Şimdi Ara

Apple'ın yeni COO'su belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın koltuklarında değişiklikler yaşandı. Yeni COO belli oldu. Tim Cook'ta bir zamanlar Steve Jobs'ın koltuğuna oturmadan önce COO idi.

Bugün akşam saatleri itibariyle Apple'da birkaç atamalar gerçekleşti.Apple'ın yeni COO'su Jeff Williams'a oldu. Yeni COO Williams, 2008 yılında Apple ekibine gelmişti ve birçok görevde yer aldı. Bir zamanlar Tim Cook'ta şirketin COO'suydu. Şimdilerde Steve Jobs'ın koltuğuna oturan bir CEO. Doğal olarak bu atama ile birlikte akıllarda yeni soru işaretleri belirdi. Williams, Apple'ın ileride CEO koltuğuna oturabilecek mi?

Üst düzey atama sadece bununla sınırlı değil. Şirketin Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Phil Schiller'in yetkileri arttı. App Store'un tüm platformlardaki yönetimi bundan böyle Schiller'da olacak. Johny Srouji ise Apple'ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini devraldı. Aynı zamanda Tor Myhren önümüzdeki ay itibariyle Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olacak.

COO Nedir?

Chief Operating Officer şeklinde bir açılımı olan COO, CEO'nun altında konumlanmış bir pozisyondur. Yönetim kurulu başkanı olarak ifade edilebilir. Şirketin günlük iş akışındaki yönetimsel işlerin yürütülmesinden sorumlu tepe yöneticisidir.

• Editörler yazım ve imla hatası yapmak için birbirleriyle yarış içinde sanki.

İlkokul öğrencileri bile ilk seferde hataları bulabilir, o derece bariz hatalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UML -- 17 Aralık 2015; 22:13:35 >
  • Daha çok çalışman lazım
  • COO nedir haberi veren arkadaş onu da yazsın , bu ülkede %10 ingilizce bilen var...

• "birkaç atamalar" ne demek, yazdıklarınızı okumadan mı siteye koyuyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

COO nedir haberi veren arkadaş onu da yazsın , bu ülkede %10 ingilizce bilen var...

İngilizce bilmekle ilgisi yok. Doğuştan ingilizce konuşanların yüzde kaçı teknoloji ya da tıp terimlerini biliyor? Yüzde 10 bile değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

COO nedir haberi veren arkadaş onu da yazsın , bu ülkede %10 ingilizce bilen var...

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.
  • Relmasli geldi ekrem71 kurtuldu
    Ne çektin be Ekrem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesincır -- 17 Aralık 2015; 23:26:36 >
  • Chief Operating Officer şeklinde bir açılımı olan COO, CEO'nun altında konumlanmış bir pozisyondur. Yönetim kurulu başkanı olarak ifade edilebilir. Şirketin günlük iş akışındaki yönetimsel işlerin yürütülmesinden sorumlu tepe yöneticisidir.

Yanlış! "Yönetim kurulu başkanı"="chairman of the board" . İlla çevrilecekse COO Baş operasyon şefi olarak çevrilebilir.

• Arkadaşlar, editör arkadaşımız, galiba yeni yeni yazmaya başlamış. Bildiğiniz gibi bu işler yavaş yavaş, tecrübe edinerek olur, o yüzden biraz zaman tanıyalım, anlayışla karşılayalım hataları.

Sevgilerle

• 1998'den buyana Apple'daymış.
    2007'den buyanada iPad, iPhone'larla ilgileniyormuş.
    Apple'dan önce IBM'deymiş. MühendiZZ olurmuş kendileri.

• Yönetim kurulu başkanı çoğu şirkette sahip-kurucu oluyor. En üst kademe yani, yanlış bilgilendirme yapılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inanılmaz hatalar var iyice amatörleştiniz, böyle Türkçe mi olur makale mi yazılır?!

• Süper kariyere sahip. Apple'ın temel taşlarından birisi
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Kelimeler yanlış yazılmış demedim ki, yanlış kelimeler kullanılmış, bir insan kendine editör diyorsa en azından orta okul seviyesinde dil bilgisine sahip olmalı... Birkaç atamalar nedir Allâh aşkına, öncesinde gelmişti deyip sonra aldı demek, orada da almıştı demesi lazım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Daha çok çalışman lazım

Birde noktadan sonra bir boşluk bırakarak yeni cümleye başlaması gerekiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Klavye hataları olabilir ona bir şey diyemem ama anlatım bozuklukları olmamalı bu tür yazılarda...
  • Nereden soktunuz arkadaş bu terimleri hayatımıza.. Eskiden Yönetim kurulu başkanı ve genel müdür vardı.. Ceo oldu.. şimdide coo çıktı.. :)

• Milllette hobi oldu editörlerin yazım hatalarını bulmak.Haberin içeriğine bakın geçin.de ayrı yazılır üstten ayrılır bilmemne ortalık tdk gönüllüsü kaynıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Kelimeler yanlış yazılmış demedim ki, yanlış kelimeler kullanılmış, bir insan kendine editör diyorsa en azından orta okul seviyesinde dil bilgisine sahip olmalı... Birkaç atamalar nedir Allâh aşkına, öncesinde gelmişti deyip sonra aldı demek, orada da almıştı demesi lazım...

Bilgi hatası da var ona kalırsa;

http://www.engadget.com/2015/12/17/apple-jeff-williams-COO/

'Longtime Apple veteran Jeff Williams (who joined the company in 1998) is now COO, reporting directly to Cook.'

1998 yılında katılmış.

Bir savunayım dedim elde kaldı.

Neyse olur böyle başlarda diyerek kaçıyorum ben konudan.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.