Şimdi Ara

CGN'den çıkma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
6.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dota 2 de yüksek ping sorunumun bu forumlarda araştırmam sonucunda CGN havuzuna alınmış olmamdan kaynaklandığını farkettim (100. ile başlıyan IP). Superonline müşteri temsilcileri telefonda kendi modemlerini kullanmadan yardım edemiyceklerini söylediler. 10 yıllık tamamen limitsiz müşterileri olduğumdan kendi modemimi kullanıyorum ve onlardan modem almadım. Mail atarak CGN'den çıkma isteğimi tekrar bildirdim.

Bu modem altında kendileri beni CGN havuzuna atadıklarına göre kendilerinin çıkarmaması için bir neden göremiyorum. Farklı modem kullanıyor olmam beni Carrier Grade NAT havuzundan çıkarmaları için gerçekten bir engel oluşturur mu, yoksa her zamanki gibi müşteri temsilcilerinin yalanı veya bilgisizliği mi? Bu konu hakkında beni bilgilendirebilirseniz CGN'den çıkartılmayı ısrar edebilir veya gerekirse ISP değiştirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Edit: Statik IP'nin de gereksiz olduğunu okudum. Doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eadan1 -- 17 Aralık 2015; 22:18:58 >

• Bu arada telefonda beni CGN' den çıkarmamalarına rağmen pingimi 3-5 ms düzelttiklerini söylemişler, inanmamıştım. Şimdi denediğimde Dota 2 EU West sunucusunda66-100 arası değişen pingim 56 da sabit gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eadan1 -- 18 Aralık 2015; 11:41:31 >
  • CGN ayarini onlar kendi sunucularindan ayarliyor. Yani modem ne olursa olsun fark etmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • plusnettr P kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Peki statik IP alsam da CGN'e ekleme şansları var mı? Müşteri temsilcileriyle daha fazla uğraşmamak için statik IP almayı kabul edip gene de CGN'e eklenmekten korkuyorum.
  • Merhaba,

Static ip almanız durumunda CGNAT işlemi uygulanmayacaktır.
  • IPv4 havuzunun bitmekte olması dolayısıyla da servis sağlayıcıların ip havuzunu verimli kullanabilmek için (son kullanıcı için IP adresinin önemi olmaması düşüncesiyle) ortaya çıkmıştır CGN.
    Statik IP almanız durumunda dışarıdan ulaşılabilir bir IP adresiniz olacağından dolayı CGN dışına çıkmış olacaksınız.
  • Şöyle bir durumda var ben Superonline ADSL hizmetini kullanıyorum. CGN uygulanmıyor. VoIP hizmetini de kullandığımdan dolayı oluşuyormuş. Ev telefonu hizmeti alan kullanıcıları da CGN dışında tutuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahlaksız bu sol. geçen haziran ayında kavga dövüş adsl de cgn den çıkarttık hattı ama şimdi tesadüfen farkettim ki tekrar dahil etmişler. birde müşteri hizmetleri gerizekalı sanırım anlamak istemiyorlar olayı bir türlü...
  • konuyu hortlatmış gibi olucam ama beni de bugün cgn ye almışlar telefonla aradım karşımdaki kıvırmaktan başka bişey yapmadı ilk defa duyudm gibisainden yardımcı olamıcam dedi geçti. nereye başvurmamız gerekiyor ne yapmamız gerekiyor 37. li ip vermişler bana
  • badsay kullanıcısına yanıt
    facebook destek sayfalarindan falan yazmistim ben yanlis hatirlamiyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suicide kullanıcısına yanıt
    ev telefonunu superonlinena taşı cgn dışına alınırsın... en sağlam yöntem... avantajlıda...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    aradaki iliskiyi anlayamadim?

• cgnden bir türlü çıkamıyorum modem artık sadece 100 ile başlayan ipler alıyor. whatismyip de 212li görünüyor. müşteri hizmetleri 3 gündür çözemedi olayı. online oyun oynayamıyorum.
    VoIP sisteminde olursan ip adresini kurcalayamıyorlar... VoIP nasıl işler bak anlarsın...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    voip i biliyorum sol in karasal hatlarda voip kullandigindan haberim yoktu sadece.

superonline'nı satın aldı ya telefon hizmetini fiber üzerinden VoIP olarak veriyor router özel... cgn ile muhatap olmak istemiyorsan ev telefonunu taşırsın...
  • Cgn de oldugumu nasil anlarim yalin vdsl internet kullaniyorim bilgi veriraeniz sevinirim.arkadaslar

• @tutankenshta fiber ve telefon hizmeti aliyorum router arayuzunde gozuken 100 lu wan ip ile whatismyip de gozuken ipler farkli? cgn nedir faydasi zarari nedir bilmiyorum, gecen sene dikkatimi cekmis forumda sormustum sonra ilgilenemedim

• thor1 kullanıcısına yanıt
    https://teknoseyir.com/inceleme/cgn-ip-nedir
    bir konuda yoruma göre telefonunu superonlinena taşıyanları ( VoIP kullananları ) cgn havuzuna almıyorlardı bende girmeyince... normal şartlarda internetteki ip adresin modemdede whatismyipde gözüken aynı olmalı... IPv4 bitti... adamlar ısrarla IPv4 kulanıyor IPv6 kullansalar cgn hiç gerekmeyecek... nato kafa nato mermer... superonline kapasitesi kıt... kıt anlama demek...
  • şu an telefonumda internetimde süperonline ama CGN deyim IP 100. ile başlıyr port yönlendirmesi yapılmıyor. Aradım ordan oraya şurdan buraya ilgileniyolar. ttnete geçicem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.