Şimdi Ara

Başlangıç İçin Piyano

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyanoya yeni başlayacak ve kararlı birisi için hangi piyanoyu önerirsiniz?

Öncelikle malum sebeplerden dolayı(fiyat, bakım, komşular vb.) tabiki akustik değil dijital piyano alacağım. Bütçe konusunda pek bir sıkıntı yok ama boşuna da fazla para vermek istemem tabiki.

Benim aklımda Yamaha Arius YDP162 var. Yaklaşık 3400~3500 TL civarına alabiliyorum. Yanında kulaklık ve koltuğu hediye.

Genel olarak bol miktarda araştırma yaptım ve kendimce marka konusunda Yamaha'da karar kıldım. YDP162'yi seçmemde ki asıl sebep internette ki kullanıcı yorumları ve yabancı sitelerde ki incelemeler.

Söylediğim gibi daha amatör olduğum için ve ileride de çok profesyonel(tabiri caizze bir Mozart olmayı) düşünmediğim için tamamen kişisel hobi olarak çalmayı düşünüyorum ve bu sebepten dolayı ileride şuan ki alacağım piyanoyu herhangi bir şekilde değiştirmek-upgrade etmek istemiyorum. Şimdi 1 kez alıp çok uzun zaman gitmesini istiyorum. Benim YDP162 almam doğrumudur? Bu tip piyanolar düzgün ve temiz kullanıldıkları taktirde ortalama ömürleri ne kadardır?

Benzer fiyat aralığında önerebileceğiniz daha iyi bir alternatif var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 10 Aralık 2015; 2:54:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.