Şimdi Ara

Porsche, tamamen elektrikli ilk otomobilini üretiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Porsche, tamamen elektrikli ilk otomobilini üretiyor

Alman otomobil devi Porsche, bugüne kadar Panamera, 918 Spyder ve Cayenne gibi çeşitli modelleriyle hibrit otomobil alanında yer almış olsa da, şu ana kadar tamamen elektrikle çalışan bir otomobil üretmemişti. Artık bu alana da yönelmeye karar veren Porsche, bugün yayınladığı açıklamayla, tamamen elektrikle çalışan ilk otomobili için yeşil ışık yaktıklarını duyurdu.

Porsche'un ilk elektrikli otomobili, 2015'in en beğenilen konsept otomobillerinden biri olan Mission E olacak. Mission E, ilk olarak, geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen Frankfurt Motor Show kapsamında gösterilmiş ve katılımcılardan yoğun ilgi görmüştü. Fuar zamanı otomobilin seri üretime geçeceğiyle ilgili bir açıklama yapılmamıştı, ancak bugün yayınlanan açıklamayla seri üretime başlanacağı duyuruldu ve Mission E'nin 2020 yılına kadar yollardaki yerini alacağı açıklandı.

Mission E'nin seri üretimi için 700 milyon euro yatırım yapacağını açıklayan Porsche, Stuttgart-Zuffenhausen'deki üretim tesislerini geliştirecek ve yeni otomobilinin üretimine uygun hale getirecek. Mission E'nin seri üretimi için yapılan geliştirmeler sayesinde 1000 kişiye iş imkanı doğacak.

Tesla'nın elektrikli otomobillerine sağlam bir rakip olacak gibi görünen Mission E, 600 beygir gücüne sahip ve saatte 100 km'ye 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Tam şarj olmuş haliyle 500 kilometreden fazla yol gidebilen Mission E, yeni nesil bir şarj etme sistemi kullanacak. Bu yenilikçi şarj etme sistemi sayesinde, otomobilin 15 dakika içerisinde yüzde 80 şarj olacağı belirtiliyor.

Tesla'nın 2020 yılına kadar neler yapacağı bilinmez ama Porsche'un yeni otomobiliyle Tesla'nın mevcut araçlarını geride bırakacağını söylemek mümkün. Tesla'nın Mission E'ye en yakın aracı olan Model S P85D, 691 beygir gücüyle Porsche'un önünde olsa da, aracın sürüş mesafesinin 400 km'de kalması Mission E'yi bir adım öne koyuyor.

• Kaynak ?

Edit : 23 saat once ayni yazilar ile haber yapilmis. Emegine saglik...

http://bugmel.com/porsche-tamamen-elektrikli-ilk-otomobilini-uretiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 5 Aralık 2015; 2:08:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Porsche, tamamen elektrikli ilk otomobilini üretiyor

Hastayım böyle kapısı karşılıklı açılan arabalara.

15dk da %80 şarj iyiymiş.
  • Araba super olmuş ama arabada orta direk yok kazada maf olur bu araba..

• Elektrikli spor araba uretmekten artik vazgecin lutfen

• "Tesla'nın elektrikli otomobillerine sağlam bir rakip olacak gibi görünen Mission E, 600 beygir gücüne sahip ve saatte 100 km'ye 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Tam şarj olmuş haliyle 500 kilometreden fazla yol gidebilen Mission E,"

Ulaşabiliyoooorrrr, gidebileeeen...

Editör Erhan kardeşim. Araba ortada var mı ki Şimdiki Zaman kullanıyorsun anlamadım.

Ulaşabilecek, gidebilecek veya ulaşabileceği söyleniyor, tahmin ediliyor.

Öyle olması gerek değil mi?

• Porsche'un yazmışsın haberde ama Porsche "Porşe" diye okunuyor.

• Yapsana klasik Porsche'yi elektrikli. Araç elektrikli olunca şekli şemali değişmek zorunda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"Tesla'nın elektrikli otomobillerine sağlam bir rakip olacak gibi görünen Mission E, 600 beygir gücüne sahip ve saatte 100 km'ye 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Tam şarj olmuş haliyle 500 kilometreden fazla yol gidebilen Mission E,"

Ulaşabiliyoooorrrr, gidebileeeen...

Editör Erhan kardeşim. Araba ortada var mı ki Şimdiki Zaman kullanıyorsun anlamadım.

Ulaşabilecek, gidebilecek veya ulaşabileceği söyleniyor, tahmin ediliyor.

Öyle olması gerek değil mi?

İşin aslı, ortada bir araba var. Haberde de kısaca değindiğim gibi bu araba geçtiğimiz aylarda Frankfurt Auto Show'da gösterildi. Sadece henüz arabanın seri üretimine başlanmış değil.
  • TESLA 2020 yılında roadster yeni versiyonu çıkarmış olur hızlanması zaten bundan iyi son hızı ve menzilinide geliştirmiş olur geriye bir tek tasarımı kalıyor.Bu aracın tasarımı çok güzel ama Elon muska güveniyoruz.zaten kötü bir tasarımı olsa bile bir porsche i her anlamda geçebilen muadili varken tercihi biraz zor olur.
    Tesla olmasa bu araç çıkarmıydı ... hiç sanmıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

Yapsana klasik Porscheyi elektrikli. Araç elektrikli olunca şekli şemali değişmek zorunda mı?

zamanla tasarım değişiyor senin kafada olsalardı 1930 ların tasarımından bir çizgi öteye gidemezlerdi halbuki tasarımda stil korunur çizgi modernleşir zamanla.

• buna da esp koymazlar

• Cok sexi yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 5 Aralık 2015; 8:18:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu ben 6 yasimdan beri porsche hayraniyim
    Arabanin tasarimi da guzel farkli olmus ama
    Bu elektrikli arabalari bi begenmeyen benim sanirim
    Atiyorum istanbulda oturuyorum trabzonda oturan yakinim rahatsizlandi vefat etmek uzere bir an once gitmem lazim
    Yolda 2 kere arabayi sarj mi etmem lazim yani cok mantiksiz geliyor bana
    Daha yasimiz genc ama zorunda kalmadikca elektrikli araba almam
    Benzin-motorin den gayet memnunum

Ki zaten paramiz yetmez bu otomobile

• 700 mılyon euro yu guneş enerjısı panel teknolojısıne yatırsalarda araba yuzeyını fılıtrelı guneş panelı ıle kaplasalar belkı araba kendı kendını yenıleyecek,

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

Yapsana klasik Porsche'yi elektrikli. Araç elektrikli olunca şekli şemali değişmek zorunda mı?

Evet. Ağırlığı, ağırlık merkezi, motor konumu, ivmelenmesi ve aerodinamiği değişiyor çünkü.

İçten yanmalı motoru söküp elektrik+pil takınca verimli olmuyor.
  • Ne varmis UltraCharge 47.0 mi varmis

• Porsche tasarımı 2020ye güzel uyum sağlamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

Yahu ben 6 yasimdan beri porsche hayraniyim Arabanin tasarimi da guzel farkli olmus ama Bu elektrikli arabalari bi begenmeyen benim sanirim Atiyorum istanbulda oturuyorum trabzonda oturan yakinim rahatsizlandi vefat etmek uzere bir an once gitmem lazim Yolda 2 kere arabayi sarj mi etmem lazim yani cok mantiksiz geliyor bana Daha yasimiz genc ama zorunda kalmadikca elektrikli araba almam Benzin-motorin den gayet memnunum Ki zaten paramiz yetmez bu otomobile

%80 şarjı 15 dakikada yapıyor 1.100 km İstanbul-Trabzon arası İstanbul'u baz aldım.

400 km. tam şarj gidiyorsa %80 320 km eder bu da yani 3,5 kere %80 doldursan gidilir bu da yaklaşık 1 saat süre eder, 1 saatte molaları kat, pekala gidilir : P molalara denk getir.

Allah gecinden versin, böyle durumlarda araba ile o mesafe gidilmez zaten, uçak olur.

Bu şarj teknolojisi gelişirse, tabi porsche alınmaz belki ama elektrikli araçlar alınabilir. 5 dk'da %80-90 şarj bile iş görür.

• anca 2020 de çıkar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.