Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.584.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 12 Ağustos 2008; 13:08:02 >

SEKO36KSK bu mesajı paylaştı
  • Slm arkadaşlar kısa bi aradan sonra geri geldim valf yukseltme işlerine bakıyorum bu aralar uyarsa 1.6 16 valf tipo fotoğraflarını siteye koyarim tabi olursa . Çok olumsuzluklarla karşılaştık çalıştırabilirsek eyer turbolu olacak etesleme ilgili sorunda çok herkese slm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 22 Ocak 2015; 15:40:19 >
  • ilyas erkul İ kullanıcısına yanıt
    Bu iş zevk meselesi ve senin söylediğin kadarda büyük masrafları olan araçlar değilki tipolar. Buradaki arızaların çoğuna dikkat et elektronik gösterge hataları falan. Yani ızdıraplık şeyler pek yok ufak tefek şeyleri büyütmeye ne gerek varki. Ben çok seviyorum tipo'mu. Önce aynı sayılacak paralara Honda Civic alacaktım sonra arkadaşım ikisinide kullandı biliyor. Bana tipoyu önerdi aldırdı ve iyiki almışım. Aldım alalı keyfe keder olarak daha geçen hafta CUMA GÜNÜ Rot kollarını rot başlarını aks körüklerini direksiyon körüğünü (yırtılmışlardı körükleri mecbur değiştirdim.) denge kollarını değiştirdim tüm malzemeler toplam 150TL tuttu. İşçiliğede 70TL tüm o saydığım şeyler yenilenmiş oldu. Aynı şeyleri Honda yada diğer Japon arabalarda yapsaydım masrafım ne olurdu buyur sen düşün artık. Oyüzden pek sıkıntılı değiller tabiki temizini alacaksın alacaksan. Kalkıpta masrafı az olur diyede hurdayı almayacaksın. Bu tüm arabalarda böyle. Sen sevmezsin belki ama Ben severim öteki sever bu işler zevk meselesi yani. Ben enaz 1yıl daha kullanacağım NASİP OLURSA HAYIRLISIYSA "İNŞALLAH." sonrada satıp Honda civic, Mazda lantis yada Toyota falan Alacağım yine NASİPSE VE HAYIRLISIYSA "İNŞALLAH." Yani bende biliyorum Japon arabalarının daha uzun ömürlü ve özellikli olduklarını ama bu hevesimi aldıktan sonra onlarada sıra gelecek elbet. Emin ol bir çok Tempracı-Tipocularında akıllarında buna benzer şeyler vardır. Saf gibi işe yaramaza yönelme falan yok yani. Ayrıcada Tipo-Tempra gibi arabalarda işe yaramaz araçlar değiller senin sandığın gibi. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbullu58 -- 10 Eylül 2016; 22:33:22 >
  • Tuna52tuna52 T kullanıcısına yanıt
    HAYIRLI UĞURLU OLSUN kardeşim. Kazasız belasız musibetsiz güle güle kullanırsın "İNŞALLAH." tipo sx başka bir arabadır kullandıkca anlarsın utandırmaz onu seçtiğine ;-)
  • selamınaleyküm istanbul tuzladan 94 s yeni aldım aranıza kabul ederseniz sevinirim FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP
  • hayırlı olsun klübümüz
    üyeler listesine yaz benide lütfen
    kardeş 98 model tipo 1.4 s 72 binde
    foto
     FİAT TİPO KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanisilak -- 29 Aralık 2006; 20:40:11 >
  • CLÜBÜMÜZ TÜM TİPOCULARA HAYIRLI OLSUN
  • Arkadaşlar kambersiz düğün yapılırmı? hani benim adım listede?
  • arkadaşlar bende brc marka taktırdım 7. ayda
    2 hafta sonra tatile gittik ankara-kuşadası-ankara + orada kullanım
    toplam 1980 küsür km. yaptım. toplam yakıt 248 ytl.
    yani çok ekonomik oldu.

bu arada kül tablası ses yapan arkadaşlar için;
    kültablasını söküp konsola oturduğu tırnakları
    çakmakla hafif ısıtıp dışa doğru esnetirler ve yerine takarlarsa
    sesin epey azaldığını ve kültablasının fabrikasyon gibi olduğunu görecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanisilak -- 30 Aralık 2006; 0:32:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeshill28

quote:

Orjinalden alıntı: deniz_1.4

quote:

Orjinalden alıntı: yeshill28

Arkadaşlar ben de 2 Temmuz tarihinde 96 Model TİPO 1.6 SX aldım. 62500 km. de. Aranıza dahil ederseniz sevinirim.
    Aracımın kilometresi orjinel. Stefanelli LPG takdırdım. Vurk veya çarpık tarafı yok. Herhangi bir değişeni yok. Sadece kapı ayarları sanırım yapılmamış. Kapılardan ses geliyor.

Saygılarımla

Hoşgeldin,
    Kardeş yine iyisin sadece kapılardan ses geliyomuş,
    benim arabada seslerin nereden geldiğini anlayamıyorum bile.

Evet
    Evet
    Gayet ciddiyim. 11 yaşında ki aracımın sadece kapı ayarları yapılacak o kadar. Kapılardan ses de sadece stabilize yolda geliyor asfalt yolda değil. Alırken acaba? diye soruyordum kendi kendime ama aradan zaman geçtikçe iyiki almışım diyorum

Benim aracımdada sesler vardı kesmeyi başardım sesin nereden geldiğini bilmeyecek birşey yok iyi bi rot-balanscıya gideceksiniz o size sesi hangi poarçanın yaptıgını söyleyecek. ben uyuz oluyordum hatta kesemezsin bunların (tipoların) sesini diyen bile oldu rot kolu yapıyormuş 10 ytl ye aldım ses mes kalmadı rahatım şimdi 3 aydır boşuna eziyet çekmişim gıcırtı yok ses yok ohh
    Ben Ankaradanım bu arada, diğer Ankaralı tipocularla görüşebiliriz msn adresi yazayım isteyen eklesin asi_burzum@hotmail.com

FİAT TİPO KULÜP
  • bende yeni tipo sahibiyim arkadaşlar aranıza katılmak istiyorum 93 sx şampanya kırmızı 107000 km paylaştığınız bilgiler gerçekten çok faydalı herkeze teşekkürler kazasız sürüşler
  • bende 1,6 vardi 185 65 r14 dü öle hatirliyorum 2,0 larda jantın 15 olduguna eminmisin ? 2,0 lardaki papatya jant slx ie lerdekiyle ayni bence yanak farkida yoq yani lastik ebatida ayni Ayrıca sunuda belirteyim neden drag araçlarında çekiş lastigi digerine göre kalin oluyor benim düsüncem cekis düsük hızlarda artar yani sehir ici kullanımda ayrica performans lastiklerininde katkısı fazla herkez yorumunu yapar kimsenin söledigine karısamazsın saygizisilik yapmak istemem yanlislar olmadan dogru yolu bulman imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 29 Ekim 2009; 21:29:24 >
  • aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

senin araba, onca masraf, model, görünüş itibariyle benimkine bakarak ucuza gitmiş gibi. hayırlısı olsun artık.
    seninkinde sadece tüp yoktu, gerçi benimkinde vardı da ne oluyodu ki? bas bas gitmez, boru gibi yakar!!!

ben satalı 4ay oldu. satmak benim için mesele değildi ama adam gibi araba arayıp bulmak hakkaten zor. piyasa allak bullak, millet uçmuş, fiyatlar aşırı yüksek...

valla doğru söylüyon satmak ayrı almaksa ap ayrı bi dert dur bakim şu punto işi olacak gibi punto olmazsa işin yoksa temiz araba bulmaya çalış hele bide geçen netten piyasaya baktım olacak gibi değil nerdeyse arabayı sattığıma pişman olacaktım bayağı bi fayatlar uçmuş vaziyette önümüzde iki bayram var yoksa bukadar fiyat fazlalığı olmaz punto oldu oldu olmazsa acele etmicem kurban bayramından sonra bakacam büyük ihtimalle
  • 97 model 1.6 SX'im geri vitese geçmiyor.Çok hızlı bir şekilde salladığımda ve rastgele 2-3 vitese taktıktan sonra geri vitese geçiyor.Çözümü varsa ianzımanı indirmeden yapmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Slm cocuklugumdan berı tıpo hastasıyım arkadaslar hayallerımı gerceklestırdım ve suan 1bucuk aydır almıs oldugum 1.6sx tıpomu kullanmaktayım aranızda olmaktan onur duyarım
  • caglayan 99sx kullanıcısına yanıt
    https://store.donanimhaber.com/38/e0/69/38e06985ce044c7c00ff1badd0d3ac03.png tüm tipo severlere otomatik jikle bağlama şeması sorusu olana cevap verebilirim kardeslerim
     FİAT TİPO KULÜP
  • Sorularını yanıtsız bırakmamaya çalışıyorum tipo araçlarda bilmediğim konu yoktur full bilgi full destek GORUSLERİNİZ İCİN SAG OLUN HERKESE HAYİRLİ GUNLER
  • Ayrıca arkadaşlar motor durumu %50 veya yüzde ellinin altındaysa yakıt sarfiyatı fazla olur istediğiniz performansı alamayınca gaza yüklenmek zorunda kalırsınız gaz ayari ne kadar yapilsada sarfiyat düşmez bilginize
  • Segman attirmak malzeme kapakci fiyati dahil 300 400 civari islemi yapacak tamirci artik ne ister bilemem ben kendim yaptim yardimci bi arkadasda vardi aksam 11 de basladik sabaha karsi 5 te marş yaptik. Bi arkadasimiz sibop ayari yazan arkadasa subap diye duzeltmede bulunmus acikcasi bende sibop ayari diyebilirim cunku halk arasinda bizde boyle bilinir yani bir tamirciye gittiginizde usta benim sibop ayarina bak dediginizde anlamayan usta zaten usta deyildir bu konuda varsa bi hatamiz af ola
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.