Şimdi Ara

Game of Thrones'un 6. sezonundan ilk fragman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Game of Thrones'un 6. sezonundan ilk fragman

George R.R. Martin'in ünlü fantastik kitap serisinden uyarlanan ve tüm zamanların en başarılı dizileri arasında yer alan Game of Thrones, önümüzdeki yıl 6. sezonuyla ekranlara geri dönecek. Tüm dünyada milyonlarca Game of Thrones hayranı tarafından gün sayılan yeni sezon için meraklı bekleyiş devam ederken, altıncı sezondan ilk fragman yayınlandı.

Yazının devamı Game of Thrones'un beşinci sezonunu tamamlamamış olanlar için spoiler içerir.

Game of Thrones'u hazırlayan Amerikan kablolu kanalı HBO, yeni sezonun tanıtım çalışmalarını Jon Snow'un geri dönüp dönmeyeceği sorusu üzerine kurmuş gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilk posterde sevilen karaktere yer veren kanal, yayınladığı ilk tanıtım videosunda da Snow'u ön plana çıkardı.

Jon Snow'un yanı sıra, bir sezon aranın ardından diziye geri dönecek olan Bran Stark da yayınlanan bu ilk fragmanda karşımıza çıkıyor. Dördüncü sezonun sonunda bulduğu Üç Gözlü Karga tarafından eğitilen Bran, yeni sezonda izleyicileri geçmişe götürecek.

Serinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin dördüncü ve beşinci kitaplarından uyarlanan 6. sezonda, henüz kitap serisinde yer almayan bazı yeni hikayeler de anlatılacak. Max Von Sydow, Ian McShane, James Faulker, Pilou Asbaek ve Richard E. Grant gibi yeni isimlerin dahil olacağı 6. sezon, Nisan ayında başlayacak.

• They have no idea what's going to happen !!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neresi fragman bunun.Eski bölümlerden sahneleri koymuşlar geçiştirmek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıktı artık. 1 yıl sezon arası mı olurmuş. Sanmıyorum yeni sezonu artık izleyeceğimi. Senaryo bütünlüğü diye bir şey kalmıyor o kadar ara veriyorlar ki.
  • herkeste yeni bişeyler görecez diye izlemiş 14 saatte 3 milyon izlenmiş :D eski bölümlerden kareler.

• Böyle bir dizi görülmedi.

• yine hackleselerde sezon başlamadan izlesek ;)

• Çok bilgilendirici bir fragman olmuş gerçekten
  • Tabi ara verecek adamlar inanılmaz bir emek var. Bizim dizilerdeki gibi ergen aşkı konusu işleyip, saçma sapan 30 dk boş boş konuşmalar yok. O yüzden bu kadar ara vermelerini normal karşılıyorum.

• daha 4 ay var allahım keske sindire sindire izleseydim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Schiffsführer

Sıktı artık. 1 yıl sezon arası mı olurmuş. Sanmıyorum yeni sezonu artık izleyeceğimi. Senaryo bütünlüğü diye bir şey kalmıyor o kadar ara veriyorlar ki.

Game of Thrones çok ciddi bütçelerle çekilen bir yapım. Tüm sezon tek bir ülkede değil, birden fazla ülkede çekiliyor, bu da sezonun çekim süresini arttırıyor. Üstüne çekimler bittikten sonra pek çok aşamadan geçiyor televizyonlarda yayınlanmadan önce. Sezon aralarının bu kadar uzun sürmesi adamların keyfinden kaynaklanmıyor anlayacağın. Sözünü ettiğim bu çekim süreci, sezonun yayına girmeden önce geçtiği aşamalar ve son olarak dizinin yayınlandığı kanal olan HBO'nun yayın politikasıyla birleşince sezon arası bu kadar uzun oluyor. Ayrıca sezon arası 1 sene değil, 10 ay civarında sürüyor.

• Oldu; adamlar sezonda 30 bölüm yayınlasalardı
  • "They have no idea what's going to happen"

Son söylenen cümle bu ve sanırım ve Jojen Reed'in sesinden.

Jon Snow'a ne oldu sorularına da bir tahmin yapayım. Kızıl kadın sayesinde dirilecek Ak gezen olma ihtimali olduğunu sanmıyorum çünkü dışarıda değil
  • İşte bu uyuz yıllarca bekleme yüzünden Lost, Dester gibi dizileri bitene kadar izlemedim. Buna başladım 3 4 senede biter sandım. Şimdi bekle babam bekle. One Piece izleyin gençler nisana kadar 700 bölüm bitirirsiniz en azından zaman geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

Neresi fragman bunun.Eski bölümlerden sahneleri koymuşlar geçiştirmek için.

evet fragman değil.alıntı yapmışlar.belki de jon snow hakkında spoiler vermemek için böyle birşey yapmışlardır.bran'ın gelmesini bekliyordum da ormanda yaşayan "brotherhood without banners" nerede?onları da merak ediyorum.orada da bence çok önemli iki karakter var daha hikayeye girmemiş.
  • quote:

Sıktı artık. 1 yıl sezon arası mı olurmuş. Sanmıyorum yeni sezonu artık izleyeceğimi. Senaryo bütünlüğü diye bir şey kalmıyor o kadar ara veriyorlar ki.

O yüzden benim gibi dizi bitince baştan aşağı 1 solukta izlemek daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

quote:

Game of Thrones çok ciddi bütçelerle çekilen bir yapım. Tüm sezon tek bir ülkede değil, birden fazla ülkede çekiliyor, bu da sezonun çekim süresini arttırıyor. Üstüne çekimler bittikten sonra pek çok aşamadan geçiyor televizyonlarda yayınlanmadan önce. Sezon aralarının bu kadar uzun sürmesi adamların keyfinden kaynaklanmıyor anlayacağın. Sözünü ettiğim bu çekim süreci, sezonun yayına girmeden önce geçtiği aşamalar ve son olarak dizinin yayınlandığı kanal olan HBO'nun yayın politikasıyla birleşince sezon arası bu kadar uzun oluyor. Ayrıca sezon arası 1 sene değil, 10 ay civarında sürüyor.

1 sene ile 10 ay arasında gerçekten çok fark var dostum. Better Call Soul'da 2. Sezon Şubat ayında başlıyor. Toplam 10 ay ara. Sheldon Cooper'ın avatarını koymuşsun. Bak bakim The Big Bang Theory'nin sezon aralarına. Studio çekimi olmasına rağmen o bile ne az 4-5 ay ara veriyor. Bunun bütçeyle çekim kalitesiyle, tüm dünyada yayınlanmasıyla alakası yok. Tüm Amerikan dizileri aynı stratejiyi izliyor.

Ben bir pazarlamacı değilim. Eminim bu şekilde yayınladıkları zaman daha çok kazanıyorlar ki bu kadar ara veriyorlar. İzleyici olarakta umrumda bile değil. Takip ettiğim 2-3 dizi var, biter bitmez bir daha yabancı dizilere bulaşmayacağım.

• quote:

quote:

quote:

1 sene ile 10 ay arasında gerçekten çok fark var dostum. Better Call Soul'da 2. Sezon Şubat ayında başlıyor. Toplam 10 ay ara. Sheldon Cooper'ın avatarını koymuşsun. Bak bakim The Big Bang Theory'nin sezon aralarına. Studio çekimi olmasına rağmen o bile ne az 4-5 ay ara veriyor. Bunun bütçeyle çekim kalitesiyle, tüm dünyada yayınlanmasıyla alakası yok. Tüm Amerikan dizileri aynı stratejiyi izliyor.

Ben bir pazarlamacı değilim. Eminim bu şekilde yayınladıkları zaman daha çok kazanıyorlar ki bu kadar ara veriyorlar. İzleyici olarakta umrumda bile değil. Takip ettiğim 2-3 dizi var, biter bitmez bir daha yabancı dizilere bulaşmayacağım.

1 sene ile 10 ay arasında fark var dostum. O küçümsediğin 2 ayda neredeyse Game of Thrones'un tüm sezonu yayınlanıyor. Sezonda 10 bölüm çıkan bir yapımın kaç ay ara vermesini istersin? Bu sezon arası mevzusunu sen her ne kadar kabul etmesen de bir önceki mesajımda bahsettiklerimle alakası var. Yine önceki mesajımda belirttiğim gibi aranın 10 ay civarı sürmesinde diziyi yayınlayan HBO'nun yayın politikasının da etkisi var. HBO, diziyi Nisan ayında başlatıp, art arda 10 bölüm olmak üzere Haziran ortasına kadar yayınlıyor.

Avatarıma Sheldon Cooper'ı koymuş olmama değinmiş olmana anlam veremedim açıkçası. Avatarıma istediğim resmi koymakta özgür olduğum gibi zaten bildiğim konular hakkında bana akıl vermemeni tercih ederim. Keza 5 yıldan uzun bir süredir yabancı dizileri izleyen, haberlerini araştıran biri olarak yazıyorum bunları. Ama madem değindin o konuda da seni aydınlatayım. TBBT hemen hemen her sezon Mayıs ortası gibi sezon finalini yapıp, Eylül ortası, üçüncü haftası gibi yeni sezona başlar. Aynı Türkiye'de yayınlanan dizilerin yaz arasına girmesi gibi onlar da araya giriyorlar. Senede 24 bölüm yayınlanan bir dizi için 4 ay makul bir ara. Zaten ulusal kanalda 20-24 bölüm yayın yapan tüm dizilerin yayın takvimleri paralel bir şekilde ilerler.

Bir izleyici olarak araların bu kadar uzun sürmesinden şikayetçi isen, dediğin gibi izlediğin tüm dizileri bitirdikten sonra yabancı dizilere bulaşmaman gerek. Aksi halde bu sezon araları ile daha çok söylenirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 4 Aralık 2015; 17:39:48 >

• quote:

hbo bu daha çok para için...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1 sene ile 10 ay arasında fark var dostum. O küçümsediğin 2 ayda neredeyse Game of Thrones'un tüm sezonu yayınlanıyor. Sezonda 10 bölüm çıkan bir yapımın kaç ay ara vermesini istersin? Bu sezon arası mevzusunu sen her ne kadar kabul etmesen de bir önceki mesajımda bahsettiklerimle alakası var. Yine önceki mesajımda belirttiğim gibi aranın 10 ay civarı sürmesinde diziyi yayınlayan HBO'nun yayın politikasının da etkisi var. HBO, diziyi Nisan ayında başlatıp, art arda 10 bölüm olmak üzere Haziran ortasına kadar yayınlıyor.

Avatarıma Sheldon Cooper'ı koymuş olmama değinmiş olmana anlam veremedim açıkçası. Avatarıma istediğim resmi koymakta özgür olduğum gibi zaten bildiğim konular hakkında bana akıl vermemeni tercih ederim. Keza 5 yıldan uzun bir süredir yabancı dizileri izleyen, haberlerini araştıran biri olarak yazıyorum bunları. Ama madem değindin o konuda da seni aydınlatayım. TBBT hemen hemen her sezon Mayıs ortası gibi sezon finalini yapıp, Eylül ortası, üçüncü haftası gibi yeni sezona başlar. Aynı Türkiye'de yayınlanan dizilerin yaz arasına girmesi gibi onlar da araya giriyorlar. Senede 24 bölüm yayınlanan bir dizi için 4 ay makul bir ara. Zaten ulusal kanalda 20-24 bölüm yayın yapan tüm dizilerin yayın takvimleri paralel bir şekilde ilerler.

Bir izleyici olarak araların bu kadar uzun sürmesinden şikayetçi isen, dediğin gibi izlediğin tüm dizileri bitirdikten sonra yabancı dizilere bulaşmaman gerek. Aksi halde bu sezon araları ile daha çok söylenirsin.

Çok alıngansın dostum. Tartışmayı nerelere çekmişsin. Ben avatarınla ilgili sana atıfta bulunmadım. Yalnızca o diziyi izlediğini belirterek sezon aralarının uzunluğunun farkında olduğunu belirtmek istedim. Yazının bir kısmında 5 yıldan uzun süredir yabancı dizi islediğini ve akıl vermememi söylemişsin. Profesyonel izleyicisin yani kendini böyle mi tanımlıyorsun? Yoksa sektörün içindemisin. Bir yapımda görev falan mı aldın. Eğer bu sektörün içindeysen tamam derimde. 5 yıldır dizi izlemekle birşeyde uzman olunmaz. Keza yabandı dizi furyasına Lost ile başlamış biri olarak senin Grand Master'ın kalırım 12 yıl ile Söylendiğim falanda yok. 40 yılın başında donanımhaberde dizi haberine yorum yaptım o kadar. Sen hiç eleştiri yapmadan 10 ay 1 yıl kuzu kuzu bekle dizilerini. Ben bu kervandan ayrılıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.