Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (664. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emniye+

quote:

Orijinalden alıntı: hardrockmania

Egzoz, egzoz contası tamam. Arabanın gidişi değişti. Bir de atiker'e uğradım, bilgisayarla gazı ayarlattım. Gazı total'den aldım bu defa. Hadi bakalım.

egsoz un neyı vardı ne masraf cıkardı.?

Egzoz contasıydı galiba tam olarak emin değilim o değişti onun dışında egzoz borusunun o büyük olan haznesi davul gibi olmuştu, tıkanmıştı neredeyse. Spiralledi borularla birlikte o kısımlar değişti. 140 lira masrafı oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz ilgi azalması var sanırım. Biraz şenlendirelim dedim... Okumada 100. sayfayı geçtim ama 70. sayfadan sonra muhabbete bağlanmış gibi sonrası sıktı Ben yine yavaş yavaş devam edeceğim.
    Sorumuza gelelim
    1) Benimde dijital ekranda sorun varmış. Kondansatör arızası sanırım. Farı açınca dalgalanmalar oluyormuş (arabayı daha görmeden araştırma yaptım) Kondansatör değişimini kendim yaparım. Bunun haricinde değişmesi gereken veya ilerleyen zamanda sıkıntı yaratacak olan başka parça var mı? Giriş Jakı veya direnç vs gibi. Çünkü ön konsolu söktükten sonra bir defada işi bitirmek istiyorum.

2) Birde km olayına kafam takıldı. 5664 sorgusunda
    2011 yılı muayenede 89120 km
    2013 yılı muayenede 41109 km
    şu anda 46000 de
    Şimdi araç yaklaşık 15 yıldan beri tanıdıkta. son 1,5 yılda 5000km yapmış. ama 2011-2013 arası 50 000 km yapmış gözüküyor (km sayacı 5 haneli) ama ben 50 000 km yapmadığını çok iyi biliyorum (Benim tahminim araç 100 000 km yeni devirdi). Sahibi de km sıfırlamayla falan uğraşmaz çok iyi tanıyorum, sorsam da bilemeyecek. Bunun nedeni ne olabiilir?

3) Motor su kaynatma sorunu tipo da sıkıntı olduğunu okudum onun için küçük çaplı araştırma yaptım. Kafama takılan, Fan müşüründe yazlık ve kışlık çeşidi var. Yazın ayrı kışın ayrımı olacak yani?

4) 100. sayfadan sonra farklı yararlı bilgi varmıdır :D Ona göre okuyayım

Benim ihtiyarında fotoları

FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekselans3535 -- 22 Ocak 2015; 3:40:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekselans3535

Biraz ilgi azalması var sanırım. Biraz şenlendirelim dedim... Okumada 100. sayfayı geçtim ama 70. sayfadan sonra muhabbete bağlanmış gibi sonrası sıktı Ben yine yavaş yavaş devam edeceğim.
    Sorumuza gelelim
    1) Benimde dijital ekranda sorun varmış. Kondansatör arızası sanırım. Farı açınca dalgalanmalar oluyormuş (arabayı daha görmeden araştırma yaptım) Kondansatör değişimini kendim yaparım. Bunun haricinde değişmesi gereken veya ilerleyen zamanda sıkıntı yaratacak olan başka parça var mı? Giriş Jakı veya direnç vs gibi. Çünkü ön konsolu söktükten sonra bir defada işi bitirmek istiyorum.

şu anda 46000 de
    Şimdi araç yaklaşık 15 yıldan beri tanıdıkta. son 1,5 yılda 5000km yapmış. ama 2011-2013 arası 50 000 km yapmış gözüküyor (km sayacı 5 haneli) ama ben 50 000 km yapmadığını çok iyi biliyorum (Benim tahminim araç 100 000 km yeni devirdi). Sahibi de km sıfırlamayla falan uğraşmaz çok iyi tanıyorum, sorsam da bilemeyecek. Bunun nedeni ne olabiilir?

3) Motor su kaynatma sorunu tipo da sıkıntı olduğunu okudum onun için küçük çaplı araştırma yaptım. Kafama takılan, Fan müşüründe yazlık ve kışlık çeşidi var. Yazın ayrı kışın ayrımı olacak yani?

aracın guzel duruyor kazasız belasız binersin inş.
    km olayına ne dıye kafayı takıyorsun ki ne yazarsa yazsın motor durumu ıyı oldugu surece rakamlar bişey ifade etmemeli
    her aracta bakım olmazsa bazı seylere dıkkat edılmesse hararet yapabılır ben fan müşürünü değiştirdim kışlık hararet müşürünü değiştirdım orj termostat değiştirdim orj . elle fana mudahele için araç içine düğme çektirdım. ha bunları aracta bır sıkıntı oldu dıye yaptırmadım yazın ılerde olası sorunlar olmasın dıye
    benım fan 92-93 gıbı acıyor yazın bu 87 falan olmalı yazlık müşürle
    fan müşürü yazın değişmeli tabi fan erken açmazsa çok sıcak havalarda hararet geregınden fazla çıkabılır
    tekrar aracınızı gule gule kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

quote:

Orijinalden alıntı: Ekselans3535

Biraz ilgi azalması var sanırım. Biraz şenlendirelim dedim... Okumada 100. sayfayı geçtim ama 70. sayfadan sonra muhabbete bağlanmış gibi sonrası sıktı Ben yine yavaş yavaş devam edeceğim.
    Sorumuza gelelim

şu anda 46000 de

aracın guzel duruyor kazasız belasız binersin inş.
    km olayına ne dıye kafayı takıyorsun ki ne yazarsa yazsın motor durumu ıyı oldugu surece rakamlar bişey ifade etmemeli
    her aracta bakım olmazsa bazı seylere dıkkat edılmesse hararet yapabılır ben fan müşürünü değiştirdim kışlık hararet müşürünü değiştirdım orj termostat değiştirdim orj . elle fana mudahele için araç içine düğme çektirdım. ha bunları aracta bır sıkıntı oldu dıye yaptırmadım yazın ılerde olası sorunlar olmasın dıye
    benım fan 92-93 gıbı acıyor yazın bu 87 falan olmalı yazlık müşürle
    fan müşürü yazın değişmeli tabi fan erken açmazsa çok sıcak havalarda hararet geregınden fazla çıkabılır
    tekrar aracınızı gule gule kullanın

Hocam bu müşürü yazlık kışlık nasıl değiştiriyoruz? Bu konuda hiç bilgim yok.

• Sağ olasın. Cümlemizin kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
  • Slm arkadaşlar kısa bi aradan sonra geri geldim valf yukseltme işlerine bakıyorum bu aralar uyarsa 1.6 16 valf tipo fotoğraflarını siteye koyarim tabi olursa . Çok olumsuzluklarla karşılaştık çalıştırabilirsek eyer turbolu olacak etesleme ilgili sorunda çok herkese slm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 22 Ocak 2015; 15:40:19 >
  • İşallah başarıya ulaşırsınız ve bizimle paylaşırsınız.

Dijital gösterge ile ilgili soruma yanıt alamadan devamını getireyim :D

Temratipo forumda yazılan (yazan kişinin nikini unuttum. Kusuruma bakmasın. Birde foruma düzgün giremiyorum üye olamıyorum. Nedeni bilen varsa yardımını bekliyorum)
    1 mikrofarat 63 volt ---- 1 adet
    10 mikrofarat 63 volt ---- 2 adet
    100 mikrofarat 25 volt ---- 2 adet
    1000 mikrofarat 16 volt ---- 1 adet

Ama mavis717 nikli arkadaşımızın onarımda verdiği kondansatör değerleri ise
    1 mikrofarat 63 volt ---- 1 adet
    10 mikrofarat 63 volt ---- 2 adet
    100 mikrofarat 63 volt ---- 1 adet
    1000 mikrofarat 63 volt ---- 1 adet

Volt da yukarı çıkabiliyoruz bunu biliyorum ama Hangisi orijinal çıkan kondansatör değeri ve kaçar adet olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekselans3535 -- 22 Ocak 2015; 20:01:58 >
  • Filps marka olabilir ayrıca kendinizmi takacaksiniz ?

• Evet ben kendim takabilirim. Gerekli aletler var.
    Ben volt değerleri için demiştim. Birde adet hakkında tam bilgi verilirse ona göre alacağım.
    Bunun haricinde jack kablo değişimi gereken başka yer var mı?
    Birde gösterge iç lambaları nasıl özellikte, renk ve adet hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekselans3535 -- 22 Ocak 2015; 20:01:30 >
  • Hocam Sena foto gönderiyorum burada herşey ortada değişecek yerleri belli wolt değerlerinde belli bence değerlerinin orjinal değerlerini kullan Lehimleri tazele ampulleri led takma orijinal voltlari yazar üstünde eyer yazmazsa bende var bakarım volt olarak forma yazarım işlemi bitirdiğinde durumu bildir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 22 Ocak 2015; 23:34:25 >
  • Dijital aydınlatma ampulleri 12. 5w dur deyisik voltdaki ampuller sünük gösterir kondastor değişim resimlerini gönderdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 22 Ocak 2015; 23:52:46 >
  • caglayan 99sx kullanıcısına yanıt
    İste hocam

FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP FİAT TİPO KULÜP

• Kaç adet olduğu nereleri değişecek net belli aydınlatma lambaları ve kondastorler

Üstad kusura bakma bende bakmıştım bu resimlere ama geceleyin uyku sersemliği değerlerini yanlış almışım. Normalde bunların hepsine baktım.
    Ekselans3535 kullanıcısına yanıt
    Herkese günaydın arkadaşlar, arabayı çalıştırdığımda rölanti 0-1 arasındayken 7 km sonra iş yerine geldiğimde stop etmeden önce rölantiye baktığımda 1-2 arasında. Bunun nedeni ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.leon -- 23 Ocak 2015; 12:55:44 >
  • Arkadaş ben daha arabayı alıp binemedim. İzmir de kuzu gibi beni bekliyor. Soruna yanıt da okuduklarım kadar verebilirim.

Lpg de gaz dağıtıcının gazı motorda yanmasını uygun hale getirmesi için belli bir sıcaklık gerekliymiş. Bu sebeble araç ilk çalıştığında soğuk motorda farklı devir, ısınınca farklı rolanti devri alıyormuşsun.

birde bu forumdan bazı arızaları ve nasıl yapıldığını kaydetmiştim. 120. sayfa öncesinde bir sayfadadır. Nik olarak bilmiyorum kusura bakmasın.

Burada arızanın lanba sensöründe olduğu yazıyor.

Alıntı:
    "bugün servise götürdüm araba rolanti ayarsız die sorun eksoz müşüründeymiş.silkeleme yapıodu bujiler değişince düzeldi ama araba gaz verdiğim halde sonradan kapışıodu.eksozu değiştirmiştim takan usta müşürü parçalamış yaww varmı böle iş parçaya 230 lira dediler tabi işçilikte var yani eksoz spraline 65 verdim bana 365 maloldu adı lampa sensörümüymüş ne bilgilerinize"

• Ekselans3535 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısıyla binersin inşallah. Ben de arabayı yeni aldım,acemilik diz boyu :D forumu okumaya çalışıyorum ama o kadar ilerleyemedim,sabrınıza hayran kaldım. Umarım lambda sensoru sağlamdır. İki gündür ara ara yanık kokusu gelmeye başladı. Arabaya yaptığım tamir, onarım masrafı 700 lirayı geçti :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.leon -- 23 Ocak 2015; 14:54:33 >
  • Kazasız belasız daha fazla masraf etmeden binmek nasip etsin işallah.

İşsiz olunca çok saracak yer arıyorum
    Benimde dijital göstergede sönükleşme varmış. Bende onun için araştırma yapıyorum.

Birde hava filitresi, buji, buji kabloları ve distribütöre bak veya baktır istersen.
    Daha deneyimli arkadaşlar daha iyi cevap verebilir kanısındayım. benim bilgi buraya kadar öter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekselans3535 -- 23 Ocak 2015; 15:30:05 >
  • Hocam taksit taksit oluyor ama babamda sordukça anlatıyor. Dijital göstergede km göstergesinde (fotoda kırmızı ile belirttiğim yer) bazı sayılar tam çıkmıyormuş. Mesela 8 yerine 3 gözükmesi gibi. bu durumda ne yapılacak. orası değişecek ama parçası nasıl bir şey? Bilen varsa bi zahmet söylesin.

Birde şu gösterge lambarına bir örnek resim gönderirsen sevinirim. Nette bulamadım.

Bildiğim kadarıyla 2 çeşit

12 volt 4 watt Hangi renkten kaçar adet?

12 volt 1.2 watt hangi renkten kaçar adet?

Arabayı İzmir e almaya gidince kısıtlı zaman var. Ondan önceden hazırlığımın iyi olmasını istiyorum. Baş ağrısı yaptıysam da senden ve diğer arkadaşlardan özür diliyorum.

FİAT TİPO KULÜP

• Araç modeli ie mi?

• 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.