Şimdi Ara

Online Oyunlar İçin En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
11.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar Online Oyunlar İçin En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangisi, Hangisinde Daha Az Lag Olur Hangisinin Ping Değerleri Daha Düşük Olur Deneyimlerinize Göre Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim.

Şuanda TTnet Net Limitsiz 16 MB Hızında 75 gb Adil Kullanım Kotalı Kullanıyorum. Deneyimlerim Şu Yönde Oyunlarda Yeri Geliyor Lag Oluyor Yeri Geliyor Olmuyor İnternet İçinde Aynısını Söylemek Mümkün Bazen Fullhd Video İzlerden Bazen Sadece HD Bile Açamıyorum. Yavaşlamalarda Oluyor Ara Sıra Ama Tamamen Kesinti Yok Denecek Kadar Az Diyebilirim. Turkcell Adsl 16 Mb Hızında 50 Gb Adil Kullanım Kotalıya Geçmeyi Düşünüyorum Yaşadığım Yerde Fiber Olmadığından Fiber Kullanma Şansım Yok. Türkcell'de Geçmeyi Düşündüğüm Paket TTNETDE Kullandığım Paketin Aynısı Hız Olsun Adil Kota Olsun. Sizce Hangisi Daha İyidir Turkcell Super Online Adsl'ye Geçmeye Değermi Hangisinde Online Oyunlarda Olsun İnternette Olsun Daha İyi Performans Alırım Cevaplarınızı Bekliyorum Hayırlı Forumlar.

• Ttnetin alt yap iyi kullanıyor sonuçta
  • evet hocam biliyorum fakat bir farklılık varmıdır yokmudur onu merak ediyorum deneyim etmediğimden bir fikrim yok açıkcası o yüzden deneyim eden arkadaşlardan cevap bekliyorum
  • Yurt dışındaki pop noktalarında ttnetin mi kullanıyor yoksa superonline pop noktalarını kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang102030 -- 17 Aralık 2015; 22:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustang102030

Yurt dışındaki pop noktalarında ttnetin mi kullanıyor yoksa superonline pop noktalarını kullanıyor
    Alt yapı uçtan uca telekom olduğu için adslde, büyük ihtimalle yurtdışı çıkışta telekom poplarıdır, süperonline adsl kullanan varsa bir tracert çıktısını atsın anlayabiliriz.

Fiberde zaten tamamiyle yurtiçide yurtdışıda süperonline a ait.

Süperonline fiberde oyun için konuşursak, trafiğin çok fazla döndürülmesi, yurtdışı pop sayısının azlığı nedeniyle bazen dengesiz pingler alabilmek mümkün, olay oyun sunucusunun hangi ülkede olduğuna bağlı, bazen ttnetten iyi bazen kötü sonuçlar alınabiliyor.

Mesela sürekli oyun oynadığım bir alman bf4 sunucusu var, bundan 3 ay önce ttnet ile mersinden 65 ms alıyordum herşey süperdi, sonra ne olduysa her ay ping artmaya başladı 75-90 ve şu an 95-100 arası değişiyor bu şekilde sabitlendi. Geçen ay yedek internet erişimi için süperonline da bağlattım aynı sunucuya bağlandığımda 60-64 ms arası sonuç aldım, bazen 80-85 ms civarı olduğuda oluyor ama genelde 10 günün 8 inde 60 ms civarı dolaşıyor. Bazı ülkelerde ise süperonline biraz daha yüksek çıkıyor telekom daha düşük ama bir gerçek var ki telekomun yurtdışı çıkışlarında son 2-3 aydır ciddi sıkıntı var, eskisi kadar az gecikme ile yurtdışı ülkelere erişemiyoruz artık, yani süperonline ın bu konudaki dezavantajı telekomun yurtdışı çıkışlarının berbat hale gelmesiyle avantaja dönüşmeye başladı. Oyun oynarken artık süperonline üzerinden oynuyorum.

• quote:

Yurt dışındaki pop noktalarında ttnetin mi kullanıyor yoksa superonline pop noktalarını kullanıyor
    Superonline da sorun olmassa çok iyi. Sorun olursa da debelen dur çözmeleri için. Aynı zamanda sorun olunca bazen ttnet in altyapıyı kullandıkları için onlara suç atabiliyolar. Superonline ADSL ye geçceksen hiç boşuna uğraşma derim.
  • Superonline adsl kullananlar bi tracert atsada ogrensek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang102030 -- 18 Aralık 2015; 19:20:28 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    öncelikle böyle güzel bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam bu yazınızın üzerine anladığım kadarıyla iki sağlayıcıda tam olarak birbirini geçemiyor yani bazen biri iyi bazen diğeri. o zaman size son sorum olacak sizce geçmeye değermi yoksa hiç uraşmayıp aynı kaldığım yerden devammı etmeliyim. sizin cevabınız doğrultusunda kararımı verip pazartesi bağlatmayı düşünüyorum tekrar böyle güzel açıklayıcı bir cevap yazdığınız için teşekkür ederim. cevabınızı tekrar bekler iyi forumlar dilerim
  • Eadan1 E kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim hocam pazartesiye kadar biraz daha düşünüp kararımı verecem tekrar teşekkürler. iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: İchigoTR

öncelikle böyle güzel bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam bu yazınızın üzerine anladığım kadarıyla iki sağlayıcıda tam olarak birbirini geçemiyor yani bazen biri iyi bazen diğeri. o zaman size son sorum olacak sizce geçmeye değermi yoksa hiç uraşmayıp aynı kaldığım yerden devammı etmeliyim. sizin cevabınız doğrultusunda kararımı verip pazartesi bağlatmayı düşünüyorum tekrar böyle güzel açıklayıcı bir cevap yazdığınız için teşekkür ederim. cevabınızı tekrar bekler iyi forumlar dilerim

Fibere geçeceğim deseniz tamam derim ama adsl için geçmeye gerek yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Fibere geçeceğim deseniz tamam derim ama adsl için geçmeye gerek yok bence.

eyvallah hocam vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim tekrardan o vakit sizin dediğiniz gibi yapıp kaldığım yerden devam edeyim tekrar teşekkür ederim hayırlı forumlar

• Superonline adsl kullanipta tracert atacak hayir sever vatandas yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang102030 -- 20 Aralık 2015; 0:42:21 >
  • quote:

Superonline adsl kullanipta tracert atacak hayir sever vatandas yok mu
    En kötüsü superonline fiber, açık ara hemde. Benim tavsiyem ttnet fiber
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamcream

En kötüsü superonline fiber, açık ara hemde. Benim tavsiyem ttnet fiber

Alıntıları Göster
    fibere geçme şansım olursa onuda araştırıp seçecem şuan için fiber bizim buralarda yok yani süper onlinenin yok ttnet var ama oda yine bizim mahallede yok

• quote:

fibere geçme şansım olursa onuda araştırıp seçecem şuan için fiber bizim buralarda yok yani süper onlinenin yok ttnet var ama oda yine bizim mahallede yok

Alıntıları Göster
    Dsl'de heyecan aramaya gerek yok, ttnet
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Dsl'de heyecan aramaya gerek yok, ttnet

Alıntıları Göster
    konuyu hortlattığım için özür dilerim herkesten fakat bir sorum olacak online oyunlar için en iyi dns ayarları hangileri arkadaşlar bilen varmı? ben sürekli gta v online oynuyorum servere 25 -30 kişi girince serverden düşüyorum bazen daha az kişi olsada düşüyorum. internet olarak ttnet hipernet kullanıyorum 24 mb hızında internetimde bölünme yok tek ben kullanıyorum. çeşitli sitelerden ölçüm yapıncada hızımın 23'e çıktığını gördüm yani hız ve bağlantı olarakda bir problem yok. zaten internette takılırken video felan izlerken internetim gayet hızlı internette takılırken bana hiç bir problem çıkarmıyor fakat gta v online oynarken yukarıda yazdığım problemi yaşıyorum internet hızım 25-30 kişi ile oynamaya gayet yetecek bir hız. bir kaç dns denedim fakat durum dahada kötü hale geldi o yüzden yine eski haline çevirmek zorunda kaldım bildiğiniz online oyunlar için dns varmı. söylediğim problemi tamamen ortadam kaldırmasını beklemiyorum fakat oyundan düşme problemlerini lag problemlerini olabildiğince azaltan bir dns varsa yazarsanız çok makbule geçer arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İchigoTR -- 13 Ocak 2016; 21:51:12 >

• quote:

konuyu hortlattığım için özür dilerim herkesten fakat bir sorum olacak online oyunlar için en iyi dns ayarları hangileri arkadaşlar bilen varmı? ben sürekli gta v online oynuyorum servere 25 -30 kişi girince serverden düşüyorum bazen daha az kişi olsada düşüyorum. internet olarak ttnet hipernet kullanıyorum 24 mb hızında internetimde bölünme yok tek ben kullanıyorum. çeşitli sitelerden ölçüm yapıncada hızımın 23'e çıktığını gördüm yani hız ve bağlantı olarakda bir problem yok. zaten internette takılırken video felan izlerken internetim gayet hızlı internette takılırken bana hiç bir problem çıkarmıyor fakat gta v online oynarken yukarıda yazdığım problemi yaşıyorum internet hızım 25-30 kişi ile oynamaya gayet yetecek bir hız. bir kaç dns denedim fakat durum dahada kötü hale geldi o yüzden yine eski haline çevirmek zorunda kaldım bildiğiniz online oyunlar için dns varmı. söylediğim problemi tamamen ortadam kaldırmasını beklemiyorum fakat oyundan düşme problemlerini lag problemlerini olabildiğince azaltan bir dns varsa yazarsanız çok makbule geçer arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar

Alıntıları Göster
    uydunet varsa uydunette yurtiçi 8 ms ping alıyorum.

• command_4 kullanıcısına yanıt
    uydunet buralarda yok hocam :) ayrıca 1 senelik daha yeni taahhüt yaptırdım o yüzden internet değiştirme şansımda yok
  • quote:

Dns ile oyundan düşmeniz, ping yada lag ile ilgisi yoktur.

Dnsin görevi atıyorum siz tarayıcınıza forum.donanimhaber.com yazıyorsunuz, dns sunucuları size o adresi ip adresi olarak çözümlüyor ve açıyor. Oyunlarda genelde direk ip adresine bağlandığınız için çözümleme gibi birşey olmuyor, adres şeklinde olanlara ise sadece ilk bağlantı esnasında önem teşkil etmektedir, bağlandıktan sonra dns ile tekrar bir işiniz olmuyor.

Yinede deneyeyim derseniz.

En stabil dnsler.

Yurtdışı google dns 8.8.8.8 - 8.8.4.4
    Yurtiçi türk telekom dns 195.175.39.39 - 195.175.39.40

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam sağolasın güzel açıklaman için bir umut yinede deneyeyim ben google dns denemiştim oyundan daha beter düşmeye başlamıştım yani durumu dahada kötü etmişti bende ama turk telekom denemedim birde onu deneyelim bakalım nolacak tekrar teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.