Şimdi Ara

Canon Pixma IP7250 yazıcı sadece fotoğraf mı basar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Canon Pixma IP7250 yazıcı sadece fotoğraf mı basar ? ben sınav sorusu hazırlıyorum + eşim foto baskılı istiyor. bu sadece foto basmıyor normal bir yazıcı işlevi de görüyor dimi ?

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    elbette düz kağıda standart baskı alabilirsiniz ip7250 ile inkjet standartlarında hızlıdırda fakat tarayıcı ve dolayısıyla fotokopi özelliği yoktur.
    öne çıkan en önemli özelliği uygun fiyatına rağmen yüksek kalite fotoğraf baskısı veriyor olması olduğu için böyle bir algı olmuş ama şüphesiz bu bir yazıcıdır ve düz kağıda keskin ve net baskılar alabilirsiniz.

orjinal kartuşlarının maliyetine güç yetmeyeceği için kolay dolan kartuşlarla kullanmanızı tavsiye ederim baskı maliyetinizi %90 aşağı çeker gönül rahatlığıyla fotoğraflarınızı basabilirsiniz kendi sattığımız dolan kartuş ve mürekkepler için diyebilirm ki orjinal kartuşların baskısından farksız baskılar alabilirsiniz.

ip7250 uyumlu dolan kartuş set (5x100 ml mürekkepli)
    http://www.sanalpazar.com/canon-pgi-550-cli-551-dolan-kartus-set-5x100ml-murekkep/i-56826670
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

elbette düz kağıda standart baskı alabilirsiniz ip7250 ile inkjet standartlarında hızlıdırda fakat tarayıcı ve dolayısıyla fotokopi özelliği yoktur.
    öne çıkan en önemli özelliği uygun fiyatına rağmen yüksek kalite fotoğraf baskısı veriyor olması olduğu için böyle bir algı olmuş ama şüphesiz bu bir yazıcıdır ve düz kağıda keskin ve net baskılar alabilirsiniz.

orjinal kartuşlarının maliyetine güç yetmeyeceği için kolay dolan kartuşlarla kullanmanızı tavsiye ederim baskı maliyetinizi %90 aşağı çeker gönül rahatlığıyla fotoğraflarınızı basabilirsiniz kendi sattığımız dolan kartuş ve mürekkepler için diyebilirm ki orjinal kartuşların baskısından farksız baskılar alabilirsiniz.

ip7250 uyumlu dolan kartuş set (5x100 ml mürekkepli)
    http://www.sanalpazar.com/canon-pgi-550-cli-551-dolan-kartus-set-5x100ml-murekkep/i-56826670

peki hocam daha iyi hepsi bir arada ve de bu ayarda foto basabilen başka bir makine var mı acaba ?
    aynı şekil yüksek kalite fotoğraf baskısı olan faxlı adfli çok fonksiyonlu ofis tipi model canon mx925'tir

+ gri kartuşu sayesinde bir tık daha iyi foto baskısı veren çok fonksiyonlu faxsız adfsiz ev kullanımına daha uygun model canon mg7550'dir.

her ikisi içinde kolay dolan kartuş alternatifi mevcuttur. mg7550 6 renk kullanır.
  • quote:

aynı şekil yüksek kalite fotoğraf baskısı olan faxlı adfli çok fonksiyonlu ofis tipi model canon mx925'tir

+ gri kartuşu sayesinde bir tık daha iyi foto baskısı veren çok fonksiyonlu faxsız adfsiz ev kullanımına daha uygun model canon mg7550'dir.

her ikisi içinde kolay dolan kartuş alternatifi mevcuttur. mg7550 6 renk kullanır.

300 lira civarı var mı hocam ? çok sordum ama :) o civarda var param çünkü :)
    fotoğraf baskısı açısından ismi geçen modellerin bir tık altında olmakla birlikte genede gayet iyi fotoğraf baskısı alabileceğiniz çok fonksiyonlu wifili otomatik çift tarflı basan canon mg6450'ye bir bakın derim. hali hazırda benimde kullanmakta olduğum bir cihaz eğer istanbuldaysanız işyerimize gelip baskılarını inceleyebilirsiniz. çok iyi bir cihaz satmak için aldım çok beğendim birini kendime ayırdım :) tavsiye ederim. bulabilirmisiniz bilemem ama biraz eski modellerden sayılıyor artık. onun hemen hemen birebir aynısı olan mg6650 hala yüksek fiyatlardan satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı malzeme -- 23 Aralık 2015; 23:21:46 >
  • Merhaba bende epson ile canon arasında karasız kalmıştımhttps://www.youtube.com/watch?v=hu9Q30GZfNo bu videoyu izleyince epson l365 aldım iyi ki almışım, videoda canon gerçek renkleri vermiyor videoda bayanın saç rengi açık kahve rengi canon yazıcıda simsiyah çıkıyor. Yok kolay dolan kartuşmuş yok kurumayan mürekkepmiş bunların hepsi hikaye. Epsonun sistemi orjinal olması mürekkep ve kendi orjinal tankı olması baskı kafa tıkanma ve mürekkep kuruma olayı olmuyor orjinal olduğu için. mürekkepleride tanesi 70ml olan 27 tl 4000 sayfa üzeri çıktı alabiliyorsun canonda ise 15 ml 50 tl 500 sayfa ortalama çıktı alıyorsun yazıcalarda en önemli özellik baskı maliyeti. Epsonun l800 serileri ucuz olsaydı ondan alırdım.
  • quote:

fotoğraf baskısı açısından ismi geçen modellerin bir tık altında olmakla birlikte genede gayet iyi fotoğraf baskısı alabileceğiniz çok fonksiyonlu wifili otomatik çift tarflı basan canon mg6450'ye bir bakın derim. hali hazırda benimde kullanmakta olduğum bir cihaz eğer istanbuldaysanız işyerimize gelip baskılarını inceleyebilirsiniz. çok iyi bir cihaz satmak için aldım çok beğendim birini kendime ayırdım :) tavsiye ederim. bulabilirmisiniz bilemem ama biraz eski modellerden sayılıyor artık. onun hemen hemen birebir aynısı olan mg6650 hala yüksek fiyatlardan satılıyor.

Hocam ufak bir sorum var size yeni konu acmak yerine buradan sorayim.

Canin ip 7250 kolay dolan kartuslarin omru ne kadar. Mesela a4 boyutunda tamami renkli kabaca kac foto baskisi verir acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernknd

Merhaba bende epson ile canon arasında karasız kalmıştımhttps://www.youtube.com/watch?v=hu9Q30GZfNo bu videoyu izleyince epson l365 aldım iyi ki almışım, videoda canon gerçek renkleri vermiyor videoda bayanın saç rengi açık kahve rengi canon yazıcıda simsiyah çıkıyor. Yok kolay dolan kartuşmuş yok kurumayan mürekkepmiş bunların hepsi hikaye. Epsonun sistemi orjinal olması mürekkep ve kendi orjinal tankı olması baskı kafa tıkanma ve mürekkep kuruma olayı olmuyor orjinal olduğu için. mürekkepleride tanesi 70ml olan 27 tl 4000 sayfa üzeri çıktı alabiliyorsun canonda ise 15 ml 50 tl 500 sayfa ortalama çıktı alıyorsun yazıcalarda en önemli özellik baskı maliyeti. Epsonun l800 serileri ucuz olsaydı ondan alırdım.

L365 güzel cihaz güle güle kullanın

ancak bir döküman yazıcısıdır L365, asıl işi düz kağıda baskı yapmak. fotoğraf kağıdına baskı yapar tabi ama foto baskı kalitesi ip7250'nin yanında zayıf kalır. baskı çözünürlüğü, damlacık boyutu vs. gibi etkenler var bunları belirleyen

epsonun sisteminin orjinal oluşu elbette güzel üretim aşamasında tanklı tasarlanmış oluşu büyük avantaj ama size yanlış bilgi verilmiş ben düzelteyim mürekkep püskürtmeli cihazlar 15-20 günden fazla beklemeye gelmez orjinal mürekkepde kullansanız uzun süreli beklemelerde yazdırma kafasında mürekkep kurumaları baş gösterir ve mürekkebi püskürten nozüllerde tıkanma riski artar bunu ihmal etmeyin kafa değişimi makine kadar pahalıdır epsonda.

şunuda bilmekte fayda var epson 4 renk tanklı cihazlarını döküman yazıcısı olarak sunduğu için mürekkebin solma direncini çok yüksek tutmamıştır. bu yüzden fotoğraf baskılarınızı albüm dışında fazla tutmayın solma riskiyle karşı karşıya evet orjinal mürekkep ama işte gelin görünki sandığınız kadar yüksek kalite değil sizin o hikaye dediğiniz dolan kartuş mürekkebi daha yüksek solma direnci ve renk tutarlılığı veriyor ne yazıkki.

epsonda fotoğraf işi 6 renk kullanan cihazları işidir L8XX serisi ve L1800 gibi onların orj. mürekkebi bile eski 6 kartuşlu cihazların içindeki epson claria mürekkep kalitesinde değil.

4 renk epsonlar fotoğraf bakısı konusunda amatör kullanıcıyı memnun bırakabilir ancak ki ticari kullanmayacak biri içinde gayet yeterlidir.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    hocam dolan kartuşlar dolum amaçlı tasarlandığı için oldukça uzun süre sorunsuz kullanılabiliyor. bu anlamda belli bir ömürleri yok kısa ve orta vadede pek sorun çıkarmazlar uzun vadede belki birinin çipi falan hata verirse verir oda 5-10 liralık masraf demek sadece.

kaç baskı vereceği tabi ne bastığınızla hangi kalitede bastığınızla falanda alakalı ama tahmini olarak birşey söylemek gerekirse. kartuşlar tam dolu iken yüksek kalitede 200'e yakın 10x15 fotoğraf baskısı alabilirsiniz. düz kağıda ise 300-350 civarında baskı alırsınız sanıyorum. bizim sattığımız dolan kartuşlar orjinallerden fazla mürekkep aldığı için yazıcı kartuş bitti uyarısı erdiğine halen içinde mürekkep olacaktır.
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Hocam kolay dilan kartuslar bittikce doldurdum bittikce doldurdum. Ortalama a4 yuksek kalitede ne kadar baski omru vardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Hocam kolay dilan kartuslar bittikce doldurdum bittikce doldurdum. Ortalama a4 yuksek kalitede ne kadar baski omru vardir.

mühim olan kartuşların ömrü değilde kafanın ömrü ne kadar olacağı doğru şekilde kullanımda kafada kurumalara müsaade etmeden binlerce baskı alırsınız muhtemelen kartuşlardan önce kafa bozulur
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam. Kafa bozulunca degisiyor mu yoksa komple kolay dolan kartus mu almaliyiz.eger degisiyorsa kafa maliyeti nedir. Bu kartuslarda cip bulunuyir mu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    kafa degisimi pahali birseydir genelde bir yazici parasi tutar yeni kafaylada ayni kartuslar kullanilmaya devam edilir elbette duzgun kullanilirsa oyle cabuk bozulan seyler degildir yazdirma kafalari 2 kartuslu modellerde kartuslarin kendisi ayni zamanda kafadir

• quote:

quote:

Merhaba bende epson ile canon arasında karasız kalmıştımhttps://www.youtube.com/watch?v=hu9Q30GZfNo bu videoyu izleyince epson l365 aldım iyi ki almışım, videoda canon gerçek renkleri vermiyor videoda bayanın saç rengi açık kahve rengi canon yazıcıda simsiyah çıkıyor. Yok kolay dolan kartuşmuş yok kurumayan mürekkepmiş bunların hepsi hikaye. Epsonun sistemi orjinal olması mürekkep ve kendi orjinal tankı olması baskı kafa tıkanma ve mürekkep kuruma olayı olmuyor orjinal olduğu için. mürekkepleride tanesi 70ml olan 27 tl 4000 sayfa üzeri çıktı alabiliyorsun canonda ise 15 ml 50 tl 500 sayfa ortalama çıktı alıyorsun yazıcalarda en önemli özellik baskı maliyeti. Epsonun l800 serileri ucuz olsaydı ondan alırdım.

ancak bir döküman yazıcısıdır L365, asıl işi düz kağıda baskı yapmak. fotoğraf kağıdına baskı yapar tabi ama foto baskı kalitesi ip7250'nin yanında zayıf kalır. baskı çözünürlüğü, damlacık boyutu vs. gibi etkenler var bunları belirleyen

epsonun sisteminin orjinal oluşu elbette güzel üretim aşamasında tanklı tasarlanmış oluşu büyük avantaj ama size yanlış bilgi verilmiş ben düzelteyim mürekkep püskürtmeli cihazlar 15-20 günden fazla beklemeye gelmez orjinal mürekkepde kullansanız uzun süreli beklemelerde yazdırma kafasında mürekkep kurumaları baş gösterir ve mürekkebi püskürten nozüllerde tıkanma riski artar bunu ihmal etmeyin kafa değişimi makine kadar pahalıdır epsonda.

şunuda bilmekte fayda var epson 4 renk tanklı cihazlarını döküman yazıcısı olarak sunduğu için mürekkebin solma direncini çok yüksek tutmamıştır. bu yüzden fotoğraf baskılarınızı albüm dışında fazla tutmayın solma riskiyle karşı karşıya evet orjinal mürekkep ama işte gelin görünki sandığınız kadar yüksek kalite değil sizin o hikaye dediğiniz dolan kartuş mürekkebi daha yüksek solma direnci ve renk tutarlılığı veriyor ne yazıkki.

epsonda fotoğraf işi 6 renk kullanan cihazları işidir L8XX serisi ve L1800 gibi onların orj. mürekkebi bile eski 6 kartuşlu cihazların içindeki epson claria mürekkep kalitesinde değil.

4 renk epsonlar fotoğraf bakısı konusunda amatör kullanıcıyı memnun bırakabilir ancak ki ticari kullanmayacak biri içinde gayet yeterlidir.

Öncelikle teşekkür ederim, ben yazıcıdan memnunum işimi fazlasıyla görüyor fotoğraf kalitesi mükemmel benim içinde yeterli zaten. Fotoğraflarda solma falanda olmuyor bundan iyisini isteyen profosyonellerin işi fotokitap bastırsın internetteki firmalardan, zaten en iyisi olsa ne olacak hepsinin bir ömrü var kalıcı diye birşey yok. Mürekkepte donma falanda olmuyor arkadaşımda epson l355 vardı yaklaşık 6 ay kullanmadı ilk günkü gibi performans verdi ondan biliyorum. Sürekli fotoğraf bastıran kişiler 6 kartuşlu modeller tercih etsin.
  • ernknd E kullanıcısına yanıt
    2013 yılında çektiğim video halen işe yarıyormuş ne kadar mutlu ettiğini anlatamam :)
  • Bu yazıcı ile Epson arasında kararsız kaldım. Epson hem tarayıcı olması hem de kendinden tank kartuş sistemli olası sebebiyle cezbediyor. Ama fotoğraf baskısı benim için önemli. Canon selphy alacaktım ama sadece 10x15 basması kötü

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle teşekkür ederim, ben yazıcıdan memnunum işimi fazlasıyla görüyor fotoğraf kalitesi mükemmel benim içinde yeterli zaten. Fotoğraflarda solma falanda olmuyor bundan iyisini isteyen profosyonellerin işi fotokitap bastırsın internetteki firmalardan, zaten en iyisi olsa ne olacak hepsinin bir ömrü var kalıcı diye birşey yok. Mürekkepte donma falanda olmuyor arkadaşımda epson l355 vardı yaklaşık 6 ay kullanmadı ilk günkü gibi performans verdi ondan biliyorum. Sürekli fotoğraf bastıran kişiler 6 kartuşlu modeller tercih etsin.

Alıntıları Göster
    Merhaba. Çok zaman geçti. Konudan ama 7750 modelini bulamadım almak istiyorum. Yoksa muadil model nedir?
  • belen51 B kullanıcısına yanıt
    mg7750 canonun klasik 6 renkli foto yazıcılarındandı onu şu an bulmak pek mümkün olmayabilir ama güncel muadil model olarak TS8050 ve TS9050 modellerini tercih edebilirsiniz.

kolay dolan kartuşlarına lüzum olursa link aşağıda https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-570-571-xl-dolan-kartus-set-full-dolu-6-renk-ucretsiz-kargo-P194875537
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.