Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (679. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler araç orjinal 82 binde aldım yani garaj arabası sadece komple boya var oda güneş yanıgından boyatmis usta motorun çok iyi olduğunu söyledi yarın dediğin yere bakicam inş. Gelmiyordur beyaz duman bide vitesler çok sert geçiyo acaba sanjimandami sıkıntı var bu arada aracı 10.250 tl ye aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tipocu2626 T kullanıcısına yanıt
    Vites sıkılığı baskı balatadan kaynaklanıyor balata yari ömrünü tamamlamış biraz daha düzgün kullandıkça gider araç kilimali mi ?

Yakin uzak motor fotosu çek paylaş bakalım dıştan durumuna

• Hocam klima yok dün dediğiniz yere baktım duman gelmiyo teşekkür ler

• Herkese selamlar... Çalışmaya başlayınca giremez olduk

Bende geçen hafta tavan temizliği yaptım. Kipadan 5 TL ye aldığım tavan temizleyici ile silmeye kalktım. İlk temizleme denemem pamuklu bezle oldu ama tatmin edici başarı sağlayamadım. Daha sonra fırça ile deneyeyim dedim. İş güç derken yapamadım. Marketin birinde gezinirken sakal fırçası gördüm ve bu benim işime yarar dedim... Temizleyici spreyi sakal fırçasının üzerine sıkıp tavanda baya sert bir uygulama yaptım (Tavan döşemesi baya lekeliydi). ilk ıslakken boşuna uğraştım dedim ve sinirle hafif tüylenen yerleri banyo jileti ile temizledim. Bir sinirle eve çıktım. Kurutma için akşam arkadaşın yanına giderken camlar acık gidip geldim. Neyse ki bir sonraki gün öğlen dikkatli bakınca kayda değer bir fark vardı. Sonuç benim için mükemmeldi (hatta tavanı polyester ile kaplama yapıp boya yapayım derken)... Şimdi birkaç yerde zor lekeler kalmış. ona ikinci uygulama yapacağım. inşallah bu sayede tavanda tertemiz olacak. Ürünün ismini ve uygulama fotosunu çekip göndermeyi düşünüyorum...

Hoşgeldin aramıza. Kazasız belasız kullanman dileğiyle...
  • Bu arada güncel yakıt tüketimini de yazalım.

156 km de 65 TL gaz. Yani km de 0.416 Kuruş.

Yazdığım yakıt tüketimi tamamen şehir içi geneli günde 5 km git ve gel yani günlük 10 km denebilir. Bulunduğum yer çok yokuşlu olması da yanında tuzu biberi. (bide ben biraz hırçın kullandım)
  • Ekselans3535 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ekselans3535 walla çok memenumun çok rahat araba ama biraz fazla yakiyo @Ekselans3535

• herkese selamlar;

9000-9500 tl bütçe ile hangi tipoyu önerirsiniz?
    1.4 s - sx - sx ie - ie s
    1.6 s - sx - slx

birçok model var birkaç gündür bakıyorum. fakat kafam çok karıştı. bunların hangisi enjeksiyonlu hangisi karbüratörlü?
    enjeksiyonlumu iyidir karbüratörlü mü? 1.4 ün gaz da performansı çok mu düşer? gibi aklımda onlarca soru...
    ustalar tecrübeli arkadaşlar. Çağlayan Usta önerilerinizi bekliyorum...
    şimdiden teşekkürler..
  • Çağlayan ustam arabamda(Tempra 95 sxa) sanırım avans sıkıntısı var,defalarca yazdim kimse cozum bulamadi. 1.2.3 viteslerde canavar gibi 4. Ve 5. Viteslerde yigiliyor benzindede gazdada 140 i gecmiyor. Krank sensoru yipranmis gozukuyor onu birde bobini yeniliycem ikiside eski. Avansi krank sensoru ayarliyormus bende ondan supheleniyorum hem yakit cok hem yuklendigimde cekmiyor iyice sogudum arabadan. Digiplexe giren vakum hortumuda avans ayarlanmasina yardim ediyormus guya o takiliyken daha cok patirdama var 2000 devirlerde cikarttiktan sonra ucunu körledim biraz daha duzeldi arabanin calismasi.Motorda Yag yakma üfleme vs hiçbirşey yok orjinal 122 binde 2. sahibiyim aracın ama ne yaptıysam patırdama öksürmeye benzer sesi düzeltemedim. Dediğim gibi birtek digiplexe giren hortumu sökünce düzeliyor bu seferde yakıt biraz artıyor sanki.

@caglayan 99sx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner4141 -- 7 Nisan 2015; 0:30:10 >
  • Öncelikle Selamlar :)

1 ay önce Tipo 99 sx ie Aldım 145 binde Araç Tüp Göreli 2 Yıl Olmuş. Araç Gayet Seri Araçtan Memnunum ama bi kaç sıkıntım var.

1. Araçta sıralı sistem takılı 1-2 enjk. başlıkları çalışmıyormuş. Araç Arada Vites Fark etmeksizin Stop Ediyor. Direksiyon Kitlemese Sorun olacagını düşünmüyorum ama ondan mı kaynaklıdır.

2. Araba boşta iken gaza az bas çek yapınca araba stop ediyor gene buda mı aynı sorundan kaynaklanır acaba.

3. ön alt sislikleri renklendirmeyi düşünüyorum ilk arabam kısaca nasıl yapabilirim.

4. Gazcıya götürdüğümde önce bujileri kontrol ettir demişti takımı 25 lira gibi bişey sizce sorun olsada olmasada değiştirmelimiyim.

İlk aracım oldu km de ne kadar yakıt yaktıgını çözemiyorum. 25 30 40 civarı yakıyor gibi geliyor buda bana fazla geldi sizce ne dersiniz (Şehir içi Kullanım. Performans Takılı Arabada)

• Tipolarin benzin depo kapaginin ust tarafinda yukaridan gelen siyah kucuk bi boru var. Bu neyin nesi?

• Merhabalar Abilerim, kardeşlerim... 95 model 1.6 S model ilk arabamı alarak aranıza katıldım. Adana'da ikamet ediyorum. Araçla ilgili sormak istediklerim olursa yada öğrenmem gerekenler olursa danışabileceğim kimler var. Eski tipocu abilerimizden kimse kalmamış sanırım. Benim araçtan sıkıntım cukurlu yollarda ses gelmesi çok sinir oluyorum açıkçası. 2007 tarihinde ilksar abimiz bi ustadan bahsetmiş orası tam olarak nerede nasıl bi uygulama yaptırabiliriz. Ayrıca ses sistemi düşünüyorum teyp hariç ne öneririsiniz?
  • Hepiniz hoş geldiniz... Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

tipocu2626 : Daha önceki konularda da belirttiğim gibi çok rahat bir araba. Bu konuda açık ve netim.
  • Arkadaşlar benim aracım ile ilgili bi sıkıntım var. bozuk yollrda yada parke yollardan gidince aracın ön kısmından çok aşırı ses geliyor düşüncesindeyim. Bununla ilgili ne yapabilirim Adana'da bildiğiniz birileri var mı?
  • Merhaba Arkadaşlar 99 Model 1.6 MPI Motor bir aracım var bugün 5 kilometre yol gitdikten sonra aracımdan duman çıkmaya başladı kaputa açtım motora giren su borusu çatlamış su atıyor Aracın yüremesinde herangi bir sıkıntı yok hararet göstergeside normal bunun sebebi nedir ? basına daha önce gelen var mı ?
  • okanisilak O kullanıcısına yanıt
    hayırlı ve uğurlu olsun...
     FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP

• Araçta çok dengesiz bi devir olayı var ara gazı verirken stop etme seviyesine gelip yatopluyor yada stop ediyor hala nedenini çözemedim gaz başlaıklarından 2 tanesi arızalı ondan mı yapıyor olabilir

araç 1.6 sx ie
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin2727

hayırlı ve uğurlu olsun...
     FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP

Harika, hayalimdeki tipo güle güle kullan

• arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler aracını yeni alanlara hayırlı olsun
    tıpo ıle 4 aylık seruvenım sona erdı
    96s 1.6 9500 tl ye sattım .
    Allah yürü ya kulum dedi hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.