Şimdi Ara

TÜRKİYE GENELİ ÇAN EĞRİSİ VE EĞİTİM FAKÜLTESİ, ÖĞRETMEN ATAMASI SORUNLARINI ÇÖZMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle söyliyeyim dalga falan geçmiyorum

Sonuçta bu bir sorun yani eğitim fakültelerindeki kalabalık atanmamış atanmak isteyen o kadar eğitim fakültesi mezunu ve daha da gelen eğitim fakülteleri ve öğrencileri bu kişiler öğretmen olmak istiyorsa ve yeterli eğitimi varsa kesinlikle istihdam edilmelidir ötesi yoktur olamaz 4 yıl boyunca öğretmenlik okuyan bir kişiyi devlet öğretmen olarak kişinin istemesi halinde öğretmen ünvanıyla çalıştırmalıdır çalıştırmayacaksa ne diye böyle bir bölüm var ösym de daha tercihleri verirken aşağıda uzun uzun minicik bir sürü yazı yazıyor bölüm hakkında ama ben orada bu öğretmenlik bölümünü okuyan kişiyi devlet istihdam edemez yazıyor görmedim evet türkiyede öğretmen atanamaması var ve bu bir sorun ama 2 taraflı bir sorun hem devlet tarafından yapılan yanlışlar hem öğrenci ama eğer o öğrenci mezun olabilmişse buda artık devletin sorumluluğundadır ve bu sorun derhal çözülmelidir bennde çözüm için bir adım atalım diyorum

şimdi ben bunu kesinlikle kendi iyiliğim için yapmıyorum bunu belki kendi geleceğimdeki ülkem için yapıyorum

bu adımda neler hedeflendi

-atanmak isteyen öğretmenler atanma ihtimali artırılır
    -eğitim her alan açısındada veren açısındada kalitelileştirilir
    -başarılı öğrenciye teşvik sağlanır
    -hak etmeyen öğrenci başarılı olamaz
    -eğtime yatırım yapılmış olur
    -varolan bir sorun çözülmüş olur
    -türkiye genelinde eğitim fakültelerin sadece eğitim sınıflandırılması olur yani üniversite farkı olmaz iyi eğitim almış önde olur
    -DAHA ADALETLİ BİR EĞİTİM SİSTEMİ SAĞLANIR

ve daha bir sürü şey yani olması gereken yapılır

şimdi rastgele 2 tane üniversite ismi tutun desem teki iyi teki kötü tutabilirsiniz çünkü böyle bir şey var peki bu üniversitelerde verilmesi gereken ne eğitim yani eğitime göre değerlendirilmeliyiz eğitimli bir kişinin ne kadar eğitimli olduğunu kesinlikle üniversite ismi belirlemez bu yüzden iyi eğitim almış kişiyi bilmek imkansızdır gerçekten adında önyargılar olan bir üniversiteden mezun olmuş gerçekten iyi eğitimli bir kişi atanamadığı taktirde özel sektörde hiç bir şekilde şansı yoktur

ayrıca işini suistimal edebilecek bir üniversitede işini suistimal edecek bir öğretim elemanı işini suistimal edebilir hiçbir kaygısı olmaz çünkü zaten öğrencilerin değerlendirilecektir o değil ayrıca öğrencilerle bir sorunu olmadığında öğrencileri geçirerek rahat edebilir maaşına bakar bu işin sonu nereye değecek umurunda değildir yani böyle bir kişi olabilir bilemeyiz

yada üniversite tercihi değilde bölüm tercihi yapmış bir öğrenci çok kötü bir üniversitede ama çok çalışkan bu öğrencinin iyi bir üniversiteden mezun olacak öğrenciyle hiç bir şekilde aynı kefeye konulmaması bir adaletsizliktir zaten devlet bunların diplomalarını aynı sayacak bunlar atanamaz ise özel sektörde o öğrencinin şansı yoktur

yada sadece öğretim elemanlarının üniversite kötü diye haybeden geçirdiği bir üniversitedeki öğrenmek isteyen öğrencilerin günahı nedir burada başarılı öğrenciyle başarısızın farkı nerededir ikiside aynı isimli üniversiteden mezun olacak ikisininde özel sektörde şansı olmayacak ama teki çalışkan devlet zaten onun diplomasıyla her üniversiteden mezun kişinin diplomasını aynı saymış o yüzden bu kişi yeterli eğitim alamadan mezun olduysa nasıl kpss kazanacak ?

işte benim anlatmak istediğim soruna çözüm şu arkadaslar belki biraz utopik gelebilir ama türkiye geneli çan sistemi şimdi hemen denilebilir ki yatıp geçmek için istiyorsun kesinlikle değil her türlü yatarak geçecek öğrenci olabilir ama bu sayede çalışkan daha az çalışarak geçecek buda genel olarak aynı değerdeki diplomayı alacak öğrencilerin gerçek eğitim seviyelerini artırmış olacak yani en azından %50 si geçecek değilde bu %66 yada farklı olarak ayarlanabilir bu sayede bir çok şey elde edilmiş olur inanın ben eminim ki bu iş yapılabilir ve ülkemizin geleceğinede çok ama çok faydası olunabilir özellikle eğitim fakülteleri için hayati önem taşıdığı kanaatindeyim

olur olmaz hatta olması çok göklerdede olsa bir şekilde başarısız olması için bile başlaması gerekiyor bu gerçekten geleceğe etki edebilecek bir şey sizinde bir dokunuşunuz olsun dediğim gibi ilk bin kişi deki her bir kişi bin kişiden değerlidir gözümde

https://www.change.org/p/y%C3%BCksek-%C3%B6%C4%9Fretim-kurumu-t%C3%BCrkiye-geneli-%C3%A7an-e%C4%9Frisi?recruiter=441502790&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

belki devletin umurunda olmayacak bırakın olmasın benim aklıma geldi ben yazıyorum sizde lütfen ama lütfen daha kimse desteklememiş diye desteklememezlik yapmayın çünkü doğru değil bir şeyin desteklenmesi sizce mantıklıysa lütfen destekleyin değilse desteklemeyin sadece kimse desteklemedi diye desteklememezlik yapmak doğru değil şimdi emin olun biz 1000 kişi ye ulaşıncaya kadar her kişi bin kişi değerindedir gözümde
    desteklerinizi bekliyorum dediğim kesinlikle para falan değil bu iş çok daha ötede bir iş alttaki linke tıklayarak sizde imza atabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyeka -- 13 Aralık 2015; 23:22:56 >

• devletin hiçbir fakültenin, bölümün mezununu istihdam etme gibi bi' şartı yok. üniversite, devletten iş garantili meslek edinme kursu değildir. plansız kontejyan açma vs. onlar ayrı konu. bu mantıkla yaklaşırsak bütün kamu yönetimi vb. bölümü öğrencilerinin eğitim fakültesi öğrencilerinden daha fazla devlet tarafından istihdam iddiası doğar.
  • dediğin doğru olabilirde işin kalbi şu yani her türlü ortada bir haksızlık yokmu yatarak geçende ölerek geçende aynı diploma değerinde diploma alacak hatta yatanın ortalaması yüksek bile olabilir ama genel sınavlar olursa yatan adam geçmek için çalışcak ve tüm öğrencilere teşvik olacak ve her üniversitedeki öğrenciye eşit şans tanınmış olacak
  • çok önemli bu bakın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.