Şimdi Ara

Android dünyasının popüler telefon markası, iPhone'a kılıf üreticisi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android dünyasının popüler telefon markası, iPhone'a kılıf üreticisi oldu 

Teknoloji dünyasını yakından takip eden kullanıcıların çoğu OnePlus markasını duymuştur. Oppo'dan ayrılan Pete Lau'nun kurduğu marka özellikle yüksek donanımı düşük fiyatlarla sunmasıyla tanınıyor. Akıllı telefon üreticisi bu kez ise sıradışı bir işe imza atarak iPhone modelleri için koyurucu kılıflarını satışa sundu.

Bir akıllı telefon markasının, rakibi için aksesuar ürettiğine daha önce şahit olmamıştık. OnePlus ise bu konudaki duvarları yıkarak iPhone 5 - 6 ve 6S modelleri için hazırladığı aksesuarları 20$ fiyat ile satmaya başladı bile. "Kumtaşı" adındaki kılıfların arka kısmı pürüzlü bir yüzeye sahip ve iPhone 6S modeline takıldığı zaman telefonun kalınlığını 10.5mm seviyesine yükseltiyor.

Kılıfla birlikte kullanıcılara bir de OnePlus X davetiyesi gönderileceği belirtilmiş. Bu da OnePlus X modelini satın almak isteyen iPhone kullanıcılarının akıllı telefonu sıra beklemeden satın alabileceği anlamına geliyor. Tabi bu hediye, iPhone sahibi olmayanlar için 20 dolara davetiye sahibi olma anlamı da taşıyor. OnePlus'ın bu hamlesi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone için kılıf üretmesi doğru bir karar mı yoksa kullanıcıları çekmek için daha iyi yollar bulunabilir miydi?

• Ne kadar işe yarar bilinmez ama süper bir pazarlama stratejisi:)Telefon hastalığı olan benim gibi insanlar çoğu zaman insanlarin hangi model telefon kullandığını merak eder ve takip halindedir.Yapılan bu stratejide de her iphone telefonu uzaktan oneplus imaji verilip manipüle edilecek.yani hem kılıfi alanlara teşfik niteligi davetye,hemde dış piyasa görselliği oluşturulacak.Gerçekten hayranlik ile okuduğum bir haber ne diyelim umarim işe yarar:)

• çok kalın kılıflar. Hoşuma gitmedi
    Strateji güzel ama iphone müşterisinde tutarmı tartışılır.

• OHA APPLE ELMASINI KAPATMIŞLAR
  • Stratejiyi gerçekten beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akmac -- 2 Aralık 2015; 9:54:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kılıf ve arkadaki oneplus işareti olmamış hem telefon şeklini değiştiriyor iphone olmaktan çıkıyor hem apple kulanan kişi o elmayı görmek ister

• koyurucu kılıf

• iphone u olmayanlara davetiye satmak için belirlenmiş ticari bir yöntem. tepki çekmemek için böyle abudik bir yöntem belirlemişler. bu firmadan alışveriş yapılmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

iphone u olmayanlara davetiye satmak için belirlenmiş ticari bir yöntem. tepki çekmemek için böyle abudik bir yöntem belirlemişler. bu firmadan alışveriş yapılmaz...

bu kilif isini bilmem ama genel olarak iyi firma, ilk telefonlari gayet guzeldi, ust seviye, kaliteli malzemeye sahip ve ucuz telefon satiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: trace-

OHA APPLE ELMASINI KAPATMIŞLAR

Kesinlikle kabul edilebilir değil. Apple logosunu açıkca gösteren delikli kılıfları tercih edin.

Android dünyasının popüler telefon markası, iPhone'a kılıf üreticisi oldu
  • Bana bu tip kiliflar itici geliyor. "Gormemisin elmasi olmus da tutmus herkese gostermek icin ugrasmis" dedirtiyor resmen.

Sgpnin tough armorun yeni serisi muhtesem olmus.tough armor techhttp://www.spigen.com.tr/iPhone-6s-Kilif-Spigen-Tough-Armor-Tech,PR-1671.html

• android telefondan kazandığı parayı iphone kılıfı satarak kazanma şansı var
    insanlar iphone kılıflarına inanılmaz paralar ödüyor :)
    güzel bi hamle bence
  • Aynen hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Bana bu tip kiliflar itici geliyor. "Gormemisin elmasi olmus da tutmus herkese gostermek icin ugrasmis" dedirtiyor resmen.

Sgpnin tough armorun yeni serisi muhtesem olmus.tough armor techhttp://www.spigen.com.tr/iPhone-6s-Kilif-Spigen-Tough-Armor-Tech,PR-1671.html

İğneleme amaçlı yazdım dostum

• Ben de o elmayı kapamaya çalışıyorum. Aldığım kılıflar tamamen kapalı oluyor. Kılıf dediğin orası burası açık olmaz, tamamen kapatır.
  • Pek rağbet göreceğini sanmıyorum. Aklı başında hiçbir iPhone kullanıcısı, bir android telefon üreticisi firmanın kılıfına para verip de bir de arkasındaki logo ile o firmanın (hem de cebindeki parasıyla) bedavaya reklamını yapmayacak kadar akıllıdır diye düşünüyorum.
    Kılıf üreticisi firma, aynı zamanda telefon üreticisi olmamalı (kendi telefonuna kılıf üreten firmalar hariç) kanımca..
    Bu daha çok, davetiye satmak için atılmış kurnazca bir adım ve asla iyi bir strateji değil.
    Bu arada arkadaki elma logosunu açıkta bırakan kılıf kullananları görünce "kıroya bak" demekten kendimi alamıyorum ki buralarda bile (Almanya) neredeyse yalnızca kırolar o tür kılıfları kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Ben de o elmayı kapamaya çalışıyorum. Aldığım kılıflar tamamen kapalı oluyor. Kılıf dediğin orası burası açık olmaz, tamamen kapatır.

Aynen öyle. 2 sene Apple ürünleri(iphone-ipad) kullandım hiçbirinde böyle logo kısmı delikli vs. kılıflar tercih etmedim. Apple logosunu sanki insanların gözüne sokmaya çalışmakmış gibi duruyor
    Fakat demek ki piyasadan böyle bir talep var ki kılıfların birçoğu bu şekilde, zamanında kılıf ararken karşıma bu tarz kılıflar o kadar çok çıkıyordu ki...
  • alt ve üst tarafında boşluk olan bir kılıfın telefonu koruma ihtimali bana göre yok
    başıma geldi,telefon zarar gördü . üstelik kılıfın markası nillkindi
  • Kilif alana oneplus davetiyesi gondermesi cok manidar olmus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyahını beğenmedim diğer renkleri inceleyeceğim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.