Şimdi Ara

Twitter artık reklamları tüm ziyaretçilerine gösterecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Twitter artık reklamları tüm ziyaretçilerine gösterecek 

140 karakter sınırlamasıyla oldukça popüler bir platform olan Twitter bu popülerliğini kazanca çevirmekte Facebook kadar başarılı değil. Platform hem kullanıcı sayısındaki ivmeyi arttırmak hem de gelirlerini yükseltmek için 2015 yılında bir çok değişiklik geçirdi. Twitter'ın son değişikliği ise reklam gösterimi konusunda.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 320 milyona ulaşan platform yalnızca kullanıcı girişi yapmış kişilere reklam gösteriyor. Bu sebeple üye olmadan Twitter'a uğrayan milyonlarca kişiden ise herhangi bir kazanç sağlanması söz konusu değil. Platformun yeni kararı ise üye olmadan dışarıdan ziyaret eden kullanıcılara da reklamları göstermeyi amaçlıyor.

Facebook genellikle üye olmayan ziyaretçilere farklı reklamlar göstermek yerine kendi reklamlarına ve yönlendirmelerine yer vererek kullanıcıları platforma çekmeye çalışıyor. Twitter'ın bunun yerine direk olarak para kazanma çabası ilginç bir girişim. Bu girişimin şirkete nasıl bir kazanç sağlayacağını ilerleyen dönemlerde mali tablolarda göreceğiz.

• Bu insanları kim doyuracak, bu insanlar nasıl doyacak? Bu arada haberin, DHnin reklamlarına laf edilmesin diye yapıldığı gözümüzden kaçmadı :)

• Herşey paradan ibaret..

• DH in reklamlı halini unutmuşum. adblock'u kapatıp bir hatırlayayım dedim hatırlamaz olaydım.

• ayyy iyice batırdılar

• murdocklawless kullanıcısına yanıt
    DH reklam işini abartmasa şahsen ben reklamları engellemem destek olsun diye ama, reklamlı haliyle sayfaların yüklenmesi ciddi anlamda yavaşlıyo.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.