Şimdi Ara

Avea 4.5G SimKart Fiyati ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell ne guzel ucretsiz yapmis normal sim degisimi 15 tl idi 4.5G sim degisimi daha farklimi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avea bayiye sordum 17tl dedi.müşteri hizmetleri 8diyor

• dün avea iletişim merkezine sordum 10 tl dediler.
  • Ben bayiye sordugumda "su an almayin bir sure sonra ucretsiz olacak zaten su an almak da bir sey ifade etmiyor yurt disina cikmayacaksaniz" demisti

• Eskişehir merkezde 12.5 tl ye değiştirmiştim. Simkart ım arızalıydı yoksa değiştirmezdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea destek isimli twitter hesabında avea bir kişiye 8₺ ücret olduğunu iletmiş 8 kasımda. Bayileri kafasına göre takılan tek operatör bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ne ya her bayi kafasına göre fiyat istiyor
  • Gercekten cok sacma bir olay her kafaya gore olur mu ..

• Biraz utanma olsa. Müşteriye saygı olsa. En büyük rakibi bedavadan hatta üzerine 1 gb net verirken, bunların +2gb net vermesi gerekli. Ben kaç defa mail attım ama nafile. Sizler için en iyisini düşünüyoruz diye dönüş yaptılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayın arkadaşlar almayın sadece bunu söylüyorum. 2 gıdım hız artacak diye heves edip paranızı kaptırmayın sadece bunu söylüyorum.

Bugün Eskişehirde 4 tane bayi gezdim. Sırasyıla fiyatları 8TL 12TL 15TL ve Atarlı 15TL :) kavga etti kadın benle.

8 TL diyen bayiden Aralık 2013 yılında mikro sim değiştirmiştim ücretsizdi. Haziran 2014 de kardeşim değiştirdi 8 TL aldılar, bu sene Haziran 2015 de arkadaşım değiştirdi aynı bayi bu sefer 12 TL aldı. Bugün ise 4,5G sim karta 8TL dedi.

Oradan çıktım, başka bir bayiye gittim 12 TL dedi. Neden biri 8 diyor siz 12 diyorsunuz dedim fiyatı kim belirliyor diye sordum güzelce. Merkez belirliyor dedi, peki yasa var ücret alınmayacak diye dedim. O yasayı merkeze bildireceksin kardeşim dedi.

Başka bayiye gittim 15 TL dedi. Neden fiyat böyle deyince aynı muhabbet.

En son bir yere daha sordum o da 15 TL dedi.4,5G hat bu 15 TL den aşağı imkansız dedi. Eee bir bayide fiyatı merkez belirliyor 12 TL den aşağı olmaz diyor dedim. Kadın ondan sonra sinirlenmeye başladı, işte ben burda çalışanımda nerden bilecemde. Demin baya kendinizden emindiniz ama demek ki herkes kafasına göre fiyat söylüyor avea sitesinde 8 TL yazıyor dedim. Git o zaman 8 TL ye verenden al dedi. 8 TL demesi imkansız hayatta olmaz 4,5G bu diyor.

Hepsinden önce de dün yasayı örnek göstererek AVEA'a twitterdan yazdım, 24 saat geçti geri dönüş olmadı. Şimdi özel mesaj ile yazdım desteğe, numaramı istediler. Bakalım ne diyecekler...

Hayır bu süre zarfında yeni bir yasa falan çıktıda sim ücreti alınabilir mi dendi de haberimiz mi yok ? Saatlerdir arıyorum google da sadece sim ücreti kaltı diye kanun var.

Avea sitesinde 8 TL

Turkcell Sitesinde 19 TL

Vodafone Sitesinde 15 TL olarak yazmış fiyatları.

Yine başta söylediğim gibi. Turkcell 'de olanlar kampanyadan yararlanıp alsınlar ama asla para verip 4G kullanacam diye heveslenmesinler. Hadi yasayı çiğniyorsunuz, bari bayilerinizi araştırın ya da taban fiyat koyun. Siteye 8 TL yazmakla iş bitmiyor ki ? Ben gider 15 liraya da sim alırım istersem çıkmış bir yasa var ve haksızlık yapılıyor buna sinirleniyorum. Hele bayilerin neden fiyatlar böyle diye sorduğumuzda atarlanmasına ise çok şaşırdım ve kafalarına göre fiyat verdiklerini kanıtladılar hepsi de bu davranışlarıyla. İlla alacaksanız da araştırın gezin dolaşın en uygun yerden alın.

edit ekleme:

15 dk içinde genel müdürlükten geri dönüş yaptılar arandın demin. Karşı taraftaki hanım efendi AVEA'nın belirlediği taban fiyatın 8TL olduğu ama serbest piyasa koşullarına istinaden bayilerin bunu 20 TL ye kadar arttırabildiğini eğer 20 TL den yüksek ise kendilerine bildirildiği taktirde bayinin uyarılacağını söyledi. Peki neden böyle bir sistem var diye sorduğumda da avea'nın almış olduğu karar demekten başka bişey diyemedi. Ona da o bilgi sanırım merkezden öyle aktarıldı. Yani bayilere sim kart üzerinden ekstra kar sağlama sistemi denebilir. En son yasayı sordum, gazeteden okudum ve twitterdan da göndermiştim zaten dedim. Tarafımıza bu konuda hiç bir bilgi gelmedi bilgilendirilmedik ücretsiz olacağı konusunda dedi. O zaman bimere sormak lazım operatörler bilgilendirilmedikleri için böyle davranmaya devam ediyorlar diyelim dedim, haliyle tepkisiz kaldı :)

Bimer' e şikayet edeceğim ben sadece avea değilki hepsi aynı, siz de şikayette bulunun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 8 Aralık 2015; 18:59:16 >

• Vereceginiz cuzzi bi miltar ona bile kavga edip bayi bayi geziyomusunuz:D
    1 paket sigara parasi lafini bile etmeye degmez

• Numara taşımada 4G sim kart mı veriyor avea?

• Teşekkür ederim.

• Bayiler kafalarına göre fiyat belirliyolar. Bunları aslında denetleyen bir sistemin olması lazım kafalarına göre fiyat biçemezler

• Bimer e yazdığınız şikayete cevap geldiğinde. Aktarır mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Vereceginiz cuzzi bi miltar ona bile kavga edip bayi bayi geziyomusunuz:D

Olay sigara parası değil hocam insanları keriz yerine koymaları her bayi kafasına gore fiyat veremez birisi belirler atiyorum 5 lira tüm bayilerde ayni olması gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Vereceginiz cuzzi bi miltar ona bile kavga edip bayi bayi geziyomusunuz:D

Olay sigara parası değil hocam insanları keriz yerine koymaları her bayi kafasına gore fiyat veremez birisi belirler atiyorum 5 lira tüm bayilerde ayni olması gerekir

Atiyorum birinin kirasi 5bin tl digeri 10bin tl serbest piyasa kosullari ayagi oldugu icin adam istiyosa vetmek gerek 4 5 bayi gezenede hayret ettim
    Isine gelen alir gelmeyen almaz bu belescilik ruhu niye

• @krkmz1666 yazarım hocam.

Burada 4 5 bayi gezmem tartışılmış beleşçilik denmiş. Yahu sizler her söylenene boyun eğiyorsunuz demek, 50 tl deseler adamın hakkı mı diyeceksiniz ? O zaman her bayi kafasına göre tarife belirlesin operatörler aradan çekilsin paralarını öyle çıkartsınlar. Bu iş kiraya dükkana kaldıysa bayilik almayacak o zaman. Serbest piyasa koşulları demek saçmalığın daniskası, AVEA derki ücret 15 TL dir her bayi buna uymak zorundadır herkes mecbur verir bu parayı.

15 lira veremeyecek adam mıyız yani, benim ve bana hak verenlerin karşı olduğu şey insanların aptal yerine konması. Üstelik bir yasa var meclisten geçmiş, kabul edilmiş ama buna da uyulmuyor. Bu yasa geçerliliğini yitirmişse bunu da göstersinler ben aradım bulamadım. Acaba tamam vazgeçildi para alınabilir mi denildi ?

Ha bu arada bayileri de bilerek dolaşmadım yolumun üsteydi hepsi giderken uğradım :) Şu forumda sıcak fırsatlarda millet 1 liraya ürün düşürmek için kavga ediyor onlar beleşçi değil de biz beleşciyiz

Son olarak Turkcell kampanya yaptı AVEA nın 4,5G sim için kampanya yapacak mı dedim, şu an için böyle bir düşüncemiz yok kampanya olursa sitemizden duyururuz dediler.

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    O zaman birinin kirasi 5 birinin kirasi 10 bin lira diyelim aldigi telefonlarida fazla fiyata satsin ? Mantik ayni konusurken dusunmek lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

O zaman birinin kirasi 5 birinin kirasi 10 bin lira diyelim aldigi telefonlarida fazla fiyata satsin ? Mantik ayni konusurken dusunmek lazim

Zaten fazla fiyata satiyolarki note5 kvk 2550ye gelisi var 2750 piyasada delme takma cihazlar 1450 siz hesaplayin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.