Şimdi Ara

Apple A9X işlemci incelemesi: iPad Pro'nun işlemcisi testte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple yeni ve en güçlü tablet bilgisayarı olan iPad Pro'yu lanse ettiği dönemde, A9X işlemcisi sayesinde bu seneki dizüstü bilgisayarların %80'ninden daha hızlı olduğunu iddia etmişti. Peki böylesi iddialı olunan bu işlemci ne kadar hızlı olabilir, detaylı inceleme, analiz ve yorumlarımız bu videoda.

• Apple Gerçekten 10 numara işler yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında zaten çok başka işlere el atacaklar.

• Benim anlamadığım madem bu kadar iyi neden yeni MacBook retineda kullanmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Afyonteam

Benim anlamadığım madem bu kadar iyi neden yeni MacBook retineda kullanmadı

Bkz: ARM ve x86 işlemci mimari farklarına.
    Biri iOS çalıştırıyor diğeri MACOS

• Tabletleri bilmem ama akıllı telefonlarda bu kadar işlem gücünün ne işe yarayacağını hala merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

Tabletleri bilmem ama akıllı telefonlarda bu kadar işlem gücünün ne işe yarayacağını hala merak ediyorum

Bu telefona sığmaz zaten. Macbook'ta kullansaydı ya bu işlemciyi. Neden core m kullandi ? Macbook'a sığmadı yüksek ihtimal.

• Max kullanıcı deneyimi için ne gerektiğini apple iyi biliyor. Buradaki samsung fanları da 8 yetmez 16 isteriz diye geveliyor anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

Tabletleri bilmem ama akıllı telefonlarda bu kadar işlem gücünün ne işe yarayacağını hala merak ediyorum

Bu telefona sığmaz zaten. Macbook'ta kullansaydı ya bu işlemciyi. Neden core m kullandi ? Macbook'a sığmadı yüksek ihtimal.

a9'unda altta kalır bir tarafı yok
  • Arm işlemcilerin masaüstüne inme vakti geliyor yavaş yavaş. Apple bunu anakarta tümleşik halde üretip satsın kapış kapış gider. Hatta diğer parçaları da hazır montajlı olsun uğraşmaya gerek yok oh mis.
  • There goes your life kullanıcısına yanıt
    0.4 ghz artan termal bütçeden ve transistor sıklığından oluşan fark mobilden masaüstüne geçmiş kadar fark yaratır ki yaratıyor da.

Cılız core m yerine bunu kullanabilecekler mi acaba ? Zira 7420 yemişti core m'i. Gerçi a9 hala geçemedi toplam gücünde ama.

• Eline sağlık üstat yine bilgilendirici bir video olmuş eline emeğine sağlık.

• tüm dizüstü bilgisayarların %80 hızlı külliyen yalan inanmıyorum, o tablete gerçek win10 yüklersen zar zor çalışıtırır gerçek win10nu, ios platformu kuş gibi işletim sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 3 Aralık 2015; 11:07:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

tüm dizüstü bilgisayarların %80 hızlı külliyen yalan inanmıyorum o tablete gerçek win10 yüklersen zar zor çalışıtırır gerçek win10 nu ios platformu kuş gibi işletim sistemi

Bağımsız testlerde test edilmiş zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: patren

tüm dizüstü bilgisayarların %80 hızlı külliyen yalan inanmıyorum o tablete gerçek win10 yüklersen zar zor çalışıtırır gerçek win10 nu ios platformu kuş gibi işletim sistemi

Neden yalan?
    İşlemci test edilmiş, test sonuçları yayınlanmış. Üstelik bunu üretici bir firma değil DH yapıyor. Apple'ın reklama da ihtiyacı yok. DH'a örnek cihaz göndermiyor.

• Erdi bey birde biraz yavaş konuşsanız görüntüden daha hızlı gidiyorsunuz

• Yahu kendisi dedi zaten arm islemcileriyla x86 islemcileri geekbench üzerinden karşılaştırmak doğru değil diye. Arm'de ki set komut kümesi ile x86 arasında 20 kat fark var belki. Apple'ı üste çıkaracam diye dağa taşa vurmuşsunuz.

Ipad proyu bilmem de o kadar işlem gücü var dediğiniz a9 2'den fazla işlemi aynı anda yapamıyorsunuz. Kullanıcıya direk etki ediyormuş (!)

• I7-6600 ile kiyaslanan grafikte bi yanlislik var... Geekbench 3 te a9x 3350 puan almis i7 6600 ise 3564 ama arada daglar kadar fark gorunuyor? Ya rakamlar yanlis ya da bar grafigi yanlis...

Bir de o kadar guzel video hazirlanmis incelenmis, bar grafikleri hala office 2000...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 3 Aralık 2015; 1:44:21 >
  • güzel işlemci olmuş ama yüzde 80 laptoplardan hızlı diyipte sadece u serisi işlemcilerle karşılaştırınca açıkcası testin güvenilirliği kayboluyor

• dua edin eksi butonu kalktı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.