Şimdi Ara

Samsung'dan yeni patent

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'dan yeni patent

Birçok teknoloji firması gibi Samsung'da gelecek modellerini şekillendirmek adına farklı patentler alıyor. GalaxyClub.nl sitesinin ortaya çıkarttığı yeni bir patent ise akıllı telefonlara değiştirilebilir lens sürecini getirmeye dayanıyor.

Bildiğiniz gibi günümüz akıllı telefon modelleri sabit kamera modülleri ile beraber geliyor. Bu modeller de bünyesinde sabit lensler barındırıyor. Harici olarak Olloclip gibi çözümler bulunmasına rağmen bu ürünler de sonradan takıldığı için çok ergonomik bir çözüm ortaya koymuyor.

Samsung'un yeni patentinde görülen sistemde ise telefonun kamera modülü çıkartılarak farklı ihtiyaçlara göre başka modüller ve buna uygun lensler (Örneğin zoom, balık gözü, geniş açı vb.) takılabiliyor. Bu modüllerin doğal olarak pahalı olacağı öngörülüyor ancak birçok kişinin ergonomi ve tasarım avantajı nedeniyle bunu çok sorun etmeyeceği tahmin ediliyor.

Geçmiş dönemde Galaxy K Zoom gibi "kamerası kuvvetli ama tasarımı kaba" telefonlar ile pazarda yer alan Samsung'un bu patent çerçevesinde bir telefon üretip üretmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak olması halinde büyük beğeni toplaması olası görünüyor.

Samsung'dan yeni patent 

• mantıklı gibi 3. parti üreticilerde var böyle ürünnler

• Olloclip ergonomik değil diyip telefonun arkasındaki dev çıkıntıyı ergonomik olarak nitelendirmekde pek ilginçmiş. 250 gram falan olur taşımasıda kolay olur dimi?

• Bu tutsaydı Zoom'da tutardı.

Taşıması zor.
  • Doğru dürüst güncelleme vermeyeceği telefonu DSLR kalitesinde kamera ile piyasaya sürse benim için boş.

Hadi yiğidi öldür hakkını yeme desem, 14 nm ile Exynos 7420 üretti, ısınma sorunu Snapdragon işlemciler gibi değil ona da tamam ama performans konusunda şüpheli.

Neyse konu işlemci vs değil zaten, Samsung yeni patentler almadan önce biraz rakiplerini örnek alırsa ancak adam olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UML -- 13 Aralık 2015; 16:14:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UML

Doğru dürüst güncelleme vermeyeceği telefonu DSLR kalitesinde kamera ile piyasaya sürse benim için boş.

Hadi yiğidi öldür hakkını yeme desem, 14 nm ile Exynos 7420 üretti, ısınma sorunu Snapdragon işlemciler gibi değil ona da tamam ama performans konusunda Snapdragon 810'lar silip süpürüyo.

Neyse konu işlemci vs değil zaten, Samsung yeni patentler almadan önce biraz rakiplerini örnek alırsa ancak adam olur.

7420 SD810dan daha iyi performans sergilemiyor muydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Doğru dürüst güncelleme vermeyeceği telefonu DSLR kalitesinde kamera ile piyasaya sürse benim için boş.

Hadi yiğidi öldür hakkını yeme desem, 14 nm ile Exynos 7420 üretti, ısınma sorunu Snapdragon işlemciler gibi değil ona da tamam ama performans konusunda Snapdragon 810'lar silip süpürüyo.

SD 810 Exynos 7420 daha çok performans mı veriyor ?

• Smart Boy S kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl üslup, forumu kimin terkedeceğine kim karar veriyo?
  • E30a Biner Yan Yan Gider kullanıcısına yanıt
    Konu o değil diye belirttim, yazacağına somut bişey ortaya koyarsın eyvallah denir.
  • quote:

Doğru dürüst güncelleme vermeyeceği telefonu DSLR kalitesinde kamera ile piyasaya sürse benim için boş. Hadi yiğidi öldür hakkını yeme desem, 14 nm ile Exynos 7420 üretti, ısınma sorunu Snapdragon işlemciler gibi değil ona da tamam ama performans konusunda Snapdragon 810lar silip süpürüyo. Neyse konu işlemci vs değil zaten, Samsung yeni patentler almadan önce biraz rakiplerini örnek alırsa ancak adam olur.

Dostum s810'lar 5433'leri bir geçsin sonra 7420 ile karşılaştırırsınız.

• quote:

Bu nasıl üslup, forumu kimin terkedeceğine kim karar veriyo?

Espiri manasında demiştim ama neyse..
    Yazdığınız şey cidden çok komik bilgisizliğinizi belli ediyor bence silin

• Şüpheli olarak değiştirdim, konu o değil dememe rağmen olay forumdan kovmaya kadar gitti.
  • UML kullanıcısına yanıt
    Dünya dümdüz bir tepsidir dersen insanlar sana bunu söyler gayet normal.
  • Tarzım değil ama buna da anca yaw he he denir
  • UML kullanıcısına yanıt
    Sana cevap verilmez. ilkokul aklıyla hareket edenleri şu forumda tutmasınlar artık. Hadi canım hadi, az öteye.
  • Elin derdi seni mi gerdi diye bi deyimden haberin var mı? Yoksa da haberin olsun, forum yönetimine girersen tutmazsın beğenmediğini olur biter, elinde bunu yapacak güç yoksa da kuru gürültü yapma, de hadi sen öteye.
  • boşuna çıkartmasınlar

• quote:

Doğru dürüst güncelleme vermeyeceği telefonu DSLR kalitesinde kamera ile piyasaya sürse benim için boş. Hadi yiğidi öldür hakkını yeme desem, 14 nm ile Exynos 7420 üretti, ısınma sorunu Snapdragon işlemciler gibi değil ona da tamam ama performans konusunda şüpheli. Neyse konu işlemci vs değil zaten, Samsung yeni patentler almadan önce biraz rakiplerini örnek alırsa ancak adam olur.

Üretemeyen ülkenin üretemeyen beyni Samsunga adamlık dersi veriyor...

• aslında mantıklı olmuş değiştirerek güzel sonuçlar ortaya çıkar...

• s4 ve s5'in zoom modellerine talep fazla olmadığından dolayı böyle bir hamle yapmak durumunda kaldı. Lensleri ayrı aparat olarak 699 liradan başlayan fiyatlarla satsa epey kar yapar, hem de zoom modeli ile de uğraşmamış olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.