Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 1997 model 2.0i 16v aracıma 5 cm helezyon yay alsam çok mu yere basık olur...
    https://store.donanimhaber.com/50/91/70/5091708ffb4a2462407b05de08a3ffb2.jpg

• keops34 kullanıcısına yanıt
    Sanayiye götürdük.Usta direksiyon kutusuyla alakalı bir sorun var dedi.Çok boşluk var tarzında konuştu.2 tane parça siparişi verdik.
  • Abiler bizim tiponun şoför koltuğunu değiştirmek istiyorum. Koltuk resmen ağlıyor , "Nolur artık oturma abi" diye

Ha bu arada mekan Antep. Koltuğu değiştirsem ne kadar tutar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walmon27 -- 26 Mayıs 2014; 18:02:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar bende bundan 3 ay önce 1997 model 1.4 sxie tipo aldım sizlerden bazı konular hakkında bilgi almak istiyorum araçım benzinde çalışmıyor du hep lpgde çalışmış neyse benzin işini de hallettik ama sizlere sorucağım konu benzinde aşırı bir tüketimi var ustaya göre karbüratörde sorun var değişmesi lazım dedi değiştirecem ama bulamıyorum tek nokta enjeksiyonlu diye biliyorum yanlış ta olabilirim nerden bulabilirim çıkma olurmu veya başka araçların olurmu veya gerçekten karbüratördenmi sorun tşk kazasız günler
  • arkadaşlar 5. tipomuda almış bulunmaktayım.

1. tipom = 1996 model 1.6 s (kırmızı karbüratörlü modeldi conta yaktıktan sonra motoru pek randıman vermedi alış fiyatı = 7500 satış fiyatım = 7500 tl
    2. tipom = 1994 model 1.6 sx ( sedef boyalı, lpgli karbüratörlü gayet güzel bir araçtı alış fiyatım = 5300 tl satış fiyatım = 7100 tl
    3. tipom = 1999 model 1.6 i.e ac ( parliment mavisiydi aracı almak için istanbuldan aksaraya gitmiştim sıralı lpg + klima gayet güzel araçdı alış fiyatım = 8250 satış fiyatım = 10200 tl
    4. tipom = 1999 model 1.4 sx i.e (ankadara bir galericiden 7000 tl'ye aldım, geçtiğimiz hafta 9250 tl'ye sattım. ve şunu anladım tipoların 1.4'üne kesinlikle binilmez.)
    ve son tipom = 1999 model 1.6 i.e ( geçen hafta 9250 tl'ye aldım parliment mavi gayet güzel araç klima yok )

• Merhaba arkadaşlar

Biraz geç olsa da yeniyim aranızda

Aracım 1998 model 1.4 s

Aracı alalı 1 sene oluyor; hiç bir sıkıntım yok (motordan yağ sızıntısı ve yakıt tüketimi hariç)
    Birçok ustaya gösterdim tipolarda böyle bir sıkıntı var diyor. Yağdanlığa döndü motor yıkattım olmadı,
    üst kapak contasını değiştirdim olmadı bende bıraktım.

iyi bir teklif gelirse değiştireceğim herhalde belki takas ta olur

Herkese hayırlı günler.

[simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]
    [simage]
    [/simage]

• benide ekleyin arkadaşlar tipo s 98
  • efendy_37 E kullanıcısına yanıt
    bendede aynı sorun var cözebıldınız mı acaba...
  • kyhnzcn kullanıcısına yanıt
    yok artık daha neler..

hocam orjınal 130.000bınde ocak 27de 2.tipomu aldım. 4 ay aradım. gunes yanıklı falan 8700tl verdım ama degdı. felaket temız bır arac ve lukoilden 2.35den gaz alıyorum. son depomda tam 60tl aldı ve 276km yol yapmısım. istanbulda yasıyorum ve genelı akıcı trafıktır. trafıkten kacarım trafık saatlerı fazla cıkmam. aldıgım adam gazı kıstırmıs dıye dusunuyorum bende actırmadım. eskı tıpom aynı sartlarda 60 lıraya sehır ıcı maksımum 210-220km anca yapardı. gaz ayarını yaptırın sonrada atesleme ve motor bakımlarına yogunlasın.
  • merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay kadar önce tipo 1,6 sx düz motor bir araç aldım daha önce şahin kullanmıştım 7 sene fakat tiponun kullanımı çok tatlı geldi. her binişimde daha çok sevmeye başladım arabamı fakat son 2 haftadır bir sorunum var. arabam sabahları çalışmıyor. sabah vurduruyorum çalışıyor ve gün içerisinde bir sorun yok ama sabahları ilk seferde çalışmıyor. 4-5 ustaya götürdüm herkez başka başka bişi söledi. buji buji kabloları distribitör kapağını yeni değiştirdim. orjinallerini taktım. ama bu sabah gene denedim olmadı. aracında böle bir sorunu olan varsa ve çözümü paylaşırsa çok sevinirim. ankarada gerçekten iyi bir tipo ustası varsa tavsiye edebileceğiniz çok sevinirim. şimdiden ilginize çok teşekkürler.
  • ARKADAŞLAR BENDE TİPO 1.6 SX VAR KALORİFLER KONTROL PANELİNDEN(HANİ YUVARLAK DÖNDÜRMELİ)AYARLIYORUM SOĞUĞA GETİRİYORUM DERECEYİ DE 4 E GETİRİYORUM ÖNDE OLAN KALORİFER ÜFLEME DELİKLERİNDEN HAVA GELMİYOR HEMDE İŞARETİDE HANİ KOLTUĞA DOĞRU OK GELİYOR DAİREYİ ORAYA GETİRİYORUM AMA O ÖNDE OLAN 4 KALORİFER ÜFLEME PETEĞİNDEN HAVA GELMİYOR DAİREYİ KOLTUĞA DOĞRU OK OLAN İŞARETE GETİRİYORUM YİNEDE ÖNDE OLAN KALORİFER PETEKLERİNDEN HAVA ÜFLEMİYOR SADECE AYAĞINI KOYDUĞUN YERLERDEN HAVA GELİYOR BİDE ÖN CAMLARIN ALTINDAKİ DELİKTEN AMA ÖNDEKİ KALORİFERLERDEN HAVA ÜFLEMİYOR......... ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIM EDİN..https://store.donanimhaber.com/1b/6c/04/1b6c04d16ac351c70fc2132cc2b3805a.jpg İŞTE BU DELİKLERDEN HAVA ÜFLEMİYOR HEMDE 4TE OLMASINA RAĞMEN (BU ARABANIN PETEKLERİ DEĞİL İNTERNETTEN ÖRNEK?

• BİR SORUM DAHA VAR BENDE TİPO 1.6 SX VAR ARABANIN KONTAĞINI AÇIYORUM FARLARI YAKMADAN SİS FARLARINI AÇMAK İSTİYORUM AMA AÇILMIYOR SİZCE NASIL AÇABİLİRİM..SİSLERİ AÇMAK İÇİN ÖNCE KISA FARLARI MI AÇMAM GEREK Bİ YARDIM EDİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan459

BİR SORUM DAHA VAR BENDE TİPO 1.6 SX VAR ARABANIN KONTAĞINI AÇIYORUM FARLARI YAKMADAN SİS FARLARINI AÇMAK İSTİYORUM AMA AÇILMIYOR SİZCE NASIL AÇABİLİRİM..SİSLERİ AÇMAK İÇİN ÖNCE KISA FARLARI MI AÇMAM GEREK Bİ YARDIM EDİN

Röle yi direk bi dugmeye baglatmanz gerekiyor ben 10 tlye yaptrdm kontak yada farlar kapali olsada her turlu acabliyorm

• quote:

Orijinalden alıntı: walmon27

Abiler bizim tiponun şoför koltuğunu değiştirmek istiyorum. Koltuk resmen ağlıyor , "Nolur artık oturma abi" diye

Ha bu arada mekan Antep. Koltuğu değiştirsem ne kadar tutar acaba?

Kalitesine gore fiyat degisir ama ortalamasi 200 tl ve degistrmemeni oneririm orjinali fibi olmaz. Benm koltklarda oyle ben koltufn kumaslarini degistirecegm bakm yaptracam yani. Sanada bolesini tavsiye ederm

• Peki röle yi bağlatmadan nasıl açabilirim sisleri ilk farları mı yakmak gerek sisi açmak için oyksa başka türlümü cevaplarmısın
  • SelamünAleyküm abilerim. Bizim 96 1.6 sx tipo var. Fren yaptığımda ilk basışımda bir sorun yok. Bir süre sonra fren şişiyor. Sanki tutmayacak gibi oluyor korkuyorum kaza yaparım diye :) Acaba bu sorun sizdede varmı ? VaRSA çözümü nasıldir? Tamirse ne kadar tutar? Allah razı olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: walmon27

SelamünAleyküm abilerim. Bizim 96 1.6 sx tipo var. Fren yaptığımda ilk basışımda bir sorun yok. Bir süre sonra fren şişiyor. Sanki tutmayacak gibi oluyor korkuyorum kaza yaparım diye :) Acaba bu sorun sizdede varmı ? VaRSA çözümü nasıldir? Tamirse ne kadar tutar? Allah razı olsun ...

Bende böyle bir sorn yok olanıda bilmiyorum. Fren merkezini değiştirmeni öneririm ,hayat meselesi o bence direk bi servise götür
  • Elimizde tipo var ilgilenen olursa mesaj atın ayrıntılı bilgi veririm

• Sevgili Kulup Üyeleri; Tipo kullanmaya başlayalı henüz 8 ay olduğundan bilginize başvurmak istedim.

Marka/Model : 160 Tipo 1.4 S (Ruhsatta yazan şekliyle)
    Motor No: 159B9 000 .....
    Tip/Versiyon : 160EW55A
    Ünite No : 6158858
    Şasi No: NM41 0000 ..... ( Ruhsat, Şasi ve Tanıtıcı Plaka üzerinde yazanlar bire bir aynı)

Yukarıdaki bilgiler benim 1999 model 1,4 S diye bildiğim aracıma ait . 2013 Kasım ayında satın almama rağmen geçenlerde MTV ödemek için ruhsatı elime aldığımda kafama dank etti. Ruhsatın üzerinde Motor Hacmi : 1598 cc yazıyor. Hemen araca gidip baktım ki Motor No: 159B9 000 wikipedia'da yazdığına göre Lancia ve Tempra'da kullanılmış 1,6 motor. Her ne kadar bu aracı 8 aydır kullansam da işin derinliklerine inmeye, aracı daha detaylı tanımaya vaktim olmamıştı. Ocak ayında olduğu gibi Temmuz vergisini de 51 tl. olarak verdim. Yukarıda verdiğim bilgiler karşılaştırıldığında bir çelişki var gibi görünüyor. Konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim....

• quote:

Orijinalden alıntı: eglon

Arkadaşlar aracımın lastiklerinde olan çatlaklardan dolayı lastikleri değiştireceğim. Marka tavsiye edecek olan var mı? Son zamanlarda değiştiripte fiyat bilgisi paylaşacak arkadaş olursa çok sevinirim.

Aynısı ara sıra bende de oluyor... Sebebi soketlerde gizli. Erkek dişi soketler bir birlerine iyi temas etmediği durumda oluyor. Ben kolayını buldum kapı döşemesine iki yumruk sallıyorum düzeliyor. Ama siz benim gibi yapmayın. Döşemeyi söküp soketi kontrol edin gevşekse sıkıştırın veya değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanates -- 21 Temmuz 2014; 20:15:52 >
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.