Şimdi Ara

Asus dsl55u Modemi uydunet docsis 3.0 modeme bağlama?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde asus dsl 55u modem kullanıyorum.hem wireless hem diğer özelliklerinden memnunum.hardiskkimi modeme bağlayıp dışarıdan ulaşma özelliklerini kullanıyorum

Şimdi uydunet geçme durumu var.onun modemi farklı olmalı.docsis 3.0 özellikli bir modem verecekler bana.

Şimdi ben bu modemi evdeki asus sa nasıl bağlarım.uydunet sadece ,interneti alsın onun başka özelliğine ihtiyaç yok. diğer işlerin hepsini yine eskisi gibi asus yapsın istiyorum.asusun 4 portuda kablo ile cihazlara bağlantılı

wan girişi boş.

BU İKİ CİHAZI NASIL BAĞLARIM

• quote:

Orijinalden alıntı: L.o.T.u.S

Evde asus dsl 55u modem kullanıyorum.hem wireless hem diğer özelliklerinden memnunum.hardiskkimi modeme bağlayıp dışarıdan ulaşma özelliklerini kullanıyorum

Şimdi uydunet geçme durumu var.onun modemi farklı olmalı.docsis 3.0 özellikli bir modem verecekler bana.

Şimdi ben bu modemi evdeki asus sa nasıl bağlarım.uydunet sadece ,interneti alsın onun başka özelliğine ihtiyaç yok. diğer işlerin hepsini yine eskisi gibi asus yapsın istiyorum.asusun 4 portuda kablo ile cihazlara bağlantılı

wan girişi boş.

BU İKİ CİHAZI NASIL BAĞLARIM

uydunet modemi bridge moduna alırsanız n55u da wan bağlantı, ppoe seçeceksiniz kullanıcı adı ve şifrenizi gireceksiniz, bu şekilde n55u nun dışarıdan erişim dahil tüm amaçlarla kolaylıkla kullanabilirsiniz. uydunet modemi bridge moduna alamaz iseniz, wan bağlantı,auto ip seçip n55u yu router olarak kullanabilirsiniz, bu durumda asus ddns sunucuyu vs kullanımınız olmayacaktır ama uydunet modemin dhcp sini kapatırsanız tüm ağı yine n55u yönetir.

bu videoda kısaca n55u nasıl router olarak kullanılır gösteriyor

https://www.youtube.com/watch?v=GZsODdDh64w

• hey kullanıcısına yanıt
    anladım.o zaman uydunet modemi bridge moduna almak şart.diğer türlü modemin özellikleri kullanılmayacak.router yaparsam
    bu arada ilginç bir durum .ben mi yanlış gördüm. asus 55u da vdsl desteği yok.bu ayarlarla vdsl desteğimi kazanıyor.evetse acaba kaç mbit e kadar çıkar.yani superonline 100 mbit desteklermi acaba.

keşke öyle bir ayarla kablo modeme ihtiyaç duymadan direkt onuda ayarla olsa.
    bende uydunet modemi router modunda kullanıyorum dolayısı ile ağ dışından asus un hiçbir özelliğini kullanamıyorum, bu da oldukça can sıkıcı
    siz uydunet modemi bridge modunda kullanırsanız, dışarıdan erişebilirsiniz demişsiniz, bridge moduda kullanmak hız ve başka açılardan herhangi bir fark yaratır mı?
    birde uydunet bridge yapıp yine asusa ethernet ile bağlantı sağlayacağız doğru mudur?
    şimdi 15 güne turksat hizmet vermeye başlayacakmış bizim mahalleye bende n66u var.

ppoe seçip kullanıcı adı ve şifre gireceksiniz demişsiniz. turksat modemin arayüz kullanıcı adı ve şifresinden bahsediyorsunuz değil mi? yanlış anlamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.