Şimdi Ara

TeknoSA'dan ikinci nesil akıllı telefon ve saat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TeknoSA'dan ikinci nesil akıllı telefon ve saat

Yılın ortalarına doğru Preo adındaki akıllı telefonu ile pazara ilk adımını atan teknoloji perakendecisi TeknoSA, aradan uzun bir süre geçmeden ikinci nesil Preo akıllı telefonunu ve ikinci nesil Pwatch akıllı saatini piyasaya sürüyor. Yeni nesil cihazlar daha iyi özellikleri ile dikkat çekiyor. 

Firmanın Preo P2 akıllı telefonunda 5.5 inçlik HD AMOLED ekran kullanıldığını görüyoruz. 1.3GHz saat hızında çalışan MT6753 yonga setinden gücünü alan modele 2GB RAM destek verirken, 16GB artırılabilir depolama alanı barındırıyor. Arka kısımda 13MP çözünürlüğünde, ön kısımda 8MP çözünürlüğünde bir kamera bulunan cihaz 3150mAh gücündeki bataryası ile uzun bir kullanım süresi vadediyor. Modelde 4G desteği unutulmamış.

İlk nesil Preo akıllı telefonunda 5 inçlik HD ekran, Snapdragon 410 yonga seti, 1GB RAM, 8GB kapasite, 5MP ön kamera, 2400mAh gücünde batarya gibi özellikler bulunuyordu. Bu bakımdan Preo P2 ile TeknoSA sıçrama yapmış diyebiliriz. Preo P2 modeli 899TL fiyat etiketine sahip. Artan donanım özellikleri ilk neslin üzerine 150TL civarında fark koymuş gibi görünüyor.

Lansman dönemi boyunca hattını TeknoSA Mobil'e taşıyan tüketiciler, Preo P2'ye 350 TL'ye varan anında indirim çeki fırsatı ile 899 TL yerine 549 TL'ye varan fiyatlarla sahip olabilecekler. Ek olarak, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA  Avrupa Ligi  maçlarının da  yer aldığı 1 aylık  Tivibu Go Süper  Paket  tüketicilere ücretsiz olarak sunulacak. 

Pwatch2 ise gelen arama ve mesajlar gösterme yanında; adım, kalori, vücut kitle indeksi ölçümü, hareketsizlik ikazı, su içme ikazı, uyku düzeni hesaplamaları da yapabiliyor. 7 renk seçeneğiyle TeknoSA raflarındaki yerini alacak olan Pwatch2’nin ayrıca uzaktan selfie çekimi, titreşim, müzik kontrolü gibi özellikleri de bulunuyor. 159 TL'den satılacak Pwatch2, Preo P2 akıllı telefon ile birlikte 99 TL olacak. Her iki model 25 Aralık itibariyle raflarda olacak.  

• Yazılımı bulan herkes telefon üretir oldu.

• Preo 2 yi dün Teknosa'da inceledim, bu sefer fiyat/performans oranı iyi gibi.
    Arka kapak çıkıyor çift sim + microsd yuvası var.
    Snapdragon 615 işlemcisi olduğu söylendi.
    Bayağı ince duruyor elde.
    Amoled ekranı var, Allta kapasitif tuşarı var.
    Fiyatı 899 TL

• Türk Telekom derken TeknoSA da beğenilen Preo ailesini yeni model ile genişletti

Kim beğeniyor anlatsana biraz

• Adam haber yapıyor bahsettiği cihazın görselini koymuyor... merak eden arkadaşlar buradan bakabilir.
    http://www.teknosa.com/urunler/125071692/teknosa-preo-p2-siyah-akilli-telefon

• Ben beğenen duymadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğenilenden sonra okumadım.

• Teknosanın telefonu, Ginoee'nin en yeni modeli Splus'ın 2gb versiyonu gibi duruyor; inşallah ram harici kırpılmamıştır.

Ginoee Splus: mt6753 işlemci+3gb ram+amoled ekran (% 74,5 ekran-gövde oranı)+ USB Type-C 2.0+ (buraya dikkat) 13mp f2.0 PDAF-Faz Algılamalı Otomatik Odaklama- arka kamera

http://global.gionee.com/splus/index.html

Dediğim gibi sadece ramden kırpılmışsa eğer usb type-c-pdaf kamera gibi sadece Xiaomi'nin sunabildiği özelliklerde fiyat/performans telefonları andırıyor. Bir de değişik renkleri gelirse eğer, 699tl olsaydı fiyatı yıkardı ortalığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 24 Aralık 2015; 16:31:35 >

• Saat 50_60 tl olursa alirim. 159 tl cok degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saati az daha ucuz satmaları lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğeniliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım tarafı stabil mi acep.

• O saati ben JD indirimi varken 6 dolara aldım beş para etmez

• 8 çekirdekli işlemci. İyide işlemci ne? Gazete haberi mi yapıyorsunuz. Burası donanım ve teknoloji sitesi. Rezalet. Ayrıca neresi beğenilenmiş bu telefonların kim beğeniyormuş. Reklam yapmayın haber yapın.

• Yerli markalarımız üst segment olarak 820'li ürünler de tanıtacak gibi. Bakalım her köşeden bir yerli markamız çıkar oldu. Bazı markalarımız her ne kadar %100 yerli malı olmasa da ileride o da olacaktır!

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

8 çekirdekli işlemci. İyide işlemci ne? Gazete haberi mi yapıyorsunuz. Burası donanım ve teknoloji sitesi. Rezalet. Ayrıca neresi beğenilenmiş bu telefonların kim beğeniyormuş. Reklam yapmayın haber yapın.

İstisnasız hergün yapıyorlar bunu, ilgilendiğim birşey olursa "google search" yapıp, yazıyorum
  • Çok beğeniyoruz canım. Çinlinin 100 dolara sattığı telefonlara 1000 lira vermeye bayılıyoruz. Allah bizim firmalara önce vicdan sonra da akıl fikir versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısa ve öz: Çöp.

• Hd ekrana o işlemci güzel olmuş fena değil batarya si süper duruyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Goterror
    Türk Telekom derken TeknoSA da beğenilen Preo ailesini yeni model ile genişlettiKim beğeniyor anlatsana biraz

Yahu, sen de... Ekrem71 işte. Her haberinde bir gariplik olmazsa olmaz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.