Şimdi Ara

Yanak Tamiri Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
8.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracimin lastik yanagi yarilmis tamire goturunce farkettim 1.5 cm kadar falan.
    Sicak yama diye bisey yapiliyormus hem icten hem distan yaptirsam mi bilemedim.
    4 bin km civari yol yapmistim.
    Yenisine baktim desen olarak aynisini buldum ama benim lastikler 88T idi. Yenileri 92T olarak uretiliyor.

Sicak yamayi onerir misiniz?
    Yeni lastik alsam tek lastik kurtarir mi?
    88T-92T arasinda bir fark olusur mu?

Tesekkurler simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben onermem cok tehlikeli arac neyin ustunde gidiyir zaten lastik yarildimi balon yaptimi direk çöpe. Digerlerine bak tarihi gectiyse komple yenile bence kışta geliyor. Lastik ebatlari ayni olsun desen pek onemli degil tek te degistirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upliftingsky -- 10 Aralık 2015; 11:03:11 >
  • Lastigi gecen kis almistim eski olsa dusunmeden degistircem bende ama daha 1 senelik 2014 aralik tarihli dedigim gibi 4bin km anca yapmisimdir lastiklerle.
    Desen farkinda muayeneden gecmiyo diye bisey duymustum ne kadar dogru bilmemde desen onemli degil derseniz baska daha uygun bi modelde bakabilirim aslinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de lastik yanaktan hasar almıştı.Balon yapma yoktu sadece yanak kısmı sıyrılmıştı. Lastikçiler önermiyordu ama yine de yama yaptırdım ve o lastiği arka tekere taktırdım. 2-3 yıl kadar götürdü o lastik fakat zamanla yama çatlama yaptı ve hava kaçırmaya başladı. 1-2 gün araba dursun hava basıncı 34den 18lere düşüyordu. Yine araştırdım aynı marka lastiği yine bulamadım. Bu sefer lastikleri sıfırladım zaten zamanı gelmişti.

88 ve 92 değerleri yük endeksi. 92T bulduysanız takabilirsin. Ya da 2 tanesini değiştirin sağlam olan eskiyi kaldırın yedek olarak dursun.
  • Farkli desen gecer farkli olcu ebat kalir muayaneden al bitane gec

• 88-T, 92-T arasında fark olur. Sertlikleri, tepkileri farklı olur. Bir aksta aynı lastikler olmalı.

Sıcak pres denilen yama yanakta doğru değil, yapanlar vardı eskiden. Demek hala varmış ama tehlikeli. Radyal lastiklerde yanak sürekli esner, taban ya da çapraz katlı eski tip lastiklerin yanakları gibi değil.
  • Farklı desen lastik alma. Tüm mevzu muayeneden geçmek değil
  • Farkli desen benimde cok kafana yatmiyoduda 92T ayni desen alcam artik
    Tesekkurler hepinize

• Eskiden yamatıp n'olur n'olmaz diye şamriyel(*) taktırırdık.
    Önerir miyim: Asla
    Neden yapardık: Eee 80-90'larda dupleks (**) lastik o kadar ucuz değildi

(*) chamre à air
    (**) tubeless
  • o sıcak yama dedikleri şey çok sağlıklı değil. ama sanayide kaplamacılar oluyor onların yaptığı yama tutuyor. lastiği ilk önce soyup sonra istediğin marka kağuçukla iyice sarıp. istediğin desenle fırınlıyorlar lastiği. 0 lastik gibi oluyor. git kaplamacılardan bi fiyat al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

o sıcak yama dedikleri şey çok sağlıklı değil. ama sanayide kaplamacılar oluyor onların yaptığı yama tutuyor. lastiği ilk önce soyup sonra istediğin marka kağuçukla iyice sarıp. istediğin desenle fırınlıyorlar lastiği. 0 lastik gibi oluyor. git kaplamacılardan bi fiyat al.

Yapma be dostum ne kaplaması, görüyoruz uzun yolda tüm kamyoncular kaplama lastiklerini bırakıyor yollara. Bunlar çözüm değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MU5T4F4

quote:

o sıcak yama dedikleri şey çok sağlıklı değil. ama sanayide kaplamacılar oluyor onların yaptığı yama tutuyor. lastiği ilk önce soyup sonra istediğin marka kağuçukla iyice sarıp. istediğin desenle fırınlıyorlar lastiği. 0 lastik gibi oluyor. git kaplamacılardan bi fiyat al.

Yapma be dostum ne kaplaması, görüyoruz uzun yolda tüm kamyoncular kaplama lastiklerini bırakıyor yollara. Bunlar çözüm değil.

bence bi çözüm. benim lastikler kaplama olmayacak kadar kötüydü. öyle 4 tane lastik aldım 410 liraya patladı bana.
  • Merhaba,

Benimde geçen kış 4 ay 4000 km kullandığım ve söktükten sonra farkettiğim bir kesik vardı. Bende araştırdım çelik yama falan yapılır dediler ama genelde uzun yol yaptığımdan güvenemedim, gittim 1 tane yeni lastik aldım.

Tavsiyem hiç şansa bırakmamanız. Yeni lastik almanız

Yanak Tamiri Yardım Yanak Tamiri Yardım Yanak Tamiri Yardım

• Ek olarak 88T-92T arasinda bir fark olacağını sanmıyorum.

Acr07 diye bir arkadaş var forumda lastik işi ile uğraşan bir arkadaş dilerseniz o kişiye de bir sorun.
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Benim sizinkilerden biraz daha kucuk oyle kalkan biyer falanda yok duz cizik 1 1.5 cm kadar ama bende guvenemedim iste bende.
    Bu sira biraz yogunlukta var biyerlere gosteremedim lastigi gerci ama yenisini alcam gibi.

• quote:

quote:

quote:

bence bi çözüm. benim lastikler kaplama olmayacak kadar kötüydü. öyle 4 tane lastik aldım 410 liraya patladı bana.

Uzun yola kaplama lastikle çıkma dostum Allah korusun lastik ısınınca kaplamayı atabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uzun yola kaplama lastikle çıkma dostum Allah korusun lastik ısınınca kaplamayı atabilir.

şuan kapmalama kullanmıyorum dediğim gibi 410 liraya 4 tane 0 lastik aldım ben. ama iyi yapan ellerde kaplamanın güvenilir olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.