- x
FİAT TİPO KULÜP
13073 Cevap1771854 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     35 [37] 39 40 41 42 43 44      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

64 Mesaj
9 Temmuz 2007; 23:52:56 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

devamı...

0

0

0

abi arabanın iç kısmı göstergelerin oldugu kısımlar cok temiz sanki daha dün almısın arbayı fiattan gibi silerken bişemi kullanıorsun acıklarsan sevinrim

85 Mesaj
10 Temmuz 2007; 8:39:24 

Herkese selam ilk mesajımı buraya yazıyorum. Ben bursadan ilker bendede 98 model 1.4 i.e sx klimalı tipo var.
Arkadaşlar benim arabanın tavanında güneş yenığı var tavanı boyatsak ne kadar bir maliyet çıkar bir bilginiz varmı acaba

85 Mesaj
10 Temmuz 2007; 8:42:58 

quote:

Orjinalden alıntı: tipo_16

Çok yakmışsın arkadaşım. 300 den yukarı çıkmaması lazım

33 Mesaj
10 Temmuz 2007; 19:06:14 

arkadaşlar sizlere bir sorum olcak arabaya gaz ayarı yaptırcam
Acaba normal lpg yi taktırdığım yerdemi yaptırayım yoksa makinayla ayar yapıyorlar ya oraya mı yaptırayım hepinizden cvp bekliyorum

THE PAİN WHİCH CAN'T KİLL ME MAKES ME STRONG TOO

434 Mesaj
10 Temmuz 2007; 19:25:24 

onlar elektronik destekli hidrolikler bizim araclarda mevcut değil

139 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:54:15 

hafta sonu uzun bir gezi yaptım yaklasık 1000 km bu tipomla ilk uzun yolumdu masallah yoldada bırakmadı aslında belirtmek istediğim yaktıgım yakıt ve gözlediğim bir olay arac km 150 ykrş yakıyor klimalı 160 ykrş.araç bu arada paket yani full 100 ile gittim aynı 120 ilede 160 ve son olaral lpg 180 km/h ama hiç zorlanmadı 200 bile yapardı da ben gerek duymadım aracı gerek ekonomide gerekse power de kullandım ama değisen bişi olmadı km de 150 yakmaya devam etti ama klimayı açınca 10 ykr arttı lpg benzin gibi gaza fazla yüklenince birden gitmiyor mikserden belli bir ayarda çıktıgı ve emişle içeri alındıgı için çift bogaz diye tabir edilen karbüratör olayı lpg için BENCE fasa fiso oluyor.....93 1,6 karbüratörlü italyan klimalı :)

0

Ekteki dosya (1)

33 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:56:14 

arkadaşlar sizlere bir sorum olcak arabaya gaz ayarı yaptırcam
Acaba normal lpg yi taktırdığım yerdemi yaptırayım yoksa makinayla ayar yapıyorlar ya oraya mı yaptırayım cvp bekliyorum

64 Mesaj
10 Temmuz 2007; 23:40:25 

quote:

Orjinalden alıntı: mdemir067

hafta sonu uzun bir gezi yaptım yaklasık 1000 km bu tipomla ilk uzun yolumdu masallah yoldada bırakmadı aslında belirtmek istediğim yaktıgım yakıt ve gözlediğim bir olay arac km 150 ykrş yakıyor klimalı 160 ykrş.araç bu arada paket yani full 100 ile gittim aynı 120 ilede 160 ve son olaral lpg 180 km/h ama hiç zorlanmadı 200 bile yapardı da ben gerek duymadım aracı gerek ekonomide gerekse power de kullandım ama değisen bişi olmadı km de 150 yakmaya devam etti ama klimayı açınca 10 ykr arttı lpg benzin gibi gaza fazla yüklenince birden gitmiyor mikserden belli bir ayarda çıktıgı ve emişle içeri alındıgı için çift bogaz diye tabir edilen karbüratör olayı lpg için BENCE fasa fiso oluyor.....93 1,6 karbüratörlü italyan klimalı :)

0

lpg en ne marka

139 Mesaj
11 Temmuz 2007; 11:43:21 

quote:

lpg en ne marka

lpg beyni voltran (nekadarda kayınpederde voltran sevmesede onda sıralı sistem var 19 eropada oda 130 ytl yakıyor hız da fark ettmiyor)

46 Mesaj
11 Temmuz 2007; 12:46:27 

taktırdığın yerde yaptır olası bir sorunda sen başkasına elletmişsin derler .işi garantiye al kardeş..

0

Ekteki dosya (1)

1967 DE İÇİLEN KAHVELERİN HATIR SÜRESİ BU SENE SONU DOLACAKTIR BİLGİNİZE :)

33 Mesaj
11 Temmuz 2007; 15:03:37 

teşşekkürler öztekin kardeş cevabın için birtek sen cevapladın çok sağolasın dünden beri iki kere sordum kimse cevaplamadı

8 Mesaj
11 Temmuz 2007; 17:45:03 

8 Temmuzdaki drag yarışında 2 tipocu gördüm:(bense orayı tipocuların dolduracağını bekliyodum inanmıcaksınız belki ama kartal daha fazlaydı:(:(

46 Mesaj
12 Temmuz 2007; 1:34:34 

ONUR 35 KARDEŞİM BAZI KONULAR İŞLENDİ AKLINIZA NE GELİYORSA PAYLAŞILDI GEÇMİŞ SAYFALARDA BAZEN SORDUĞUNUZ SORULARIN CEVAPLARI OLUYOR VE YAZ DÖNEMİNDE FAZLA ON-LİNE KİŞİ OLMUYOR VEYA GÖZDEN KAÇIYOR .BENCE YENİ GELEN ARKADAŞLAR GEÇMİŞİ KOMPLE Bİ OKUSUN ÇOK YARARLI BİLGİLER VAR BİRDE RİCAM HER MESAJA BİR SÜRÜ FOTO EKLEMEKTEN VAZGGEÇELİM..LÜTFEN KARIŞIK OLUYOR..

0

Ekteki dosya (1)

70 Mesaj
12 Temmuz 2007; 7:18:09 

arkadaşlar öncelikli sorum arabanın kliması uzun yolda çok iyi soğutuyor fakat şehir içinde yetersiz kalıyor.buz gib felan değil yani.mart ayında almıştım ben arabayı o zamanlar hava soğuyunca kaloriferi açıyordum pek ısıtmıyordu acab aynı sebepden midir. birde klimayı kapatınca içeride nemlenme hissediyorum normalmidir?

fgumus2000@yahoo.com

70 Mesaj
12 Temmuz 2007; 7:22:30 

ARkadaşlar benim araçta da güneş yanığı var. Kayseri de bir kaç yere sordum aracaın tamamını boyayalım. diğer yerlerde solma başlamış dediler içi hariç heryeri boyatma için 1100-200 ytl istediler.parayı peşin istiyorlar. bende vazgeçtim. acaba diğer şehirlerde daha mı ucuzdur. benim kaput un boyası daha fazla soldu. sadece onu boyatayım dedim onada 350 istediler.
selamlar

fgumus2000@yahoo.com

56 Mesaj
13 Temmuz 2007; 8:57:21 

geçenlerde yazmıştım arkadaşlar. sağ ön camım kumandadan arabayı kapatınca otomatik kapanmıyor demiştim. geçenlerde kumandayı yere düşürdüm dağıldı aldım birleştirdim kırılan yerini yapıştırdım. kumandadan basınca camlar kapanmaya başladı. 1 hafta çalıştı şimdi gene kapatmıyor. gerçi kumandanın kırılmasıyla alakalı mı bilmiyorum pekde sanmıyorum ama bilgisi olan varsa yazsın.

orhanokan

2069 Mesaj
13 Temmuz 2007; 11:57:49 

Kalörifer sıcak su musluğundan kaçırma yapıyor olabilir şehir içinde motor suyu sıcaklığı ve basıncı daha fazla olduğundan musluk tam kapanmıyorsa klima çalışırken soğuk havaya sıcak havada karışıyor olabilir.

Bunu anlamak için hararet 90 derecede ve sıcak/soğuk ayrı en soğukta iken kalörifer fanını açtığınızda ılık yada sıcak hava alıyorsanız musluktan şüphelenmelisiniz.

Diğer bir husus klima çalışırken aracın kaputunu açın ve radyatör soğutma fanının çok sık çalışıp durduğunu hatta hiç durmadan çalıştığını gözlemleyin. Eğer fan çalışmıyor yada çok kısa çalışıyorsa bu şehir içi trafiğinde düşük süratte gidildiğinden yeterince hava akımı radyatöre gelmediğinden evaparatördeki gaz soğutalımıyordur. Bunun sonucu klima soğuk uflemez ancak uzun yolda devamlı hava akışı olduğundan klima düzelir. Eğer fan yeterince çalışmıyorsa bu ısınan klima gazının basıncını çok arttıracak ve bir yerden patlatma yapacaktır.

Gözlemleriniz sonucunu yazarsanız arıza teşhisine geçebiliriz.

quote:

Orjinalden alıntı: fecihi

arkadaşlar öncelikli sorum arabanın kliması uzun yolda çok iyi soğutuyor fakat şehir içinde yetersiz kalıyor.buz gib felan değil yani.mart ayında almıştım ben arabayı o zamanlar hava soğuyunca kaloriferi açıyordum pek ısıtmıyordu acab aynı sebepden midir. birde klimayı kapatınca içeride nemlenme hissediyorum normalmidir?

3687 Mesaj
13 Temmuz 2007; 11:59:12 

Haftada bir sadece nemli bir bezle siliyorum. 2-3 üç ayda birde koruyucu kullanıyorum o kadar.
quote:

abi arabanın iç kısmı göstergelerin oldugu kısımlar cok temiz sanki daha dün almısın arbayı fiattan gibi silerken bişemi kullanıorsun acıklarsan sevinrim

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

353 Mesaj
13 Temmuz 2007; 12:09:40 

fecihi
Çok para istemişler bendede ufaktan tavanda solma belirmeye başladı arkadaşta 120 ytl'ye 4*4 lük yaparım dedi,bence çevrende sor soruştur derim

::: TİPO 98 S 88 BEYGİR::: Tiponuza pratik bakımlar,resimli anlatımları için tıkla:
http://www.clubedotipo.com.br/modules.php?name=Conteudo&pid=27
Aşağıdaki linkte ise tipo üzerinde NOKTALARA tıklama yaparak istediğiniz parça sökülmesi ve takılması resimlerle anlatılıyor....
http://tipodgt.net-cartaxo.com/modo1.html

187 Mesaj
13 Temmuz 2007; 13:22:33 

quote:

Orjinalden alıntı: wing

Selamlar 94 tipo S marka aracımda bir şansızlık sonucu triger kayışı koptu , tamircide tüm subapların ve subap lastiklerini değişmesi gerektiği söylendi; tamir rakamı olarak bana kaça mal olur bir fiyat verirmisiniz?
Tamirci her şey(subaplar yeni ) dahil 290 YTL istiyor!!!!

Tekrar Selamlar Bu arada da beni de kulübe eklerseniz sevinirim FİAT TİPO S 1994 1589 cc ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wing -- 13 Temmuz 2007; 13:26:24 >

1862 Mesaj
13 Temmuz 2007; 13:22:44 

quote:

Orjinalden alıntı: fecihi

selamlar....

klima tam verimli çalıştığında şehir içi kullanımlarda ve özellikle dur-kalk ve yokuş kalkışlarında klimaya aktarılan güç özellikle azalmakta motora aktarılmaktadır...bu da kimi zaman kısa aralıklarla klimanın devre dışı kalmasına neden olmaktadır..bu normaldir...

ancak; yaz ya da kış ...en az 15 günde bir 10 dakikadan az olmamak koşuluyla kliması çalıştırılan araçlarda 2,3 yılda bir ya da 40.000 km de bir............kliması yalnız yazın çalıştırılan ya da az çalıştırılan araçlarda her yıl ya da 15.000 km de bir klima gaz+yağ temizliği ve yenilemesi yapılmalıdır...

aksi takdirde klima gazı ve yağı ayrışıp tortular oluşacak ve sonuçta soğutma tedricen azalarak gitgide klima soğutamaz hale gelecektir...bu da özellikle şehir içi kullanımda çok daha fazla hissedilecektir..

uzun yolda soğutmanın daha iyi hissedilmesinin nedeni de genelde sabit hızda ve 3000 devirin üzerinde kompresörün az gazla da olsa çalışabilmesidir...

klimayı kapatınca oluşan nem camlarda buğulanma yapmayacak kadarsa normaldir..10-15 sn fan boş çalıştırılırsa sorun giderilir..ancak tipo-tempra otomatik klimalarda bunu yapmak mümkün olmadığından pencereleri aralamak gerekebilir..

saygılarımla......................

24 Mesaj
14 Temmuz 2007; 1:03:54 

E-burak arkadaşım aynı sorun bende de vardı.bende anlamayan bir ustaya gittim ve bana termostatından müşürüne kadar değiştirtti.sonuç yine hararet yüksek çıktı.neredeyse radyatörde değiştirtecekti.fiyatını duyunca kalsın dedim ve başka ustaya gittim.çok şükür sorun düzeldi. ve bana kaça mal oldu arkadaşlar biliyormusunuz?? 2 ytl (eski birimle iki milyon) sorun da aküden nereye gittiğini bende bilmiyorum şu an ama bir bağlantı kablosu var o kabloda elektrik kaçağı oluşmuş ve aracım hararet yapmıyor olsada 120-130 gösteriyordu .çok şükür şimdi 90 dan bir milim bile ileri çıkmıyor.istersen birde o kabloya baktır derim..hoşçakalın.

432 Mesaj
14 Temmuz 2007; 9:05:23 

günaydınlarrr

43 Mesaj
14 Temmuz 2007; 9:06:58 

günaydın benden de

793 Mesaj
14 Temmuz 2007; 14:39:30 

quote:

Orjinalden alıntı: 1996TİPOSLX

E-burak arkadaşım aynı sorun bende de vardı.bende anlamayan bir ustaya gittim ve bana termostatından müşürüne kadar değiştirtti.sonuç yine hararet yüksek çıktı.neredeyse radyatörde değiştirtecekti.fiyatını duyunca kalsın dedim ve başka ustaya gittim.çok şükür sorun düzeldi. ve bana kaça mal oldu arkadaşlar biliyormusunuz?? 2 ytl (eski birimle iki milyon) sorun da aküden nereye gittiğini bende bilmiyorum şu an ama bir bağlantı kablosu var o kabloda elektrik kaçağı oluşmuş ve aracım hararet yapmıyor olsada 120-130 gösteriyordu .çok şükür şimdi 90 dan bir milim bile ileri çıkmıyor.istersen birde o kabloya baktır derim..hoşçakalın.

kardeş bu sorunu ve çözümünü biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisin. 2 gündür aynı sorun bende var.gecen hafta 4500 km yol yaptım.hararet 80 i geçmedi.şimdi duruduğu yerde 130 gösteriyor.fan normal çalışıyor.hararet müşirini değiştirdim.elektrikçi göstergeleri sökmeye kalkıyor.sorun hararet saatinden diyor.bende açtırmadım.senin anlattıkların bana yol gösterecektir.şimdiden teşekkürler.

2003 Marea Exclusive -Lüx Paket

85 Mesaj
14 Temmuz 2007; 22:24:43 

Arkadaşlar bursada çıkma çelik jant nerden bulunur bilen varmı acaba.

17 Mesaj
14 Temmuz 2007; 23:38:48 

Şu çömeze bi yardım eli uzatınn:):):):)

Arkadaşlar siteye yeni kaydoldum fazla inceleme fırsatım olmadı ama benim başımda bi bela var bende 96 model tipo sx var ve kalkışı filan normal ama biraz gidince digital gösterge soluyo ve araba istop edecek hale geliyo bi çip varmış dediler onu şoklatıyolarmış galiba öylece 4-5 ay sürersin dediler sonra bi daha böyle bişi varmı gerçekten arabayı alalı çok yeni oldu daha çözemedim bile göstergeler ne işe yarar...:):)birde debriaj komple değişecek fiyat bilgisi lazım bana yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim........
üye olmak istiyorum klube bu mümkümmüdür 96 model tipo sx

17 Mesaj
14 Temmuz 2007; 23:41:18 

modeli tam yazmamışım galiba 96 tipo 1.6 sx

136 Mesaj
15 Temmuz 2007; 20:43:58 

selam arkadaşlar tipo 1,6 sx 1997 model 8,500 nasıl? ankarada

56 Mesaj
16 Temmuz 2007; 9:08:32 

arkadaşlar cahilliğimi mazur görün birşey soracağım. 1,6 ie sx 104 beygir, 1,6 ie slx 104 beygir diye modellerde bir ayrım var. internette alım satım sitelerinde görüyorum. bildiğim kadarıyla sx modelin beygir gücünün daha düşük olması gerekmiyor mu arasındaki farklar ne?

orhanokan

14 Mesaj
16 Temmuz 2007; 9:48:20 

quote:

Orjinalden alıntı: black_911

Şu çömeze bi yardım eli uzatınn:):):):)

Arkadaşlar siteye yeni kaydoldum fazla inceleme fırsatım olmadı ama benim başımda bi bela var bende 96 model tipo sx var ve kalkışı filan normal ama biraz gidince digital gösterge soluyo ve araba istop edecek hale geliyo bi çip varmış dediler onu şoklatıyolarmış galiba öylece 4-5 ay sürersin dediler sonra bi daha böyle bişi varmı gerçekten arabayı alalı çok yeni oldu daha çözemedim bile göstergeler ne işe yarar...:):)birde debriaj komple değişecek fiyat bilgisi lazım bana yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim........
üye olmak istiyorum klube bu mümkümmüdür 96 model tipo sx

ben debriyaj setini 15 gün önce değiştirdim.
3lü set
set 1.4 ler için 83 ytl
1.6 motorlar için 90 ytl
2 litre şanzuman yagı 10 ytl
işçilik de 60 ytl verdim yaklaşık 3 saat sürüyor. işçilik için 120 isteyen bile var..

kısacası 83 + 10 + 60 ytl ye maloldu bana. 150 ytl kadar
1000 km sonra bi ayar yaptırdım sonra 1000 km sonra da bi ayar daha para vermedim ( 15 günde 2500 km yaptım)

3687 Mesaj
16 Temmuz 2007; 12:31:05 

"wing" ve "black_911" arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz. İsimleriniz listemize eklenmiştir, iyi forumlar

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

434 Mesaj
16 Temmuz 2007; 12:46:39 

[/quote]

3lü set
set 1.4 ler için 83 ytl
1.6 motorlar için 90 ytl
işçilik de 60 ytl verdim yaklaşık 3 saat sürüyor. işçilik için 120 isteyen bile var..

1000 km sonra bi ayar yaptırdım sonra 1000 km sonra da bi ayar daha para vermedim ( 15 günde 2500 km yaptım)

[/quote]
arkadaşım sen nerdensin hangi şehirdesin ?? değiştirdiğin debriyaj seti orjinalmi?o fiyata olmaması lazım bide nerde değiştittirdin işçilik maaliyeti cok düşük geldi bana eger bursada biyerdeysen adresi bi zahmet verirsen memnun olurum benden 120 istemişlerdi ve debriyaj setine 120 orjinal valoe

139 Mesaj
16 Temmuz 2007; 15:18:47 

Formumuza yeni katılan arkadaslara hoş geldiniz diyorum....

14 Mesaj
16 Temmuz 2007; 15:57:36 

Arkadaşlar hepinize merhaba. İlk gençlik yıllarımın aşkı olan tipo alabilirim her an. Sizlerden öğrenmek istediğim nelere bakmam gerektiği. Alacağım aday araç 98 model 1.6 i.e. MPI motorlu olan özel üretimden.
ABS, klima, sürücü havayastığı, 4 disk fren var. 105000 km.de araç. Çürük çarığı yok. Ufak tefek ezikler var ama tabi ki de.

Yaklaşık olarak ederi nedir, birde nerelerine bakmam lazım sizce. En kısa zamanda bilgi bekliyorum.

70 Mesaj
16 Temmuz 2007; 18:00:19 

quote:

Orjinalden alıntı: ilksar

fecihi
Çok para istemişler bendede ufaktan tavanda solma belirmeye başladı arkadaşta 120 ytl'ye 4*4 lük yaparım dedi,bence çevrende sor soruştur derim

ilksar kardeş yüzeysel boya değilmiş yapacakları.parçaları söküp, fırınlı boya yapacaklar mış. bana da fazla geldi. ben kayseri de sordum ankarada felan fiyatlar değişiktir belki. bir de kışın ölü sezonlarında yaptırırsak daha uygun olur. şuanda boyadıkları arabalar genelde gurbetçilerimizin.

fgumus2000@yahoo.com

46 Mesaj
16 Temmuz 2007; 18:08:57 

ARKADAŞLAR BU ÇALIŞIRKEN ANAHTAR ÇIKMA OLAYI BÜTÜN MODELLERDE GEÇERLİMİ BENDE OLMUYOR DA ZORLASAN ÇIKARMI ACABA...SAYGILARIMLA..

0

Ekteki dosya (1)

64 Mesaj
16 Temmuz 2007; 20:29:56 

quote:

Orjinalden alıntı: erolhasan

selam arkadaşlar tipo 1,6 sx 1997 model 8,500 nasıl? ankarada

kaç binde araç aramıza hosgeldin

85 Mesaj
17 Temmuz 2007; 8:05:16 

Herkese merhaba.
Arkadaşlar benim arabam 98 model Tipo 1.4 ie sx ve manuel klimalı.
Merak edip öğrenmek istediğim ise bu modellerin enjeksiyonlu olan motorları tek nokta enjeksiyonmu yoksa çok nokta enjeksiyonmu. LPG taktırmak için birkaç yere telefon ettim ve arabanın marka modelini sordular sonrasındada tek noktamı çok noktamı diye enjeksiyon sistemini sordular ama ben kesin bir cevap veremedim. Birde LPG dönüşümünde tek nokta olursa ne oluyor çok nokta olursa ne oluyor onuda anlayabilmiş değilim çok nokta enjeksiyonlar için daha pahalı bir sistemmi gerekiyor acaba ?

61 Mesaj
17 Temmuz 2007; 11:52:31 

quote:

Orjinalden alıntı: mavis717

ARACIN HAYIRLI OLSUN

1,SORUNUN ELEKTRİK DEVRELERİNDEN.ARAC ZAMANLA ISININCA SÖNER FAKAT DAHA UZUN ZAMAN SONRA DİREK YANMAYA BASLARLAR.İŞLEVLERİNE DEVAM EDERLER AMA.
BİRCOK ARKADASIN AYNI SORUNU VARDIR.ELEKTİRİK DEVRELERİNİ AŞIRI ISINMASINDAN KAYNAKLANIYORMUŞ.
AYNI SORUN BENDEDE VAR.BİR ÇOK USTAYA GÖSTERDİM AYNI CEVABI VERDİ.AMA BİR SORUN ÇIKARMAZ DEDİLER.
BENİM SUAN GÖREV YAPTIĞIM İLDE 60 YTL YE YAPAN USTA VAR.
BAZILARIDA İSTANBULA GÖNDERİRİM DİYOR.
İSTERSEN BAŞKA USTALARADA GÖSTEREBİLİRSİN.

2, SORUNUN
BENZİNDEN KAYNAKLANIYOR.SÜREKLİ LPG DE KULLANMAMALISIN.
AYNI NEDENLE BENDE GECEN HAFTA BUJİ.BUJİ KABLOSU.DİSTRİBİTTÖR KAPAGI.TEVZİ MAKARASI,HAVA FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRDİM.

BUJİ- 15 YTL
B.KABLOSU-16,5 YTL
D.KAPAĞI-10 YTL
T.MAKASI-7,5 YTL
HAVA FİLTRESİ-10 YTL

AYRICA KARBÜRATÖRÜMÜ DE TEMİZLETTİM AMA AYNI.DEPOMDAKİ BENZİNİ BİTİRİP BASKA İSTASYONDAN BENZİN ALIP BİR SÜRE BENZİNDE KULLANDIM DÜZELDİ.

UMARIM SANA YARDIMCI OLMSUMDUR.

slm arkadaşım bende 95 sx var panel sorunu bendede vardı kendim yaptıım panellii sökebiliyorsan kondansitörleri görecen hepsini degiştir sırası ile sorun ortadan kalkacak şimdiden kolay gelsin

21 Mesaj
17 Temmuz 2007; 18:41:15 

TİPOMU ÇOK ÖZLEDİM...

" STAY OUT OF THE ROAD, IF YOU WANT TO GROW OLD"

21 Mesaj
17 Temmuz 2007; 18:43:40 

TEK NOKTA...

TEK NOKTA ARAÇTA 600YTL CİVARI
ÇOK NOKTA ARAÇTA 1500 CİVARI DÖNÜŞÜM YAPTIRABİLİRSİNİZ...
BEN 1,4 İE SX ARACIMA ALDESA TAKTIRMUIŞTIM (550 YTL) SORUN YAŞAMADIM..

" STAY OUT OF THE ROAD, IF YOU WANT TO GROW OLD"

17 Mesaj
17 Temmuz 2007; 23:03:09 

Arkadaşlar fiyat bilgisi için teşekkür ederim...desenize araba 2 hafta yatacak bekleki ay başı gelsinnnnn....:):):):):):):)

12 Mesaj
18 Temmuz 2007; 16:37:54 

ya bende üye olmak istiyorum olamıyorumm:( bana yardımcı olsun biri lütfennn...

12 Mesaj
18 Temmuz 2007; 16:54:53 

slm bnede yeni üye oldumm. bugün değişti debriyajım komple
110 ytl parçaya ödedim, 200 ytl gititi
yold kaldım bugün yolda kalmadan değiş bencee

12 Mesaj
18 Temmuz 2007; 17:04:56 

slm bende yeniyim.. bende ön takımdan ses geliyorr özellikle engebeli yollarda.. 1,6 tipo var bende kaça patladı diye sorsamm

quote:

ÖN TAKIM ÇUKURA DÜŞÜNCE LASTİK EZİLMİŞ VE ARABANIN ÖN TAKIMDAN SES GELİYORDU USTAMA GÖTÜRDÜM NAPALIM DİYE
DEĞİŞTİRMEYELİM ZATEN YENİSİNİDE TAKSAN LASTİK NAZİK ÇUKURA GİRSEN YİNE YAPAR GARANTİ VEREMEM DEDİ VE SANA EN AZ 10 YIL GİDECEK İŞLEM YAPALIM DEDİ
TAKIMI SÖKTÜ,O EZİLEN NARİN LASTİK 100 TONLUK BASKI MAKİNESİYLE O LASTİĞİ ÇIKARIP BİÇERDÖVER İÇ LASTİĞİNİ KESİP ONA UYGUN AYARLADI VE O 100 TONLUK MAKİNE İLE BİÇERDÖVER LASTİĞİNİ YUVAYA YERLEŞTİRDİ...
10 SENE GARANTİLİ DAĞ BAYIR GEZSENDE ARTIK ÖN TAKIMDAN SES GELMEZ DEDİ VE GELMEZ OLDU.....

0

0

0

12 Mesaj
18 Temmuz 2007; 17:12:25 

slm , bencede fazla yakmış arkadaşım benim lpg 196 ytlye yapar aynı mesafeyi 1,6 tipo bendeki 93 model,
quote:

alttaki resmi hangi programla yaptın yardımcı olursan sevinrim

12 Mesaj
18 Temmuz 2007; 17:25:03 

slm, benim lpgli. 1,6 93 tipo var bende şehirçinde 100 kmyi maksimum 19 YTL ye yapıyoo.. bilginiz olsunn..
quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Tipolarında baya bir kullanım alanı varmış, polis arabası, ufak ambulans falan.
Bu arada arkadaşlar sizin tipoların yakıt durumu nasıl?
Benimki 20 YTL benzinle 70 KM yapıyor şehiriçinde, daha motor ısınmadan yapılan kısa mesafelerde yakıt sarfiyatı artıyor sanırım?
Sizdeki durum yakıt durumu nasıl?

11 Mesaj
18 Temmuz 2007; 22:40:09 

Merhaba Arkadaşlar,
Bu arıza lambalarının sürekli kızarık yanmasının nedeni kondansatörler. Bende de aynı sorun vardı.
Mavis717 bana tamirin resimlerle anlatıldığı bir link verdi. kendim de biraz anlıyorum bu işlerden söktüm kondansatörleri yaklaşık değerdekilerle değiştirdim (eski radyo tvden sökebilirsiniz) sorun kalmadı.
işte tamirin gösterildiği link: 339 nolu mesaj
http://www.turkeyforum....ad.php?t=298908&page=17

353 Mesaj
19 Temmuz 2007; 0:34:15 

sebnem63 ben bu işlemi 1 yıl oldu yaptıralı,ses kesildi yaklaşık fiyat 30 ytl Baskı yapan ustaya 20/30 da benim ustaya vermiştim zaten rot kolu o zaman 55 ytl idi
Ama şimdi En azından çukurdan korkmuyorum

::: TİPO 98 S 88 BEYGİR::: Tiponuza pratik bakımlar,resimli anlatımları için tıkla:
http://www.clubedotipo.com.br/modules.php?name=Conteudo&pid=27
Aşağıdaki linkte ise tipo üzerinde NOKTALARA tıklama yaparak istediğiniz parça sökülmesi ve takılması resimlerle anlatılıyor....
http://tipodgt.net-cartaxo.com/modo1.html

8 Mesaj
19 Temmuz 2007; 9:49:09 

quote:

Orjinalden alıntı: sebnem63

slm bende yeniyim.. bende ön takımdan ses geliyorr özellikle engebeli yollarda.. 1,6 tipo var bende kaça patladı diye sorsamm

quote:

ÖN TAKIM ÇUKURA DÜŞÜNCE LASTİK EZİLMİŞ VE ARABANIN ÖN TAKIMDAN SES GELİYORDU USTAMA GÖTÜRDÜM NAPALIM DİYE
DEĞİŞTİRMEYELİM ZATEN YENİSİNİDE TAKSAN LASTİK NAZİK ÇUKURA GİRSEN YİNE YAPAR GARANTİ VEREMEM DEDİ VE SANA EN AZ 10 YIL GİDECEK İŞLEM YAPALIM DEDİ
TAKIMI SÖKTÜ,O EZİLEN NARİN LASTİK 100 TONLUK BASKI MAKİNESİYLE O LASTİĞİ ÇIKARIP BİÇERDÖVER İÇ LASTİĞİNİ KESİP ONA UYGUN AYARLADI VE O 100 TONLUK MAKİNE İLE BİÇERDÖVER LASTİĞİNİ YUVAYA YERLEŞTİRDİ...
10 SENE GARANTİLİ DAĞ BAYIR GEZSENDE ARTIK ÖN TAKIMDAN SES GELMEZ DEDİ VE GELMEZ OLDU.....

merhaba bu ses gelme, kasislerden geçerken önden gelen korkunç gıcırtılardan bıktım yağlattım kesmedi, bahsedilen biçerdöver lastiği koyma işi umarım benim sorunuma çare olur Ankarada bu işi yapan usta bilen varsa ve söylerse çok sevineceğim benim gittiğim ustalar bilmiyor çünkü.
Ein Fuhrer

0

Ekteki dosya (1)

14 Mesaj
19 Temmuz 2007; 11:14:15 

tabi kardeşim valeo aldım orjinal.
istanbuldayım. gelirsen bu taraflara ustam var biri 70e diğeri 60 a dedi sana. tabiki 60 a yaptırdım..
istanbul fatih'teyim..

çaya da bekleriz illa debriyaja gelme

quote:

Orjinalden alıntı: bursatipo

3lü set
set 1.4 ler için 83 ytl
1.6 motorlar için 90 ytl

arkadaşım sen nerdensin hangi şehirdesin ?? değiştirdiğin debriyaj seti orjinalmi?o fiyata olmaması lazım bide nerde değiştittirdin işçilik maaliyeti cok düşük geldi bana eger bursada biyerdeysen adresi bi zahmet verirsen memnun olurum benden 120 istemişlerdi ve debriyaj setine 120 orjinal valoe

434 Mesaj
19 Temmuz 2007; 12:30:16 

quote:

Orjinalden alıntı: e-burak

tabi kardeşim valeo aldım orjinal.
istanbuldayım. gelirsen bu taraflara ustam var biri 70e diğeri 60 a dedi sana. tabiki 60 a yaptırdım..
istanbul fatih'teyim..

çaya da bekleriz illa debriyaja gelme

3lü set
set 1.4 ler için 83 ytl
1.6 motorlar için 90 ytl

ok arkadaşım zaten bu aralar o taraflara gelmeyi düşünüyorum bi çayını içeris artık

434 Mesaj
19 Temmuz 2007; 12:32:46 

quote:

Orjinalden alıntı: bursatipo

ok arkadaşım zaten bu aralar o taraflara gelmeyi düşünüyorum bi çayını içeris artık

bursada adamlar kendilerini naza cekiyolar küçük sanayi sitesinde 100 den asağı debriyaj işçiliği yapmıyolar ya adamların karnı tok paraya ihtiyacları yok yada...

BU FORUMU KENDİLERİNE AİT BİR SİTEYMİŞ GİBİ BENİMSEYEN, SADECE KENDİLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN HAKSIZ YERE CEZA VEREN,KONU EDİTLEYEN VE GEREKTİĞİ ZAMANLARDA DA ORTALIKTA OLMAYAN BAZI YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN DH Yİ KINIYORUM

6.500 rpm de HAYAT BİTER ;

793 Mesaj
19 Temmuz 2007; 12:42:28 

TEMPRA - TİPO 1,6 MOTOR DEBRİYAJ BASKI BALATA BİLYA DEĞİŞİMİ - resimli

MESAJ 74

http://www.turkeyforum....ead.php?t=323089&page=4

TEMPRA - TİPO SX -resimli

( DİGİTAL GÖGÜS ÇERCEVE VE FİLM DEĞİŞİMİ )

MESAJ 73

http://www.turkeyforum....ead.php?t=323089&page=4

TEMPRA - TİPO ARIZA UYARI LAMBASI TAMİRİ - resimli

MESAJ 43

http://www.turkeyforum....ead.php?t=323089&page=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 19 Temmuz 2007; 12:43:24 >

793 Mesaj
19 Temmuz 2007; 12:45:53 

Arkadaşlar benim aracımdada arıza uyarı lambaları kızarık yanmaya başlamıştı.bende tamir ettirmek istemiştim ama 60 ytl istemişlerdi. Daha önce diğer forumlarda tamiri anlatılmıştı.bende arıza uyarı lambalarını sürekli yanmasını sağlayan arızalı kondansatörleri değiştirdim.resim çektim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Not :

1- benim aracım 1995 model tempra SXA .resimlerde gözüken göstergenin versiyonu “02” sizlerin göstergesi farklı olabilir.(ör.enjeksiyonlu modellerin bir kısmı)

2- yerine takılan kondansatörlerde “mikrofarat” biriminin aynı olması çok önemli imiş. “volt” birimi ise düşük olmamalı ama yüksek olabilirmiş.düşük volt olanı takarsak yüksek volt geldiği zaman patlarmış.( ELEKTRONİK USTASI ÖYLE SÖYLEDİ). Ben “1 mikrofarat 63 volt “ olan kondansatörün yerine “1 mikrofarat 100 volt” taktım.çünkü bulamadım. Su an hersey normal.hatta daha iyi.

3- değiştirdiğim kondansatörler ( PHİLİPS MARKA MAVİ RENKLİ OLANLAR)—6 adet

10 mikrofarat 63 volt ---- 2 adet
100 mikrofarat 25 volt ---- 2 adet
1 mikrofarat 63 volt ---- 1 adet
1000 mikrofarat 16 volt ---- 1 adet

RESİMLER

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 19 Temmuz 2007; 13:29:20 >

793 Mesaj
19 Temmuz 2007; 12:49:10 

arkadaslar temmuz ayı basında tatile çıkmıştım.Ve taile çıkınca ankara'ya ugradım ve oto ünlüden bir kaç parca aldım.parcalar

tempra - tipo sx (digital olanlar)

digital gösterge çercevesi-----118 ytl (tofaş orjinal)
digital gösterge filmi-----------35 ytl
silgi takımı (kollar ile beraber)--15 ytl (2 adet)
bagaj fitili---------------------15 ytl (opar marka)
iki kapı arasındaki fitil----------30 ytl (lancia marka) 2 adet

şimdi gösterge tıkırtı problemim vardı.sorun kalmadı.gösterge yazılarım silinmişti.tekrar canavar gibi oldu.resimleri ekledim.

0

0

0

0

0

0

0

0

0