Şimdi Ara

Microsoft Edge'in ilk eklentileri sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Microsoft Edge'in ilk eklentileri sızdı

Yazılım devi Microsoft'un Windows 10 işletim sistemi ile kullanıma sunduğu yeni nesil internet tarayıcısı Microsoft Edge, uzun süredir eklenti desteğini kazanmayı bekliyor. Daha önce 2016 yılında geleceği söylenen destek, Microsoft'un bir hatasının ortaya çıkarttığı kadarıyla çok yakın zaman içerisinde karşımıza çıkabilir.

Buna neden olarak şirketin kısa süre önce resmi "Microsoft Edge Eklenti" internet sayfasını yanlışlıkla yayına alması ve ardından hemen kaldırması gösteriliyor. Sayfa kaldırılana kadar ekran görüntüsü almayı başaran kullanıcılar, Edge'e gelecek ilk eklentileri de ortaya çıkartmış durumda. Bu doğrultuda tarayıcının ilk olarak popüler sosyal ağlardan Pinterest için "Pin it button" ve Reddit ağı için "Reddit Enhancemet Suite" eklentilerini alacağı görülüyor.

Eklentilerin yüklenme sürecini dahi gösteren Microsoft, görünüşe bakılırsa en çok istenen destek için kullanıcılarını çok fazla bekletmek istemiyor. Ayrıca verilen bilgilere göre Edge eklentileri basit araçlar ile Chrome'dan port edilmiş çözümleri rahatlıkla kullanabiliyor. İsteyenler elbette Edge'e özel eklenti de yazabiliyor. 

Microsoft Edge'in ilk eklentileri sızdı

• Rekabet guzeldir. Sonucta kazanan tuketici olacaktir.

• Edge den başkası yalan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eklenti desteği çıkınca chrome'dan kurtulacağım.

• Edge gayet güzel ve hafif bir tarayıcı, eklenti desteği ile birlikte firefox opera chrome üçlüsüyle yarışabilir. Hatta laptop ve tabletlerde pil ömrü avantajı var.

• Edge ye **** desteği gelsin benim için yeter direk chrome bırakıp edgeye geçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rangle

Edge ye adblock desteği gelsin benim için yeter direk chrome bırakıp edgeye geçerim.

http://forum.xda-developers.com/windows-phone-8/development/xap-adblocker-windows-phone-8-x-t3178203

Daha guzel sadece tarayicidaki reklamlar degil heryerden olasi reklamlar engellenecek

• Chrome u birakmama az kaldi demek ki

• Edge kendisi hızlı açılıyor ama siteleri yavaş açıyor.

• Public_Enemy P kullanıcısına yanıt
    Internettin yavas olmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Internettin yavas olmasin

Fiber var, zaten yavaşlığıda diğer tarayıcılar ile kıyaslayarak söylüyorum.
  • Windows'u da baştan yazsalar Nasıl olurdu acaba? :) tarayıcıyı efsane yaptılar, onu da yaparlardı kesin.

• **** varsa ben de varım.

• Benim Edge'de en çok okuma modu hoşuma gidiyor. Sayfadaki gereksiz her şeyi temizliyor. Şu an video indireceğim zaman Firefox, geri kalan işler için Edge kullanıyorum. FlahGot eklentisi gelirse Firefox'a da ihtiyacım kalmayacak.
    Şu sıralar geliştiriciler özellikleri ekleme konusunda biraz acele ediyor sanırım. Ara sıra sinir bozucu hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.

• Yayınlayıp hemen silmişlerken nasıl ekran görüntüsü alıyor bu adamlar, başında mı bekliyorlar nedir anlamadım

• Public_Enemy P kullanıcısına yanıt
    Ilginc . Bende daha hizli .

Evde Fiber iste VDSL ... Hepsinde hizli foruma firefox ile giriyorum ondan da hizli ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 10 Aralık 2015; 17:39:29 >
  • Pinterestten nefret eden tek ben miyim?
  • Sağlam bir a-d-b-l-o-c-k eklentisi olsun gerisi hikaye. Ha yoksa Edge ile hiç işim olmayacak demektir.

• tarayicidan beklentilerim,

firefox daki kopru baglantisi olmayan link metnini secince sag tikda yeni sekmede ac secenegi

firefoxdaki sayfa icerigini tamamen ayri ayri indirenilmek

chromedaki butun eklenti ve ek framework destegi

operadaki proxy li veri tasarrufu

operadaki sayfa kaydetme

• Şimdi kesin tepki yerim ama bu Edge'yi bir tek ben mi beğenmedim acaba? Windows 10'u yükledikten sonra Internet Explorer'i eski yerine geri getirdim. Bir de Chrome kullanıyorum. Bazen bir linke tıklayınca Edge açılıyor, sinir oluyorum. Bana şöyle geliyor:
    Internet Explorer; yeterli hızda, hafif karmaşık ancak detaylı ayara sahip bir tarayıcı.
    Google Chrome; Explorer'e göre bir tık hızlı, sade ancak arka planda detaylı ayarlar içeren bir tarayıcı.
    Edge; sade, Chrome'a yakın hızda, bazı olması gereken ayarları dahi içermeyen, koca koca simgeleri olan dokunmatik için yapılmış bir tarayıcı.
    Bir de herkes Internet Explorer ile yavaş diye dalga geçiyordu ancak ben özellikle 10 ve 11 sürümlerinde pek öyle bir şey de görmedim. Chrome'a göre çok çok az bir yavaşlık vardı. Genellikle girdiğim site hangi tarayıcıda daha iyi çalışıyorsa ona göre Explorer/Chrome tercihi yapıyorum.
    Bana Explorer ile oalga geçilmesi eski bilgisayarlardan hatta Windows XP zamanından kalan bir şey gibi geliyor. Buna rağmen Ahtlon 64 3000+ işlemcili eski PC'mde Chrome ile Youtube'dan işlemci kullanımının %100'e vurması ve kasma nedeniyle video izleyemezken Explorer ile izlerdim. Bilemiyorum...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.