Şimdi Ara

Lg las454b hk (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
10
Favori
25.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba.LG LAS454B sound bar aldım. Tv de LG fakat sanırım optic giriş yok. Nasıl tv ye bağlanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serali01 -- 1 Nisan 2016; 20:53:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv ayarlarından optik i seçince zaten tv höparlörleri devre dışı kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçtiğimiz gün Teknosa'dan indirim olunca bu üründen ben de aldım. Mağaza teslim seçeneği ile 285 TL gibi uygun bir fiyata geldi. Ürünü hemen heyecanla kurup denedim tabii. Paketinden çıkarttığınız gibi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Yalnızca duvara monte etmek isterseniz kutusundan çıkan aparatı ile ayrıca uğraşmanız gerekiyor.

Ürünle ilgili ses izlenimlerime göre berrak ve oldukça dengeli bir ton sağlaması memnun edici. 300 W gücü nedeniyle müstakil evler dışında genelde kısık düzeyde kullanmanız gerekiyor. Çünkü 200 W bası çok güçlü durumda ve evi titretmeye yetiyor :)

Benim yaşadığım en büyük sıkıntı ise Bluetooth bağlantısında iken iPhone ile aynı odada dahi müzikte kesintiler olması ve daha da önemlisi 1 metre yakınındaki Subwoofer ile ana cihazın bağlantısının kopması. İkinci bahsettiğimin neden olduğunu bir türlü anlayamadım keza cihaz bu şekilde tasarlanmış ve optik bağlantı ile TV'ye bağlasam dahi Subwoofer bağlantısı kesilme eğiliminde. Acaba benim aldığım üründe mi sorun var diye düşünmeden edemedim. Bu arada ikinci bir iPhone ile denediğimde de müzikte kesintileri yaşadım.

Verdiğim fiyata göre ürün oldukça tatmin edici ancak bu temel sıkıntıları gidermeden tam bir keyif almak mümkün değil.

• Urun elime gecti. Kaliteli sesi ve şık durusu beni tatmin etti. Tabi ne beklediginize bagli.ilk denememde tüm baglantilara sıkıntısiz bağlandim. Benim gibi ev ortaminda film ve ara sira muzik dinlemek isteyenler düsunmeden alabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhangunn -- 2 Nisan 2016; 11:48:04 >
  • Ürünü birkaç gündür kullanıyorum. Bu konuya mesaj da atmıştım alınca (299₺ - Teknosa).

Bluetooth ile telefona bağlanması çok kullanışlı ve en çok kullandığım özelliği.
    Görüntüsü de fena değil. TV' siyah olduğundan uyum sağladı.
    Subwoofer'ın sadece elektrik kablosu var, cihaza kablosuz bağlanıyor ve sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan hallediyor.
    Kumandasından subwoofer ve cihazın sesini ayrı ayrı ayarlayabiliyorsunuz.
    Otomatik on/off özelliği var. Sinyal kesildikten bir süre sonra hem subwoofer'ı hem de cihazı kapatıyor. Sinyal gelince açıyor.

Ses kalitesi için şunu söyleyebilirim; ürün kesinlikle 300Watt RMS'e sahip değil. O kadar ses vermiyor. Subwoofer ile toplasan bence 100Watt'ı geçmez. Ses kalitesi iyi, bas miktarı da sonuna kadar açsanız dahi çok çok yüksek değil. Bazıları bunu dezavantaj olarak görebilir.

Yaşadım sorun; TV'ye optikten bağlayınca tv hoparlörü çalışmaya devam ediyor (sorun bu değil) ve ya tv'nin ya da bu cihazın sesi geriden geliyor bir miktar ve yankılı gibi efekt oluşuyor. O yüzden tv'nin sesini kısmak zorunda kaldım. Bu işi bir de tv'ye kulaklık girişinden bağlayıp deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Yaşadım sorun; TV'ye optikten bağlayınca tv hoparlörü çalışmaya devam ediyor (sorun bu değil) ve ya tv'nin ya da bu cihazın sesi geriden geliyor bir miktar ve yankılı gibi efekt oluşuyor. O yüzden tv'nin sesini kısmak zorunda kaldım. Bu işi bir de tv'ye kulaklık girişinden bağlayıp deneyeceğim.

Bu sorun TV ile alakalı olabilir. Çünkü ben de aynı şekilde yaptım ve direk TV'nin sesini kesti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: behicefe

quote:

Bu sorun TV ile alakalı olabilir. Çünkü ben de aynı şekilde yaptım ve direk TV'nin sesini kesti.

bendede tv den ses gelmeye devam ediyor. kumandadan tv nin sesini kıstım.
  • quote:

quote:

Normalde kulaklık girişinden bağladığım bir 2.1 ses sistemi vardı, onda da tv'nin sesini kesmiyordu ama senkron problemi olmadığından o şekilde kullanmıştım uzunca bir süre. Bunda da birlikte kullanacaktım ama senkron problemi çok farkediliyor.
  • TV ses ayarlarından çıkış kısmı ile oynayın TV de özellik varsa kesecektir sesi.
  • quote:

TV ses ayarlarından çıkış kısmı ile oynayın TV de özellik varsa kesecektir sesi.

Optik çıkışla alakalı bir ayar yok. Sadece kulaklık çıkışıyla alakalı ses seviyesi ayarı var.
    Büyük ihtimalle TV ile alakalı. dediğim gibi kulaklık çıkışında senkron problemi olmazsa optikten kulaklığa geçerim.
  • Samsung ue 40h7000 tv için Nasıl bir sound bar önerirsiniz lg olurmu

• Benim tv 2009 model Samsung. TV nin kumandası hiç bir şey yapmadan direk soundbarı kontrol etmeye başladı. Ses açınca hem tv nin hem de soundbarın sesi açılıyor ve ikisi de senkronize. TV nin ayar menüsünden ses çıkışını harici hoparlör yaparsam sadece soundbardan ses geliyor, siz de bir deneyin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianca -- 7 Nisan 2016; 14:11:43 >
  • merhaba uzun zamandır okuyup araştırıyorum. las454b, las450h lg3530a gibi. Ama las454b de karar kıldım. şuan evde olmadığım için tv nin optik girişi varmı bilmiyorum. Lg 42lv 375s marka tv ye sahibim. Soundbarın ekranında kumandadan nereye bastığınızın görünmemesi sıkıntı olurmu bilmiyorum ama ürünü almak istiyorum. Ama yinede içimde şüpheler var bağlanmazsa yada internet üzerinden alıcam bir sıkıntı çıkarsa diye düşünüyorum hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilginsedat

merhaba uzun zamandır okuyup araştırıyorum. las454b, las450h lg3530a gibi. Ama las454b de karar kıldım. şuan evde olmadığım için tv nin optik girişi varmı bilmiyorum. Lg 42lv 375s marka tv ye sahibim. Soundbarın ekranında kumandadan nereye bastığınızın görünmemesi sıkıntı olurmu bilmiyorum ama ürünü almak istiyorum. Ama yinede içimde şüpheler var bağlanmazsa yada internet üzerinden alıcam bir sıkıntı çıkarsa diye düşünüyorum hala

teknosadan alın. kafanıza yatmazsa geri verirsiniz. ben kullanıyorum sorun yok. tabi ekranında ses seviyesi gözükseydi daha iyi olurdu. 1-100 arası. 300 lü seride var sanızırm o özellik. o cihazdan bulursanız tavsiyem ondan almanız.
  • mod larıda seçemiyormuşuz sanırım. Yani sinema modu müzik modu vesaire bir kişi isyan etmiş bu yüzden. Göremiyorsak duyduğumuz seste en iyisi neyse o modda mı kalmak çözüm ?
  • quote:

mod larıda seçemiyormuşuz sanırım. Yani sinema modu müzik modu vesaire bir kişi isyan etmiş bu yüzden. Göremiyorsak duyduğumuz seste en iyisi neyse o modda mı kalmak çözüm ?

evet onlarda anlaşılmıyor. haklısınız bu özellikler olması lazım. ama malesef yok . 300 e kampanyadan aldığımız için katlanıyoruz. bence 450 tl gibi bir rakama alınmamalı veya bu modlar olması lazım.
  • eahmet E kullanıcısına yanıt
    valla içime kurt düştü iyimi :) teknosada 449 n11de 375 tl kararsız kaldım. sonuçta orjinal ürün. Lg G3 telimide 500 tl ucuza netten almıştım bi sorun çıkmadı şükür on numara cihaz. Ona güvenerek internetten almaya karar verdim gibi :)
  • quote:

valla içime kurt düştü iyimi :) teknosada 449 n11de 375 tl kararsız kaldım. sonuçta orjinal ürün. Lg G3 telimide 500 tl ucuza netten almıştım bi sorun çıkmadı şükür on numara cihaz. Ona güvenerek internetten almaya karar verdim gibi :)

benccede sorun olmaz. ucuzunu alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

netten alıyordum gece teknosadan 449 tl ye. Kredi kartını bulamadım Şeytan işte dürttü gerek yok boşver dedim. Bugün Teknosa ya gittim. Las454b baktım stantta. dinledim çok güzel ses. Fiyatı 449 TL. Yetkili geldi buyrun dedi. Dedim almak istiyorum ama karar veremedim dedim. fiyatı 300 e düştü bugün mağazaya özel dedi. İsterseniz %10 da benim ikramım olsun dedi dedim tamam ozaman 270 TL ye aldım. hayırlı uğurlu olsun artık :) Daha kurmadım bir kaç güne kurup deneyimlerimi paylaşırım :) Teşekkürler yardımların için
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

quote:

netten alıyordum gece teknosadan 449 tl ye. Kredi kartını bulamadım Şeytan işte dürttü gerek yok boşver dedim. Bugün Teknosa ya gittim. Las454b baktım stantta. dinledim çok güzel ses. Fiyatı 449 TL. Yetkili geldi buyrun dedi. Dedim almak istiyorum ama karar veremedim dedim. fiyatı 300 e düştü bugün mağazaya özel dedi. İsterseniz %10 da benim ikramım olsun dedi dedim tamam ozaman 270 TL ye aldım. hayırlı uğurlu olsun artık :) Daha kurmadım bir kaç güne kurup deneyimlerimi paylaşırım :) Teşekkürler yardımların için

Kardeş hangi mağazadan aldın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.