Şimdi Ara

2015'te Türkiye'de Steam üzerinden en çok satılan oyunlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önce The Witcher 3'ün satışları, daha sonra geçtiğimiz gün yayınladığımız Steam istatistiklerinden sonra Türkiye'deki oyun pazarının durumuyla ilgili sunumlarımız devam ediyor. Her ne kadar %100 doğruluğa sahip olmasa da oyun basınında Steam istatistikleriyle ilgili en çok kullanılan ve güvenilen kaynak olan Steam Spy'dan Türkiye'deki oyun satış istatistikleriyle ilgili yeni bir rapor aldık.

Aşağıdan da görebileceğiniz görselde Steam üzerinde Türk oyuncuların Nisan ve Aralık ayı aralığında en çok satın aldığı oyunlar listeleniyor. Birinci sırada karşımıza çıkan Counter Strike: Global Offensive, 180 bine yakın satışla beraber ülkemizde yapılan ortalama oyun satışlarının çok daha üzerinde yerini alıyor. Çıkışından üç yıl sonra bile böyle bir sonuç edilmesi gerçekten ülkemizdeki oyunculuk için önemli bir başarı.

Bunun haricinde başlangıç Türkiye adına çok yüksek bir satış verisiyle yapılsa da, daha sonrasında H1Z1'le beraber 100.000'in altı seviyeye iniyoruz. Listeye şöyle bir baktığımızda çıkışı üzerinden dört sene geçen ve sadece tek kişilik oynanışa odaklanan The Elder Scrolls V: Skyrim'in satışlarının epey olumlu seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde 12. sırada beş senelik Türk oyunumuz Mount & Blade: Warband'ı ve 15. sırada da Türkçe dil desteğiyle güncellenen The Witcher 2'yi görüyoruz.

İlgili rapora aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bir kez daha hatırlatmakta fayda var, görselde yer alan satış verileri sadece bu sene içerisinde, Nisan - Aralık ayı aralığında yapılan satışları temsil ediyor. Karşılaştırma yapmak adına dünya genelinde yapılan satışlara da ikinci görselden göz atabilirsiniz.

Bu yazı Bölüm Sonu Canavarı sayfasındaki dostlarımız tarafından hazırlanmıştır.

• Euro truck'a çok şaşırdım. benim de sevdiğim fakat vakit ayıramadığım bir oyun.

Millet olarak seviyoruz demekki :D Kepçe simulator olsa o da yok satar :D

• Yani Witcher 3 kutulu + steam olarak 20.000 kadar satmış, sonraki oyuna TR yama isterük CD Project (witcher 3 için yama çalışması olduğu için onu es geçtim artık, fena olmaz yine de )
  • içlerinde hiç beğendiğim oyun yok herhalde ARK dışında
  • ETS 2'ye şaşırmadım. Gerçekten parasını hak eden bir oyun(simulasyon) ayrıca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaba başka istatistiklere bakabileceğimiz bir site ya da stean servisi var mıdır?

bu arada steam in en çok satan oyunu da en çok oynanan ücretsiz oyunu da kendi oyunu cs go ve dota 2.keşke aralarında 1 tane de türk yapımı oyun olsaydı m&b ler türkiyede sıralamaya girmiş ama dünyada girememişler.

• CS aşkımız hiç bitmeyecek anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 22 Aralık 2015; 21:54:14 >
  • Merak edip euro truck izledim biraz fakat sıkıcı gibi geldi bana. Ne yapılıyor boş boş otobanlarda dolaşılıyor mu sadece ?

Ayrıca L4D2 hâla satılıyor ya şaşırmadım değil. Eski oyun epeyce, 3. gelirmi acep?

• quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

Yani Witcher 3 kutulu + steam olarak 20.000 kadar satmış, sonraki oyuna TR yama isterük CD Project (witcher 3 için yama çalışması olduğu için onu es geçtim artık, fena olmaz yine de )

Türkiye'de o oyunu çalıştıracak güçte sistem fazla kişide yok çokda şaşırmamak lazım satış rakamına bunada sükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja

Merak edip euro truck izledim biraz fakat sıkıcı gibi geldi bana. Ne yapılıyor boş boş otobanlarda dolaşılıyor mu sadece ?

Ayrıca L4D2 hâla satılıyor ya şaşırmadım değil. Eski oyun epeyce, 3. gelirmi acep?

Saglam oyun sikici olmadigini demoyu indirip oynadiginda goruceksin bi dene :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay arkadaş şu cs go alına alına tükenmedi bir türlü. her yıl birinci ve azalma yok. 18 yaşına basan adamın ilk yaptığı olay bu oyunu almak galiba

• 3 şubatta American Truck Simulator çıkıyor boşa ETS yi para gömmeyin bence :D

• Icimizde kamyoncu tutkusu var heralde iyi satmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

ETS 2'ye şaşırmadım. Gerçekten parasını hak eden bir oyun(simulasyon) ayrıca.

Hocam evet oyuna ödenen para karşılığını veriyor. Şaşırmamın sebebi demekki Dünya'da ilgi gördüğünden daha fazla biz ilgi gösteriyoruz. Çünkü TR listesinde 4. global listede sonralara doğru. Tabi global listeye girmesi bile başarı sayılır. çünkü neticede simulasyon oyunları genel kitleye çok hitap edemeyebiliyor.
  • carmageddon reincarnation indirime girdi benim gibi meraklıları kaçırmasınlar.

24.5tl

• Euro Truck
  • Csgo askimiz hala bitmeyecek anlaşılan euro trock ilginç geldi...

• Hala oyuna para veren mi var?

• ETS2 sasirtmadi.

• Sonbahar da tatil vs indirim gunlerindeki satislar ne kadardi acaba merak ettim. Ortalama 30usd den satsa 1 oyunu asagi yukari 1 milyar usd gibi bir satis rakami cikiyor ortaya..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.