Şimdi Ara

Tag Heuer'in akıllı saati büyük ilgi görüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tag Heuer'in akıllı saati büyük ilgi görüyor 

Saat denildiğinde akla gelen ilk markalardan birisi şüphesiz Tag Heuer oluyor. Özellikle lüks saatleriyle bilinen üretici geçtiğimiz ay Connected modeliyle akıllı saat sektörüne de merhaba demişti. Saatin 1500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bazı tartışmalara yol açsa da perakendeciler ve ortakların siparişleri şirketin doğru yolda olduğunu gösteriyor.

Bloomberg'de yayınlanan habere göre geçtiğimiz ay satışa çıkan Connected için satış kanalları toplamda Tag Heuer'in kapısını çalarak toplamda 100 bin adet saat siparişi vermiş. Tag Heuer ise akıllı saatin haftalık üretimini 1200 adetten 2000'e çıkarsa da bu yüksek talebi karşılamakta zorlanacak gibi gözüküyor.

Tag Hauer Connect'in tüm detayları için >> Lüks akıllı saat pazarının yeni yıldızı: TAG Heuer Connected

Tag Heuer'in akıllı saati büyük ilgi görüyor

Apple'ın yalnızca 3. çeyrekte 3.9 Milyon Apple Watch sattığını hesaba katarsak Tag Hauer Connected satışları inanılmaz seviyede olmayabilir, ancak Connected'in 1500 dolarlık fiyatıyla çok daha iyi bir kâr marjına sahip olduğu kesin. Satışların böyle devam etmesi halinde saat üreticisi akıllı saat sektöründe de en çok kâr eden şirketlerden birisi haline gelebilir. 2016 yılının son dönemlerinde Connected modelinin altın ve elmas kaplı modellerinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

• Jean Claude Biver'in muthis bir hamlesi daha.

Hublot'yu $80.000'a saat satacak bir marka haline getirip, Blancpain'i $22.000'a alip $43.000.000'a satan adamdan da bu beklenirdi zaten.

Isvicre'de quartz krizi gibi bir de akilli saat krizi olacak mi bilmiyorum ama, ne olursa bu adamin ustesinden gelecegi kesin.

Bunun yaninda android marka degerini artirmak icin de guzel bir hamle yapti. Apple ile sadece android markasi olarak savasamayacagini ( ust segment olarak ) biliyorlar. Tag'i aldilar yanlarina.

Ne diyelim, hayirli olsun.

• Adamlar işi biliyor

• lg g watch r sanki Tag Heuer markasi koymuslar gibi

• 1500 dolar verenler mekanik saat alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 6 Aralık 2015; 18:58:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akkıllı saatte yatırım yapmayan firmalar 10 yıl içerisinde gümleyecek. Özellikle Casio, Seiko vb. markalar piyasadan silinebilir. Çok yüksek fiyattan kaliteli mekanik saat üretenler ise yoluna belli bir süre daha devam edecektir, bununda sebebi orta ve üstü yaş kuşağı ve genç kuşaktan klasiği seven ve zengin tayfası yine bu saatleri alacaktır. Aynı filmli makineden dijital fotoğraf makinesine geçişte yaşananlar tekerrür edecek.
  • Şu markayı koluma takmadan ölmemem lazım, akıllı saatleri için söylemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciginix -- 6 Aralık 2015; 21:35:11 >
  • şarjı ne kadar gidiyor... ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Akkıllı saatte yatırım yapmayan firmalar 10 yıl içerisinde gümleyecek. Özellikle Casio, Seiko vb. markalar piyasadan silinebilir. Çok yüksek fiyattan kaliteli mekanik saat üretenler ise yoluna belli bir süre daha devam edecektir, bununda sebebi orta ve üstü yaş kuşağı ve genç kuşaktan klasiği seven ve zengin tayfası yine bu saatleri alacaktır. Aynı filmli makineden dijital fotoğraf makinesine geçişte yaşananlar tekerrür edecek.

Casio, Seiko gibi markaların piyasadan silinmesine ihtimal vermiyorum. Üst segment mekanik saatler de hiçbir zaman piyasadan kalkmayacaktır.

• isimden dolayı satıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

Akkıllı saatte yatırım yapmayan firmalar 10 yıl içerisinde gümleyecek. Özellikle Casio, Seiko vb. markalar piyasadan silinebilir. Çok yüksek fiyattan kaliteli mekanik saat üretenler ise yoluna belli bir süre daha devam edecektir, bununda sebebi orta ve üstü yaş kuşağı ve genç kuşaktan klasiği seven ve zengin tayfası yine bu saatleri alacaktır. Aynı filmli makineden dijital fotoğraf makinesine geçişte yaşananlar tekerrür edecek.

Casio, Seiko gibi markaların piyasadan silinmesine ihtimal vermiyorum. Üst segment mekanik saatler de hiçbir zaman piyasadan kalkmayacaktır.

Bende Kodak'ın batacağına ihtimal vermiyordum Nokia nında vs.. uzar gider. Bir çok örnek var, saat sektörüde bundan ileriki zamanda etkilenecek sektör olacak ve trend akıllı saatlere yönelecek özellikle alttan gelen kuşak mekanik saat bile belki vitrinde görecek sadece. Kaldı ki bir çok kişi anlık nabız tansiyon vs. ölçen bu tip cihazları günlük yaşamının bir parçası haline getirecek bir kaç sene sonra buna benzer birçok sensörüde bu cihazlarda göreceğiz. Eğer sizin için 10yıl hiçbir zamansa katılıyorum ama hiçbir zaman diye birşeyi kesin söylemeniz mantıksız. Ha bu firmalarda akıllı saatlere yönelir ozaman kurtulurlar ama zor görünüyor, çünkü akıllı saat için resmen tüm yaptığınız üretim sürecini bir kenara koymanız gerekiyor mekanikten dijitale geçeceksiniz, her firma bunu başaramaz.

• yıl olmuş 2015 hala koluna saat takanlar var

• quote:

quote:

quote:

Bende Kodak'ın batacağına ihtimal vermiyordum Nokia nında vs.. uzar gider. Bir çok örnek var, saat sektörüde bundan ileriki zamanda etkilenecek sektör olacak ve trend akıllı saatlere yönelecek özellikle alttan gelen kuşak mekanik saat bile belki vitrinde görecek sadece. Kaldı ki bir çok kişi anlık nabız tansiyon vs. ölçen bu tip cihazları günlük yaşamının bir parçası haline getirecek bir kaç sene sonra buna benzer birçok sensörüde bu cihazlarda göreceğiz. Eğer sizin için 10yıl hiçbir zamansa katılıyorum ama hiçbir zaman diye birşeyi kesin söylemeniz mantıksız. Ha bu firmalarda akıllı saatlere yönelir ozaman kurtulurlar ama zor görünüyor, çünkü akıllı saat için resmen tüm yaptığınız üretim sürecini bir kenara koymanız gerekiyor mekanikten dijitale geçeceksiniz, her firma bunu başaramaz.

Nokia batmadı.

Hiçbir zaman demek çok mantıklı değil, haklısın. Bu yüzyıl içinde mekanik saat üretiminin bitmeyeceğini düşünüyorum.
    Akıllı saat üretmek mekanik saat üretmenin yanında çok kolay bir iş. Firmaların akıllı saate adapte olması kolay olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nokia batmadı.

Hiçbir zaman demek çok mantıklı değil, haklısın. Bu yüzyıl içinde mekanik saat üretiminin bitmeyeceğini düşünüyorum.
    Akıllı saat üretmek mekanik saat üretmenin yanında çok kolay bir iş. Firmaların akıllı saate adapte olması kolay olacaktır.

Kağıt üzerinde batmasada sürünen bir firma. Yüzyıldan bahsediyoruz. Sadece 25 senede teknolojinin nereden nereye gittiğini bir inceleseniz çeyrek asır bir bile çok uzak kalır söylediğinizin yanında. Maselesef o kadar da kolay olmayacak, adamlar komple yeni bir şirket kurmuş gibi işe en başından başlaması lazım kasa tasarımı yapmakla bitmiyor bu iş. Neyse bununla ilgili forbes de bununla ilgili yazı vardı, yazdıklarım sadece kendi düşüncelerim değil sektörü analiz eden uzmanlarında söyledikleri bulursam yazıyı eklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İmaj ve algı satıyor. Apple zaten bunun ekmeğini yiyor yıllardır. Üzerinde logosuz 25$ edecek saatler logo basınca 25.000$ olması tsmamiyle marka değeridir. Ama en azından, arkasında güçlü marka olması dikkat çekmesi de normal. En azından, Apple, Samsung, lg felan bu işi beceremiyor tam olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçi LG G Watch R :O

• aplle tarzi "all bolgas" reklami.

• Akıllı saati öven arkadaşlar bende akıllı telefon da var akıllı saat de.Ama hala bileğimde mekanik bir saat taşıyorum.Nedeni ise saat sadece zamanı gösstermiyor aynı zamanda ben ve benim gibi kullanıcılar saaati bir aksesuar olarak takıyorlar.

• her boku şarja takmaktan bıktık be kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

yıl olmuş 2015 hala koluna saat takanlar var

Yaş 15 olunca play station oynayarak da saati öğrenebiliyorsun ama elektrikler gidene kadar. Ondan sonra öğlen vakti çubuk dikerek zamanı tahmin edersin. Ama mekanik saati beğenmeyen adam için bu da çok uzak bir yöntem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.