Şimdi Ara

A101 hometech tablet pc 2si birarada 449 tl (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
28
Favori
35.887
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablette windows kullanmak pek kolay olmuyor. Varsa wi10 yüklü bilgisayarınızı sadece ekran üzerinden kullanabilir misiniz, denemesini yapın.
    Alıp iade etme olayı sıkıntılı, kutusu açılmış ürünü sorun yoksa almayacaklardır.
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Tablet modu var Windows 10 da dokunmatik olarak rahat kullanılır istersen klavye ile kullanılır sorun olacağını zannetmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Tablette windows kullanmak pek kolay olmuyor. Varsa wi10 yüklü bilgisayarınızı sadece ekran üzerinden kullanabilir misiniz, denemesini yapın.
    Alıp iade etme olayı sıkıntılı, kutusu açılmış ürünü sorun yoksa almayacaklardır.

Win 10 zaten direk tablete yönelik üretildi.

Ben uzun süredir win tablet kullanıyorum. Android tabletten kat ve kat üstündür.

Cihaz hakkında bilgi veremem ama ihtiyacım olsa alırdım. Dizi film webte takılmak için win tabletler süperdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Tablette windows kullanmak pek kolay olmuyor. Varsa wi10 yüklü bilgisayarınızı sadece ekran üzerinden kullanabilir misiniz, denemesini yapın.

Win 10 zaten direk tablete yönelik üretildi.

Ben uzun süredir win tablet kullanıyorum. Android tabletten kat ve kat üstündür.

Cihaz hakkında bilgi veremem ama ihtiyacım olsa alırdım. Dizi film webte takılmak için win tabletler süperdir.

Hocam bende bilgisayar başında oturmamak için, aynı zamanda bilgisayarda yaptığım word excel ufak oyunlar internet girmek gibi işlemleri yapmak için windowslu tablet arıyorum. Önerir misiniz.

• Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Öneririm hocam. Wi10 modeli çok güzel bir üründü. İhtiyacını,z varsa iyi fırsat bence

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Öneririm hocam. Wi10 modeli çok güzel bir üründü. İhtiyacını,z varsa iyi fırsat bence

wi10 ile arasında ne fark var tam olarak?
  • kenanbal kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bilmiyorum ki, diğer seri çok güzeldi sadece. 1-2 arkadaş wi101 alt versiyonu demiş ama yorum yok.
  • maalesef ürün paketini görmeden alt versiyon ile üst versiyon arası değerlendirme yapamayacağız. Ama piyasa fiyatının çok altında
  • Bugün teksitle aldım. Hız olarak sınıfına göre mükemmel tatmin edici. Tavsiye ederim.
  • Ürün wi10 değil wi101. Bunu artık kesin olarak söylebilirim çünkü tableti aldım. A101 çalışanı biraz insiyatif kullandı gibi. Çok iyi insanlardı. Durumumu da görünce verdiler gitti tableti. Yalnız ben bunu dedim diye gidip zorlamayın adamları. Sorun tabi ama veriyorlarsa eyvallah da yok derlerse fazla üstlerine gitmeyin bence.

İşlemci 3735f ve ram 2gb. Ekran hd ve ips.

Artıları
    -Ürünün tablet kısmında tam boy usb girişi var ki görünce bayağı mutlu oldum.Ayrıyetten otg destekli micro usb girişi de var(otg kablo kutudan çıkıyor).
    -Şarjı usbden olmuyor. Ayrı bir girişi var. Böylelikle şarj olurken micro usb yi de kullanabiliyoruz.
    -İnternette gezinme performansı ve mağaza oyunları performansı gayet güzel. Ofis kurup denemedim daha.
    -Yanında gelen klavyenin tuşlarını da beğendim. Yazı yazarken basma hissi gayet güzel. Yine touchpad güzel ama küçük tabi :)
    -Kullanılan plastik gayet sert ve basınca esneme yapmıyor.

Ortada kalanlar

-Ekran kalitesi biraz düşük. Hani bu zamana kadar kullandığım en kötü ips desem de korkmayın :). Film dizi izlemek için gayet ideal.
    -Bataryayı tam anlamıyla test edemedim ama dün kutudan galiba tam şarjlı olarak çıktı bakmamıştım. Tam değilse bile yakındı yani :). Uygulama kurma,internette gezinme gibi işler yaptım ve yaklaşık olarak 6 saat gitti.

Eksileri

-Kullanılan plastiğin sert olduğunu ve esneme yapmadığını söylesem de aynı şeyi ekran için söyleyemeceğim. Bazı yerlerine biraz sert bastırınca esneme yapıyor.
    -Klavyen ve tabletin arka tarafı biraz kir tutuyor. Yine ekranın yanındaki siyah yerler de öyle.
    -Tableti klavyeye tam oturtmak bayağı zor. Herhalde zamanla düzelir. Yeni olduğu için de olabilir.
    -Sorun mu normal mi bilmiyorum ama surface 3 ile karşılaştırınca emmc nin 4k yazma değerleri biraz düşük. Diğer bütün değerler ya surface 3 ile aynı ya da daha fazla. Bu düşüklüğü genel kullanımda farketmiyorsunuz. Ne kadar düşük derseniz surface 3 9mb/sn küsür iken wi101 1mb sn küsür. Karşılaştırma yapmak gerekirse 7200rpm disklerde bu değerler daha düşük olur genelde.
    -Tablete keşke hiç kamera koymasaymışlar daha iyi olurmuş. Çok kumlu çekiyor. Video görüşme yapacaklar için pek önermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 23 Aralık 2015; 12:59:02 >
  • Ekranın dokunmatik performansı nasıl acaba?
    Birkaç fotoğraf yükleyebilir mi alan arkadaşlar?
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.

Usb-micro usb-şarj girili üçlüsü süper cidden.

Tek micro usb ile geçiştirilen bir cihaza sahibim, çok kullanışsız bir durum oluyor.

Edit: klavye kısmında giriş var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyken -- 23 Aralık 2015; 12:41:01 >
  • Merhaba, ürününüz hayırlı olsun.
    "Ürün wi10 değil wi101" derken,
    Aralarında ne fark gözlemlediniz acaba?
    Tşk/Sayg

• soyken kullanıcısına yanıt
    Bak onu demeyi unuttum. Klavyede delik bile yok.Hiçbir giriş bulunmuyor. Buna rağmen klavye bayağı ağır.Hatta tabletten bile ağır olabilir. Hatta misal bu tür tabletlerde klavye takılıyken geriye doğru fazla açınca klavye hafif kaldığından geriye doğru düşer ama bunda öyle olmuyor. Benim laptoptan sağlam duruyor :)

• teknoloji T kullanıcısına yanıt
    wi10 kullanmadım bilmiyorum fazla ama wi10 da klavyede 2 tam boy usb bulunurken tablet kısmında tam boy usb bulınmamakta. Wi101 de klavyede hiçbir giriş bulunmuyor ama tablet kısmında tam boy usb girişi bulunmakta. Bir de wi 10 un ekranı daha güzelmiş. Ben ikisini yan yana getirmediğim için yorum yapamaycağım.

üstad birkaç sorum olacak. bu tableti eğer alırsam kullanım amacım şunlar olacak.

İş hayatı için word excel sunum hazırlama ve hdmi ile sunumlarımı yapma.
    yine iş hayatı için notlar alıp düzenlemeler yapma (kalem ile vs.)
    kitap vs. okuma ve film izlemek müzik dinlemek... bu tabletle olayım bunlar olacak. yanımda sürekli taşıyıp bu işlerde kullanacağım.

Bunlar ile işlerimi kasmadan donmadan rahatlıkla sence halledebilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratKocabey -- 23 Aralık 2015; 13:05:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

wi10 kullanmadım bilmiyorum fazla ama wi10 da klavyede 2 tam boy usb bulunurken tablet kısmında tam boy usb bulınmamakta. Wi101 de klavyede hiçbir giriş bulunmuyor ama tablet kısmında tam boy usb girişi bulunmakta. Bir de wi 10 un ekranı daha güzelmiş. Ben ikisini yan yana getirmediğim için yorum yapamaycağım.

usta hayırlı olsun, mouse takıp eski oyunları oynayabilir miyiz sence?
  • word excel de takılacağını sanmam altından kalkar. Siz yine de youtube dan benzer özellikteki milyon tane tabletten birinde denemişlerdir bakabilirsiniz :). Hdmi çıkışı var. Galiba mini hdmi. Çünkü ne tam boy kadar büyük ne micro boy kadar küçük :)
    kalem girişi bulunmamakta bildiğim kadarıyla. Kalem girişi olsaydı bu fiyata imkansızdı zaten .
    Diğer söylediklerinizi de rahatlıklanyapabilirsiniz.

@kenanbal
    Onu tam olarak bilmiyorum. Şu steam indirim dönemi bir bitsin denemesini mutlak yapacağım. Şimdi steam i kurmuyorum çünkü steamguard araya girip 7 günlük trade ban atmasın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 23 Aralık 2015; 13:15:16 >
    kalem girişi evet yokmuş daha ziyade demek istediğim extra kalem aldığım zaman win tabletlerde kullanabiliyormuyuz tepkime süresi nasıldır vs.. zira teknoloji aram 2008 yılından hala kalma sony laptop dur :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Ürün wi10 değil wi101. Bunu artık kesin olarak söylebilirim çünkü tableti aldım. A101 çalışanı biraz insiyatif kullandı gibi. Çok iyi insanlardı. Durumumu da görünce verdiler gitti tableti. Yalnız ben bunu dedim diye gidip zorlamayın adamları. Sorun tabi ama veriyorlarsa eyvallah da yok derlerse fazla üstlerine gitmeyin bence.

İşlemci 3735f ve ram 2gb. Ekran hd ve ips.

Artıları
    -Ürünün tablet kısmında tam boy usb girişi var ki görünce bayağı mutlu oldum.Ayrıyetten otg destekli micro usb girişi de var(otg kablo kutudan çıkıyor).
    -Şarjı usbden olmuyor. Ayrı bir girişi var. Böylelikle şarj olurken micro usb yi de kullanabiliyoruz.
    -İnternette gezinme performansı ve mağaza oyunları performansı gayet güzel. Ofis kurup denemedim daha.
    -Yanında gelen klavyenin tuşlarını da beğendim. Yazı yazarken basma hissi gayet güzel. Yine touchpad güzel ama küçük tabi :)
    -Kullanılan plastik gayet sert ve basınca esneme yapmıyor.

Ortada kalanlar

-Ekran kalitesi biraz düşük. Hani bu zamana kadar kullandığım en kötü ips desem de korkmayın :). Film dizi izlemek için gayet ideal.
    -Bataryayı tam anlamıyla test edemedim ama dün kutudan galiba tam şarjlı olarak çıktı bakmamıştım. Tam değilse bile yakındı yani :). Uygulama kurma,internette gezinme gibi işler yaptım ve yaklaşık olarak 6 saat gitti.

Eksileri

-Kullanılan plastiğin sert olduğunu ve esneme yapmadığını söylesem de aynı şeyi ekran için söyleyemeceğim. Bazı yerlerine biraz sert bastırınca esneme yapıyor.
    -Klavyen ve tabletin arka tarafı biraz kir tutuyor. Yine ekranın yanındaki siyah yerler de öyle.
    -Tableti klavyeye tam oturtmak bayağı zor. Herhalde zamanla düzelir. Yeni olduğu için de olabilir.
    -Sorun mu normal mi bilmiyorum ama surface 3 ile karşılaştırınca emmc nin 4k yazma değerleri biraz düşük. Diğer bütün değerler ya surface 3 ile aynı ya da daha fazla. Bu düşüklüğü genel kullanımda farketmiyorsunuz. Ne kadar düşük derseniz surface 3 9mb/sn küsür iken wi101 1mb sn küsür. Karşılaştırma yapmak gerekirse 7200rpm disklerde bu değerler daha düşük olur genelde.
    -Tablete keşke hiç kamera koymasaymışlar daha iyi olurmuş. Çok kumlu çekiyor. Video görüşme yapacaklar için pek önermiyorum.

hocam skype görüşmeler için değer mi sizce mikrofon kamera nasıl
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.