Şimdi Ara

Yeni nesil Galaxy A8 duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orta seviye modellerini güncellemeye devam eden Samsung son olarak Galaxy A8 modelini yeniledi. Henüz yalnızca Japonya için duyurulan akıllı telefon özellikle çipset kısmındaki güncellemeyle dikkat çekiyor.

Hali hazırda piyasada bulunan birinci nesil Galaxy A8 Snapdragon 615 ve Exynos 5430 kullanılan iki farklı varyasyona sahip. Yeni nesilde ise Exynos 5433 kullanıldığını görüyoruz. Çipsetin adı bir önceki nesil ile çok farklı görünmese de performans konusunda önemli avantajlara sahip. Daha önce Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modellerinde gördüğümüz çipsete 2 GB sistem belleği ve 32 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Yeni nesil Galaxy A8 duyuruldu 

5.7" Full HD Super AMOLED dokunmatik ekrana sahip akıllı telefon ayrıca arka kısımda 16 MP, ön kısımda da 5 MP çözünürlükte kamera barındırıyor. Ayrıca yeni nesil A8 Cat.6 LTE, çift bant Wi-Fi ac, Bluetooth v4.1 ve GPS+GLONASS gibi özellikleri orta seviyeye taşımış durumda.

153 gram ağırlığına ve 158 x 77 x 6.0 mm kasa boyutlarına sahip akıllı telefon ince kasasına rağmen 3050 mAh batarya kapasitesi sunabiliyor. Android 6.0'ın yaygınlaşmaya başladığı bu günlerde yeni nesil Galaxy A8'in kutusundan Android 5.1 Lollipop sürümü ile çıkıyor olması ise dezavantaj olarak sayılabilir. Fiyatı henüz belli olmayan model siyah, beyaz ve altın renk seçenekleri ile ilk olarak Japonya'da satışa sunulacak.

• One A9 karşısına konumlandırmak amaçlı çıkarılmışa benziyor.

• Samsung'u Allah Islah Etsin...

• Gün geçmiyor ki samsung yeni bir çöp duyurmasın

• Bune la? Dünkü tanıtılan telefonun aynısı?

• İlgimi çeken sadece inceliği oldu. (6 mm)

• tasarımda vurgun yemiş bitik bir firmasın...

• Sarhoşlar burayi basti galiba atan atana bu tel zaten vardi sadece işlemcisini degistirmişler saçmalamadan önce en azindan haberi okuyun

• Yeni nesil falan degil yanlis var bu sadece Japonya'da cikti. A8'in 2016 modeli hala bekleniyor, Note 5 biraz daha eskimeden cikarmazlar cunku buyuk olasilikla tasarimlari cok benzeyecek (bkz. A3, A5, A7 2016)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %74 ekran/kasa oranı var. Ayrıca 6mm kalınlığa 3050 mAh bataryayı sığdırmışlar, üstelik işlemciyi daha güçlü yaparak. Benim tarzım bir telefon olmasa da kendi segmentinde oldukça başarılı bir cihaz olmuş. Önceki A8 440 euro'ya bulunabiliyordu. Bugün en ucuz Note 4'ün 1815 lira olduğunu düşünürsek Türkiye fiyatı 1500 civarı olursa iş yapar diye düşünüyorum.

Edit: Benden önceki arkadaş doğruyu söylemiş, sadece A8'in Japonya'ya özel modeliymiş bu. Yeni nesil A8 hala bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 10 Aralık 2015; 2:37:27 >
  • Neresi çöp bu telefonun anlamadım, ben gayet beğendim telefonu. Sadece keşke birazcık daha kalın olsaymış da bataryası daha bütük olaymış zira ekran baya büyük. Telefon zaten ince olduğu için sorun olmazdı bataryayı büyütmek.

• Yeni nesil a8 de exynos 7420 var. Japonya modelinde 5433 var sadece.

• Sensör ve kamera yamuk duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar note 4 işlemcisi ile orta seviye telefon yapmışlar. Çok bilgili (!) dh üyeleri de beğenmemiş. Askflslf. İyi güldüm. Adamlar önceden orta seviye de galaxy ace falan çıkarıyorlardı. Şimdi gerçekten kalite telefonlar çıkıyor. Şu telefon tek başına çoğu amiral gemisini tokatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Adamlar note 4 işlemcisi ile orta seviye telefon yapmışlar. Çok bilgili (!) dh üyeleri de beğenmemiş. Askflslf. İyi güldüm. Adamlar önceden orta seviye de galaxy ace falan çıkarıyorlardı. Şimdi gerçekten kalite telefonlar çıkıyor. Şu telefon tek başına çoğu amiral gemisini tokatlar.

Ya arkadaşım millete gülüyorsun orta seviye telefona Note 4 çipseti koymuşlar beğenmiyorlar diye ama 1500+ bir fiyattan çıkacak telefonu hangi mantık orta seviyeye hele ki Ace'in eşdeğeri görür şaşırıyorum doğrusu.Sanki 600-700 liralık bir telefon olacak A8.

• Benim anlamadığım 6.0mm olan telefona 3050 mAh sığdır ama Note5 e 3000 mAh sığdır. Hadi samsungun atayizleri açıklayın bunu be

• Benim anlamadığım 6.0mm olan telefona 3050 mAh sığdır ama Note5 e 3000 mAh sığdır. Hadi samsungun atayizleri açıklayın bunu be

• güzel telefonda fiyatı 1100 tl olmalı

• Fiyat bence 1599 falan olur gibime geliyor,M5 i de sanki hedef almis gibi geldi bana,arkasinda samsung yerine galaxy yaziyor olma durumu var mi onu tam cozemedim

• a8 geni değilki, kaç aylık haber bu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.