- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
astra 1.3 cdti ne kadar yakıt tüketir?
38 Cevap29052 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

104 Mesaj
29 Aralık 2006; 14:45:33 

merhaba arkadaşlar,

2007 astra 1.3 cdti arabamı alalı henüz bir ay gibi bir süre oldu. belki konuşmak için erken ama merak ettim. paylaşırsanız sizlerin de görüşlerinizi öğrenmek istedim. şu ana kadar 750 km yol yaptım. yol bilgisayarındaki değerler şöyle;

ortalama hız:22 km
ortalama yakıt tüketimi: 8.4 km / 100 km

ortalama hızım çok düşük olduğu için sanırım değer yüksek. ama ilk zamanlarda 25 km filandı. uzun yolda yapmadım. bu değer yüksek değil mi sizce? katalog değeri şehiriçi 6.4 filan yazıyodu. acaba yeni olduğu için mi böyle oluyor bilmiyorum.

bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

---------------------------------------------------------------
ayrıca;

Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, yeni yılda her gününüzün sevdiklerinizle birlikte mutlu, sağlıklı ve bayramlar kadar güzel geçmesini dilerim.

saygılarımla...

local://upfiles/301835/3C8404C67FB74C9E8E1098F731BFA007.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shnbrs -- 29 Aralık 2006; 15:45:24 >

Ne Mutlu Türküm Diyene!!!

2403 Mesaj
29 Aralık 2006; 16:13:19 

Soğuk havalar ve aracınızın çok yeni olması yakışı arttırıyor muhtemelen..Sanırım 10.000 den sonra normale döner

461 Mesaj
29 Aralık 2006; 16:22:33 

evet değerler biraz yüksek, ama kasa biraz ağırmış ve sende yavaş gidiyormuşsun biraz da bundan kaynaklanıyor olabilir. Birde uzun yolda dene istersen.Bende aynı araçtan almayı düşünüyorum, yakıt hariç araçtan genel olarak bahsedebilir misin?Hani şu kronik olarak bahsettikleri bazı sorunları varmış sabahları çalışmama, direksiyon sorunu falan, sende de var mı bu sorunlar dan şu anda, yada başka birşey,, paylaşırsan sevinirim.(Tavsiye eder misin aracı)

alsidoga

636 Mesaj
29 Aralık 2006; 17:00:12 

Aracın hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın inşallah

aracı alırken sölemiş olmaları gerekirdi:

ilk 1000km yakıt tüketimi fazla oluyo genelde..
yavaş gitmekle fazla tüketimin alakası yok, doğru devirde yavaş gidersen yine az yakar...

kataloglardaki yakıt tüketimi değeri seni şaşırtmasın, şehiriçinde katalog değerinin 1-1.5lt fazlası yakar genelde...

bu arada her zaman söylediğim gibi, aracı (özellikle yüksek devirlerde) kullandıktan sonra motoru durdurmadan önce 30-45sn kadar beklemeyi unutma.
Yoksa turbonun içinde sıcak hava kalacak ve turbonun ömrünü kısaltacaktır...

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

15 Mesaj
30 Aralık 2006; 17:21:42 

2006 Mart ayında aldım 1.3 CDTI 14000 km de yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım ve ortalama yakıt durumum 6.4 lt/100km.
ilk 1 ay benimde değerlerim 8 in atına düşmüyordu.
Fakat şunuda belirteyim ben oldukça değişken kullanırım arabayı.
Kimi zaman normalden dşük devirde kimi zaman normal (2500 - 3000) devirlerde ama büyük çoğunluğu 2500 dd üzerinde

Bayramdan sonra satıyorum arabamı belki 2005 model bir GTC var onu alırım bu araba çok yordu beni. ama sadece motorundan şikayetçiyim eğer ciddi bir performans beklemiyorsanız bu araba sizi oldukça tatmin edecektir.

Kronik sorunlara gelince. araba ilk çalıştırmada gerçekten başarısız.ben Antalya'da yaşıyorum ankara eskişehir konya olsa kışın sabahları ağlardım herhalde ki kimi forumlarda ağlayanları biliyorum.
direksiyondan çıtırtı sesi geliyor ama nadiren.

arabamdan çok şikayet ediyorum fakat panaromik sunroof mp3 çalar, iyi yol tutuşu bunun gibi özellikleri nedeniyle nasıl vazgeçerim diye düşünürken sanırım orta yolu buldum

bundan kurtulup (1.3 CDTI motordan, arabadan değil :) )2005 model zenon afl farlı dijital klimalı oldukça iyi donanımlı 1.6 GTC almayı düşünüyorum.

tabi üstüne alacağım 4 yada 5 bin ytl de cabası.

m.i.s

64 Mesaj
30 Aralık 2006; 17:45:57 

ya bu işi anlamış değilim,benim arabam 7.4 gösterirken benzinli bi astra nın göstegesi 6.4 gösteriyor, hatta ben 700 km giderken başka bi astra cdtı cı 800 km gidiyor,kullanım biçimi aynı iki arabadada sorun yok anlamadım gitti

636 Mesaj
30 Aralık 2006; 20:52:53 

arkadaşım 6.4lt yakan araba cdti, benzinli değil, okurken onu atladın sanırsam
tüketim kişiden kişiye, havadan havaya, yoldan yola değişir...

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

64 Mesaj
30 Aralık 2006; 21:07:26 

7.4=cdtı
6.4=benzinli

636 Mesaj
31 Aralık 2006; 0:56:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ilkersahin00

2006 Mart ayında aldım 1.3 CDTI 14000 km de yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım ve ortalama yakıt durumum 6.4 lt/100km.

arkadaşım, cdti-->6.4lt diyor.....

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

104 Mesaj
6 Ocak 2007; 22:22:34 

tekrar merhaba arkadaşlar,
bu konuyu açtıktan sonra iki defa balıeksirden izmir havalanına gittim. şu an ki yol bilgisayarımın değerleri şöyle;

Ortalama hız :33 km/h
Ortalama yakıt tüketimi: 7.4 lt / 100 km

iki seferde depoyu fulledim. öncesinde depoda yaklaşık 30 km lik bir yakıt vardı. depoyu 110 YTL'ye fulledim. izmire gidip geldiğimde tam olarak 450 km yapmıştım ve yakıt ibresi tam yarıdaydı.

yolculuk sırasında bir şey farkettim. hız 120-130 km iken yoldaki hafif tümsekliklerden dolayı hız ibresi oynuyodu. o anda ki kadran değerinden anlık olarak 10 kmye karşılık gelen birim kadar düşüp artıyodu. acaba bu bir problem mi yoksa normal bi şey mi?

birde yokuşta el freni pek tutmuyor gibi geldi. gelen seslerde cabası. frenlere bir baktırmam gerekecek galiba. ilk günkü problem dışnda başka bi şey yok gibi. şu anda 1800 km oldu. arabanın yol tutuşu harika.

birde sizlere sormak istediğim dizelleri devirli kullanmak gerekiyo diye bir tabir var. bu devirden kasıt nedir. astranın katalog değerlerinde en yüksek tork 1750 d/dk da 200 nm diyor sanırım. yani arabayı kullanırken 1750-2000 devir arası kullanmak tasarruflu yakıt tüketimi için ideal mi? yada olması gereken değer nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

iyi günler. iyi forumlar.

461 Mesaj
6 Ocak 2007; 22:48:41 

Ben arabayı geçen hafta aldım ve birgün sonra Ankara'ya gittim.Arabayı almaktaki maksadım tamamen yakıttan tasarruftu.İstanbulda depoyu fulledim ve yola çıktım.Ankara ya kadar ortalama 90 km. hızla gittim.Bazı yerlerde 120-130 km hız da oldu ama fazla değil Ankara Mamak'a vardığımda ibre 430 km olduğunu gösteriyordu ve depo henüz yarı olmamıştı.Şehir içinde ortalama 40 km yol yaptıktan sonra ertesi gün tekrar istanbula döndük.Aynı hızlarda istanbula vardığımızda ışık yandı ve km. 910 u gösteriyordu.ama hala 40 km yol gidilebileceği görülüyordu.yani 0 km bir araç için ilk uzun yol deneyimimde 52 lt. motorin 950 km götürdü.2 gün sonra yakıt deposu Ankara'dan döndüğüm zamanki durumundaydı.Balıkesir'e 65 km uzaklıktaki bir ilçesine gitmek için yola çıktım feribotu çıkarırsak yaklaşık 350 km. 50 YTL lik yakıtla gidebilir miyim diye denemek istedim. İlçeye 15 km kala ışık yandı ve kapıya kadar geldim.Hala 60 km gidebilirsiniz yazıyordu.Ayrıca hız kontrolü taktırdım. Dünde 500 km yol yaptım. 65 YTL lik yakıt tüketmiş olduğumu gördüm. Araba kendine gelene kadar yani 3000+ ya kadar dolaşmayı düşünüyorum.

alsidoga

1390 Mesaj
6 Ocak 2007; 23:46:28 

Arkadaşlar bende opel astra almayı düşünüyorum ama 1.3 dizel motorun performansı nasıl yani o kasayı kaldırabiliyor mu?

636 Mesaj
7 Ocak 2007; 0:56:29 

quote:

Orjinalden alıntı: shnbrs
birde sizlere sormak istediğim dizelleri devirli kullanmak gerekiyo diye bir tabir var. bu devirden kasıt nedir. astranın katalog değerlerinde en yüksek tork 1750 d/dk da 200 nm diyor sanırım. yani arabayı kullanırken 1750-2000 devir arası kullanmak tasarruflu yakıt tüketimi için ideal mi? yada olması gereken değer nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

devirli kullanımdan kasıt 3000-4000 devir arasıdır, ama sürekli değil.
yakıt tasarrufu için 1750-2500 arası kullanmak mantıklı, ama arasıra devri yükseltmende fayda var,
dediğim gibi mesela haftada 1 gün tasarrufu bırak ve keyifli sür
ne bilim bazen kesiciye daya devri, yani alışsın araba, nası olsa 1800km olmuş, artık zarar vermez...

quote:

Orjinalden alıntı: mbs1905
Arkadaşlar bende opel astra almayı düşünüyorum ama 1.3 dizel motorun performansı nasıl yani o kasayı kaldırabiliyor mu?

kalkışlar hariç baya tatmin edici. sadece 1. viteste, ilk kalkışta biraz zorluyo, ama yokuşta olmazsa o da problem olmuyo..
6 ileri vites olması, oranları kısa olması sayesinde yeterli performansı var...

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

461 Mesaj
8 Ocak 2007; 18:48:27 

Hocam performans bakımından aklına bişey takılmasın, unutma ki dizel bu benzinli kadar performanslı olmaz belki ama ben 1600 benzinli megane kullanıyordum fazla bi fark göremedim hatta bunun artıları dahi var.Bende geçen hafta aldım, şu ana kadar 2200 km yaptım memnunum.
quote:

Orjinalden alıntı: mbs1905

alsidoga

114 Mesaj
10 Ocak 2007; 22:12:12 

arkadaslar ben kararsızım 1.3 cdti mi alsam 1.6 benzinlimi.ben yılda en çok 15000 km yaparım
belki daha az.dizel araç çok km yapanlara göremi.

133 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:46:40 

quote:

Orjinalden alıntı: ecoli19

arkadaslar ben kararsızım 1.3 cdti mi alsam 1.6 benzinlimi.ben yılda en çok 15000 km yaparım
belki daha az.dizel araç çok km yapanlara göremi.

merhaba. evet dizel araç çok km yapanlara göre(performans için alanlarda var. sahip olduğu turbo sayesinde chip takviyesiyle güzel güçlere ulaşabiliyor) eğer yılda 15000 km den az yapacaksan 1,6 benzinli almanı tavsiye ederim. hemde performansı hemde dizele göre fiyatı seni tatmin eder.

79 Mesaj
11 Ocak 2007; 12:05:06 

kesınlıkle 15000 km yapıyorsan yılda dızelı alma derım amortı yapamazssın ve benzınlı 1.6 astralarda uzunda bayagı tatmın edıcı.benımde corsa 1.3 cdti aracım var performansından menmunum bayagı

362 Mesaj
13 Ocak 2007; 1:01:30 

Astra 1.3 ctdi yuzde seksen sehirler arasi kullanim 6.1lt yakiyor 100 kmde.Yalniz bir akramizda da var aynisindan onunla yakit muhabbeti yaptigimiz zaman arabanin belli bir kmden sonra baya bir az yakmaya basladigini soyledi.Birde bir sorum var vitesi hangi devirler arasinda degistiriyorsunuz turbo ne zaman bitiyor?

636 Mesaj
13 Ocak 2007; 1:08:58 

quote:

Orjinalden alıntı: fircam

yakıt tasarrufu için 1750-2500 arası kullanmak mantıklı, ama arasıra devri yükseltmende fayda var,
dediğim gibi mesela haftada 1 gün tasarrufu bırak ve keyifli sür

cdti'larda turbo 1750d/d'de aktif hale geliyo, aracın maksimum torku da dediğim gibi 1750-2500d/d arası.
yani minimum yakıt tüketimi için 2500-3000d/d arası vites değiştirmek mantıklı olacaktır...

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

5308 Mesaj
13 Ocak 2007; 1:14:30 

ilerde düzelecektir arkadaşım ilk olduğu için hepsinde böyle oluyor

bu arada birşey sorabilir miyim ?

aracın içinde ki ses nasıl yani yol ve motor sesi detaylı bir şekilde alıyor sesi veya almıyor gibi anlatır mısın ?

461 Mesaj
19 Ocak 2007; 0:07:01 

Araba yol sesini biraz alıyor ama motor sesinden fazla şikayetçi değilim...
quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

ilerde düzelecektir arkadaşım ilk olduğu için hepsinde böyle oluyor

bu arada birşey sorabilir miyim ?

aracın içinde ki ses nasıl yani yol ve motor sesi detaylı bir şekilde alıyor sesi veya almıyor gibi anlatır mısın ?

alsidoga

92 Mesaj
19 Ocak 2007; 20:40:40 

dizeli benzinliden daha yüksek fiyata geri satabilirsin bunuda düşün öyle karar ver
ama yinede aklını karıştırmasın bu söylediğim;)

Fatih YILMAZ
Makine Mühendisi

92 Mesaj
19 Ocak 2007; 20:47:25 

bence uzun yol için kesinlikle ideal
babam kullanıyor bu arabayı yol bilgisayarına nezaman baksam 5.5 ile 5.8 l/100km arası gösteriyor .
aslında bana versede mersin arana arasını bu arabayla (90 -100 sabit hızla) gitsem ben 5 inde altına düşürürüm:)

Fatih YILMAZ
Makine Mühendisi

144 Mesaj
20 Ocak 2007; 0:40:04 

merhaba arkadaslar.. ben istanbulda yasayan bir ogrenciyim ve babamla ortak kullandıgımız 307yi satıp astra cdti almayı dusnuoruz.. okulla ev arası git gel 52 km.. ve hafta ic her gun okula gidiorum. ayrıca haftasonları da gezmem veya ailece gezmemiz cabası. babam arabayı bana verdiginde benzinini kendim doldurdugumdan 307yi almak cebimi baya yakıor senede anca 20.000 km yaparız ama dedigim gibi araba bende oldugunda benzin parası benden cıkıo... o yuzden ailenin de sıgabilecegi ve donanımına gore parası ve yakıtı ii olan astra gibi gelio.. ama sorunları beni korkutuo.. babama karsı mahcup olmak istemiorum cunku ben astra diye tutturmusum .yakıt tuketimi okudugum kadarıyla ii.. ama sunu da sormak istiyorum: biz 5 kişilik bi aileyiz ve yazlıga gittigimiz zaman arabanın nagajı tamamen doluo, acaba o yuku de tasıyabilr mi ? en azından kalkısta ?? şimdiden herkese teşekkürler..

mstfky
2007 ASTRA CDTİ COSMO XP SR

92 Mesaj
20 Ocak 2007; 1:12:09 

yük konusunda iyidir astra 6 vites olması yük taşıma kapasitesini arttırıyor

babamın 1.3 tdci astrası ile adanadan mersine ev taşıdım 3 kişi ve birsürü eşya ile tam dolu bir şekilde 100 km gittim gayet iyi taşıyor ve yaklıt tüketimide iyiydi.

Fatih YILMAZ
Makine Mühendisi

636 Mesaj
20 Ocak 2007; 4:17:03 

quote:

Orjinalden alıntı: fatihfy

bence uzun yol için kesinlikle ideal
babam kullanıyor bu arabayı yol bilgisayarına nezaman baksam 5.5 ile 5.8 l/100km arası gösteriyor .
aslında bana versede mersin arana arasını bu arabayla (90 -100 sabit hızla) gitsem ben 5 inde altına düşürürüm:)

bahsettiğin hızla gidersen 4lt'ye kadar düşebilirsin...

quote:

Orjinalden alıntı: mstf.ky

merhaba arkadaslar.. ben istanbulda yasayan bir ogrenciyim ve babamla ortak kullandıgımız 307yi satıp astra cdti almayı dusnuoruz.. okulla ev arası git gel 52 km.. ve hafta ic her gun okula gidiorum. ayrıca haftasonları da gezmem veya ailece gezmemiz cabası. babam arabayı bana verdiginde benzinini kendim doldurdugumdan 307yi almak cebimi baya yakıor senede anca 20.000 km yaparız ama dedigim gibi araba bende oldugunda benzin parası benden cıkıo... o yuzden ailenin de sıgabilecegi ve donanımına gore parası ve yakıtı ii olan astra gibi gelio.. ama sorunları beni korkutuo.. babama karsı mahcup olmak istemiorum cunku ben astra diye tutturmusum .yakıt tuketimi okudugum kadarıyla ii.. ama sunu da sormak istiyorum: biz 5 kişilik bi aileyiz ve yazlıga gittigimiz zaman arabanın nagajı tamamen doluo, acaba o yuku de tasıyabilr mi ? en azından kalkısta ?? şimdiden herkese teşekkürler..

aracın çıkarabilceği sorunlar tamamen şans işi..
kimisinde hiç sorunsuz kullanabiliyo, kimisinde forumdaki bi arkadaşımızda olduğu gibi ilk günden sorun çıkarabiliyo..
bu her araba için böyle, astraya özel bi durum değil...

kendi yakıtını koyuyosan dizel şart derim
yılda 20bin km olarak düşünme, alırken verceğin 4bin ytl dizel farkını satarken geri alcaksın, dizel araç ikinci elde de pahallı...

çekiş problemi yaşamazsın büyük ihtimalle..
ankara elazığ arası 1.6lt vectra kullandım, araçta iriyarı 5 kişi ve full bi bagajımız vardı..
1280kg + söylediklerim, yaklaşık 2ton civarındaydık
vectranın 1. vitesi, astra cdti'dan daha uzun olmasına rağmen ben kalkışları rahat yapabiliyodum, ama yokuşlarda canımı çıkarıyodu..
ama astradaki 6 ileri şanzıman bu sorunu da çözmüş, kalkışta da yokuşta da yeterli performansı alabilirsin..

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

144 Mesaj
20 Ocak 2007; 10:04:03 

quote:

Orjinalden alıntı: fircam

aracın çıkarabilceği sorunlar tamamen şans işi..
kimisinde hiç sorunsuz kullanabiliyo, kimisinde forumdaki bi arkadaşımızda olduğu gibi ilk günden sorun çıkarabiliyo..
bu her araba için böyle, astraya özel bi durum değil...

kendi yakıtını koyuyosan dizel şart derim
yılda 20bin km olarak düşünme, alırken verceğin 4bin ytl dizel farkını satarken geri alcaksın, dizel araç ikinci elde de pahallı...

çekiş problemi yaşamazsın büyük ihtimalle..
ankara elazığ arası 1.6lt vectra kullandım, araçta iriyarı 5 kişi ve full bi bagajımız vardı..
1280kg + söylediklerim, yaklaşık 2ton civarındaydık
vectranın 1. vitesi, astra cdti'dan daha uzun olmasına rağmen ben kalkışları rahat yapabiliyodum, ama yokuşlarda canımı çıkarıyodu..
ama astradaki 6 ileri şanzıman bu sorunu da çözmüş, kalkışta da yokuşta da yeterli performansı alabilirsin..

tesekkurler..
yokuslarda dikkat etmemiz gerekecek o zaman

mstfky
2007 ASTRA CDTİ COSMO XP SR

1257 Mesaj
27 Ocak 2007; 2:16:38 

astra cdti 2006 model var..ilk 5 bın km motor kendıne gelmesı ıçın bekleyın..şimdi 12 bınde ..şehir içi devırlı kullansanda kullanmasanda artık 6.3 lt gosterıyor.şehir dışı 150 km ıle 5.8 lt...sadece tek derdım dıreksıyonun biraz sert olması..olsun ..kollar zinde kalıyor.

430 Mesaj
29 Ocak 2007; 22:37:22 

Kornası çok sert.Çalabilmek için kuvvetli bi darbe şart.Direksiyon ağır.Yol tutuş mükemmel.Düz viteslerde oldukça sık vites değiştirmek gerek.Ama 1750-4000 devir arası deli fişek.

2011 Ford Focus TDCI Collection 90
2011 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG + ESP Paketi

104 Mesaj
29 Ocak 2007; 23:20:05 

5 defa depoyu fulledim. her seferinde 650 km yi zor görüyorum. ama bu sefer daha sakin kullanmaya çalışıyorum. şu an için 780 km gidecek gibi. hedefim 720 km yi bulmak. hayırlısı bakalım

461 Mesaj
1 Şubat 2007; 13:57:50 

90'ın altında ve genellikle şehir için 800 km rahat götürdü.

alsidoga

13 Mesaj
3 Şubat 2007; 21:43:27 

Arkadaşlar bende 1.3 cdti kullanıyorum. ekim 2005 yılında aldım şu anda 25.000 km'de

ben çoğu kişinin yaşadığı, arabanın sabahları çalışamama problemini yaşamadım. Sabahları tık diye çalışıyo.. fakat internetten takip etiiğim kadarıyla bir parçanın değişmesi ile bu problem ortadan kalkıyor (marş motorumuydu neydi)

arabanın ikinci kronik problemi direksiyon çevirirken çıtır çıtır diye ses geliyor bu problemi bizzat yaşadım ve servis direksiyonla ilgili elektronik ve ilgili bazı parçaları değiştirdi ve problem ortadan kalktı.

bu problemler garanti kapsamında ücretsiz olarak hallediliyor bilginiz olsun...

beb beşiktaş dolmabahçede opel gerçek te yaptırdım...

bunların haricinde problem yaşamadım.

yakıt tüketimi şehirlerarası (90km/h - 120km/h arası kullanım) 100km'de 4 litre yakalanabiliyor. soğuk havalarda 4,3 - 4,5 oluyor daha dikkatli kullanımla biraz daha düşürülebilir. eğer daha fazlaysa servise götürülmeli normal değildir çünkü...

motor performansı yeterli, arabayı rahat kaldırıyor (ilk 5000 km hariç...) benim araba 7000 km'den sonra açıldı...

3000 devirden sonra arabayı kullanmanın bir anlamı yok...

şimdilik aklıma gelenler bunlar...

1257 Mesaj
14 Şubat 2007; 6:10:19 

aracı kullandıkca motorun kendını bulur ..hem performansı artar hemde yakıt düşer.

97 Mesaj
17 Şubat 2007; 11:25:30 

astra +corsa 1.3 cdti 750 km sehir icinde max daha fazla yapamadım daha once 1.7 dti corsam vardı onunla 840 km görmüstüm ama 1.3 750 civarında astrada asagı yukarı aynı daha iyisini beklemeyin sehirler arası yolda dayanabilirsen 1000 km yolu 90 la gitmeye ozaman 1 depoyla 1000 km yaparsın :)

merhaba

1257 Mesaj
22 Şubat 2007; 22:28:27 

bassanda basmasanda şehir içi 6,3 gösteriyo..şehir dışı 130 km/h üzerinde 5,3 yakar..90 la gidersen 4,0 yakıyo ..aracım 15 bınde..öncelerı daha fazla yakıyodu..ilk servis bakımında karbon temizliği..filitre falan değişecek...daha da azalır dıye umuyorum

267 Mesaj
5 Temmuz 2012; 3:40:31 

yeni astra 1.3 alan yokmu yaa bence güzel araba hemde piyasaya göre ucuz

3.18 i 1999 BMW EREN ...!

376 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:33:38 

[font="Tahoma"]İzmirden Aydına doğru yola çıktık.Depoyu fulledik.110 km sabit hız + 6.vites 15 lira yakmıştı.9000 km oldu ortalama yakıt şuan 5.1 gösteriyor.[/font]

57 Mesaj
26 Temmuz 2012; 16:10:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Everything4Life

[font="Tahoma"]İzmirden Aydına doğru yola çıktık.Depoyu fulledik.110 km sabit hız + 6.vites 15 lira yakmıştı.9000 km oldu ortalama yakıt şuan 5.1 gösteriyor.[/font]

1 depo ile yapabileceğiniz veya yaptıgınız maksimum yol ne kadar
1,3 dizel ile vede yol sehir içimi sehir dısımı

8 Mesaj
1 Ağustos 2012; 15:33:00 

Astra yı tavsiye ederim yakıtta bayağı iyidir.

OPEL ASTRA 1.3 CDTİ COSMO XENON PK.
HTC WİLDFİRE S
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Opel » astra 1.3 cdti ne kadar yakıt tüketir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.491