Şimdi Ara

BU nasıl olucak? Lütfen bir bakıverin!!(ASUS P5B anakartlar için o/c nasıl yapılır?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
4.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asus P5B
    conroe 6300
    kingston 1 gb 667 den oluşan bir sistemim var. Bios a girdiğimde o/c yapılacak ekranı bulamadığımdan ötürü AI Suiti kullanıp azda olsa hız aşırttım.Daha ilk defa yapıyorum insan biraz tırsıyor haliyle :D 2.1 ghz çıktı.herhangi bir problem yoktu. Ram default ta hiç ellemedim onun hızına. daha sonra biraz daha dnemek istedim. 333*7 ye çıkarttım.yine AI suite ile yaptım bunu. bilgisayarı tekrar başlattım fakat ölece kaldı.hiç bir yanıt gelmedi makineden.monitör bile kapandı:D velhasılı kelam ahanda napıcam die düşünürken bende bios pilini çıkarttım ve eski ayarlarına geri döndü(Aklıma başka bi çare gelmedi) Sonuç olarak bu iş nasıl olucak biostan nası yapcam eğer yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum..saygılar ve şimdiden teşekkürler...

Edit: ihtiyacı olan arkadaşlar kolayca bulabilisinler diye Başlığı değiştirdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britony -- 2 Ocak 2007; 16:47:51 >

• yok mu bu işten anlayan bi hayırsever??
  • mrb bi el atalım....
    ilk olarak biosa gir
    jumperfree configirasyona gir..
    AI TUNİNG DE GİR MANUEL YAP..
    DRAM FREQANCY E GİR VE DDR2 533 E GETİR.(RAMLERİM 667 NEDEN 533 YAPIYORUM DERSEN BİRAZDEN FSB Yİ YÜKSELTECEGİZ HALİYLE RAMLERDE ARTACAK)
    PCI EXPRES FREQUECY DE 100 E GETİR.
    PCI CLOCK SYNCHRONİZİATİON MODE ONUDA 33 GETİR
    MEM VOLTAGE 2,1 E GETİR KORKMA HİC BİŞEY OLMAZ...
    CPU VCORE VOLTAGEYE GEL ONUDA 1,350 YE GETİR VE KESİNLİKLE AUTODA BIRAKMA...
    CPU FREQENCY GEL ONUDA 333 YAP VE SAVE LE BİOSTAN CIK...
    WİNDOWWSDA STABİLİTE TESTLERİ YAP...SORUN YOKSA
    BAŞKA HİÇ BİŞEYİ KURCALAMADAN SADECE
    CPU FREQENCY 10 AR 10AR ARTIR...
    HEPSİ BU KADAR.

TÜM BUNLARI SIRASI İLE YAP.ASUSU PC PROBLA SICAKLIKLARI KONTROL ET.SÜPER PI FALAN ALIRKEN...
  • çok teşekkürler.akşam deniyecem..sonucu bildiririm..tekrar tekrar teşekkürler
  • DEdiklerini aynen yaptım saolasın üstad hiç bi problem yok.işlemci 47 dereceden yukarı hiç bi şekilde çıkmadı.normal sıcaklığı 43 derece..dahada arttırıcam hızını bakalım öğrendik ya bikere:D saolasın saygılar
  • bi şey değil.yardımcı olabildimse...
    quote:

Orjinalden alıntı: britony

DEdiklerini aynen yaptım saolasın üstad hiç bi problem yok.işlemci 47 dereceden yukarı hiç bi şekilde çıkmadı.normal sıcaklığı 43 derece..dahada arttırıcam hızını bakalım öğrendik ya bikere:D saolasın saygılar
  • aynı şekilde bnmde işlemci sıcaklığım 43derecede...dediklerini aynen yaptım sorunsuz bi şekilde çalışıyor...ancak 10'ar 10'ar arttırıma gidemiyorum çnkü 333mhz den 337mhz ye bile yükseltme yapınca pc açılmıor...bn bunları AI Suite'den yapıyorum...acaba bios tan yaparsam bi farklılık yaratırmı...bnmde anakart P5B, işlemci Intel Core 2 Duo...bitek ram ler farklı onlarda 1gb diil, kingston 512x2 667...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASMARC7250 -- 31 Aralık 2006; 15:53:57 >
  • Ben Aı suitten yapmadım bilgisayar hiç açılmıyor.Bıostan denersen olucağından eminim.bi dene istersen sonucu yazarsın buraya tekrar...
  • hyr dostum bios'tan da denedim ancak sonuç yine olumsuz...sanırsam volt istiyor biraz ama bulaşmak istemedim pek...çnkü dediğim gbi 343 ü göremedim...onu geçin 333ü 1aşarsanız bile açılmıyor...
  • ramleriniz 533 se açılmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

ramleriniz 533 se açılmaz...

remlerin 667 olduğunu yazmış arkadaş..bende 333 den sonra hiç denemedim.açıkçası üşendim birazda çünkü günlük kullanım için bu gayet yeterli..ama eğer denemeye güç ulabilirsem kendimde bende denerim:P saygılar
  • sevgili demirkanali bu özellikleri vermişsin iyi hoşta sanırsam volt'ta bi sorun war sistem stabil çalışmıyor bu şartlarda...
  • asmarc nikli arkadaşım ilk olarak biosu clear yap.yani clear jumperından resetle.daha sonra sistem açsın yukarda yazdıklarımı yapmadan ilk önce AI TUNUNİG GE GİR MANUEL YAP VE RAMLERİ 533 E GETİR BAŞKA HİÇ Bİ ŞEY YAPMADAN SAVE YAP CIK.MAKİNE AÇTIKTAN SONRA YUKARDA YAZDIKLARIMI YAP....dahada sonuç alamassan ram timing lerini aotoda bırakma ellle gir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirkanali -- 2 Ocak 2007; 0:25:40 >
  • tmm dostum dediklerini yarın yapıcam sonuçları buraya yazarım tekrardan saol...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

ramleriniz 533 se açılmaz...

sanırsam bunu ASMARC arkadasa demiş cunku konuyu acan arkadas oldukca guzel O/Clemeye basladı BIOStan.
  • dostum evet bana dedi arkadaş ancak belirttim ramlerin 667 olduğunu...ayrıca o/c leme yapılabiliyor haklısın bnde yaptım ancak stabil çalışmıyor makina...bu son söylenenleride yapıcam ve dediği gbi sonuçları buraya yazıcam...pek zamanım yok çnkü bu aralar...

EDIT:arkadaşlar denilenleri yaptım yine sistem stabil değil ve cpu sıcaklığı 53dereceye kadar yükseldi...sistemi eski haline aldım...bna sanki volt yükseltmesine gidilmesi gerekio gbi geldi...sizce?ayrıca;
    britony adlı arkadaşım sisteme stabilite testi yaptnmı...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASMARC7250 -- 4 Ocak 2007; 17:07:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASMARC7250

dostum evet bana dedi arkadaş ancak belirttim ramlerin 667 olduğunu...ayrıca o/c leme yapılabiliyor haklısın bnde yaptım ancak stabil çalışmıyor makina...bu son söylenenleride yapıcam ve dediği gbi sonuçları buraya yazıcam...pek zamanım yok çnkü bu aralar...

EDIT:arkadaşlar denilenleri yaptım yine sistem stabil değil ve cpu sıcaklığı 53dereceye kadar yükseldi...sistemi eski haline aldım...bna sanki volt yükseltmesine gidilmesi gerekio gbi geldi...sizce?ayrıca;
    britony adlı arkadaşım sisteme stabilite testi yaptnmı...?

Yaptım ama zaten ben fazla artırmadım.Şu anda 333*7 de kullanıyorum.Tee ozamandan beri yani.Ayrıca stabil testleride yaptım.Orthos yaptım ardından 3D mark2005 filan falan.kesinlikle hiç bir sorun yok.Sıcaklık şu anda 44-45 arası oynuyor.Daha yukarı çıktığını görmedim.Acaba sende başka bi sorunmu varki??Voltajlar da filan?Bide benim kasada işlemciden hariç kasanın kendisinin 2 tane fanı var.Acaba sıcaklık artışının fanlarla bi alakası olabilir mi ki??

• bnmde kasanın kendi 2fanı war cpu'nun güzel bi fanı war yane ondan kaynaklancağını sanmıyorum...bilmiyorum bnmde kafam karıştı ya...
  • Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775)
    ASUS P5B (I965P-LGA775)
    ASUS ATI Radeon EAX1900 XT (PCI-E) AVIVO
    2x VERITECH 512 MB, 667 MHz, DDR II (1024) Dual Ch
    WD 320 GB SATA II
    AOPEN H600B-B05 (LC POWER LC6420 Super Silent 420W V2.0 PSU )
    CREATIVE Audigy 2 ZS 7.1 Ses Kartı

sistemim bu arkadaşlar anakart bölümündeki arkadaşlardan yardım istedim ve ne dedilerse yaptım ama 1 mhz bile artış sağlayamadık işlemcide.
    sinir oldum.
    orada ki arkadaşların önerilerini ve buradan da demirkanali arkadaşın önerilerini tek tek denedim ama aldığım uyarı aynı OVERLOCK FAILED 333*9 çarpanı dışında başlangıç için ne yapabilirim. çünkü bu çarpanlarla ne yaparsam yapayım açamadım makinayı.
  • MRB.ARKDAŞIM YUKARDA SÖYLEDİKLERİMİ YAP FAKAT CPU YU DİREK 333 YAPMA MESELA 280 YAP Bİ DENE....BİRDE BİOSTA CPU KISMINDA SPEED STEP ÖZELLİĞİNİ DİSABLE YAP ÖLE DENE ...YOK OLMASSA BARABER Bİ BAKARIZ...
    quote:

Orjinalden alıntı: cihantopuz

Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775)
    ASUS P5B (I965P-LGA775)
    ASUS ATI Radeon EAX1900 XT (PCI-E) AVIVO
    2x VERITECH 512 MB, 667 MHz, DDR II (1024) Dual Ch
    WD 320 GB SATA II
    AOPEN H600B-B05 (LC POWER LC6420 Super Silent 420W V2.0 PSU )
    CREATIVE Audigy 2 ZS 7.1 Ses Kartı

sistemim bu arkadaşlar anakart bölümündeki arkadaşlardan yardım istedim ve ne dedilerse yaptım ama 1 mhz bile artış sağlayamadık işlemcide.
    sinir oldum.
    orada ki arkadaşların önerilerini ve buradan da demirkanali arkadaşın önerilerini tek tek denedim ama aldığım uyarı aynı OVERLOCK FAILED 333*9 çarpanı dışında başlangıç için ne yapabilirim. çünkü bu çarpanlarla ne yaparsam yapayım açamadım makinayı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.