Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (661. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caglayan 99sx

Hocam bi sozunuze konuya dahil olmak istedim eyer araçta üfleme yanı yağ yakma sorunu varsa kartelde basınç oluşacak buda ya kartel contasini patlatır yada yağ çubuğunu çıkartır yerinden tipo araç kullanan arkadaşların kartelden karbüratör üst kapağa bağlı hortumu cikartip araç çalışırken kontrolünü yapabilirler ( bu hortum kartel havalandırma hortumudur )

valla kardeş dediğin şeyi yapmadım motorcu baktı iyi dedi zaten 96 modelden fazla bı beklentım yoktu . gıdişi çekişi mukemmel. yalnız yola cıkmadan önce çubugu çektım yerıne tam takmadım demekkı zaten gırerken bıraz takılıyo nereye takılıyosa herneyse 300 km sonra yağ lambası yandı actım bı baktım çubugun oldugu yerlerın etrafı komple yağ allahtan bagajda yag vardı ekledım 2 lt cıvarı
    ve çubugun etrafını teflon bantla sıkılaştırdım aynı yolu tekrar geldım 5 gun sonra hiç sorun olmadı.
    sıze bır parçanın fıyatını sormak ıstıyorum bılgınız varsa egzoz spıralı yok benım aracta dırek kaynatılmış zararı olurmu bılmem ama acaba kaç tl dır o susturucu spıral?

• Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim hepinize. Sayenizde tipo forumu canlandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksoz sipirali derken orta surturucun mi acaba bahsediyorsunuz manifold bağlantı borusunun önündeki ilk susturucusu acaba

• Sorularını yanıtsız bırakmamaya çalışıyorum tipo araçlarda bilmediğim konu yoktur full bilgi full destek GORUSLERİNİZ İCİN SAG OLUN HERKESE HAYİRLİ GUNLER

• Ayrıca arkadaşlar motor durumu %50 veya yüzde ellinin altındaysa yakıt sarfiyatı fazla olur istediğiniz performansı alamayınca gaza yüklenmek zorunda kalırsınız gaz ayari ne kadar yapilsada sarfiyat düşmez bilginize

• Benim motor zayıftı segman attım bi gecede gaza dokunmamla uçak gibi oldu buda yakıt sarfiyatını yarıya indirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: hardrockmania

Hemen arayıp söyledim. Bu arada Sibop ayarı diye bir şey duydum. Onunda yapmak gerekir herhalde.

Aslında sese bakılmaksızın sizin deyiminizle sibop orjinali"sübap" olan ayar kitapçıkta kaç kmde yapılacağı hakkında bilgi varmıydı tam hatırlayamıyorum ama atıyorum aracınız 100.000km de ise göstermenizde zarar olacağını düşünmüyorum ki 100tl gibi bir rakama varsa bir sıkıntısı hallederler zira şimlerin fiyatı falan çok komik 3-5tl gibiydi ses olması halinde zaten mecbur yaptırmanız gerekecek,
    imkan dahilinde ise yeterli bütçe var ise göstermek en iyisi en azından kafanız rahat olur.Ayrıca bu ayar yakıt sarfiyatına da etki eder.
  • Segman atmak pahalı bir işlemmiş 😞 motorda üfleme, yağ yakma, eksiltme yokmuş bu arada. Bu terimlere yabancı olduğumdan karıştırabiliyorum "subap" demem gerekirdi 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.leon -- 15 Ocak 2015; 16:47:26 >
  • Segman attirmak malzeme kapakci fiyati dahil 300 400 civari islemi yapacak tamirci artik ne ister bilemem ben kendim yaptim yardimci bi arkadasda vardi aksam 11 de basladik sabaha karsi 5 te marş yaptik. Bi arkadasimiz sibop ayari yazan arkadasa subap diye duzeltmede bulunmus acikcasi bende sibop ayari diyebilirim cunku halk arasinda bizde boyle bilinir yani bir tamirciye gittiginizde usta benim sibop ayarina bak dediginizde anlamayan usta zaten usta deyildir bu konuda varsa bi hatamiz af ola

• Arkadaşlar iyi günler

Bende 98 model Tipo S alarak aranıza katıldım
    Aklıma geldikçe artık soru sorarım

Aracımda ön sis farı takılı yalnız yanmıyor. Ben bunu orjinal şekilde çalıştırmak istiyorum ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.

Bu Araçlar karburatorlu mu yoksa tek nokta enjeksiyonlu mu acaba

Bu araçta Dikkat etmem gereken şeyler nelerdir acaba. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Arkadaşlar iyi günler

Aracımda ön sis farı takılı yalnız yanmıyor. Ben bunu orjinal şekilde çalıştırmak istiyorum ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz.

97 modeli karburatörlüymüş baktıımda ama 98'i hakkında bir bilgi göremedim kaputu açtığınızda havafiltre kutusu üstünde Fuel injection yazıyo benim 98 1.4 sx ie de bu sondaki i.e zaten enjeksiyon anlamına geliyor benim bildiğim

Cağlayan99sx hocam sizde bir yanlışlık yok tabikide terimin orjinali o şekilde :)
  • HRMNKY kullanıcısına yanıt
    Herkese iyi aksamlar arkadaslar sis farlarinin yanmadigini yazmissiniz orjinal olan sis farlari dijitalin ustundeki km sifirlama.dijital isik ayarlama dugmelerinin ordadir sonradan takilmis sis farlari sinyal kolunun uzerindeki dugmeye bastiginizda yanabilir kisa fari acin ve dugmeye basin bu sekilde de yanmazsa kablo baglanti yerlerini konturol edin hicbir sonuc alamadiysaniz + kutuptan bi baglanti kablosu yaparak önce sislere paralel baglanti yaparak istediginiz yere dugme takilabilir ikinci sorunuza gelince s modelleri yanilmiyorsam kalburatorlu modelidir arkadasimizinda belirttigi gibi enjeksiyonlu modelleri i.e diye belirtmektedir dikkat etmek konusunda ise aracin bilindigi gibi suyuna yaglarinin duzenli bakilmasi sonucunda uzun omurlu motor kullanimi elde edilmis olur kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 16 Ocak 2015; 0:35:47 >
  • GaCCaLL G kullanıcısına yanıt
    Sikinti yok hocam hepimiz kardesiz saygilar

• quote:

Eksoz sipirali derken orta surturucun mi acaba bahsediyorsunuz manifold bağlantı borusunun önündeki ilk susturucusu acaba

evet o sanırım yuzu balık pulları gıbı pul pul 30 40 cm uzunluğunda bir parça.hem esneme sağlıyormuş egsoza
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Arkadaşlar iyi günler

hayırlı olsun aracınız. kazasız belasız kullanırsınız inş. benım aractada sısyoktu ben taktırdım yan kol ucundan yanıyor ancak normal farlara bağlı yanı parklarla bırlıkte yanmıyor.
  • emniye+ kullanıcısına yanıt
    Hocam o sopiralin esnemeden başka faydası yok zaten çoğu araçlara benim senin aracında olduğu gibi direk bağlanmış sipiral iptal edilmiştir bunun için isteğe bağlı taktirabilir ama benim Görüşüm masraf yapma derim Kolay gelsin

• quote:

Hocam o sopiralin esnemeden başka faydası yok zaten çoğu araçlara benim senin aracında olduğu gibi direk bağlanmış sipiral iptal edilmiştir bunun için isteğe bağlı taktirabilir ama benim Görüşüm masraf yapma derim Kolay gelsin

cvp için tşk ederim . pekı sesi azaltmada bir faydası varmı?
  • Ses azaltmada kesin ise yaramaz eyer ses varsa orta susturucu ve arka susturucu orijinal tempra tipo olanı taktir bazı egsozcular Tofaş ların susturucularini takıyorlar Bu sebebden yuksek devirlerde araç içine motor sesi fazla gelebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 16 Ocak 2015; 14:28:00 >
  • caglayan 99sx kullanıcısına yanıt
    pekı orj olan susturucu nerden bulabılırım. fiyatları hakkında fikrınız varmı?
  • Orijinal olarak susturucu markası önemli değil önemli olan susturucularin Uzerinde tempra tipo yazani görürseniz taktirin fiyat konusuna gelince 65 75 arası değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglayan 99sx -- 17 Ocak 2015; 1:06:04 >
  • 
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.