Şimdi Ara

Monitor Audio BX6 mı, Dali Zensor 7 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Takip edenler görmüşlerdir, bir konum daha vardı ve bu konuyu "Wharfedale Diamond 9,6 vs Yamaha NS 777" olarak açmıştım fakat konu çok dağıldı, zaten her iki hoparlörü de bu konudaki tavsiyeler ve örnekler sonrası eledim.

Şu an son ikiye düşürmüş durumdayım;

Monitor Audio BX6 mı, Dali Zensor 7 mi?

Amfim VSX-520 fakat ileride değiştirebilirim. Ama yine de bir süre bu amfiyle de kullanacağım o yüzden uyum konusunda da fikirleriniz değerlidir.

Bana kalırsa MA BX6, dedicated mid-driver'a sahip olduğu ve bunun için de ayrı bir cross-over değeri bulunduğu için daha açık bir ses vereceğini düşünüyorum. Fakat dali zensor 7 ile de alakalı çok olumlu yurt dışı yorumları okuyorum (TR'de pek seven yok gibi geldi bana..).

Amacım %70 film %30 müzik diyebilirim. Yorumlarınız takdir edilecektir... Teşekkürler.

• Zamanında BX6 kullandım ve tavsiye edebileceğim bir hoperlör, dediğiniz artıları var. Ayrıca işçilik olarakta daha iyidir.
  • BX6'yı şu anki VSX 520 amfim ile çok ısınma vs olmadan sürebilir miyim?
    Veya aşağıdaki ikisinden birini almak zorunda olsam hangisi tercih edilmeli?

* Denon X2200W
    * Pioneer VSX-930
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Düşük güçlü avr ile güç isteyen hoparlör kullanımında çıkan sonuçlar barizdir;

* Düşük ses seviyelerinde istenilen torku (verimi) alamazsınız
    * İstenilen verim için ses seviyesini yükseltmek gerekir ki bu da geç saatlerde apartman daireleri için pek kullanışlı olmaz
    * Uzun süre yüksek ses seviyelerinde kullanımda anfi çıkış katını yada hoparlör kısmında tiz sürücülerini yakma ihtimali yüksektir
    * Aynı senaryo ile güçlü avr ile güçsüz hoparlörlere aşırı yüklenme, sürücülerin kavrulmasıyla son bulacaktır. ( bu şekilde center'ı yakmıştım)

İlk sorunuzun cevabı yukarıdaki gibiydi. İkinci sorunuza gelecek olursak, giriş seviyesi de olsa pioneer'ın ses rengine alıştınız. Bence aynı markayla devam etmeniz daha iyi olacaktır. Denon-Dali için çok uyumlu deniliyor ancak MA ile nasıldır bilmiyorum. Bir de okuduğum araştırdığım ve kısmen de dinlediğim kadarıyla Pioneer Denon gibi nazlı bir avr değil, neredeyse tüm markalarla barışık. Bu da ileride yapılabilecek hoparlör değişimlerinde avantaj sağlar. Yani Denon avr ile belli markalar arası geçiş yapabiliyorken, Pioneer avr ile yelpazeniz daha geniş olacaktır.

• JBL den şaşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thermaltake

Zamanında BX6 kullandım ve tavsiye edebileceğim bir hoperlör, dediğiniz artıları var. Ayrıca işçilik olarakta daha iyidir.

@merhaba, BX6'yı sürme ile alakalı sizden avr ve stereo konusunda bilgi rica etsem;

* hangi ampli ile sürüyordunuz? memnun musunuz?
    * pioneer ile eşleşme konusunda ne düşünürsünüz?
    * VSX 520 kullanıyorum ve yükselteceğim. VSX 930'a geçersem çok bir fark görememe gibi bir problem yaşar mıyım yoksa düşük seslerde detayda artma gibi rahatlamalar olur mu (aralarında 20w gibi bir fark var 6ohm'da)
    * stereo için A7 mk2 gibi AB tarzı bir stereo mu önerirsiniz yoksa a-50 gibi D class mı?
    * stereo için kanal başı kaç watt önerirsiniz BX6 için?

teşekkürler şimdiden..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.