Şimdi Ara

Jantı kaldırıma vurdum resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün kar yağınca arabada yazlık lastikler vardı 1-2 kere kaydı topladım temkinli ilerlerken lambalarda 5 km hızla giderken araba durmadı ve sağ ön jantı hafif vurdum ama jant biraz deforme olmuş

Aşağıda resimlerini ekledim.

Jant tamir olur mu?
    Değiştirmek gerekir mi?

Cevaplar için teşekkürler

Not: Jant çelik 16"

Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teomaniaa -- 3 Aralık 2015; 13:48:08 >

• 120+ hızda arabada bi gariplik yoksa bi sorun yoktur diye düşünüyorum

yanlış mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

120+ hızda arabada bi gariplik yoksa bi sorun yoktur diye düşünüyorum

yanlış mı ?

Arabanın lastiği yazlık olduğu için kışlık taktığımız diğer arabayla gittim bugün aracı garaja çektim, mesele zaten o değil estetik açıdan rahatsız edici bulduğum için hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teomaniaa

quote:

yanlış mı ?

Arabanın lastiği yazlık olduğu için kışlık taktığımız diğer arabayla gittim bugün aracı garaja çektim, mesele zaten o değil estetik açıdan rahatsız edici bulduğum için hocam

ha pardon ben mekanik- yürüyen düşündüm

nazarı olsun boşver-

herşey için masraf yapacak olursak işimiz var

• Ciddi bir çizik varsa boyatmanız gerekebilir, bana kalsa hiç ellemeyin dursun öyle, belki bi balans yapılsa iyi olur bu arada.
  • quote:

quote:

quote:

yanlış mı ?

ha pardon ben mekanik- yürüyen düşündüm

nazarı olsun boşver-

herşey için masraf yapacak olursak işimiz var

valla bu konuda takıntılıyım

• Audi gibi üst sekment bir araca binip, aynı zamanda aracına ve kendine güvenip yağışlı ve kaygan zeminli yolda, trafiğe çıkarak başkalarının hem canına hem de malına kasteden bu kişileri anlayamıyorum.Lastik üreticileri, bu yazlık ve kışlık lastik sınıflandırmalarını yaptıklarına göre demek ki , markasına donanımına ve kendine güvenmeyerek trafiğe çıkıyorsan alıcaksın.Sizin gibi sürücüler, nedeniyle meydana gelen trafik kazalarındaki,maddi manevi kayıplar nedeniyle diğer sürücülerin mağdur edilmesine ne gerek var...Buyrun ister olumlu düşünün isterseniz olumsuz, ama benim hiçbir suçum yokken biri yağışlı havada kayıp aracıma veya bana zarar verecek aynı zamanda trafiğin kilitlenerek diğer sürücüleri mağdur edecek .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Audi gibi üst sekment bir araca binip, aynı zamanda aracına ve kendine güvenip yağışlı ve kaygan zeminli yolda, trafiğe çıkarak başkalarının hem canına hem de malına kasteden bu kişileri anlayamıyorum.Lastik üreticileri, bu yazlık ve kışlık lastik sınıflandırmalarını yaptıklarına göre demek ki , markasına donanımına ve kendine güvenmeyerek trafiğe çıkıyorsan alıcaksın.Sizin gibi sürücüler, nedeniyle meydana gelen trafik kazalarındaki,maddi manevi kayıplar nedeniyle diğer sürücülerin mağdur edilmesine ne gerek var...Buyrun ister olumlu düşünün isterseniz olumsuz, ama benim hiçbir suçum yokken biri yağışlı havada kayıp aracıma veya bana zarar verecek aynı zamanda trafiğin kilitlenerek diğer sürücüleri mağdur edecek .

Dün ankaraya kar yağacağını kim tahmin edebilirdi, velev ki yağacak 3 dakikada her yer bembeyaz oldu dün değiştirecektim zaten lastiği saçma sapan konuşma

• Bu lastikleri yazında kullanmayın bence 2010 üretimi ömrü biteli çok olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Bu lastikleri yazında kullanmayın bence 2010 üretimi ömrü biteli çok olmuş

Araba 2014 model lastikleri 6 ay önce aldım
  • quote:

quote:

O zaman size bayat lastik satmışlar dot 2010 yazıyor
  • quote:

quote:

quote:

O zaman size bayat lastik satmışlar dot 2010 yazıyor

Valla ben anlamıyorum fotoğraflarını aşağıya inip çektim şimdi anlıyorsan bilgini bizimle paylaş;

Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli Jantı kaldırıma vurdum resimli

Ayrıca Dot 2010 yazan yeri göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teomaniaa -- 3 Aralık 2015; 13:48:23 >

• quote:

Dün ankaraya kar yağacağını kim tahmin edebilirdi, velev ki yağacak 3 dakikada her yer bembeyaz oldu dün değiştirecektim zaten lastiği saçma sapan konuşma

1 Aralıktan itibaren kış lastiği takılmasının şiddetle tavsiye edildiği, bazı araç sınıflarına zorunlu kılındığı illerden birisi de Ankara.

Sanki ilk kez kar yağıyor Ankara'ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

1 Aralıktan itibaren kış lastiği takılmasının şiddetle tavsiye edildiği, bazı araç sınıflarına zorunlu kılındığı illerden birisi de Ankara.

Bugün taktırdık işte sıkıntınız ne anlamadım, ben burda jantla ilgili soru sormuşum öğüt dinleyecek olsam ayrı başlık açardım boş laf konuşmayı çok seviyorsunuz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Ümit kardeşim boşver bu tip adamlar herşeyi onlar bilir ve yapar biz sadece ukalalık yaparız böyle .....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Audi gibi üst sekment bir araca binip, aynı zamanda aracına ve kendine güvenip yağışlı ve kaygan zeminli yolda, trafiğe çıkarak başkalarının hem canına hem de malına kasteden bu kişileri anlayamıyorum.Lastik üreticileri, bu yazlık ve kışlık lastik sınıflandırmalarını yaptıklarına göre demek ki , markasına donanımına ve kendine güvenmeyerek trafiğe çıkıyorsan alıcaksın.Sizin gibi sürücüler, nedeniyle meydana gelen trafik kazalarındaki,maddi manevi kayıplar nedeniyle diğer sürücülerin mağdur edilmesine ne gerek var...Buyrun ister olumlu düşünün isterseniz olumsuz, ama benim hiçbir suçum yokken biri yağışlı havada kayıp aracıma veya bana zarar verecek aynı zamanda trafiğin kilitlenerek diğer sürücüleri mağdur edecek .

yorum yapana o kadar ters cevap verme. Bir haftadır meteoroloji bağırıyor kar geliyor diye. Dua et bir şey yok araçta.

Bu arada aracına kış lastiği taktırmayıp haberlerde kayan lüks araç sahiplerini izlemek aşırı keyifli oluyor.

• Hocam ellemeyin öyle kalsın .Nazarlik niyetine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polisaj makinesine püsküllü pedden taktır. Devir ayarlı ise yüksek devirde üstüne cif (banyo temizliğinde kullanılan mineralli olanından) döküp bastırarak bol bol eze eze hasarlı yer üzerinde gezdir. Kötü görüntüyü aşındırarak ve parlatarak düzeltir. % 80 oranında çözüm sağlayacağı kanaatindeyim. Tabi iyi yapılırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

quote:

yorum yapana o kadar ters cevap verme. Bir haftadır meteoroloji bağırıyor kar geliyor diye. Dua et bir şey yok araçta.

Bu arada aracına kış lastiği taktırmayıp haberlerde kayan lüks araç sahiplerini izlemek aşırı keyifli oluyor.

sen izlersin biz bineriz kardeş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.