Şimdi Ara

Iphone (6s,6s+ vs.) mi Samsung Galaxy S6 Edge mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben yaza doğru biraz daha para biriktirip telefonumu değiştirmek istiyorum.
    Fotoğraf çekmeyi çok seven ve profesyonel fotoğraf makinesi alacak para ve bilgiye sahip olmamam nedeniyle aldım mı kamerasi çok iyi olan bir telefona geçmek istiyorum.

Bu konu da diğer bir sorunum ise androidden sıkılmamdır. Android geliştiricisi kadar bilgim olmadığı için özgür bir ekosisteme de ihtiyacım yok.
    Ancak Samsungun,LGnin son amiral gemi telefonlarındakiler kadar iyi kamera ve manuel kamera arayüzüne sahip olmamasına rağmen sırf iOS için iphone'a 3000 TLden fazla para vermek ne derece akıllıca?

Gördüğünüz gibi kafam oldukça karışık. Iphone 7 çıkmış olacaktır yaza doğru ancak Samsung kamerasi gibi bir kameraya ve manuel kamera arayuzune sahip olup olmayacağı da muamma.
    Fikirlerinize, tavsiyelerinize açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• S6 edgenin ekrani bir telefon parasi o telefonu kullanmak acik bir risktir. Onun yerine note 5 veya s6 bakin bence. Fotograf konusuna gelince iphone tamam guzel cekiyor da pcye atip buyuttugumuzde hersey ortaya cikiyor. Lg bence kamerada suanda en iyi durumda ama batarya sıkıntısı veriyor. Bence Androidden sıkılmısken kendinizi Apple'a bırakın derim kamera bir sekilde hallolur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

S6 edgenin ekrani bir telefon parasi o telefonu kullanmak acik bir risktir. Onun yerine note 5 veya s6 bakin bence. Fotograf konusuna gelince iphone tamam guzel cekiyor da pcye atip buyuttugumuzde hersey ortaya cikiyor. Lg bence kamerada suanda en iyi durumda ama batarya sıkıntısı veriyor. Bence Androidden sıkılmısken kendinizi Apple'a bırakın derim kamera bir sekilde hallolur.

Edge olmasi şart değil, zira yaza doğru samsung da yeni bir model cikaracaktir. LG G3 kullaniyorum su anda zaten, tekrar bir LG modeli almak istemiyorum açıkçası. Apple'i aldığımda ki en azindan 3000 TL'den baslayacaktir, değer mi? zira Samsung son modelleri bile bu kadar iyi özelliklere ragmen bu fiyatlari bulmamistir. Hic iOS kullanmamis biri olarak sonradan pisman olup androide yine bir suru para dokup yeni telefon almak zorunda kalmamak icin danışmak istedim. Guvenlik, hiz vs tabii ki onmli konular ancak bu iki markada da artik bunlar sorun degil. Bu yuzden bnm icin onmli olan diger hususlara deginmek istedim sorumda.

• yaza kadar cok degısır en basta fıyatlar ama sahsı fıkrım bır telefona 3000 para vermek sacma,samsunga para vermek daha sacma
  • Haklisiniz ama ben cok fazla yazi okudum, video izledim bu android mi iOS mu olsun diye ama aydinlanmak yerine daha fazla kafam karıştı. En azindan sizlerin fikirleriniz doğrultusunda sizin icin iOS (Apple) veya androidin artilari veya eksilerinizden benm icin de onmli olan arti ve eksileri fark ederim diye actim konuyu.

Sadece kamera icin de telefon alinmaz ama telefon icin de o kadar para verilmez (mi?)

Simdiki dusuncelere gore, yazın yeni cikacak modeller uzerinden bir yorum yaparim bn.

• By.muhiBBi kullanıcısına yanıt
    Apple 2.elde neredeyse hiç değer kaybetmeyen bir marka ve siz sevmezseniz 100-200 lira zarar edersiniz. Ve ben de samsung da s serisine para verilmesine karşı olanlardanım alınacaksa note serisi alınmalıdır daha stabil ve daha kullanışlı. Sony z5 ailesine de göz atmanızı tavsiye ederim alınacak en iyi Android bence. Ama ben note 5 alacağım :)

2 ay bekleyin s7 alın
  • quote:

Apple 2.elde neredeyse hiç değer kaybetmeyen bir marka ve siz sevmezseniz 100-200 lira zarar edersiniz. Ve ben de samsung da s serisine para verilmesine karşı olanlardanım alınacaksa note serisi alınmalıdır daha stabil ve daha kullanışlı. Sony z5 ailesine de göz atmanızı tavsiye ederim alınacak en iyi Android bence. Ama ben note 5 alacağım :)

Note serisi büyük ekranlı olması nedeniyle istemiyorum.

Bahsettiğiniz Sony Z5 modellerindeki kamera deneyimi nasildir acaba?

3 modelde de kamera aynı. 23 MP arka kamerası var 0.03 saniyede odaklıyor en önemli özelliği, f\2.0 lense sahip. Önde 5.1 MP kamerası var.

• quote:

3 modelde de kamera aynı. 23 MP arka kamerası var 0.03 saniyede odaklıyor en önemli özelliği, f\2.0 lense sahip. Önde 5.1 MP kamerası var.

Bu bilgilendirmelerinize tsk.ler bi de Sony'i arastirayim. Peki sizce Sony Z5 serisi mi Iphone mu almaliyim sordugum soru ışığında?

• Z5 al . Büyük veya pahalı geliyorsa Z5 Compact al.

• Büyük veya pahalılıktan önce Samsung S6 ile yapılan karşılaştırmalarda S6'yı geçen bir kamera sistemi yok gibi:https://www.youtube.com/watch?v=3-Yxha0-I10

Bence Z5 donanımsal olarak da yazılım olarak da isteği karşılayan bir cihaz ancak Android dünyası bu, IOS gibi değeri sabit kalmıyor ve 2.elde aldığınız telefon çok zarar ediyor. Maddi durum haricinde bence Android artık IOS'u geçti. Bence Z5 alın, Z5 premium da var ama bence gerek yok 4k ekranı ilk defa kullandı illa ki yapamadığı kısımlar olacaktır ve 4k ekran da cihazın bataryasını olumsuz etkliyor. Compact modeli ise Z5 yerine tercih edilebilir eğer maddi durum Z5'e yetmiyorsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.