Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (655. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -K@-

Peki hocam başka param yok alternatif olarak neler önerirsiniz

Yine senin tercihin ancak bence 11.500 TL'nin 1000-1500 TL.sini kenara ayırarak 10000 Tl civarı tipo bakabilirsin. Malum ikinci el araç alacaksın. Bakım ve çıkacak olası tamiratlar için kenarda paran olsun. Yerinde olsan marea ve r19larada bakardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolasın hocam dediklerinizi dikkate alacağım.
  • arkadaşlar yeni aranıza katıldım.

99 gök mavi 147 binde tek nokta enj.+ lpg
    kaza boya degişen yok orjinal bir araç

aracın muhtelif yerlerinde solmalar var.bakımı yeni yapılmış egzos yenii degişmiş.bakımlı bir aile aracı.
    11 bin tl ye sahip oldum.

azıcık toplu 93 doganlara 7-8 lira çekildiği bu piyasada bana uygun geldi açıkcası.

merkezi kilit ve paynır ses sistemi var.

ama kullanımı çok tatlı bir araç.

tek sıkıntım var.ön elektronik gögüsteki devir paneli arabayla birlikte gitmiyor.rolantıde ara ara 2000 3000 rpmlere bile çıkıyor.
    ama araçta birşey yok stabil.

sizce ne olabilir sorun.?
  • slm tipo severler nissan aracımı satmak zorunda kaldım tipo ile takas ettim
    1.6 s 96 model .225000km de
    forumu baştan okumaya başladım ve uzun sürecek bitirmem.
    uzun yola çıkmadan nereleri kontrol edıp değiştirmem gerek?
    yardımlar için tşk ederim şimdi ben forumu okumaya devam edeyim
  • Arkadaşlar bu tipo mpi benzin şamandrası nasıl bir şey resim yollayabilirmisiniz sipariş verecem ama bilmiyorum

• Arkadaşlar benim 99 model 1.6 slx ie tipo aracım var 3 ay önce aldım galericiden ama aldığıma alacağıma pişman oldum 11.800 aldım araçda sorunlar bitmiyor maalesef aracı bana masraflı satmış şerefsiz anamdan emdiği sütü burnumdan getirdi.sorun çoooooooook.bu hava filtresi kırık motor fazla hava alıyor çok kırık değil aslında üst kapağının sağlı sollu azcık kenarları kırık birde üst kapağının yan tarafında bir hortum daha var onu iptal etmişler o ne işe yarıyor araba fazla hava alıyor.ben bu hava filtresini iptal edipaçık hava filtresi taksam nasıl olur araba tek nokta enjeksiyonlu araba dazdada benzindede cok yakıyor acik hava filtresini takınca gaz ayarı yaptırmam gerekiyormu cok acil yardım bekliyorum bu yazdıklarıma

• Bu arabanın parcaları niye bulunmuyor niye üretilmiyor anlamadım bir sürü parçası yok karbürotörlüsünün var mpilerin neden yok nedennnnnn

• Aracın birde şanzumanından ses geliyor rolantide çalışırken debriyaja basınca ve 1inci vitesi takıp 2 inci vitesi taktıktan sonra kesiliyor ama genel itibari ile hor hor ses geliyor acaba şanzuman inip priz direk bilyası değişse bu sorun çözülürmü arabanın çekişide zayıf ne yapacağım şaşırdım lütfen yardım edin

• Aracım 99 model 1070000 de aldım 3 ay önce

• Arkadaşlar merhaba 1998 model tipo 1.4 s aldım. sabahları çalıştırdığımda motor soğukken devir düşüyor ve araç stop ediyor. Araç lpg li ama benzinde çalıştırdığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum. hararet 70 civarına geldiğinde düzeliyor. Aynı sorunu yaşayıpta çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

slm tipo severler nissan aracımı satmak zorunda kaldım tipo ile takas ettim

Öncelikle hayırlı olsun. Bende ayni model bir tipo almak üzereyim ama araç komple distan boyali. Bu yüzden satarken sorun olur diye cekincem var. Karşılaştırma yapmak açısından acaba kaça aldiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tipocu67

Arkadaşlar benim 99 model 1.6 slx ie tipo aracım var 3 ay önce aldım galericiden ama aldığıma alacağıma pişman oldum 11.800 aldım araçda sorunlar bitmiyor maalesef aracı bana masraflı satmış şerefsiz anamdan emdiği sütü burnumdan getirdi.sorun çoooooooook.bu hava filtresi kırık motor fazla hava alıyor çok kırık değil aslında üst kapağının sağlı sollu azcık kenarları kırık birde üst kapağının yan tarafında bir hortum daha var onu iptal etmişler o ne işe yarıyor araba fazla hava alıyor.ben bu hava filtresini iptal edipaçık hava filtresi taksam nasıl olur araba tek nokta enjeksiyonlu araba dazdada benzindede cok yakıyor acik hava filtresini takınca gaz ayarı yaptırmam gerekiyormu cok acil yardım bekliyorum bu yazdıklarıma

patlatma deliğidir kardeş o sıralı sistem tüp takılmamışsa yakamadığı gazı oradan atsın diye yapılmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: ayd0ayd

quote:

Öncelikle hayırlı olsun. Bende ayni model bir tipo almak üzereyim ama araç komple distan boyali. Bu yüzden satarken sorun olur diye cekincem var. Karşılaştırma yapmak açısından acaba kaça aldiniz?

bilmiyorum aldınızmı ama epey gırmedım foruma ben nakıt satın almadım takasta aldım 8750 ye geldı ama yaklasık 500 tl orası burası bakımı harcıyorum hassas bır kullanıcıyım. aldınız ıse hayırlı olsun bazı konularda paslaşırız ama tıpo forumun yıllar oncesını okudum su an tamamen ölü durumda kımbılır yıllar oncesı kullananlar nerde ne yapıyo hangı araBAYA BINIYO bu forumu acan da yok ortalarda

• ayrıca su forumu tkrr bı canlandıralım tıpo severller ha ne dersınız ara ara gırıp bakalım bılgı paylaşalım olmaz mı. mesela yakıt degerlerınızı paylasırmısınız sehır içi
  • quote:

ayrıca su forumu tkrr bı canlandıralım tıpo severler ha ne dersınız ara ara gırıp bakalım bılgı paylaşalım olmaz mı. mesela yakıt degerlerınızı paylasırmısınız sehır içi

valla olur. hem zaten bizim yer uçakları artık antika meraklılarının da ilgisini çekmeye başladı
    benim yakıt kısa mesafe ( 1,4 km) günde 4 kez ağırlıklı olmak üzere 39 krş/km

• quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1982

quote:

ayrıca su forumu tkrr bı canlandıralım tıpo severler ha ne dersınız ara ara gırıp bakalım bılgı paylaşalım olmaz mı. mesela yakıt degerlerınızı paylasırmısınız sehır içi

valla olur. hem zaten bizim yer uçakları artık antika meraklılarının da ilgisini çekmeye başladı

3 senedir Tipo 1.4 sahibiyim. Şehirdışında az yakan aracım şehiriçinde aksine çok yakıyor anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1982

quote:

yakıt degerınız bıra zyuksek gıbı geldı bana ama ben henuz net denemedım ezberede konuşmak yanlış olur aracı alalı 15 gun falan oldu sanırım hala uzerınde iyileştırmeler yapıyorum hemen hemen tum parçaları orj değiştırmeye ugrastım hemen hemen bıttı gıbı ama en onemlısı yanı yakıtla olan en onemlısı bence termostat bujı kalolar ve marş dınamo bakımı şimdi ne yakıyor yazarım. termostat tahmın ettıgım gıbı arızalı imiş aracın içi ısınmıyo hararret cıkmıyodu sımdı fırın oldu hararet de cıkıyo
    forumdakı dıger arkadaslarda yazarlarsa yakıt verılerını ıyı olur

• quote:

quote:

quote:

bilmiyorum aldınızmı ama epey gırmedım foruma ben nakıt satın almadım takasta aldım 8750 ye geldı ama yaklasık 500 tl orası burası bakımı harcıyorum hassas bır kullanıcıyım. aldınız ıse hayırlı olsun bazı konularda paslaşırız ama tıpo forumun yıllar oncesını okudum su an tamamen ölü durumda kımbılır yıllar oncesı kullananlar nerde ne yapıyo hangı araBAYA BINIYO bu forumu acan da yok ortalarda

Almadan önce motorunu ve kaportasini sanayide gösterdim. Biraz masrafli bi araçti. Eger alsaydim takasta bana da 8750 tl ye gelecekti. O yüzden vazgeçtim, almadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tipo01453

Arkadaşlar merhaba 1998 model tipo 1.4 s aldım. sabahları çalıştırdığımda motor soğukken devir düşüyor ve araç stop ediyor. Araç lpg li ama benzinde çalıştırdığımda da aynı sıkıntıyı yaşıyorum. hararet 70 civarına geldiğinde düzeliyor. Aynı sorunu yaşayıpta çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Oncelikle hayirli olsun kazasiz belasiz Allah kullanmayi nasib etsin. Ayni dert bendede vardi hem taz hem kis benzin lpg fark etmiyodu benim arac da 1.4 s 99 tipo karburatorun arka tarafinda otomatik jikle gorevi goren 2(siyah, beyaz) musur var onlarin baglantisini ve ayarini kontrol et ben onlari dogru baglayan usta bulamadim kendim yaptim kimisi yapmayalim yine bozulur dedi bu musurler 70 dereceye kadar araca gaz veriyor 70 derecede dewreden cikiyor ayarini ve baglantisini daha onceki bi sayfada anlatmistim sanirim bi bakin belki isinize yarar ve sorununuzu cozer.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Almadan önce motorunu ve kaportasini sanayide gösterdim. Biraz masrafli bi araçti. Eger alsaydim takasta bana da 8750 tl ye gelecekti. O yüzden vazgeçtim, almadim.

nasıp olmadı demek hayırlısı olsun bakalım.masraf her 2. el araçta mutlaka olur ama benım aldıgımada ben harcama yapıyorum malesef

• 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.