yardımcı olabilirim derken, $25 ödemeden S-OFF yöntemi mi kasteddiğiniz yoksa işlemi bilmeyenlere bu konularda yardımcı olmak mı?

Sunshine hariç hiçbir yöntem işe yaramıyor, veya ben bulamadım 2 ay araştırdım, özellikle operatör telefonları s-off olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairboy -- 27 Mayıs 2016; 19:35:02 >
  • fairboy F kullanıcısına yanıt
    Keşke şunu 1 hafta önce görseydim :( İzmirdeydim 1 haftalık tatil yaptım, nasip değilmiş. AT&T One M8 var elimde ilk geldiğinde S-OFF, CID FREE ve MID FREE olarak geldi. Salaklığıma doymayım S-ON yaptım cihazı, tek satır komut S-ON yapabiliyorken S-OFF yapılamıyor böyle saçma bir iş. Ücretsiz S-OFF için uğraşıyorum uzun zamandır ama beceremedim, gözü karartıp SunShine alıyordum bugün, mesajı görünce şaşırdım sizin. İzmirdeki dh üyeleri, 25TL çok harika fiyat ihtiyacı olanlar hiç düşünmesin.

Bende hafta içinde SunShine alacağım artık :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 10 Ocak 2016; 2:14:16 >
  • dhretireduser D kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi artık , kargo ilede cihaz gönderen dönüşü ücretsiz gönderirim, numara işini siz halledersiniz kendi bildiğiniz sağlam bir numara yazılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairboy -- 27 Mayıs 2016; 19:35:45 >
  • Şehir dışından cihazı kargo ile göndredim sağolsun emre bey kargoyu teslim aldıktan sonra 5 dk içinde halledip tekrar kargoya verdi. Cihazınızı güvenle gönderebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem55k

Şehir dışından cihazı kargo ile göndredim sağolsun emre bey kargoyu teslim aldıktan sonra 5 dk içinde halledip tekrar kargoya verdi. Cihazınızı güvenle gönderebilirsiniz.

teşekkürler güle güle kullanın inş.
  • Hocam Telefonum htc ekranında kaldı s-on durumda yardımcı olabilirmisinz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzhndmrbs

Hocam Telefonum htc ekranında kaldı s-on durumda yardımcı olabilirmisinz acaba?

evet hocam cihazı bana göndermeniz durumunda yardımcı olabilirim, s-on durumunda ruu.exe yükleme işlemi başarısız olabiliyor, gerekirse s-off yapıp yeniden orjinal yazılım yükleyebilirm
  • kendisi çok yardımsever ve düzgün bir insan. s-off cihaz konusunda bana yardımcı oldu. s-on olsaydı da hiç çekinmeden izmir'e yollardım. gözünüz kapalı güvenebilirsiniz kendisine.
  • Arif hocama guvenebilirsiniz bilgisayardan teamviver ile uzaktan baglanip htc one m8e orjinal avrupa romu yukledi sagolsun isinin ehli birisi
    Bu mesaja eklenen görseller:

HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME

• Takip
  • merhaba Htc m8 verizon cihaza bildigim kadarıyla 4g cekmesi için avrupa cid vs yapmak gerek,root vs rom kurmayı yapabılıyorum ama cid olayı karısık çözemedim forumda bu işin doktoru arif bey sanırım=) yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler
  • bilalaks B kullanıcısına yanıt
    Verizon ve sprint cihazlara Avrupa rom yüklenemez. Att ve T-mobile oluyor. Onlarda 4g yine olmuyor. Verizon için 4g bantlarını açma yöntemi var xda'da. Sprint için de olabilir belki. Ancak T-mobile olmuyor kendimden biliyorum. Tek avantajı Avrupa sürüme çevrilip stock veya custom Avrupa romu yüklenebiliyor.

• Arif Emre Bey'e çok teşekkür ediyorum. Gayet ilgili ve güvenilir bi arkadaş.

• Arif emre bey merhaba,
    Bilgiler için çok teşekkürler. S-off durumunu sunshine üzerinden nasıl gerçekleştirebiliriz. Veya siz remote bağlantı ile uygun zaman diliminde yardımcı olabilirmisiniz.
  • Fairboy hocam peki verizon için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Sim kartı falan tanımıyor cihaz. Az çok anlarım bu işlerden. Sadece yapacaklarımı kısaca yaza mısın? Tek isteğim twrp kurup custom rom kullanmak. Cid ve mid ne olmalı? Ruu olarak ne kurayım. Rom kurarken verizon mu seçeçeğim? Birşeyler denerken iyice pert ettim cihazı. Avrupa firmware falan kurdum sanırım... Şimdiden teşekkür ederim.
  • http://prnt.sc/cg2vsr bende böyle bi hata veriyor zip yüklerken nasıl çözüm bulabilirz HTC ONE M8 S-OFF EUROPA SÜRÜME ÇEVİRME

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.