Şimdi Ara

Müzik Teknolojileri ya da Müzikoloji Bölümlerinde Okuyan Var Mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Müziğin teknik kısmıyla ilgilenen, ses mühendisliği de diyebileceğimiz ve devlet üniversitelerinde de okutulan bu bölümlerden birinde okuyan var mı?

Bölüm hakkında düşünceleriniz nedir? İkinci üniversite mi olmalı? Nasıl bir hayat vaat ediyor?

• Bildiğim kadarıyla müzikoloji müzik teknolojileriyle ilgili değil. Daha çok müziğin sosyolojik etkileri ve gelişimi üzerine. Ben okumuyorum ama şunu söyleyebilirim ki müziğin ülkede ne halde olduğu belli. Eğer yeterince geniş bir çevren varsa ve tabii ki girişken bir insansan tabii ki para kazanabilirsin. Ama onun dışında sırf bölümü okumuş şirketlerin ya da sanatçıların senin peşinden koşturmayacağını bilmen gerekir. Bu dediklerim tabii türkiyedeki çoğu bölüm için geçerli.
  • Ben müziğin tekniği ile ilgilenmek istiyorum hocam. Ama söylediklerin sanırım doğru. Çünkü internette bu iki bölümde okuyan ne kadar öğrenci bulduysam, hepsi ya emekli ya da kabul görüp, masa başı iş bulabilecek farklı bölümlerden mezun olduktan sonra müzikal bölümleri okumuşlar. Sanırım bende böyle yapacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanKaĞaN -- 10 Aralık 2015; 20:50:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.